Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...pan-sulik.html

Keď sa však v roku 2014 schvaľoval súčasný zákon, ktorý mal zabrániť úžere, zneužívaniu finančnej tiesne klienta a tiež klepnúť po prstoch chamtivým exekútorom, ani jeden z poslancov zs SaS zaň nehlasoval.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...pan-sulik.html

Keď sa však v roku 2014 schvaľoval súčasný zákon, ktorý mal zabrániť úžere, zneužívaniu finančnej tiesne klienta a tiež klepnúť po prstoch chamtivým exekútorom, ani jeden z poslancov zs SaS zaň nehlasoval.
Presne tak. Vo väčšine skutočných dôvodov sa Sulík nevie orientovať.
Týmto vyjadrením to jasne potvrdzuje:
--------------------
„Už si na to presne nepamätám,“ vykrúcal sa Sulík. „Zákon, ktorý platil, sa nedodržiaval, čo spôsobilo problémy. Viem si predstaviť, ako ho vylepšiť, ale tomu sa budeme venovať po voľbách,“ povedal.
-------------------------
Mne je úplne jasné, že ak sa niekto o niečo naozaj zaujíma, nemá žiadnu možnosť na ňu niekedy zabudnúť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

splietate hrušky z jablkami...to to je politika, nie súťaž o najlepšieho svazáka...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Patrik Murárik
SaS práve pomáha nejakým ľudom s exekúciami .. nie nemam to na vlastne oči potvrdené ale nemožete sa všetci len sťažovať na tych hore že všetci si tam kopú len za seba ak poznáte len pravdu z televíznych správ ..

Jar88 - ak som teda spravne pochopil, voliť nejdeš ?
Idem a budem voliť Smer sociálna demokracia (voľte č.1 zobudíte tým všetky "Šípkové Ruženky")
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
buchač
Šprt našej triedy...excelentný jedničkár vo všetkých predmetoch (okrem telocviku)...absolvent vysokej školy s červeným diplomom...
Vieš ako skončil ?
Ako posledný bezďák, slobodný starý mládenec, ktorý sa upil k smrti a skončil v priekope.

Iný spolužiak, taká tichá myška...ukončil dve vysoké školy (tretiu akurát robil v čase našeho stretka), riaditeľ strednej školy, manžel a otec rodiny...atď.
.
tak, tak. takých príkladov má každý určite viacej.
Vôbec si nepochopila môj text, žiaľ.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
splietate hrušky z jablkami...to to je politika, nie súťaž o najlepšieho svazáka...
Čo si tým chcel povedať?
Že Sulíkovci vedia aj niečo iné okrem "Odvodového bonusu", Rovnej dani a EU dotáciách.
Neblázni. Veď Sulík nechápe ani to, že OB je len čosi, ako "chozraščot" uplatňovaný v sedemdesiatych až osemdesiatych rokoch v bývalom ČSSR. Jednoduchý podvod, ako dať zúčastneným pocit, že ak viac vyprodukujú, viac dostanú. Áno dostanú viac, ale na úkor iných, ktorí dostanú presne o to isté menej. Jednoducho chozraščot.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

chcel som tým povedať, že splietaš hrušky s jablkami...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
chcel som tým povedať, že splietaš hrušky s jablkami...
Akože cozraščot je hruška a OB je jablko?
Alebo, že zriadiť špeciálne dotované výrobné parky a dať zákazku priamo Širokému, sú dve úplne odlišné veci?
Veď to je to isté. Mení sa len počet zúčastnených a objem peňazí.
--------------------------------------
Všetci hľadajú len spôsob, ako sa na tomto nevedomom národe zahojiť a zároveň udržať maximálny tok peňazí do štátneho válova.
Naposledy upravil jar88 : 02.03.16 at 14:55
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
Ing. Ľubomír Janoška
korela
A teraz si dajte ruku na srdce, ktorý z nich má osobnú charizmu a vnútornú silu na to, aby nás vedel zastupovať a obhajovať vo svete. A ste doma. Podľa mňa dvaja. Ostatní sú do počtu.
volíme charizmatické osobnosti a potom sa divíme, že tam máme bezohľadných psychopatov
hmm, otázka je, či by sme v prvom rade nemali voliť dobrých ľudí. Akurát to nemá nikto na čele napísané. A veľkým problém je, že dobrý človek by nemal robiť podrazy nikomu. A žiaľ obávam sa, že bez roznych takýchto vecí málokto v politike vydrží. Alebo málokto vydrží ako dobrý človek
Ja by som radšej zvolila iné prirovnanie. Napr. charakterný, vizionársky, vytrvalý, rozhodný, vyrovnaný, mysliaci do budúcnosti, pragmatický, nezávislý, zodpovedný ...
Ja nedám ruku do ohňa za nikoho. Už som tu párkrát písala, že nikto nevieme ani s kým žijeme, nepoznáme jeho najhlbšie poryvy duše, nieto ešte krúžkovať neznámych ľudí.
Ani pani Kramná nevedela s kým žije.
3 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
Toto tvoje vyjadrenie, je naozaj veľmi, ale vééľmi všeobecné.
Čo konkrétne si predstavuješ, pod tým strpčovaním a komplikovaním života.?
---------------------------------------
Dúfam, že nenapíšeš všeobecne vymožiteľnosť práva, lepšie zdravotníctvo, zníženie korupcie a podobne.
Napíš konkrétne čím a ako by to mal niekto zlepšiť. Písať frázy dokáže skoro každý.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
A kto je to, alebo, čo je to štát?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
Ved hej, lenže bude to ako všetky volby od roku 1998. Nikto nam nemôže splniť to, čo nam dokažu politici naslubovať.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

duves
bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
Ved hej, lenže bude to ako všetky volby od roku 1998. Nikto nam nemôže splniť to, čo nam dokažu politici naslubovať.
Akože, nemôže? Veď každý má hlavu, aj maslo k dispozícii. Ako jeden na letáku u nás " My nekradneme" Zostane im to, ak postúpia?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
Toto tvoje vyjadrenie, je naozaj veľmi, ale vééľmi všeobecné.
Čo konkrétne si predstavuješ, pod tým strpčovaním a komplikovaním života.?
---------------------------------------
Dúfam, že nenapíšeš všeobecne vymožiteľnosť práva, lepšie zdravotníctvo, zníženie korupcie a podobne.
Napíš konkrétne čím a ako by to mal niekto zlepšiť. Písať frázy dokáže skoro každý.
Fíni majú nulovú korupciu. Severské národy majú v sebe úplne iný kód ako Stredoeurópania.
Akoby sa tu stratil zmysel pre zachovanie svojho rodu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Patrik Murárik
Osobne vidím najvyššiu hodnotu vo volení strán SAS a Olano, to je moj nazor takže poprosim žiadne nadávky ..
SaS - podla mňa jeden z top predsedov, kvalitný ekonomický program, myslím že žiadne rokradačske kauzy v ich strane
+ pozrite si aspoň pár videí so Sulíkom z Nemecka, tak ako im tam on nakladá už len preto by som ho volil.
Olano - Mativoč aj keď ho mnoho ludi vidi len ako hulváta je dosť rozumný človek, dokaže sa postaviť sám Ficovi, veľa krát rozprával v parlamente o doležitych témach.
Asi jedina strana ktora sa fakt neboji útočiť a pozerá iným stranám pod ruky.
+ Je tam množstvo poslancov ktorých sa nebojim krúžkovať, ktorý majú správne hodnoty a postavilo sa za nich aj dosť velá lídrov na Slovensku

To je moj nazor, som otvoreny diskusii ale prosím žiadne nadávky a pod.
Nebudem nadávať.Ale jednoducho si neviem predstaviť,ako sa zrovna tieto dve strany dohodnú na utečencoch.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Fíni majú nulovú korupciu. Severské národy majú v sebe úplne iný kód ako Stredoeurópania.
Akoby sa tu stratil zmysel pre zachovanie svojho rodu.
Ešte furt sa bavíme o voľbách na Slovensku, alebo ide o prieskum svetovej korupcie ...?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Fíni majú nulovú korupciu. Severské národy majú v sebe úplne iný kód ako Stredoeurópania.
Akoby sa tu stratil zmysel pre zachovanie svojho rodu.
Ešte furt sa bavíme o voľbách na Slovensku, alebo ide o prieskum svetovej korupcie ...?
Nie, o korupciu na Slovensku, prečo?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

.
fico.jpg  
3 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
bjuty smis
Nepotrebujeme ziadneho lidra, ziadneho alfa samca....
Potrebujeme, aby nam stat zbytocne nestrpcoval a nekomplikoval zivot...
Toto tvoje vyjadrenie, je naozaj veľmi, ale vééľmi všeobecné.
Čo konkrétne si predstavuješ, pod tým strpčovaním a komplikovaním života.?
---------------------------------------
Dúfam, že nenapíšeš všeobecne vymožiteľnosť práva, lepšie zdravotníctvo, zníženie korupcie a podobne.
Napíš konkrétne čím a ako by to mal niekto zlepšiť. Písať frázy dokáže skoro každý.
Fíni majú nulovú korupciu. Severské národy majú v sebe úplne iný kód ako Stredoeurópania.
Akoby sa tu stratil zmysel pre zachovanie svojho rodu.
A to kto ti dáva také informácie?

Pravdou je, že s vnímaním korupcie sú trošku pozadu a že ju majú menšiu, ale nie nulovú.
Teraz už sa aj u nich zmenilo prostredie (sú v EU) a tak idú pekne hore.
V roku 2013 dosahovali viac, ako polovičnú korupciu v ČR.
http://www.transparency.cz/wp-conten...STATISTIKY.pdf
Ešte raz - korupcia nieje daná povahou ľudí, ale povahou prostredia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať