Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
jar88
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.

Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému.
"Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom."

Každý iným smerom si ide, no nie všetci so Smerom
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V živote som si o nej neprečítala jeden riadok. Načo nad týmito ľuďmi strácate svoj drahocenný čas.
Nemoralizujem, ale proste nechápem.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, ja nepíšem o klasickom výpalníctve, píšem tak, ako už buchač naznačil o dožadovanie sa svojho vlastného majetku, ktorý veriteľ tak, ako sa zaviazal nechce zaplatiť a to je rozdiel.
Napíšem ti len toľko, ak nie je možné nijako "vyžiadať" naspäť dlh, rieši sa to násobnou škodou na majetku, aspoň to sa stalo u nás.
Komická situácia keď išiel bager po ceste v noci v búrke a ZA JAZDY lyžicou vrazil jednému "kvázi milionárovi" do toho murovaného drahého oplotenia z tých kociek.
Ráno celá dedina čo išla do obchodu, na autobus, na vlak sa díva a v plote diera cca 4 metre a kocky, obklad rozsypaný, rozlámaný po ceste.
Čo myslíš, ako to skončilo?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))
Tí, o ktorých píšem sa už pár rokov realizujú najmä v poľsku, kde si ich najímajú slov. podnikatelia za účelom vymáhania svojich zahraničných pohľadávok...
Je to pre nich bezpečnejšie, lukratívnejšie a môžu si naúčtovať aj diéty ako pri zahraničnej pracovnej ceste.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.


Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému.
Je možné uznať, že je rozdiel vyžadovať výpalné a vyžadovať si svoje.
Ale je rozdiel aj v tom spôsobe vyžadovania si svojho. Vyžadovať si svoje zákonnou cestou a vyžadovať si svoje určitou hrozbou, či dokonca použitím fyzickej sily.
Nandrolon sa tu vyjadril, že niekedy je právo silnejšieho v poriadku a väčšina to tu považuje za "spravodlivé" Ale myslím, že to uznávate len do chvíle, keď sa to právo nepoužíva na vás.
------------------------------------------
Mám tu takého suseda, on má zákonné právo a ja nie. Tak som mu to musel objasniť a plače už druhý rok.
-----------------
PS pre Nandrolona:
Nebudem reagovať na tvoje náznaky a k tomu ešte s otázkou "Čo myslíš, ako to dopadlo?". Veď napíš, ako to dopadlo - vymohli si svoju pohľadávku, alebo len uskutočnili pomstu.
Naposledy upravil jar88 : 12.02.16 at 06:35
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, povedz mi, ktorý debil na tomto svete to najskôr nebude vyžadovať zákonnou cestou? Hrubá sila a špeciálne partie sa zamestnávajú vtedy, až keď všetko zlyhá.
Koniec koncom nehovoriac o tom, že zákonná cesta je "skoro zadarmo" narozdiel od krízového riešenia :-)
Máš ale tak ješitných ľudí, ktorým nejde ani o to, reálne vymôcť peniaze, ale "urobiť si meno" aby ostatní pri podobnom obchode sa zachovali čestnejšie...
Častokrát reálna vymožená suma je oproti pôvodnej pohľadávke na úrovni 30%, ale ide o princíp.
Vieš ako sa hovorí, kamaráti buďme ale dlhy si plaťme. Ak to niekto nechce rešpektovať a využíva diery v zákonoch, neschopnosť a korupčnosť polície a súdov, som jednoznačne za hrubé riešenia.
ps: prečo by sa to právo malo uplatňovať aj na nich? Ak raz niekoho vedome odrbú, musia s tým žiť a dúfam, že v takom prípade sa to právo uplatní. Na to právo treba myslieť už vtedy, ak ma to ťahá niekoho obabrať...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Len k tomuto:
Jar, povedz mi, ktorý debil na tomto svete to najskôr nebude vyžadovať zákonnou cestou?
--------------------------
Nuž ktorý debbil? Písal si, že tvoj zamestnávateľ. 1000€ nestojí za to.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...
Ale veď práve na tom súde, stojí právny štát a osobné právo.
A zabudol si ešte na jednu podstatnú vec. Nikto nikoho nenúti obchodovať s tým dotyčným. Každý má možnosť si overiť obchodného partnera a dokonca aj prístup na verejný obchodný register.
-------------------------------------------------
Každý občan si môže prečítať zákon (napríklad OZ) a zistiť si, čo v skutočnosti znamená pojem podnikateľ fyzická osoba, čo spoločnosť s obmedzeným ručením (spol. s r.o.), akciová spoločnosť (a.s.), alebo verejná akciová spoločnosť.
Myslím hlavne na to, kto ti ako a čím ručí za svoje záväzky. Ľudia by mali vedieť, že súkromná firma, ako FO ručí za všetko čo koná na 100%. Že sro. ručí za svoje záväzky obmedzene, to znamená len čiastočne a AS neručí v skutočnosti vôbec ničím.
U nás ľudia najviac veria veľkým AS, na druhom mieste veria sro. a na treťom mieste fyzickej osobe. Pritom by to malo byť presne opačne.
Dokonca je u nás vžité, že od sro. to musí byť vždy lepšie, ako od nejakého pobehaja (fyzickej osoby), ktorý im pritom za všetko ručí celým svojim majetkom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
jar88
Ja som sa tu k tomu verejne priznal.
Písal som o návštevách Mečiarovských výpalníkov priamo u mňa vo firme. Odišli s dlhým nosom. Reakcia Poraďákov bola len Ha Ha Ha - Chuck Noris. Pritom sa jednalo o sýkorky.
Jaro...lenže Ty ideš trochu iným smerom.
Výpalné a vyžadovanie si svojho je markantný rozdiel.


Toto platí aj pri mafii...pozor aj na výrazy. No MAFIA v pravom slova zmysle na Slovensku nikdy nebola...toto boli len záujmové skupiny, ktoré vypaľovali chudákov.

...a Vtáčiky ? ... vieš čo, radšej nechaj hentú tému.
Je možné uznať, že je rozdiel vyžadovať výpalné a vyžadovať si svoje.
Ale je rozdiel aj v tom spôsobe vyžadovania si svojho. Vyžadovať si svoje zákonnou cestou a vyžadovať si svoje určitou hrozbou, či dokonca použitím fyzickej sily.
Nandrolon sa tu vyjadril, že niekedy je právo silnejšieho v poriadku a väčšina to tu považuje za "spravodlivé" Ale myslím, že to uznávate len do chvíle, keď sa to právo nepoužíva na vás.
Jaro...ideš zasa iným smerom.
Hľadíš na to pohľadom druhej strany...viď návšteva výpalníkov u Teba.
Znova opakujem...pozeraj sa na to z pohľadu, že Ty vyžaduješ svoje právo podľa zákonov. No zákony sú tak postavené a aj zastaralé, že k svojmu sa nevieš dostať, lebo medzery to proste dovoľujú.
Nie je potom v poriadku tá "iná" spravodlivosť, keď zlyhávajú "normálne" zákony ?
----------------------------
Ale keďže sa vyjadruješ ako sa vyjadruješ, tak mi skôr jasné, že si nestál na tej druhej strane a nevyžadoval si od druhého to svoje, ktoré Ti patrí podľa morálky alebo aj podľa zákona.
Lebo inak by si nevravel o práve silnejšieho a o spravodlivosti. Respektíve vravel by si úplne inak...
----------------------------
Záver ?
Poniektorí by si zaslúžili obojakú spravodlivosť.
Najprv nezákonnú...ale spravodlivú nakladačku.
Následne zákonnú, že po splnení záväzkov by šli do ťurmi.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, akurát poopravím tú verejnú obchodnú spoločnosť, nie akciovú...
Nechcem to tu viac rozoberať, prečo, kedy, za akých podmienok... nebol to samozrejme štandard, skôr sme boli dotlačení, nakoľko tú službu nikto iný vtedy nevedel zabezpečiť, jednalo sa o veľmi špecifickú službu, s ktorou sa niektorý podnikateľ nestretne za celý svoj život.... takže týmto končím.
Ináč všetky "poučky z knižiek" čo si napísal je hádam každému TU NA PORADE jasné, aj preto sa živnostníci KONVERTOVALI na "jednoosobové s.r.o."
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nandrolon
Všetky zákonné možnosti, okrem súdu boli vyčerpané. O čo sa budeme súdiť, keď dotyčný má 3 domy /vnučka+žena+syn/, a vôbec nič nevlastní? A firmy mu krachujú, ale stíha otvárať stále nové a nové?
Hovorím, tu by mal vyjsť nejaký zákon, aby mohol byť zhabaný majetok, ktorý dal napr. vnučke a pod...
ps: so ženou je rozvedený, ak by náhodou niekoho napadlo BSM...
Ale veď práve na tom súde, stojí právny štát a osobné právo.
...a Ty si čo raňajkoval ?
1. Vtipnú kašu
2. Šalené huby
3. Kávu a jointa
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tak že zákony, ktorých sa tu dovolávaš, Nandrolon, tu jednoznačne máme.
A dôvod, prečo ich ľudia nevyužívajú nepoznám. Teda ak opomeniem ich nevedomosť a neznalosť hraničiacu s blbosťou.
---------------------------------------
No a následok je jasný, u sprostých nastáva túžba po pästnom práve. Po práve o ktorom nemáš, na rozdiel odomňa, žiadnu predstavu.
Ja som zažil aj vymáhanie dlhov mojim spoločníkom a to bol jediný dôvod, prečo som sa s ním rozišiel.
Založil si vlastnú sro. a pokračoval vo svojich praktikách ďalej. Skončil cca po piatich rokoch s tým, že mu zostala kopa dlžníkov a aj on zanechal kopu svojich dlhov iným. Dokonca aj štátu.
Ja som pokračoval ďalej, ako FO. Podnikanie som ukončil bez dlhov a naviac mi dodnes prichádzajú drobné legálne splátky mojich dlžníkov. (cca5-6 rokov)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nikto nič nezažil iba ty sám veľký Kjar88 :-))))))))) o tom, čo som ja pozažíval okolo 1999 o tom nemáš ani páru, i keď už som off a riadne zamestnaný, kontakty zostali...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Buchač a Nandrolon, ste teoretici a žiadny z vás nikdy nič v reálnom živote neriešil. Teda v súvislosti s podnikaním a vymáhaním legálny pohľadávok.
A je jedno či súdne, alebo fyzicky. Ja som to všetko preskákal na vlastnej koži a viem, že to fyzické vymáhanie sa vždy rovnalo čistej nule.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Nikto nič nezažil iba ty sám veľký Kjar88 :-))))))))) o tom, čo som ja pozažíval okolo 1999 o tom nemáš ani páru, i keď už som off a riadne zamestnaný, kontakty zostali...
Veď napíš, čo konkrétne si v 1999 pozažíval.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Moja odpoveď: :-)
troll.jpg  
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Buchač a Nandrolon, ste teoretici a žiadny z vás nikdy nič v reálnom živote neriešil. Teda v súvislosti s podnikaním a vymáhaním legálny pohľadávok.
A je jedno či súdne, alebo fyzicky. Ja som to všetko preskákal na vlastnej koži a viem, že to fyzické vymáhanie sa vždy rovnalo čistej nule.
Jardo...neškrabkaj.... ...čítaj poriadne, lebo takto jeden o voze a druhý o koze.
------------------------------
Ako vravím a potvrdil si mi to.

Ja som zažil aj vymáhanie dlhov mojim spoločníkom a to bol jediný dôvod, prečo som sa s ním rozišiel.
Nebol si na druhej strane = Ty si nevymáhal !!!...a to je kuwa rozdiel.
-------------------------------
Podnikanie som ukončil bez dlhov a naviac mi dodnes prichádzajú drobné legálne splátky mojich dlžníkov.
Buď rád !
Keby si tie dlhy musel vymáhať ? Inak by si spieval.
---------------------------------
Keby som nevedel, o čom píšem, tak by som nepísal.
...a radšej ani ďalej nepíšem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmm..... ako sledujem.... slnko svieti... jar (ročné obdobie) sa blíži a "príjemnú" pohodu, plnú veselosti, tu napĺňa iné "ročné obdobie"......
Ohľadom toho:
...a Ty si čo raňajkoval ?
1. Vtipnú kašu
2. Šalené huby
3. Kávu a jointa
asi jedno po druhom v neprerušovanom slede.... (a potom sa nemáme čudovať, že mu ****).
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Veta, "podnikanie som ukončil bez dlhov", znamená, že som najskôr vyplatil všetky svoje záväzky a až následne som podnikanie ukončil. Stálo ma to cca, polovicu firemného majetku.
Pritom som tiež mal možnosť "pretransformovať FO na s.r.o.", ale tým pádom by som sa vzdal aj práva na splatenie súdom uznaných a splácaných záväzkov mojimi dlžníkmi. Splácali by eseročke v konkurze a nie mne.
-----------------------------------------------
No a k tomu tvojmu "Nebol si na druhej strane = Ty si nevymáhal !!!" ...a to je kuwa rozdiel.
Vymáhal môj spoločník a vymáhal vlastne na 50% aj v mojom mene.
-----------------------------------------------------
Ja som sa následne s tými dlžníkmi aj stretával u mňa v kancelárii a jasne mi popísali, čo s nimi partnerovi vymáhači stvárali. Čím sa im následne vyhrážali. (rodinou, deťmi a podobne)
-------------------------------------------------------
Pritom nie všetci dlžníci boli rovnaký. Skôr by som povedal, že každý zostal dlžný z iného dôvodu. Nie tak, ako píšeš ty a Nandrolon, že hajzlíci, šulini a podobne.
Musím však priznať, že boli aj takí, ktorí si nabrali tovar a pritom už dopredu vedeli, že ho zaplatia až z toho čo predajú a čo im zostane po zaplatení pohľadávok u iných dodávateľov, prípadne štátu. To boli v skutočnosti vychcálkovia, ktorý sa snažili zneužiť ma na prefinancovanie svojich finančných ťažkostí.
---------------------------------------------------------
S takými najlepšie fungovala konkrétna dohoda o čiastočnom a postupnom splácaní záväzkov. Splatíš určitú časť dlhu a až potom dostaneš ďalší tovar. Dúfam, že tu nemusí vysvetlovať, že je možné zaistiť dlh aj zmenkou.
Ak nieje ochota zabezpečiť dlh zmenkou, nastupuje návrh na splátkový kalendár a následne žaloba na súd. Nuž a čo všetko sa dá cez súdne konanie zabezpečiť, ti tu popisovať nemienim. Podvodník si nemá ako zabezpečiť bezúhonnosť cez spol. s r.o.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať