Zavrieť

Porady

Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jar88
alaya1
kukučka
Asi ten pes bol skôr ako nejaký papier od komisie. či sa mýlim? Načo je dobré to vyvyšovanie sa?
Neviem, komu si to adresovala, prispevok mas pod mojim, tak mozno mne, preto odpoviem, ze ludia vyslachtili urcite plemena, koli niecomu, co ich na nich zaujalo, co preferuju, co im vyhovuje a co sa im paci. Preto nechapem, ake vyvysovanie sa, ak ma pes papier na to, ze tym plemenom, je. To je vsetko. Komu je suma fuk, akeho ma psa, aku ma povahu, exterier, ten ma orieska - bastarda / https://sk.wikipedia.org/wiki/Bastard/. Kto vsak ma zaujem o konkretne plemeno, alebo psa na konkretny ucel -pracovny, polovny, sprievodny pes, neplznuci, tak si zadovazi psa aj s tym papierom - rodokmenom.
Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.

-------------------------

A už len maličkosť.

Československý vlčiak nieje Slovenské národné plemeno.

Oprav si to vo svojich vedomostiach.
Takze si mnozitel,odchovavas orieskov, dokaz na to, ze je to plemeno, za ktore ho vydavas nemas, ci boli psy nestandartne a neuchovnili ti ich? To je jedno, nazor uz mam.
------------------------------------------------------------------------------------------------
este malickost
NÁRODNÉ PLEMENÁ

Slovenský čuvač [PDF]
Slovenský kopov [PDF]
Slovenský hrubosrstý stavač [PDF]
Československý vlčiak [PDF]
http://www.skj.sk/phpmenu.php

A myslim si, ze uz aj stacilo. .
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
jar88
Mám psov s PP (žiadni šampióni) a aj ich potomkov bez PP. Sú to nádherní jedinci toho konkrétneho plemena. Predstav si, že sa im nenarodili žiadni orieškovia.
A čo sa im narodilo? električka?
Toto:

1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Opat ta poprosim, aby si do konverzacie nezatahovala a nedehonestovala urcite profesia, aj ked sa ma to teraz vobec netyka. Pouzivam odbornu terminologiu tam, kde sa ma pouzivat spravne, tiez ak ma boli slepak, nepoviem, ze ma boli hrube crevo, len preto, ze su obidva vnutornosti crevami. Takze v deleni plemien sa aj nadalej budem riadit http://www.fci.be/en/
Ktorú som tu dehonestovala? Učiteľa? Určite to bolo úplne zle pochopené. Mňa rodičia vždy viedli k váženiu si učiteľského stavu. Ešte po starom, notár, lekár, učiteľ. V rodine sme mali pedagógov. Ja som mala šťastie na základnej škole na vynikajúcich a spravodlivých učiteľov. Ja som vedela vždy dobre vysvetľovať. Keď už, tak si ich dovolím triediť na dobrých a zlých na základe skúseností. Viem, ako si dokážu učitelia sadnúť na nejaké dieťa, najmä ak ho nevedia zvládnuť a ešte sa o ňom bavia po kabinetoch. Učiteľ by mal byť osobnosť a mať talent učiť a pokladať svoju prácu za povolanie, nie zamestnanie.
Nie raz som tu spomenula učiteľov v zmysle, z čoho budú žiť v penzii. Sú dlhodobo podhodnotení. Ja som tá posledná, ktorá by ich stav znižovala. Naopak, neviem si ani predstaviť, ako ťažko sa musí niekde dnes učiť.
Mňa keď pichá slepé črevo, nepoviem slepák.
Kynológovia nech sa držia svojej terminológie, čo je logické, a v bežnej reči nech je dovolené sa vyjadrovať ľuďom podľa pravidiel slovenského jazyka. Jedno aj druhé je povolené. Podľa významu hesiel v slovníku sa riadia aj právnici, nielen bežní ľudia.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
0 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Pozri, tolkym ludom vo svete to jedno nie je, tak snad im to doprajme.http://www.fci.be/en/.


S tym, co som zvyraznila absolutne nesuhlasim,. Je to blbost na entu. Takze si kazdy zime svoj zivot s tym tvorom, s ktorym chceme.
Jáááj holka - nepochopila? Nepochopila!
Nepoukazoval som na tie sútaže..... to je iná liga.... skús sa pozrieť na bežný život.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
misoft
alaya1

Myslim, ze mnohym by aj toto uplne stacilo .
Bingo!
Bingo? Určite? Ešteže sa bavíme v rovine psov. Príroda si žije svoj život. Žirafa sa so slonom nepári.
Keď tu spomeniem klonovanie Číňanov ovce so škrkavkou, je to vraj v poriadku. Ale zasa tá je tiež dostatočne ohybná ako československý vlčiak.


ved tu islo o to, ze niektorym zivy tvor nepatri do ruk, nechapes? ze im staci plysacik .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
alaya1
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Pozri, tolkym ludom vo svete to jedno nie je, tak snad im to doprajme.http://www.fci.be/en/.


S tym, co som zvyraznila absolutne nesuhlasim,. Je to blbost na entu. Takze si kazdy zime svoj zivot s tym tvorom, s ktorym chceme.
Jáááj holka - nepochopila? Nepochopila!
Nepoukazoval som na tie sútaže..... to je iná liga.... skús sa pozrieť na bežný život.....


Pochopila a zvyraznila som to, co je blbost.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Naposledy upravil alaya1 : 28.11.15 at 09:54
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
misoft
alaya1

Myslim, ze mnohym by aj toto uplne stacilo .
Bingo!
Bingo? Určite? Ešteže sa bavíme v rovine psov. Príroda si žije svoj život. Žirafa sa so slonom nepári.
Keď tu spomeniem klonovanie Číňanov ovce so škrkavkou, je to vraj v poriadku. Ale zasa tá je tiež dostatočne ohybná ako československý vlčiak.


ved tu islo o to, ze niektorym zivy tvor nepatri do ruk, nechapes? ze im staci plysacik .
Nie, nechápem. Prezrela som si celé pôvodné vlákno, nie je to ani argument, ani irónia, je to proste nezmysel.
Kto chce živého tvora, nekúpi si plyšáka. To už zachádzaš trochu priďaleko. V ničom to nenadväzuje na predchádzajúce citované príspevky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
korela
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
korela
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.
Korela, pohybujem sa v tejto oblasti 20 rokov, dovolim si tvrdit to, co tvrdim.

P.S. v okoli mojho bydliska su 4 psy s PP, ostane su akoze yorky, akoze maltezaci a pod. takze aj to je vzorka znalosti problematiky na Slovensku. V Cechach je to uplne ine, vo svete detto.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Do témy množiarní sa nepustím, sama som proti nim. Ľudia, ktorí to robia, nevedia je čo všetko za tým. Ak sa dostane taký psík do dobrých rúk, tak je ešte dobre. Ale Slovensko nie je hlúpe, iba stále chudobné. Tak ľudia hľadajú cestu menšieho odporu. Tak to vidím ja. Prejsť sa v Prahe po parkoch je jedna podívaná. Ale i tam sa nájdu oriešky medzi nimi.
Každý človek prirodzene vzhliada k čistokrvnému plemenu, tie psy sú krásne. Keby som mohla, mám doma tri plemená naraz.
Ale zasa v celom svete nie, u nás ešte nepobehuje také množstvo opustených psov po uliciach, ako v iných štátoch. Množia sa bez dozoru a premnožujú sa. Je to tragédia pre nich, aj pre mestá a ich obyvateľov. Ešte ich nekonzumujeme a pod.
V noci som išla s mojou na chvíľu ešte von, a po druhej strane ulice išiel sám väčší pes, nemohli sa vidieť. Čakala som, či moja zareaguje. Máme asfaltové chodníky. Započula v tom tichu, potešilo ma.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Krizenci su zdravsi, presne rovnako ako sa to traduje o ciganoch. Blbost na 3,14 tu.
Krizencov nikto nikdy na nic nevysetroval, presne ako ciganov, pritom krizenci sa dozivaju diametralne menej ako cestokrvne psy, presne ako romovia.
Jar, vies co sa ti narodilo???
Stena bez PP po rodicoch s PP.
Ak by si aj bol oficialny chovatel, co niesi a chcel by si na vsetky mladata vystavit papiere, nemuseli by ich vydat.
Ak je 5 mladat a jedno ma nejaky defekt, napr. biely fliacik na mieste, kde nema byt, papiere by nedostalo, teda uz to nie je cistokrvny pes.
Korela, na tvoj prispevok som zareagoval preto tak, lebo ty si ta, ktorej prispevky castokrat nemaju ani hlavu ani patu. Este raz si precitaj, ako si reagovala na konkretnu vec. Logicky zmysel to nema, jedine snaha o intelektualny pod*eb.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Myslím si, že 16 rokov (možno i viac, bola z útulku "vlčiačka") je slušný vek dožitia, ako zjavne nečistokrvného plemena. Až ku koncu asi 2 roky pred smrťou 2 operácie. Dovtedy sme veterinára nepotrebovali na žiadny zákrok.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa niekto nudí, nech založí nový a pútavý príspevok. Nerozoberajú sa tu štátne psy, tak prečo práve k Blažkovej?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Myslim, ze tato tema je urcena asi len na " zelania" inym clenom Porady. !!. Prisievala som par prispevkami tu preto, ze sa mi tie prispevky, na ktore som reagovala bud nepacili, alebo niektore aj potesili.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
korela
alaya1
korela
misoft
Môj pohľad na vec.
Chovatelia síce majú zásluhu na uchovaní rodu, starajú sa a pod. Všetká česť.
Ale v bežnom živote: je jedno či pes má rodokmeň a k tomu X medailí a titulov Champion - pokiaľ sa pes využije niekde v domácnosti ako maznáčik, spoločník, na dedine ako živý alarm - stačí i obyčajný streetmix - a tie sú mnohokrát priateľskejšie v pánom (i vernejšie) a dôraznejšie voči votrelcom.
Teda nezáleží na tituloch, oceneniach, rodokmeňoch - záleží na tom, či pes prijme svojho gazdu za vodcu svorky a je mu oddaný!
Kríženci sú zdravší, to ako plus.
To je velky mytus. Su krizenci vysetrovani povinne na dedicne choroby? Na ochorenia klbov, oci, a pod.? U psov v PP chove je to povinne a jedince, ktore nie su v poriadku su z chovu vylucovane, nereprodukuje sa na nich. Je toto mozne povedat aj pri krizencoch? Ze sa choroby neprenasaju na potomstvo? Tak ak argumentujes, argumentuj objektivne a realne, nie takymito vymyslami. Nieco treba aj vediet, nie len z principu popierat to, co sa mi paci popriet.
Sprav si súkromnú štatistiku iba zo svojho okolia, koľko ľudia chodia k veterinárom s čistokrvnými psami a orechmi.
Korela, pohybujem sa v tejto oblasti 20 rokov, dovolim si tvrdit to, co tvrdim.

P.S. v okoli mojho bydliska su 4 psy s PP, ostane su akoze yorky, akoze maltezaci a pod. takze aj to je vzorka znalosti problematiky na Slovensku. V Cechach je to uplne ine, vo svete detto.
Mala si napísať hneď v prvom príspevku, že si dlhoročná množiteľka yorkov a nemusel som ťa tu dráždiť.
Ja mám psov, ale nemám ich na predaj a zarábanie.
--------------------------
PS: york ani nieje pes, tak načo PP množiarne?
No a tak, ako o varení, končím aj debatu o psoch.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jar88- prosim, nauc sa citat s porozumenim .
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Keď sa chlapci prekárajú, naťahujú, vadia......tak sa vraví, že sa predvádzajú, že kto má väčšieho onýho...

...a u ženských je to potom ako ?
Radšej nepokračujem...
jeden môj bývalý kolega hovorieval že niektoré majú "veľkú moc" ale nevie či sa nepomýlil a správne malo byť "moc veľkú"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
jar88- prosim, nauc sa citat s porozumenim .
myslíš že tie prosby pomôžu? Treba vysvetliť pojem "s porozumením" lebo čítať aj písať vie len či tomu aj rozumie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať