Zavrieť

Porady

Zmluva o buducej zmluve pred rozvodom.

Dobry den. neviete mi niekto poradit? S manzelkou sa rozvadzame a chceme sa dohodnut na vyzivnom a o rozdeleni majetku zmluvou o buducej zmluve. Mame vypracovat dve? Jednu na vyzivne ktoru prinesieme k rozvodovemu sudu a druhu az k sudu o rozdeleni majetku? Alebo staci jedna. aku ma mat formu. Musi byt zviazana? Overena? Aj svedkovia by mali byt? Nemate vzor. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som si pred rozvodom najprv zrušila bsm - samozrejme zmluvne a potom som pred súdom už nemusela skoro nič. Len súhlasiť s navrhnutým výživným.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Zmluvne - predpokladam notarskou zapisnicou - je platne len do buducnosti. A oni potrebuju riesit minulost. Takze najcistejsie by bolo zrusenie BSM za trvania manzelstva sudom - je jedno, ci z dovodu podnikania jedneho z manzelov, alebo preto, ze dalsie trvanie BSM by odporovalo dobrym mravom (napr. preto, lebo spolu neziju a nevytvaraju spolocne hodnoty). Ale kym sa dockaju zrusenia BSM, budu aj 3x rozvedeni, ak sa na ostatnom dohodnut vedia....

    Problem je, ze ak by sa zmluva o buducej zmluve nedodrzala, nie je mozne ju sudne vymahat - z dovodu, ze zmluva o rozdeleni majetku tvoriaceho BSM, ktora bola uzavreta za trvania manzelstva, obchadza zakon, a ako taka je neplatna.
    Este stale, aj napriek vyssieuvedenej vyhrade, vsak moze v pripadnom spore o vyporiadanie BSM sluzit ako dokaz, ze manzelia sa takto dohodnut CHCELI, a ak chce niekto v neskorsom spore viac, je nenazraty ...

    V kazdom pripade, nemiesala by som tie dve veci - vyzivne a majetok, uz len preto, aby sudca do toho nevrtal.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    elli
    Zmluvne - predpokladam notarskou zapisnicou - je platne len do buducnosti.
    prave som dorazil zo skolenia, kde sudcovia najvyssieho sudu tvrdili, ze nevedia z coho kataster vychadza, ked nechce povolit zuzenie bsm do minulosti. obciansky zakonnik nic take nehovori.
    rovnako to bolo az donedavna zakotvene v cechach v OZ, teraz po zmene je tam napisane, ze je to mozne do buducnosti aj do minulosti. A to len preto, aby to bolo jasne, v dovodovej sprave je pisane, ze to bolo mozne uz aj doteraz na zaklade rovnakeho ustanovenia ako u nas.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    josh
    prave som dorazil zo skolenia, kde sudcovia najvyssieho sudu tvrdili, ze nevedia z coho kataster vychadza, ked nechce povolit zuzenie bsm do minulosti. obciansky zakonnik nic take nehovori.
    rovnako to bolo az donedavna zakotvene v cechach v OZ, teraz po zmene je tam napisane, ze je to mozne do buducnosti aj do minulosti. A to len preto, aby to bolo jasne, v dovodovej sprave je pisane, ze to bolo mozne uz aj doteraz na zaklade rovnakeho ustanovenia ako u nas.
    Vyyyborne, dufam, ze tieto osvietenosti preniknu aj k nam, ked som to akutne potrebovala, ani jeden notar nechcel urobit NZ inak nez do buducnosti...

    Peter_S je offline (nepripojený) Peter_S

    Peter_S
    Problem je, ze ak by sa zmluva o buducej zmluve nedodrzala, nie je mozne ju sudne vymahat - z dovodu, ze zmluva o rozdeleni majetku tvoriaceho BSM, ktora bola uzavreta za trvania manzelstva, obchadza zakon, a ako taka je neplatna.
    Este stale, aj napriek vyssieuvedenej vyhrade, vsak moze v pripadnom spore o vyporiadanie BSM sluzit ako dokaz, ze manzelia sa takto dohodnut CHCELI, a ak chce niekto v neskorsom spore viac, je nenazraty ...

    V kazdom pripade, nemiesala by som tie dve veci - vyzivne a majetok, uz len preto, aby sudca do toho nevrtal.[/quote]

    To znamena ze na rozvod mame mat vypracovanu dohodu o vyzivnom alebo staci za na rozvode povieme obaja rovnaku sumu a to im na rozvode staci?

    Po rozvode ked na zaklade zmluvy o buducej zmluve urobime zmluvu tak ta je uz platna aj do minulosti? Alebo ako potom?

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Na rozvode staci povedat, na akej vyske vyzivneho ste sa dohodli, ak nebude neprimerane nizke, sud ju schvali. Netreba o tom ziadnu pisomnu zmluvu, pokial ste sa tak dohodli a chcete to dodrzat, tak naozaj staci vyhlasit ustne pred sudom, ked budete vypocuti. Ak je to ciastka zhodna s tym, co je uvedene v pisomnom navrhu na rozvod, sudca sa spyta iba protistrany, ci takuto vysku vyzivneho akceptuje, a pani zo socialneho (ktora na rozvode zastupuje ako kolizny opatrovnik deti), ci s tym suhlasi.

    Po pravoplatnosti rozsudku o rozvode uzavriete pisomnu dohodu o vyporiadani BSM, ktora bude platna a ucinna dnom jej podpisania, ak nebude uvedene inak (teda napr. ak nebude "nadobuda ucinnost desiatym dnom po podpise..."). Do minulosti nie, lebo BSM zanika az pravoplatnostou rozsudku o rozvode.
    Bacha na to - ak su predmetom vyporiadania aj nehnutelnosti, je treba, aby podpisy ucastnikov boli overene na matrike alebo u notara (v pocte 4 ks, ak su nehnutelnosti v jednej sprave katastra, ak nie, tak + 1 pre kazdu dotknutu spravu katastra).


    Ale ak je pravda to, co pisal Josh, tak by stalo zato este pred rozvodom uzavriet dohodu o zuzeni rozsahu BSM u notara.

    Zmluva o buducej zmluve pred rozvodom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.