Zavrieť

Porady

Oznámenie o výrobe, príjme a predaji liehu

EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Od 1.11.2004 je účinná novela zákona č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu (č. 556/2004 Z.z.). § 44 o oznamovacej povinnosti má nové znenie. V odstavci 7 je uvedené, že podnikateľ, ktorý zo spotrebiteľského balenia predáva lieh na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať údaje podľa odseku 5 písm. b) t.j. počet vydaných spotrebiteľských balení... V § 52a) sa ruší vyhláška, ktorou sa ustanovili vzory tlačív o oznámení. Z toho všetkého mi vyplýva, že majitelia krčiem a reštaurácií naďalej podávajú hlásenia, ale bez časti o predaji liehu. Keďže sa zrušili staré tlačivá oznámení, treba počkať na nové. V prechodných ustanoveniach v § 51a) odsek 1) je uvedené, že za október 2004 sa oznámenie má podať najneskôr do 31.12.2004.
Dúfam, že nové tlačivo bude praktické a zmysluplné. Pekný deň.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nakoľko po prihlásení na ich www.stránku ich server s Vami nekomunikuje a nezobere Vám spracovaný XML súbor má Colný úrad dosť vážny problém ako to odstrániť. Určite nie je chyba vo Vašim PC.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Nakoľko po prihlásení na ich www.stránku ich server s Vami nekomunikuje a nezobere Vám spracovaný XML súbor má Colný úrad dosť vážny problém ako to odstrániť. Určite nie je chyba vo Vašim PC.
Lenka, ďakujem za ochotu, keby boli takto ochotní aj zamestnanci colnej správy, to by sa nám lepšie spolupracovalo!
Telefonujem tam takmer každé dva dni, vždy si zoberú moje telefónne číslo s tým, že sa mi ozvú. Mám pocit, že tento text majú nahratý na páske, aby ich to veľmi neunúvalo. Dobre, nevydaril sa im program, ale prečo nám potom zasielajú prihlasovacie mená a heslá, keď sa v ich programe nedá komunkovať a ani vyplniť žiadne tlačivo.
S pozdravom Vlasta
0 0
KunaSoft KunaSoft

KunaSoft je offline (nepripojený) KunaSoft

Zdravím Vás,
znepokojujú ma Vaše príspevky, pretože celý systém pracuje bezchybne, presne podľa manuálov. Dôkazom toho sú tisícky zaslaných a spracovaných XML súborov. Denne vybavujeme desiatky telefonátov, kde sa snažíme riešiť problémy užívateľov, preto aj Vám doporučujem - premyslite si svoj problém a potom zavolajte na 052 7142 206, 211.
Kundla
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať