Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fizzy Pozri príspevok
OK, takze v prehlade za 4.Q zrazky dohodara vobec neuvadzam. Az v 1.Q 2008.
Troska ma zmiatlo v 8.riadku prehladu slovicko "v mesiaci".
V mesiaci znamená v mesiaci zaplatenia.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prajem Vám všetkým príjemný deň. Chcem sa spýtať robím práve prehľad a evidujem na DÚ preplatok z RZ dane vo výške 9430,- Sk ale je to prepl. za rok 2005. Môžem si nejako v prehľade za rok 2007 ponížíť o tento prepl. daň alebo ai mám podať žiadosť o vrátenie preplatku? A ak áno do akého riadku to mám zapísať?Ďakujem pekne
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zuzka2510 Pozri príspevok
Prajem Vám všetkým príjemný deň. Chcem sa spýtať robím práve prehľad a evidujem na DÚ preplatok z RZ dane vo výške 9430,- Sk ale je to prepl. za rok 2005. Môžem si nejako v prehľade za rok 2007 ponížíť o tento prepl. daň alebo ai mám podať žiadosť o vrátenie preplatku? A ak áno do akého riadku to mám zapísať?Ďakujem pekne
Napíš žiadosť o vrátenie preplatku...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

POZOR zajtra posledný deň na podanie Prehľadu za IV.Q.2007.

Za III, Q. to nikto nenapísal a ja som podala všetky o jeden deň neskôr, lebo som myslela neviem na čo
0 0
sobubo sobubo

sobubo je offline (nepripojený) sobubo

Zdravím.
Mám problémik s prehľadom za 4Q/2007. V stĺpci 12 (mesiac december) mi program MRP vyhodil zaujímave čísla: riadok A je suma 1110,- a riadok B je 1130,-SK. Volali mi z daňového úradu, že v riadku B nemôže byť vyššia suma ako v riadku A. Viete mi povedať čo sa načíta do riadku B? Má to byť súčet r.5 a r.9 stĺpca 12 alebo r.5 stĺpca 11 a r.9 stĺpca 12?

Vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať