Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ja neviem koho voliť, nevidím ani pravicu, ani ľavicu len divné zoskupenie ľudí v rôznych politických stranách, ak dám hlas jednému čo sa mi pozdáva volím tú masu s ním, je to zlý, veľmi zlý volebný systém.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hodnota je to len orientačná..... založena na názoroch... niekedy sa priblíži skutočnosti. Ale je to len "vodítko", nedá sa podľa toho presne analyzovať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Dá sa súhlasiť, ale osobne sa nad tými prieskumami iba bavím.
Už neviem v ktorej relácii to kto povedal, ale bol jeden rozhovor, kde dotyčný z nejakej agentúry narovinu povedal, že príjde ten a ten, poviem to a to a žiaden prieskum sa v skutočnosti fyzicky ani nerobí. Len sa zverejnia výsledky. Samozrejme to neprebieha takým spôsobom, že niekto nadiktuje presne percentá jednotlivým stranám, ktoré kolidujú s ostatnými prieskumami. Len uvedie, koho "trošku pozdvihnúť" a naopak, "komu ubrať".
Nespomínaš si, kto to bol? Pretože neverím, že by sa prieskum fyzicky nekonal. A za čo si nechajú zaplatiť? Čo dajú do nákladov? Mali by mať evidovaných anketárov, ak sú telefonické, možno sa aj nahrávajú. Na mikrofón sa takéto ankety nerobia, pretože by išlo iba o malú vzorku.
To sa robí inak. Odpracuje sa to, už som to tu popisovala ako.
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

misoft
Hodnota je to len orientačná..... založena na názoroch... niekedy sa priblíži skutočnosti. Ale je to len "vodítko", nedá sa podľa toho presne analyzovať.
to je jasné, hovorím iba o tom že ludia by si na základe tohto mohli asopň uvedomiť že voliť strany ako strana zelených, tip, vzdor a pod. nemá význam a teraz nehivorím len o tom aký sú tam ludia ale že tie strany sú tam reálne len do počtu ..
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

pmajap
Ja neviem koho voliť, nevidím ani pravicu, ani ľavicu len divné zoskupenie ľudí v rôznych politických stranách, ak dám hlas jednému čo sa mi pozdáva volím tú masu s ním, je to zlý, veľmi zlý volebný systém.
Na jednej strane máš pravdu, daj teda hlas pre teba najmenšiemu zlu, máš šancu niečo zmeniť. Fico tu kraloval 8 rokov a neurobil nič čo by nám pomohlo, teda pardon mne nie určite ! ale verím že ani ostatným velmi nezlepšil život okrem sračiek ako su vlaky ktorými akurat zalepil huby .. tak či tak pracujúci človek ich využiť nemože.
Možno všetci čo su tam su hajzli ale prečo tam nechať dalšie 4 roky toho istého ? ked už nič ine tak nech sa ukaže v pravom svetle aj niekto iný.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na ten rozhovor mi niekto poslal link, neviem či to nebolo zo slobodného vysielača.
Za čo si nechajú zaplatiť? Za to, že urobia prieskum na mieru. Samozrejme že je to podvod, ako úplatky, provízie a podobné nekalé transakcie.
Nehovorím, že všetky prieskumy sú také, ono sa to dá ľahko ovplyvniť, napr. geografickou polohou a podobne.
Píšem to ako raritu, že existujú agentúry, ktoré už sú vo vyššom leveli a rovno tie prieskumy ani nerobia :-)))))))))))))))))))))))))))))
O jednom som ale presvedčený, že každá jedná agentúra ten prieskum "prispôsobí"...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak ja začnem voliť ked budem vidieť že rozmýšľajú a berú naozaj vážne to čo vravia.Pravica 4 roky spala a spolieha sa na to,že my blbci sa necháme zmanipulovať ako vždy.Keby skutočne chcela realne niečo spraviť a realne splniť aspon tretinu toho čo sľúbila,tak si vie spočítať,že takto roztrieštená nemá šancu.A ked čítam blogy a noviny tak zisťujem,že najväčší problém nie je Fico ale SaS,ešte ani nevyhrali voľby a už útočia sami na seba.To akože má prísť naspať obdobie kedy problém a denne 6 tlačoviek a alfa samci sa vadia a nedohodnú sa ani na farbe ponožiek?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Patrik:
To, čo si písal o internetových prieskumoch, mal som to vo svojom príspevku, ale nakoniec som to odmazal, lebo je to na dlhšiu diskusiu..
Tie prieskumy sú "lokálne" teda len maličké percento ľudí chodí na určitú konkrétnu stránku, ktorá má ten prieskum, napr. topky.sk no a ten výsledok znamená výsledok iba pre danú skupinu ľudí.
Ak je to anketa, kde sa zúčastní 4 000 hlasujúcich čo je oveľa viac ako v prieskumoch, dokonca aj geografická poloha je objektívnejšia, lebo môžu ľudia hlasovať zo všetkých kútov slovenska, dokonca sveta.
LENŽE, je tam stále to LENŽE. Aj tých 4 000 hlasov je stále iba jedno POSRATÉ promile zo všetkých, teda 1/1000.
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Na jednej strane tomu rozumiem na druhej neviem čo by ste chceli od strán ktoré neriadia štát a sú len v opozícií ? ..uvedomte si že tu mame jednu vladnucu stranu a ta si može zamietnuť a povtrdiť takmer všetko čo len chce a opozicia si može piskať.
Avšak to že by nikto z opoizicie celé 4 roky nič nerobil nieje pravda, každý poslanec ktorý niečo robil a niečo dosiahol tak si to 100% zverejnil na svojej osobnej stránke, pár sa ich nájde určite.
Inač ešte jedna vec, to že sa niečo schváli nemusi byť vždy len zasluha vladnucej strany, opozicia može posuvať navrhy len vždy je na vladnucej strane čo s tým spravý.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Patrik Murárik
.................... ..uvedomte si že tu mame jednu vladnucu stranu a ta si može zamietnuť a povtrdiť takmer všetko čo len chce a opozicia si može piskať.
................................
No PRÁVE!!!! Toto tu už raz bolo!!!! Pred 1989......

A nezabúdaj, odkiaľ je, kým bol "vychovaný" preceda.... birmovaný....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
Tak ja začnem voliť ked budem vidieť že rozmýšľajú a berú naozaj vážne to čo vravia.Pravica 4 roky spala a spolieha sa na to,že my blbci sa necháme zmanipulovať ako vždy.Keby skutočne chcela realne niečo spraviť a realne splniť aspon tretinu toho čo sľúbila,tak si vie spočítať,že takto roztrieštená nemá šancu.A ked čítam blogy a noviny tak zisťujem,že najväčší problém nie je Fico ale SaS,ešte ani nevyhrali voľby a už útočia sami na seba.To akože má prísť naspať obdobie kedy problém a denne 6 tlačoviek a alfa samci sa vadia a nedohodnú sa ani na farbe ponožiek?
tak sa tu ale potom nesťažuj....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-) Neviem o tom že by som sa sťažovala.Konštatujem čo nefunguje a ak sa sťažujem tak na novinárov hlavne-keby sme my tak liečili ako oni informujú už by ste boli všetci mrtvi.
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

v temách o zdravotníctve sa - ak sa nemýlim- často sťažuješ..

myslíš, že to nesúvisí z volbami ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prečítala som poctivo všetky zdravotnícke programy a sledujem veľmi pozorne vyjadrenia no a poznám zákulisie.Takže prehlasujem-nie nesúvisí.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a kto je teda zodpovedný za situáciu v zdravotníctve, ak nie politici ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Patrik Murárik
Buchač - prezentujem svoj názor, konečné rozhodnutie je vždy len na tebe .. Keď si zoberiem strany ktoré sa možu dostať do parlamentu teda tie ktoré mali aspoň dajme tomu 4-5% v prieskumoch tak budem voliť z nich, može sa ti to zdať zlé ale nebudem voliť niekoho kto nema šancu sa dostať do parlamentu.
Toto je jedna zo zásadných chýb, ktorými sa ľudia pripravujú o skutočnú zmenu prostredia v štáte. Toto priamo znemožňuje zmenu k ich lepšiemu životu. Takáto úvaha znamená, že občan je už len voličom. Voličom bez vlastnej predstavy o tom, ako by to malo podľa neho byť.
----------------------------------------
Ak tu bude strana, ktorá pôjde po skutočných zmenách, po rozumných zmenách a reálnych zmenách, logicky nebude mať zo začiatku veľké volebné preferencie.

Má to jednoduchú príčinu.

Bežný občan sa skutočné príčiny nezaujíma, lebo terajší politici, mu denno denne predkladajú len demagogické zástupné problémy a ich riešenia. Vymývajú im mozog (možno nie úmyselne) a nakoniec bežným ľuďom vytvoria v hlavách pojmový chaos.
Ten pojmový chaos, následne znemožňuje jednoduché objasnenie príčin a následkov. Objasnenie východísk sa stáva zložitejším a podstatne rozsiahlejším na pochopenie, ako demagógia a populizmus. Väčšina ľudí nemá potrebnú výdrž dlhodobo skúmať problém a jeho riešenie. Tú výdrž má len malá, zanedbateľná časť populácie. No a tým, že je skutočne malá, zákonite musí byť vo voľbách preválcovaná.
----------------------------------------
Jediné momentálne východisko týchto ľudí, je vo voľbe menšieho zla a tým to pre nich šanca končí.
Ale keby pokračovali a stáli by si za svojou snahou o lepší život aj v medzi-volebnom období (nehodili flintu do žita), určite by našli a sústredili viac rozumných ľudí. Ľudí, ktorí majú potrebnú výdrž a schopnosť reálneho posúdenia našej situácie. Tým pádom by mohla vznikať potrebná masa ľudí, ktorí by následne svojim volebným hlasom, dokázali niečo naozaj zásadne zmeniť.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

murárik má samozrejme pravdu.....

voliť stranu, čo má preferencie 1 % a vznikla rok pre volbami môže iba snílek, alebo skôr človek v nej zainteresovaný...čo niečo z toho bude mať...

a bola by to zásadná chyba.....
ked tá strane presvedčí voličov ludí svojím programom a bude mať šancu dostať sa do parlamentu, môžem uvažovať o hlase pre ňu...

takto by to bol iba hlas pre fica....ale kedže ty ho volíš, tak ti to vyhovuje....

napr. sieť to dokázala.......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
Možno všetci čo su tam su hajzli ale prečo tam nechať dalšie 4 roky toho istého ? ked už nič ine tak nech sa ukaže v pravom svetle aj niekto iný.

Veru tak...s týmto sa nedá nesúhlasiť.
Niečo podobné ako voľba prezidenta. Kiska tiež nič moc...ale aspoň nie je prezident Fico. Veď o to išlo vo voľbách, aby sa prezidentom nestal preceda...veď podľa jeho vyjadrení si donca vedel predstaviť skumulovanú funkciu precedo-prezident...ešte mohol byť aj šéf parlamentu.
...a slováci by sa rovno mohli vešať
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty? Sieť a nová strana? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nová strana so starými harcovníkmi z SDKÚ - z ktorej Brblavý utiekol ako potkan s potápajúcej sa lode a Procházka z KDH detto.
Špekulanti, ktorí skúšajú všetko možné aj nemožné ako sa znova dostať ku korytám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať