Zavrieť

Porady

Môže byť nainštalované verejné osvetlenie na súkromnom pozemku?

Jedná so o súkromnú uličku, ktorá je na oboch stranách napojená na miestnu komunikáciu.
Consultix Aky problem riesis? Chces aby Ti tam obec nainstalovala VO, alebo tam VO uz je a chces aby Ti obec za to platila? Treba sa pytat konkretne...
korela To máte uzatvorené kondomínium?
Je cesta spevnená, kto ju financoval?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pochybujem,že by obec/mesto financovalo osvetlenie (a spotrebovanú elektrinu) na súkromnom pozemku.Vyrieš to ako títo (z diskusie na modrastrecha.sk):
    Mame sukromnu pristupovu cestu a tym padom obec nebude investovat do tychto zalezitosti. Nastastie pre nas mam otca elektrikara, a ten nam vymyslel i zrealizoval osvetlenie. V rohu pozemku od cesty sme osadili 5m stoziar s ulicnou lampou ( vybojkou). Mame to sice napojene na nasu elektriku, ale kaslat na to. Tiez sme tu mali predtym strasnu tmu, nevedela som si ani otvorit branku za takej tmy. A teraz je to paradicka - na lampe su namontovane hodiny i stmievac. Momentalne sa zapina okolo 17-tej ( v zavislosti od slnecneho svetla) a vypina o 23-tej. A rano sa automaticky zapne o 6:00 a vypne sa ked sa rozjasni. Je to super vec. Predtym som mala vzdy taky divny pocit, ked som prisla domov a vsade tma. A nicila ma predstava pozriet sa z okna von na ulici. Teraz je to paradicka!!!! A tie hodiny zapinania a vypinania sa daju manualne nastavit podla nasej potreby a poziadaviek.
    Súhlasili by ste, aby sa nainštalovali lampy verejného osvetlenia na súkromnú uličku. Táto ulička je napojená na oboch stranách na obecnú komunikáciu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Ja by som súhlasil. Prečo nie?

    A v čom je problém?
    bjuty smis ja by som bol rád....
    Anika61 Asi chce radšej tmu...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze, ale mesto ci obec musi chciet do takeho osvetlenia investovat.
    A pri dnesnom setreni, to bude chciet maloktore.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zle položená otázka... ale v každom prípade môže. Ale nemusí.. Ak rozumieš, čo je tým myslené.
    Tvoja druhá otázka nesprávne umiestnená ako odpoveď: nie je podstatné, či by sme my súhlasili. My - väčšinou sme obyvatelia a asi všetci by sme boli radi, keby nám obec osvetľovala príjazdovú cestu k pozemku. Pýtať sa treba predstaviteľov obce, tí majú rozhodujúce slovo a v závislosti na stave pokladnice danej obce pravdepodobne vydajú zamietavé stanovisko. Pretože nemusia. Ibažeby v tej uličke býval niekto s kontaktami na správnych miestach.

    Môže byť nainštalované verejné osvetlenie na súkromnom pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.