Zavrieť

Porady

Nátierky, pomazánky

Došla mi fantázia, čo dávať mojej milej rodinke na raňajky. Prosím o vyskúšaný, overený a dobrý recept. Viem, že na internete ich je hromada. Mnoho som už vyskúšala, ale sa nejako neujali. Vajíčková nátierka nemusí byť ani rybacia. Tú robím. Ďakujem
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kukučka
1. Nátierka s upraženými semiačkami
Tie najprv po troche na suchej nerezovej panvici zľahka opražíme až šuštia a voňajú, presypeme do druhej studenej misy. Panvicu pretrieme papierovou utierkou a pokračujeme ďalším druhom.
Postruhané varené vajíčka zmiešame s maslom, dijonskou horčicou, nakoniec semiačka, soľ a trochu korenia. Skúšala som ich zomlieť. ale viac mi chutia celé. Tavený syr nepoužívam, nátierky nemixujem.
Môžete ich použiť do šalátov, posýpať v tanieri krémové polievky aj na sladko, alebo len s troškou kvalitného oleja a chlebom.
sezam, ľan, slnečnica, zelené tekvicové

2. Robievam veľmi štipľavu cesnakovú tatársku omáčku a tú používam na ochutenie, napríklad je výborná s maslom a tuniakom.
3. Zamiešam do nej nastrúhané kyslé jablko aj vajíčka, veľa cesnaku a chrenu, musí štípať. Výborná na jednohubky z rožkov, mizne prvá.
ďakujem, určite vyskúšam aj toto
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nakolko som nasla doma 3 cervene repy, ktore uz potrebovali spracovat , uvarila som ich,
z 2 som urobila klasicky salat, sladkokysly nalev mali sme zeleninove rizoto / okrem mna, ja suchare ) a z tretej som urobila pomazanku podla vlasnej fantazie a vraj bola super.
Cviklu som nastuhala na struhadle na syr, pripada som mlete cierne korenie, par lyzic majonezy, pikantnej horcice a nastuhala tvrdy syr, pretlacila cesnak, vsetko od oka.
Vraj to mam robit castejsie.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

[h=1]7 skvelých a rýchlych receptov na jarné pomazánky

http://www.napadynavody.sk/7-skvelyc...omazanky-p1336

4 2
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja robievam takuto-aj teraz mam v chladnicke

avokadova

1 zrele avokado ocistit,tmave cierne casti vyhodit,ak sa vyskytnu.
pridam trochu redsieho bieleho jogurtu,len trochu,predtym si pomeliem lan a sezam na kavovom mlynku a pridam k tomu,dalej stipku chilli korenia a kurkumu,nakoniec pretlacim 2-3 strucky cesnaku a trosku osolim.vsetko zmixnem v mixeri a mnam.jogurtu pridas podla chuti,mozes aj tvaroh,aby to bolo vlacne,natieratelne./ten jogurt ci tvaroh a cesnak sa doplnaju s lanom-je to idealna kombinacia na dobre vstrebanie prospesnych latok v lanovom semienku)
niekedy pridam aj olivovy alebo iny za studena lisovany olej.
je to zdraviu prospesne,chutne ale aj dost kaloricke,takze treba s mierou....

cicerova

jednu konzervu ciceru(alebo cicer den vopred uvarit),scedit,
pridam pomlety sezam a lan,kurkumu,chilli,trosku ml.kminu,roztlaceny cesnak podla chuti olivovy olej podla potreby-zmixnem dohladka,ak je huste,prilejem trosku vody z ciceru

-obdobne robim fazulovu alebo sosovicov ,su super
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

tieto vyzerajú dobre a zaujímavo
http://tojenapad.dobrenoviny.sk/11-t...e=facebook.com
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať