Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ked ona chce istoty...
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie?
posledný generálny štrajk na Slovensku sa konal 27. novembra 1989.
no nech sa ti páči,môžeš začať organizovať....

invektíva, -y, -tív žen. r. útočná reč, útočný článok, ostré napadnutie niekoho v tlači al. v prejave: osobná, politická i.
nič ostré ani útočné som nenapísala,si nejaký precitlivený.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
taiko
kopretinka
taiko
No vsak aj nepedagogicki pracovnici nech pozaduju a strajkuju. Ale mozno je niekedy jednoduchsie drzat hubu a makat .
hurá,poďme všetci štrajkovať!
inak si v poriadku,hej?
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie?
a coze sa Ti drahy tajomny minuskovac nepaci ? Ci " lebo taiko ? "
0 3
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
pocula si o tzv generalnom strajku ?
... nie nechodme strajkovat, sedme na riti a placme, ze sa o nas nik nestara a ze sa nam zle vodi a ze nam vladnu zlodeji. Ibaze by si bola extremne spokojna, s tym ako sa Ti vodi, kolko zarabas, aky mas pracovny cas, ake mas socialne zabezpecenie, aku zdravotnicku starostlivost, aku vymozitelnost prava, aku penziu, dopravu, skolstvo. Vtedy veru strajkovat netreba a treba si to uzivat.
A tu invektivu si si ako moderatorka mohla odpustit, ci nie?
posledný generálny štrajk na Slovensku sa konal 27. novembra 1989.
no nech sa ti páči,môžeš začať organizovať....

invektíva, -y, -tív žen. r. útočná reč, útočný článok, ostré napadnutie niekoho v tlači al. v prejave: osobná, politická i.
nič ostré ani útočné som nenapísala,si nejaký precitlivený.
ja nemusim nic organizovat, ja som relativne za vodou. Mal som vsak dojem, ze Tebe sa nepaci, kde robis, co robis, vyska platu, podmienky, zdravotnictvo a tak. Ale mozno som si ta s niekym pomylil a Ty sa mas najlepsie ako sa da a vsetko sa Ti paci.
Ale nechajme tak. Mas pravdu, ze na porade este nik svoje prava nevybojoval. A kedze ludia cusia, tak su vsetci spokojni a asi za nic bojovat netreba. CO ma vsak zaraza, ze nie je problem sa osopit na niekoho kto sa svojich prav zastat chce. ( nemyslim, tym teraz Teba ) Nie celkom tomu rozumiem.
2 3
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

včerajšiu cestu z práce mi spríjemnili tieto mačičky..
Naposledy upravil Žabinka : 19.02.16 at 10:55
DSC_5836.JPG  
DSC_5834.JPG  
1/1
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmm.... mačky-záchranárky....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Žabinka
včerajšiu cestu z práce mi spríjemnili tieto mačičky..
ja som onehdaj vo Zvolene na stanici na parkovisku videl. 4 auta a pod nimi , po motormi sa 4 cice vyhrievali.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ááááá - teda mačky-opravárky...., alebo mačky-bezdomovkyne.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

nie som si istá, či to bielo-čierne nie je náhodou kocúr.. nevyznám sa v mačičkách, nestihla som ho študovať, bol plachý, prchal predo mnou.. ale vyspevoval na tú druhú mačičku, a tá bola v dákej inej dimenzii, neviem, či trávila obed, ale úplne nevnímala.. bola som pol metra od nej, ani sa nepohla..
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tai, bude to asi tým, že sme už takí zotročení, že sa hryzieme navzájom
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
tai, bude to asi tým, že sme už takí zotročení, že sa hryzieme navzájom
presne tak to vidim aj ja.
podobne ako tuto
http://www.independent.ie/irish-news...-30988383.html
Len je tu jeden rozdiel. Tie prasce nemaju moc na vyber a my si tryzen kontinualne vyberame, ba dokonca sa "tryznitelom" velkodusne ponukame
Naposledy upravil taiko : 19.02.16 at 12:09
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
presne tak to vidim aj ja.
podobne ako tuto
http://www.independent.ie/irish-news...-30988383.html
Len je tu jeden rozdiel. Tie prasce nemaju moc na vyber a my si tryzen kontinualne vyberame
Vcelku trefné...... my sa požierame a ešte na nás sedia tie krysy z parlamentu....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sledujem (očkom) správy - a pripomenulo mi to jeden problém tu zverejnený na Porade.
http://www.porada.sk/t279793-ako-moz...ml#post2827197
Žena prevodom zaplatila za elektrinu - síce v posledný deň splatnosti, ale v dopoludňajších hodinách. A na druhý deň jej elektrinu vypli. Vraj nezaplatila.
A príčina - opäť v banke - "stroj" zle vyhodnotil číslo účtu a peniaze šli kudy-tudy, tudy-kudy.....
A teraz - verte bankám, že chránia vaše peniaze.....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Sledujem (očkom) správy - a pripomenulo mi to jeden problém tu zverejnený na Porade.
http://www.porada.sk/t279793-ako-moz...ml#post2827197
Žena prevodom zaplatila za elektrinu - síce v posledný deň splatnosti, ale v dopoludňajších hodinách. A na druhý deň jej elektrinu vypli. Vraj nezaplatila.
A príčina - opäť v banke - "stroj" zle vyhodnotil číslo účtu a peniaze šli kudy-tudy, tudy-kudy.....
A teraz - verte bankám, že chránia vaše peniaze.....
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Odstúpil som od kúpnej zmluvy tovar mi bol vrátený mám dilemu či musím vrátiť späť aj peniaze, čo sa mi môže stať ak ich nevrátim,
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
Hele! Očuj! zaplatila v lehote? Zaplatila! A technik? Ten nemá v pracovnej náplni kontrolovať nejaký papier o zaplatení - ten dostane bumažku "Odpojiť osobu XY - odberné miesto *****) - viacej ho nezaujíma.
I keď spomínali, že nie je dôsledná "platička" ......... ona zaplatila ešte včas.
Jednoducho - energetici vinou banky tie peniaze nemali - a kto pykal?
Spomínal som tu iný príspevok - tiež vinou banky prišla o peniaze - a banka čo na to? Preverujeme, preverujeme..... i keď evidentne ich chyba - pykal opäť klient.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
klame, .klame. klame. deň. po splatnosti faktúry sa elektrina nevypína a keby ukázala doklad o zaplatení tak to mechanik hlási a nevypína
Hele! Očuj! zaplatila v lehote? Zaplatila! A technik? Ten nemá v pracovnej náplni kontrolovať nejaký papier o zaplatení - ten dostane bumažku "Odpojiť osobu XY - odberné miesto *****) - viacej ho nezaujíma.
I keď spomínali, že nie je dôsledná "platička" ......... ona zaplatila ešte včas.
Jednoducho - energetici vinou banky tie peniaze nemali - a kto pykal?
Spomínal som tu iný príspevok - tiež vinou banky prišla o peniaze - a banka čo na to? Preverujeme, preverujeme..... i keď evidentne ich chyba - pykal opäť klient.
tak je debil, z praxe viem že to funguje zamestnankyňa mi dala papierik s číslom a sumou o tri dni prišiel "odpájač" že nie je uhradené pochopiteľne platba odišla na nesprávne číslo dal som jej doklad o úhrade aby zastavila mechanika elektrikára a zavolal som do elektrární a on tiež, nič sa neodpájalo len musela znova uhradiť na správne číslo a tie pôvodne zle odoslané jej banka vrátila, to tam máte poriadnych volov. iste to tak robia "lebo fico"
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
bjuty smis
jar88
Nandrolon
To isté by spravilo BMG keby sa aj k tým peniazom dostalo. K vyplateniu by nikdy nedošlo, nakoľko išlo o prachstprostú primitívnu pyramídu a nie o podnikateľský zámer. Zámer bol jedine vybrať čo najväčšie kvantum prachov, presunúť na vlastné účty a ukončiť činnosť.
Skús pouvažovať nad tým, ako a čím, sa u nich preukázal podvod. Podvod, ktorý im bol napokon skutočne preukázaný.
Skús pouvažovať aj nad tým, že napriek tomu, že až do úplného vyčerpania peňazí, všetkým rad radom splnili dohodnuté a vyplatili vklad aj s dohodnutým úrokom a súd napriek tomu, nadobudol presvedčenie, že sa jedná o podvod. Nikto nebral do úvahy "budúcu hodnotu" majetku, ale len účtovnú - to znamená nadobúdaciu hodnotu nehnuteľností.
Skús pouvažovať aj nad tým, či sa niekde v pyramídovej hre, nakupoval aj skutočný majetok a dokonca za zlomoček ich ceny. Pritom mohlo byť každému človeku jasné, že tie majetky budú mať približne rovnakú hodnotu, ako porovnateľné majetky v ostatnej Európe.

a kto mal brať do úvahy budúcu hodnotu majetku ??

snad len nemali sudcovia rozhodovať podla budúcej - možnej - hodnote ))
Ale veď ja netvrdím, že sudca mal uvažovať o budúcej hodnote nakúpeného majetku.
Pri trestnom čine podvodu platí prezumpcia neviny a treba preukázať jeho úmysel. Vedomý zámer uviesť niekoho do omylu.
Nuž a tam je bremeno preukázania ma strane žalobcu, nie na žalovanom. Teda, ak žalovaný tvrdí, že predpokladal budúcu hodnotu na základe niečoho, žalobca je povinný toto tvrdenie preukázateľne a jednoznačne vyvrátiť.

--------------------------------

Uznaj, že to tvrdenie sa v tej dobe vyvrátiť nedalo. Naviac aj časom sa preukázalo, že všetko v tých lokalitách už stojí najmenej toľko v Eurách, ako vtedy v Korunách.
V tomto má jar88 zrno pravdy, nie iba zrnko.
Zainvestované peniaze do nehnuteľností s najväčšou istotou násobného zisku.
Stačí sa obzrieť na prácu a výsledky primátora kunsthistorika BA, to sa predával mestský majetok jedna radosť. Ešte sa v meste vyskytujú veľké plochy, som zvedavá, kto kedy naberie znovu tú besnú odvahu ich rozpredávať.
Čo sa týka iba súkromných nehnuteľností, prichádzali v okamihu po 89 napr. ľudia z Izraela, ktorí poodchádzali pred 1948, a upozorňovali, aby si ľudia uvedomili, že behom krátkej doby príde k vyrovnaniu cien nehnuteľností medzi vých. blokom a západom. Z 30-tis. Kčs bytu do max. troch rokov na 300-tis., a kam sa vyšplhali byty dnes. To bolo zúročenie. Inak to isté sa deje dnes, nie na Slovensku. Žiadna banka človeku nezúročí peniaze o 100%.
Domácim to mohli prízvukovať, bežní ľudia nemali peniaze, tak skupovali ľudia väčšinou zvonku.
Takže nemuseli mať nebankovky až taký zlý biznis plán.
A keď si chcel niekto zahrať ruletu, bolo to jeho rozhodnutie. A nie aby sa za ich nevedomosť a vychytralosť začal skladať národ. To boli úvahy!!!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by som bola rada, keby mi niekto vysvetlil, keď štrajkujú učitelia za svoje práva, prečo sa do toho pletú aj nepedagogickí zamestnanci. Čo majú spoločné s učiteľmi okrem toho, že pôsobia na tom istom pracovisku? To mi nie je roky jasné, a stále sa o tom hovorí a spája sa to. Detto zrejme aj lekári a sestry a iný personál v zdravotníctve.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela - tak ti to to vysvetlím. Učitelia predsa učia deti. Kde? V učebniach. Na jeseň, v zime, na jar. Deti nie sú akurát 100% "čistotné" - kto po nich uprace? Učitelia? NIE! Nepedagogickí pracovníci - upratovačky, školníci, kuriči, údržbári! Alebo snáď budú učiť v špine? Pri špinavých oknách, cez ktoré vidieť nebude? V zime v kabátoch? Do školy pôjdu cez metrové záveje?
Či si hádam myslíš, že keď je niekto učiteľ, že je viac len preto, lebo má titul? Aby si vedela - mnohí nepedagogickí pracovníci majú tiež tituly - ale niekto tú prácu musí urobiť, aby učitelia učili v kultúrnom (v rámci možností) prostredí. Takže - len učitelia majú dostať viac? A tí ostatní zostať tam dole?
Ak si toto nepochopila, prečo sa pletú - tak ťa veľmi ľutujem, že to nechápeš, že nepoznáš to, ako sú spojení jedni s druhými.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať