Zavrieť

Porady

Mozem ziadat o podporu v nezamestnanosti?

Prosim vas o radu.Nastupila som do zamestnania skor ako po dovrseni 3 rokov dietata.Do 17.5.2015 som bola na MD s dietatom nar.2.10.2014.Od 18.5.do 31.8.2015 som bola na RD.Od 1.9.2015 pracujem. zmluva na dobu urcitu mi konci 31.3.2016.Uz teraz viem,ze mi nepredlzia. Som u zamestnavatela od 15.12.2008,mozem poziadat o davku v nezamestnanosti v aprili 2016 alebo sa musim vratit na RD,lebo zatial nemam alternativne zamestnanie.Dakujem za odpoved.Aky postup mi odporucate?Aby bol pre mna najvyhodnejsi pre buducnost.Dieta bude mat 3 roky oktober 217,ak by som poberala rod. prispevok do 3 rokov,budem mat potom narok na nejaku davku v nezamestnanosti od okt. 2017,alebo sa mi to oplati zaevidovat sa na Up od aprila 2016. este raz dakujem.
Naposledy upravil Ajocka3 : 23.11.15 at 06:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tvoj pracovny pomer skonci dohodnutym dnom. Nemozes sa "vratit na RD" - nebudes uz mat zamestnavatela. Mozes ale nadalej byt poberatelkou rodicovskeho prispevku a zaevidovat sa ako uchadzac o zamestnanie (so vsetkymi povinnostami z toho vyplyvajucimi) - ale pocas poberania rodicovskeho prispevku nemas narok na poberanie davky v nezamestnanosti. Rodicovsky prispevok moze ale poberat aj otec dietata a vtedy by si narok na davku v nezamestnanosti mala.

    Doplnenie:
    Pre vznik naroku na davku v nezamestnanosti musis mat 730 dni poistenia v nezamestnanosti za posledne 3 roky. Evidenciou na UP ale toto poistenie neziskas a teda v oktobri 2017 uz nebudes mat narok na davku v nezamestnanosti z obdobia terajsieho zamestnania.

    Ako som pisala vyssie, je mozne previest poberanie RP na otca dietata a ty sa zaevidujes ako uchadzac o zamestnan9e a "vyberies" si davku v nezamestnanosti, alebo
    mozes poziadat o odnatie RP, zaevidovat sa ako uchadzac o zamestnanie a poziadat o davku v nezamestnanosti - pocitaj ale s tym, ze budes musiet reagovat na ponuky z UPSVaR.
    Naposledy upravil avalik : 23.11.15 at 07:37
    avalik Doplnila som odpoved

    Mozem ziadat o podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.