Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa
alaya1
potesilo
http://citaty-slavnych.sk/autori/matka-tereza/?page=3

„Hlad na svete nie je preto, že nedokážeme nasýtiť chudobných, ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých.“

„Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili...“
takže monopoly si presadzujú monopolný zisk -výsledok ekonomickí migranti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
http://citaty-slavnych.sk/autori/matka-tereza/?page=3

„Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili...“
Fakt len politici ?
Nie aj kňažský stav, ba dokonca na najvyšších miestach...???
Niekedy mám pocit, že sa táto myšlienka málo propaguje vo vlastných (aj katolíckych) radoch.

Viď nie jeden článok...a história pozná veľmi veľa skutočností.

https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať...
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Oliwa
Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať...
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť...
alaya1
potesilo

Jej zámerom nebolo pomáhať ľuďom,Robila to preto, aby zvýšila počet katolíkov.
verila, že utrpenie je darom, a to aj vtedy, ak ho spôsobovala chudoba či choroby. A tak hoci vyzbierala viac ako sto miliónov dolárov, zistenia o úrovni zdravotnej starostlivosti v jej inštitúciách vyvolali pobúrenie: umierajúci nemali dostatok stravy a nedostávali lieky proti bolesti. Z peňazí, ktoré údajne zbierala na pomoc chorým, sa k chorým dostalo podľa neskorších zistení asi iba päť percent.
Málokto vie, že svoje mníšky viedla k tomu, aby krstili umierajúcich pacientov neberúc ohľad na ich náboženské presvedčenie.
Strávila celý život odporom voči jedinému známemu lieku proti chudobe, ktorým je poskytnutie práv ženám a oslobodenie žien z pozície ľudskej obdoby hospodárskeho zvieraťa držaného kvôli nútenému rozmnožovaniu,
Matka Tereza mala očividne problém s akoukoľvek modernou výbavou jej zariadení. V Manile mníškam nedovolila zaobstarať si práčku, takže museli umývať spodné prádlo inkontinentných ručne. Ako by to nebolo málo, bývalí zamestnanci jej rádu spomínajú, že odmietala odobriť kúpu medicínskych prístrojov za peniaze darované konkrétne na tento účel. Namiesto toho peniaze poslala Vatikánu. Kým cirkev bohatla, v jej „Domove umierajúcich“ mali ľudia iba jednu spoločnú toaletu, museli ležať na svojich miestach a nemali dovolené návštevy príbuzných.
Kanonizácii Matky Terezy v septembri 2016 sotva niečo zabráni. Nebohá mníška sa zaradí medzi takzvaných svätcov a vlastne medzi nich výborne zapadne.
Nebohá mníška sa ocitne v spoločnosti ľudí, ktorí vraj zabíjali draky, kráčali s vlastnou odseknutou hlavou v podpazuší, poslúžili ako krmivo pre draky (ale prežili to), vedeli lietať alebo sa teleportovať. To všetko má k realite rovnako blízko ako populárny imidž o dobrotivej Matke Tereze.

citované odtiaľto
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kr...ovany_397.html
Naposledy upravil kopretinka : 15.03.16 at 17:49
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvietočok...nie každý pozná, nie každý si prečíta ten Tvoj link..
Toto nie sú príjemné skutočnosti pre poniektorých.
...a je toho viac...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

buchač
Kvietočok...nie každý pozná, nie každý si prečíta ten Tvoj link..
Toto nie sú príjemné skutočnosti pre poniektorých.
...a je toho viac...
Čo dodať , nezažila za svojho obetavého života kvalitný sex, možno ho zažije v budúcom živote. Zanechala po sebe obrovský finančný obnos, žeby dôchodok?
0 1
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27
..
Zabité...
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Mária27
..
Zabité...
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...
žena ktorá nie je primerane zaoblená je nervózna so všetkými sprievodnými javmi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Mária27
..
Zabité...
Keby si videla tú moju...vyzerá ako nejaká modelka...kosť a koža.
Ale zdrbať vie solídne...
žena ktorá nie je primerane zaoblená je nervózna so všetkými sprievodnými javmi
Netrúfam si hodnotiť moju dia doktorečku po tejto stránke.
No ešte som ju nezažil nervóznu a to ju poznám už vyše 20 rokov, keď bola ešte na interne.
Že mňa (iných pacientov) zdrbe ? Robí to primeraným spôsobom, slušne a s patričným zdôvodnením...ide jej o pacienta, čo sa o nie jednom lekárovi nedá povedať.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
kopretinka
Oliwa
Nuž chlapci, neviem Vám to takto z hlavy povedať...
Bola to len reakcia na príspevok od alayi...
Citáty jednej malej útlej osôbky, ale veľkej osobnosti, okrem iného držiteľky Nobelovej ceny mieru, ktorú som mala príležitosť osobne stretnúť...
alaya1
potesilo

Jej zámerom nebolo pomáhať ľuďom,Robila to preto, aby zvýšila počet katolíkov.
verila, že utrpenie je darom, a to aj vtedy, ak ho spôsobovala chudoba či choroby. A tak hoci vyzbierala viac ako sto miliónov dolárov, zistenia o úrovni zdravotnej starostlivosti v jej inštitúciách vyvolali pobúrenie: umierajúci nemali dostatok stravy a nedostávali lieky proti bolesti. Z peňazí, ktoré údajne zbierala na pomoc chorým, sa k chorým dostalo podľa neskorších zistení asi iba päť percent.
Málokto vie, že svoje mníšky viedla k tomu, aby krstili umierajúcich pacientov neberúc ohľad na ich náboženské presvedčenie.
Strávila celý život odporom voči jedinému známemu lieku proti chudobe, ktorým je poskytnutie práv ženám a oslobodenie žien z pozície ľudskej obdoby hospodárskeho zvieraťa držaného kvôli nútenému rozmnožovaniu,
Matka Tereza mala očividne problém s akoukoľvek modernou výbavou jej zariadení. V Manile mníškam nedovolila zaobstarať si práčku, takže museli umývať spodné prádlo inkontinentných ručne. Ako by to nebolo málo, bývalí zamestnanci jej rádu spomínajú, že odmietala odobriť kúpu medicínskych prístrojov za peniaze darované konkrétne na tento účel. Namiesto toho peniaze poslala Vatikánu. Kým cirkev bohatla, v jej „Domove umierajúcich“ mali ľudia iba jednu spoločnú toaletu, museli ležať na svojich miestach a nemali dovolené návštevy príbuzných.
Kanonizácii Matky Terezy v septembri 2016 sotva niečo zabráni. Nebohá mníška sa zaradí medzi takzvaných svätcov a vlastne medzi nich výborne zapadne.
Nebohá mníška sa ocitne v spoločnosti ľudí, ktorí vraj zabíjali draky, kráčali s vlastnou odseknutou hlavou v podpazuší, poslúžili ako krmivo pre draky (ale prežili to), vedeli lietať alebo sa teleportovať. To všetko má k realite rovnako blízko ako populárny imidž o dobrotivej Matke Tereze.

citované odtiaľto
http://invivomagazin.sk/cynicka-a-kr...ovany_397.html

ži a nechaj žiť... neskúsiš?
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
Ing. Ľubomír Janoška


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
Ing. Ľubomír Janoška


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
taiko
Ing. Ľubomír Janoška


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne
ty detto...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dnes opat velke pohladenie duse - Z natáčania dokumentu ZLATÁ LÝRA
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1
taiko
Ing. Ľubomír Janoška


ži a nechaj žiť... neskúsiš?
toto nie je o " ZI a nechaj zit" . To je deglorifikacii veci, ktore by glorifikovne byt nemali. Napr Dalajlama je na tom podobne. Ludia vsak z nejakych pre mna nejasnych dovodov velmi radia chcu uverit v baranka, aj ked je to len vlk v ovcom rune.
Zhodou okolnosti som vcera pozeral dokument o biblii. Ako bola doplnovana, menena, prisposobovana, tak aby pasovala ucelu. A ze vraj " Slovo Bozie ", ktore mnohi chcu pokladat za svate
Oznam som pripla do temy, na to urcenej, ze ma to potesilo. Ak to nepotesilo aj teba, da sa to aspon tu akceptovat? Aj ked v inej teme si jej citacie minuskoval - vraj kvoli nevhodnej prezentacii v teme, teraz mi je jasne preco. Ale tvoj uhol pohladu akceptujem, nebudem s nim polemizovat.
pravda je. Netreba polemizovat, zozbierala si vstupy, svojou optikou interpretovala, analyzovala, zhrnula a nasledne aj zavery vyviedla. Vsetko je jasne a nespochybnitelne
ty detto...
ale to modre vedierko je moje
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
dnes opat velke pohladenie duse - Z natáčania dokumentu ZLATÁ LÝRA
Môžem sa opýtať, čo Ti pohladilo dušu ?
Natáčanie, Gombitka ... alebo snáď nie si v tom dokumente ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nemusím gombitku...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
nemusím gombitku...
Každý deň počas štúdií som ju videl......a nie iba v škole.
Viem, čo viem.

VIEM také skutočnosti, že by to aj alayu sklamalo...a nie sú to veru pletky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať