Zavrieť

Porady

Banka, ktorá poskytuje úver na kúpu nehnuteľnosti, má právo žiadať údaje z OP od manželky p r e d á v a j ú c e h o ?

Zdravím. Môj manžel vlastní nehnuteľnosť, ktorú chce predať. Kupujúci si vybavuje v banke úver na kúpu. Banka žiadala najskôr scan OP od manžela, ten sme jej poskytli. Teraz žiada aj môj OP. Manžel je proti tomu, aby som banke poskytla tieto údaje... Čo s tým my máme, že kde kupujúci vezme peniaze na kúpu nehnuteľnosti ?? Veď my predsa nevstupujeme do žiadneho právneho vzťahu s bankou kupujúceho. Nerozumiem tomu a banka nedala riadne vysvetlenie, prečo odo mňa potrebuje tieto údaje. Nepáči sa mi to. Som povinná banke tieto údaje poskytnúť ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poviem vlastnými slovami, nakoľko neviem nájsť patričné znenie zákona.

    Ide o to, že aj keď je majiteľom nehnuteľnosti Tvoj manžel, tak banka požaduje tieto údaje kvôli svojej ochrane.
    Lebo tu sa jedná o to, aby si si v budúcnosti nerobila nejaké nároky a tým znepríjemnila život všetkým zainteresovaným.

    Vravím z vlastnej skúsenosti.
    Predávali sme byt, ktorého vlastníkom bola manželka. Realitná kancelária mala nejaké špeci lajstro, ktoré som podpísal (že si nerobím nárok) a tým bola vec vybavená.

    Banka, ktorá poskytuje úver na kúpu nehnuteľnosti, má právo žiadať údaje z OP od manželky p r e d á v a j ú c e h o ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.