Zavrieť

Porady

Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
korela
Ja som zabudla, že nejaké pieskovisko tu existuje.
ale na pieskovisku iba nezbednici sa ocitnu, co sarapatu robia
takí patria do basy,nie na pieskovisko
jaj tak ale hadam za neslusne spravanie sa nezatvara do basy
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tvoje vedomosti o psoch siahaju presne tam, kde ten slovnik.
Mal som pocit, ze tvoj predch. prispevok, kde si spominala rozne plemena sa chcel tvarit naoko odborne. Bohuzial som sa mylil.
Vlciak slovny vyraz laikov nieco ako auto dzip/JEEP.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Srandovna vlastnost ludi. Sice hovno o tom viem, hlavne ze zacnem pouzivat odborne nazvy ako clovek z fachu a ked ako hovori buchac ma da niekto do muky, tak na neho vytiahnem neodborny slovnik urceny pre laicku verejnost...
Sa necudujem ze to tu tak aj vypada...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%...tf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.
Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
Nandrolon
Buchac zla foto, my sme mali nie pieskovohnedeho, ale strieborneho, takze asi takto
http://www.tobrok.sk/vyklad%20stand,...t/zuby-pes.jpg
Nie ja som dával fotku na Wiki...
Mne je to aj tak šuma fuk...
ALE rozdiel a aj význam, ba aj pôvod poznám...to nie je chválenie sa, to je konštatovanie.

No je pravdou, že pre laika a občas aj pre odborníka je vhodnejšie používanie výrazu "vlčiak".
Laik to má zafixované a pre odborníka v obyčajnej, bežnej debate nemá význam špecifikovať rozdiely.

To je niečo podobné, ako pri buldogovi...jeden výraz a pri tom ich je viacero...
Odbornik vola plemena tak, ako sa volaju, ak to nerobi, nie je odbornik.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
korela
Nandrolon
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
Ty nie si schopný napísať jednu, normálnu, logickú a slušnú odpoveď.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
korela
Nandrolon
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Nikto nemôže dať ruku do ohňa ani za svojich predkov, aj keby mal vypracovaný neviem aký a kým spracovaný rodokmeň.
Tolko sebareflexie v jednom prispevku.
Ty nie si schopný napísať jednu, normálnu, logickú a slušnú odpoveď.
A ty sa čuduješ?
Nandrolon je beloch a ani to nemá napísané v rodnom liste. No a to, že pani matrikárka napísala do rodného listu pána učiteľa a nie bieleho skladníka, na belochovi nič nemení. Teda za predpokladu, že bol skladník beloch.
---------------------------------------------------
Ak by bol ten skladník inej rasy, zrejme by nandrolon nebol belochom a určite by to nezmenila svojim zápisom ani pani matrikárka.
-----------------------------------------------------------------
Tým som chcel povedať, že ak niekto vyzerá, ako beloch, je to beloch a ak nejaký pes vyzerá, ako Československý vlčiak, nieje predsa oriešok.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
jar88
alaya1
jar88
korela
Nandrolon
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
To ti vyšlo, trefné. Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.
Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.
Vo zvyraznenom texte pises nazvy plemien v 70- tych rokoch, teraz pises, ze to este neboli tie plemena. Mas v tom trocha chaos. O plemeni mozes pisat az od datumu vytvorenia a uznania standartu v FCI, co u CV je od roku 1982, inak mozes pisat o psovi podobnom, ci krizencovi toho plemena.
Aháá, takže v stredoveku u vás ešte nežili belosi?
A kto tam u vás vtedy žil?
Lebo v stredoveku ešte neboli belosi, černosi, mongoli a podobne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

odpoved hodna kynologa .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
"Mali sme cistokrvneho s PP Ceskoslovenskeho vlciaka a toho ste urcite nemali."
Predstav si, že mali. Vyberali sme si ako prví z vrhu.
V ktorej CHS ste kupovali, poznam chovatelov, aj zakladatela chovu.
Premýšľam, k čomu by ti to asi tak bolo. Kedy sme ho kupovali som uviedla, chlap bol starší, podľa mňa už dávno nežije, je tam všetko prestavané, preukaz sme odovzdali so psom. Nemám tušenie, ako sa chovná stanica volala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%...tf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.
Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
Ty, ako bývalá učiteľka, by si na rozdiel od chlapov mohla rešpektovať Slovník slovenského jazyka a JULS, keď rešpektuješ kynologickú terminológiu. Ty máš zadefinovanú terminológiu odbornú. Ak sa ti spracovanie hesla vlčiak v slovníku nepáči a je pre kynológov nevyhovujúce, obráť sa so žiadosťou o úpravu na JULS.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
korela
Od detstva sme hovorili týmto psom vlčiaky. A nie, že ma pohrýzol ovčiak. Ako príklad.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=vl%...tf-8&oe=utf-8#
Nakoniec už ani Československo nie je.
Nedávno som čítala, že sa v prírode začínajú páriť vlci so psami. Tak vedci dumajú, že prečo. Potom budú dumať nad názvom. Zrejme tiež budú vychádzať najskôr z geografie.
Dobre, mali ste super výnimočného československého vlčiaka s PP a končím. Náš bol tiež výnimočný s PP.
Ak pises, ze pes ma svoj preukaz povodu, mala by si plemeno oznacovat presnym nazvom, lebo tak to ma vo svojom "rodnom liste". teba tiez nevolaju "Anicka, ked si Marienka."
Ty, ako bývalá učiteľka, by si na rozdiel od chlapov mohla rešpektovať Slovník slovenského jazyka a JULS, keď rešpektuješ kynologickú terminológiu. Ty máš zadefinovanú terminológiu odbornú. Ak sa ti spracovanie hesla vlčiak v slovníku nepáči a je pre kynológov nevyhovujúce, obráť sa so žiadosťou o úpravu na JULS.
Opat ta poprosim, aby si do konverzacie nezatahovala a nedehonestovala urcite profesia, aj ked sa ma to teraz vobec netyka. Pouzivam odbornu terminologiu tam, kde sa ma pouzivat spravne, tiez ak ma boli slepak, nepoviem, ze ma boli hrube crevo, len preto, ze su obidva vnutornosti crevami. Takze v deleni plemien sa aj nadalej budem riadit http://www.fci.be/en/
Naposledy upravil alaya1 : 28.11.15 at 08:23 Dôvod: preklep
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.
Naposledy upravil alaya1 : 28.11.15 at 08:22 Dôvod: dopln.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď sa chlapci prekárajú, naťahujú, vadia......tak sa vraví, že sa predvádzajú, že kto má väčšieho onýho...

...a u ženských je to potom ako ?
Radšej nepokračujem...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
kukučka
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.
Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.

-------------------------

A už len maličkosť.

Československý vlčiak nieje Slovenské národné plemeno.

Oprav si to vo svojich vedomostiach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať