Zavrieť

Porady

Ako sa nam dari ?

"Právnické osoby odviedli do štátnej kasy na dani z príjmov 25,429 mld. Sk, čo je o 15,6 % viac ako rozpočtovalo MF na celý rok. Daň z príjmov fyzických osôb obohatila ŠR o 19,291 mld. Sk, čo znamená plnenie ročnej plánovanej úrovne na 103,6 %."

Ked sme tak uspesni, uz by nam mohli dat vydychnut a ulahcit zivot:
- nenovelizovat zakony kazde 2 mesiace
- nemenit formulare
- nebazirovat na nezmyselnych formalitach (datumy, slovicka, peciatky ci zaokruhlovanie)
Naposledy upravil bodliak : 02.11.04 at 09:01
Usporiadat
ORLEN ORLEN

ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

d.varmeda skus začať
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Okrem danovej optimalizacie - (ktora sa bezne poskytuje, ale nie zadarmo)
by som mal tip na kategoriu - "co danovakom vadi", skratka coho sa vyvarovat, co urcitym sposobom nerobit, alebo co im naopak podstrcit pod nos.

A hned prva otazka:

Pred par rokmi nam (na skole) chlap z praxe (im-export) povedal, ze vzdy treba do nakladov pichnut "udicku", na ktoru sa chytia a nebudu snorit do hlbky. Taka kozmetika kupena v ramci cistiacich prostriedkov, alebo zavesy, atd. Skratka aby sa vlk nazral, inak prisla dalsia a dalsia kontrola az kym nieco nevysnorili.
Plati to este alebo uz moze byt danova kontrola skoncena s tym, ze nic nenasli ?
0 0
Biba Biba

Biba je offline (nepripojený) Biba

Dobrý nápad s tou optimalizáciou. Rada sa pridám. Niekedy stačí vykonať "maľovanie" nikto nemôže povedať, koľkokrát sa do roka môže vymaľovať , či "el. revíziu", "školenie miesto firemného obeda" ap., a očakávané náklady narastú. Myslím, že každý má už niektoré tie svoje "náklady" ktoré u seba používa. Ale rada sa dozviem aj nejaké nové .
Ahojte.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Biba
Dobrý nápad s tou optimalizáciou. Rada sa pridám. Niekedy stačí vykonať "maľovanie" nikto nemôže povedať, koľkokrát sa do roka môže vymaľovať , či "el. revíziu", "školenie miesto firemného obeda" ap., a očakávané náklady narastú. Myslím, že každý má už niektoré tie svoje "náklady" ktoré u seba používa. Ale rada sa dozviem aj nejaké nové .
Ahojte.
Pozor!!! Revizia elektrickych zariadeni ma byt robena kazdych 5 rokov. Otazkou je, ci to vedia aj danovaci. Pridam este dalsie: plyn - po troch rokoch, vytahy - tzv trojrocne skusky cize kazde tri roky a kazde tri mesiace tzv. periodicke. Pokial ich v tychto terminoch nevykonavate, porusujete vyhlasku SUBP. To nehovorim o poziarnej ochrane a hygiene. Takze nie len optimalizacia dani ale aj povinnost na zaklade zmienej vyhlasky.
Prijemnu zabavu
susu
0 0
winnie333 winnie333

winnie333 je offline (nepripojený) winnie333

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať... Robila som poisťováčku na živnosť u jednej spoločnosti, ale začiatkom roka som s nimi ukončila spoluprácu. Na základe zmluvy, ktorú som podpísala, v období 1roka po ukončení po mne môžu žiadať vrátiť províziu,ak by niekto mnou uzatvorenú zmluvu zrušil. To je všetko ok, ale je normálne, že bez akéhokoľvek upozornenia, telefonátu, listu mi prišiel dnes e-mail od advokátskej firmy, ktorá zastupije tú spoločnosť na predžalobnú výzvu na zaplatenie dlžnej sumy? A že mám na to 5 dní.... Čo ak by som uvedenú e-mailovú adresu už nepoužívala a čo ak si to prečítam až ja neviem o týždeň? Mám na tento e-mail reagovať? Alebo počkať aj keď píšu,že po 5dňoch budú iniciovať žalobu?? Ďakujem za rady..
PS: píšem sem, lebo inak mi to nejde :-(
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať