Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SaS a OLANO a vlastne všetci, kto by sa dostali k takému podielu v parlamente, sa zákonite zmenia. Tak chutí moc. Každý z nich si myslí (a aj my ostatní si myslíme, že vieme najlepšie), že práve oni vedia najlepšie, ako to všetko máme robiť. Nikoho z nich nenapadne, že si to každý môže najlepšie robiť po svojom a aj pobabrať po svojom.[/QUOTE]

prepáč ale toto je podľa mna hlúposť, ak sú všetci rovnaký tak to znamená že aj my, to potom nemáme ani právo na život ak sú všetci svine
Ako potom by sme mohli vyriešiť situaciu na Slovensku ? čo si zvolime krála namiesto premiéra ? ..
a ešte raz si dovolim ti oponovať, ako som hore písal Olano má ludí ktorých poznám aj sám bližšie, nie osobne to netvrdím ale viem o nich dosť a poznám ludí ktorý sú doslova ich priatelia. Takže nie nekecám tu len populistické reči ale fakty, to že je snáď v každej strane nejaký hajzlík je možné ale určite nie všetci .. momentálne máme na výber kolko ? myslím že 3300 poslancov a to je podla mňa dosť na to aby si každý vedel vybrať [/QUOTE]

Čítal som všetky volebné programy. Zamyslel som sa nad každou použitou frázou a ak mám napísať pravdivo, čo si o tom myslím, tak najmiernejšie povedané - táraninky, ktoré nemajú reálne prevedenie.
---------------------------------
Ak chceš, vyber si nejaký bod z nejakého volebného programu a môžeme ho rozobrať. Zdôvodniť prečo je, alebo nieje realizovateľný.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.porada.sk/t187683-p8-no-c...o-j-and-t.html
dáška...dúfam,že nebude vadiť...ak daj vymazať
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

SaS - nezabudla som na ostré debaty okolo odvodového bonusu no a včera ktosi kritizoval Nicholsonovú - "zoberme invalidom"
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
http://www.porada.sk/t187683-p8-no-c...o-j-and-t.html
dáška...dúfam,že nebude vadiť...ak daj vymazať
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

jar88
SaS a OLANO a vlastne všetci, kto by sa dostali k takému podielu v parlamente, sa zákonite zmenia. Tak chutí moc. Každý z nich si myslí (a aj my ostatní si myslíme, že vieme najlepšie), že práve oni vedia najlepšie, ako to všetko máme robiť. Nikoho z nich nenapadne, že si to každý môže najlepšie robiť po svojom a aj pobabrať po svojom.
prepáč ale toto je podľa mna hlúposť, ak sú všetci rovnaký tak to znamená že aj my, to potom nemáme ani právo na život ak sú všetci svine
Ako potom by sme mohli vyriešiť situaciu na Slovensku ? čo si zvolime krála namiesto premiéra ? ..
a ešte raz si dovolim ti oponovať, ako som hore písal Olano má ludí ktorých poznám aj sám bližšie, nie osobne to netvrdím ale viem o nich dosť a poznám ludí ktorý sú doslova ich priatelia. Takže nie nekecám tu len populistické reči ale fakty, to že je snáď v každej strane nejaký hajzlík je možné ale určite nie všetci .. momentálne máme na výber kolko ? myslím že 3300 poslancov a to je podla mňa dosť na to aby si každý vedel vybrať [/QUOTE]

Čítal som všetky volebné programy. Zamyslel som sa nad každou použitou frázou a ak mám napísať pravdivo, čo si o tom myslím, tak najmiernejšie povedané - táraninky, ktoré nemajú reálne prevedenie.
---------------------------------
Ak chceš, vyber si nejaký bod z nejakého volebného programu a môžeme ho rozobrať. Zdôvodniť prečo je, alebo nieje realizovateľný.[/QUOTE]

ked prídem domov možem niečo vybrať z ich programu
ktorá strana je podla teba teda vhodnejšia ? ..pretože neisť voliť sa mi nezdá ako správne riešenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ked tu tak masíruješ na "sis a olo"....tak by si mal mať program v malíčku
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
prepáč ale toto je podľa mna hlúposť, ak sú všetci rovnaký tak to znamená že aj my, to potom nemáme ani právo na život ak sú všetci svine
Ako potom by sme mohli vyriešiť situaciu na Slovensku ? čo si zvolime krála namiesto premiéra ? ..
a ešte raz si dovolim ti oponovať, ako som hore písal Olano má ludí ktorých poznám aj sám bližšie, nie osobne to netvrdím ale viem o nich dosť a poznám ludí ktorý sú doslova ich priatelia. Takže nie nekecám tu len populistické reči ale fakty, to že je snáď v každej strane nejaký hajzlík je možné ale určite nie všetci .. momentálne máme na výber kolko ? myslím že 3300 poslancov a to je podla mňa dosť na to aby si každý vedel vybrať
Najprv by bola na mieste otázka ..."koľko máš rokov ?"

Ja si dovolím oponovať ohľadom tých hajzlíkov v strane/nách.
Ak by som špecifikoval len tú najsmerovanú,tak tam platí jedno pravidlo.
Tam je hajzel každý...potom by sme mohli ísť podľa následnej postupnosti,t.j...veľký, väčší, najväčší, preceda.

Zvyšok je tiež jasná vec.
Každý, podotýkam a zdôrazňujem...každý sa v politike dostane na určitý stupeň hajzla. To platí nie iba u nás, ale všeobecne vo svete.
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Tak dajme tomu hmotná a strestná zodpovednosť politikov, monopolna daň, odstranenie byrokracie .. heslovite napísané ale zas treba si uvedomiť že jedna vec je predvolebný program a činnosť politickej strany v minulosti ..

Tak to si na velkom omyle, nie každý sa potrebuje v politike zahojiť, spomeňme prípad prezidenta niekde z južnej ameriky ktorý dáva skoro celu svoju vyplatu preč ..
to že su ludia znechutený tomu rozumiem, ale pokial hádžeš všetkých do jedného vreca tak to znamená že si rovnaký ako oni tam v parlamente ..

Čo s tým má spoločné to kolko mám rokov ? niesom nesvojprávny ..
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kto ovládne Slovensko? Pozrite si možné scenáre po voľbách


http://dennik.hnonline.sk/slovensko/...are-po-vo-bach
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

z inej diskusie....:

...data,která se u vás už nesmějí zveřejňovat...

.................................................. ....................

...Preference:
Smer s 27,7 %, Slovenská národní strana (SNS) s 13,1 %, Sieť 13,1 %,MOST-HÍD 10,4 %,OĽaNO-NOVA 7 %, SaS 6,8 % KDH 6,5 %.,...

...Ficův výkon byl zklamáním i pro sympatizanty jeho strany...

... mnohem více pozornosti strhl mladý předseda SNS Andrej Danko...

SNS stále roste a bude zajímavé sledovat, jak moc Danko uškodí Smeru ve volbách...

...Ficovi se nedařilo ani mezi nerozhodnutými voliči, u nich skončil až na čtvrtém místě s 8,6 %...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.

ty potrebuješ politikov na to, aby nás obhajovali vo svete ?????

a pred kým - čím, voči čomu nás ako majú obhajovať ?

a kto z ních nás teda obháji ? )
Ak by to bolo o nás bez nás, tak by sme sa nemali ako obhajovať. V tom máš pravdu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ing. Ľubomír Janoška
korela
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.
volíme charizmatické osobnosti a potom sa divíme, že tam máme bezohľadných psychopatov
Jeden sa ide odstrániť, druhý sa bude voliť.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
z inej diskusie....:

...data,která se u vás už nesmějí zveřejňovat...

.................................................. ....................

...Preference:
Smer s 27,7 %, Slovenská národní strana (SNS) s 13,1 %, Sieť 13,1 %,MOST-HÍD 10,4 %,OĽaNO-NOVA 7 %, SaS 6,8 % KDH 6,5 %.,...

...Ficův výkon byl zklamáním i pro sympatizanty jeho strany...

... mnohem více pozornosti strhl mladý předseda SNS Andrej Danko...

SNS stále roste a bude zajímavé sledovat, jak moc Danko uškodí Smeru ve volbách...

...Ficovi se nedařilo ani mezi nerozhodnutými voliči, u nich skončil až na čtvrtém místě s 8,6 %...
Tiež tipujem, že SMER bude mat asi 25% a vlada bude zložená z x stran. Niečo ako rok 1998.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
Čo s tým má spoločné to kolko mám rokov ? niesom nesvojprávny ..
Veľa....teda aspoň pre mňa.

Ak mi ide dôvodiť mladý, čerstvý absolvent VŠ, bez skúsenosti a praxe...tak sa u mňa proste nechytá.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
Kto ovládne Slovensko? Pozrite si možné scenáre po voľbách


http://dennik.hnonline.sk/slovensko/...are-po-vo-bach
stále hovorím,že voliči budú sklamaní....že dajú hlas svojemu....lebo teraz kričí NIE s robinom.....ale po volbách už bude po volbách.....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Patrik Murárik
jar88
SaS a OLANO a vlastne všetci, kto by sa dostali k takému podielu v parlamente, sa zákonite zmenia. Tak chutí moc. Každý z nich si myslí (a aj my ostatní si myslíme, že vieme najlepšie), že práve oni vedia najlepšie, ako to všetko máme robiť. Nikoho z nich nenapadne, že si to každý môže najlepšie robiť po svojom a aj pobabrať po svojom.
prepáč ale toto je podľa mna hlúposť, ak sú všetci rovnaký tak to znamená že aj my, to potom nemáme ani právo na život ak sú všetci svine
Ako potom by sme mohli vyriešiť situaciu na Slovensku ? čo si zvolime krála namiesto premiéra ? ..
a ešte raz si dovolim ti oponovať, ako som hore písal Olano má ludí ktorých poznám aj sám bližšie, nie osobne to netvrdím ale viem o nich dosť a poznám ludí ktorý sú doslova ich priatelia. Takže nie nekecám tu len populistické reči ale fakty, to že je snáď v každej strane nejaký hajzlík je možné ale určite nie všetci .. momentálne máme na výber kolko ? myslím že 3300 poslancov a to je podla mňa dosť na to aby si každý vedel vybrať
Čítal som všetky volebné programy. Zamyslel som sa nad každou použitou frázou a ak mám napísať pravdivo, čo si o tom myslím, tak najmiernejšie povedané - táraninky, ktoré nemajú reálne prevedenie.
---------------------------------
Ak chceš, vyber si nejaký bod z nejakého volebného programu a môžeme ho rozobrať. Zdôvodniť prečo je, alebo nieje realizovateľný.[/QUOTE]

ked prídem domov možem niečo vybrať z ich programu
ktorá strana je podla teba teda vhodnejšia ? ..pretože neisť voliť sa mi nezdá ako správne riešenie[/QUOTE]
Pre mňa tu nieje žiadna "vhodná strana", nie tak ešte najvhodnejšia. Ja nechcem, aby za mňa rozhodoval politik (človek) , ktorý o sebe sám vyhlasuje, že "je napravo od stredu". Že je presvedčený, že nie som schopný sám a zodpovedne rozhodovať o svojom živote. Že ak by som nemal "zákonnú povinnosť" poistiť si náklady na prípadnú chorobu, úraz a podobne, nepoistil by som sa. Je to omyl, určite by som si tie náklady riadne poistil a určite lepšie, ako teraz. Určite by som myslel aj na svoju starobu a určite by som neutratil (neprežral a neprepil) všetko a určite by som sa poistil na staré kolená lepšie a reálnejšie, ako teraz.
-------------------------------
Čo mi títo napravo od stredu, alebo naľavo od stredu vlastne garantujú? Dovolím si tvrdiť, že nič. Nič okrem toho, že celé ich sociálne inžinierstvo budem platiť len a len ja. Ja a ty a aj všetci ostatní budeme platiť za ich naivitu a nevyhnutné omyly. Budeme to platiť, aj keby sme nemali na platenie vlastných výdavkov. Aj keby si nemal na nájom, na plyn, na elektrinu, na benzín, na hypotéku a dokonca ani na stravu a ošatenie.
-------------------------------------------
Koľko je tu takých, čo majú deti a nemajú kde zložiť hlavu. Nemajú im čo obliecť, obuť a dokonca dať poriadne najesť, ale platiť dane a odvody musia vždy. Dokonca musia strpieť aj exekútora a prípadne stratiť strechu nad hlavou. Ktorá strana toto rieši, alebo aspoň hľadá príčiny? Žiadna! Jednoducho ich to nezaujíma.
---------------------------------------------------
Napriek všetkému budem na 100% voliť Smer a Fica. Tento národ už potrebuje riadnu príučku, potrebuje padnúť na úplné dno, lebo inak ho nikto neprinúti sa nad niečim vôbec zamýšľať.
Naposledy upravil jar88 : 02.03.16 at 13:34
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Patrik Murárik
prepáč ale toto je podľa mna hlúposť, ak sú všetci rovnaký tak to znamená že aj my, to potom nemáme ani právo na život ak sú všetci svine
Ako potom by sme mohli vyriešiť situaciu na Slovensku ? čo si zvolime krála namiesto premiéra ? ..
a ešte raz si dovolim ti oponovať, ako som hore písal Olano má ludí ktorých poznám aj sám bližšie, nie osobne to netvrdím ale viem o nich dosť a poznám ludí ktorý sú doslova ich priatelia. Takže nie nekecám tu len populistické reči ale fakty, to že je snáď v každej strane nejaký hajzlík je možné ale určite nie všetci .. momentálne máme na výber kolko ? myslím že 3300 poslancov a to je podla mňa dosť na to aby si každý vedel vybrať
Najprv by bola na mieste otázka ..."koľko máš rokov ?"

Ja si dovolím oponovať ohľadom tých hajzlíkov v strane/nách.
Ak by som špecifikoval len tú najsmerovanú,tak tam platí jedno pravidlo.
Tam je hajzel každý...potom by sme mohli ísť podľa následnej postupnosti,t.j...veľký, väčší, najväčší, preceda.

Zvyšok je tiež jasná vec.
Každý, podotýkam a zdôrazňujem...každý sa v politike dostane na určitý stupeň hajzla. To platí nie iba u nás, ale všeobecne vo svete.
Buchač, otázka veku, je ten posledný (nevhodný) argument.
Aj mladý chlap môže byť rozhľadenejší, ako ty a ja.
-------------------------
Možno naozaj každý sa môže v politike dostať na určitú úroveň "hajzlíka", ale nie v každom politickom prostredí. Pritom to naše prostredie, to priamo vytvára.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
Koľko je tu takých, čo majú deti a nemajú kde zložiť hlavu. Nemajú im čo obliecť, obuť a dokonca dať poriadne najesť, ale platiť dane a odvody musia vždy. Dokonca musia strpieť aj exekútora a prípadne stratiť strechu nad hlavou. Ktorá strana toto rieši, alebo aspoň hľadá príčiny? Žiadna! Jednoducho ich to nezaujíma.
Múdro píšeš, až mi je to divnô.
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Buchač - takže keby som čerstvý absolvent ktorý pomimo školy podniká pár rokov a čo to už napr. precestoval, vyzná sa tak stále takého človek pokladáš za dieťa ? jeden príklad
.. nie nieje to moj prípad, ani neživorím 20 rokov ani sa netvárim že mám celosvetové skúsenosti s politikou ale záujmam sa o svet okolo seba a nehladím na všetko len v čiernom .. to ak si ty sklamaný, znechutený a nemáš už preto záujem o nič s tým ti neporadím
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

SaS práve pomáha nejakým ľudom s exekúciami .. nie nemam to na vlastne oči potvrdené ale nemožete sa všetci len sťažovať na tych hore že všetci si tam kopú len za seba ak poznáte len pravdu z televíznych správ ..

Jar88 - ak som teda spravne pochopil, voliť nejdeš ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať