Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ing. Ľubomír Janoška
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ing. Ľubomír Janoška
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
...hmmmmm... ja akosi si spomenúť nedokážem...... ale nie preto, že by som mal toho "nemca" .....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vyšlo mi SAS 65% :-))))))))))))
0 0
Grent Grent

Grent je offline (nepripojený) Grent

Vo svojom živote sa snažím pomôcť ľuďom ako žiť zdravšie, lepšie, šťastnejšie.. kvalitne sa stravovať, vyzerať dobre. Mám také heslo - Zdravo, jednoducho a chutne. Pretože chcem byť zdravý To čo jem si chcem spraviť jednoducho No zároveň vždy chutne :D ...viac
Janiela
Tiež som sa zabavila (rodina, zelení, Kaník). Voliť neidem - alebo, zatiaľ nie som presvedčená.
neberte si to osobne ale neisť voliť ? viem že je to slobodné rozhodnutie ale potom na čo je dobré aby s ludmi ako ste vy počítali nejaké štatistiky ?
na Slovensku prešlo snad len jedno referendum, všetko ostatné pod 50%, takto sa nedá so systémom urobiť nič ked som lahostajný ..
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/15291...-musite-vidiet
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/15291...-musite-vidiet
Hmmm.... radikál by dal inú alternatívu.... vyhladiť..... ich.....
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Tweety
Čo na to povedať? Smiať sa, plakať nad tým, a či ratovať, len koho? Ich, seba, ostatných?.....
http://www.topky.sk/cl/1000863/15291...-musite-vidiet
velmi smutné, oni svoj názor majú aj keď velmi smutný pre nás ..
btw : topky by som velmi nečítal, sem tam sú tam zaujímavé veci ale inač je to čistý bulvár ..
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok, ale musím to prilepiť..
Zákon č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 60 - Voľba poštou voličom, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia
(1) Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase volieb sa zdržiava mimo jej územia, môže požiadať písomne alebo elektronicky (e-mailom) obec trvalého pobytu o voľbu poštou. Žiadosť musí byť doručená najneskôr 50 dní predo dňom konania volieb (t. j. najneskôr 15.1.2016). Na žiadosť doručenú po ustanovenej lehote sa neprihliada.
(2) Žiadosť musí obsahovať tieto údaje o voličovi:
a) meno a priezvisko,
b) rodné číslo,
c) adresu trvalého pobytu,
d) adresu miesta pobytu v cudzine.
(3) Obec zasiela voličovi najneskôr 35 dní predo dňom konania volieb na adresu miesta pobytu
v cudzine
a) obálku podľa § 22 ods. 3,
b) hlasovacie lístky,
c) návratnú obálku,
d) poučenie o spôsobe hlasovania.
(4) Návratná obálka musí byť označená heslom „VOĽBA POŠTOU“. Musí byť na nej uvedená adresa sídla obecného úradu obce ako adresáta a adresa voliča ako odosielateľa.
(5) Volič na hlasovacom lístku môže zakrúžkovaním poradového čísla najviac u štyroch kandidátov uvedených na jednom hlasovacom lístku vyznačiť, ktorému z kandidátov dáva prednosť.
(6) Volič vkladá hlasovací lístok do obálky a zalepenú obálku vkladá do návratnej obálky, ktorú odosiela. Poštovné uhrádza volič.
(7) Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na hlasovacích lístkoch, ktoré boli doručené obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb.
(8) Návratné obálky doručené v lehote podľa odseku 7 odovzdáva obec príslušnej okrskovej volebnej komisii po vyhlásení hlasovania za začaté.
(9) Okrsková volebná komisia za prítomnosti zástupcu obce zakrúžkuje poradové čísla voličov a vyznačuje voľbu poštou v zozname voličov. Po otvorení návratných obálok a po vybratí obálok s hlasovacími lístkami vkladá zástupca obce tieto obálky do volebnej schránky.

Podľa tohto to vyzerá na jednoduchú záležitosť.
Odsek (1) a (2) nie je problém
Odsek (3) prvý problém, ja budem v hoteli, teoreticky môžem uviesť adresu hotela.
Odsek (7) najväčší problém, obálka musí byť doručená naspäť najneskôr 4.3. ale ja v noci len odchádzam.. V hoteli ma bude čakať obálka, ktorú môžem rovno hodiť do koša.. Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kopretinka
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....

zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabinka
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
kopretinka
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....

zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
tak už mi ostáva iba Kotleba alebo Béla
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Ing. Ľubomír Janoška
Možno pomôže, ak si spomenieme, ktorý politik urobil niečo užitočné pre nás.
Začínam spomínať.
už si si spomenul?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..
Nááááá.... šak po ceste aj v sobotu natrafíš..... budú otvorené od 07:00 do 22:00 - pôjdeš z domu skôr, po ceste odbočka do volebnej miestnosti, dáš vol.preukaz, lajstrá dostaneš, krúžok, krúžok, krúžok, krúžok, šmaríš do obálky, tú do škatule a pokračuješ na stanicu. Cca max. 15min zdržanie..... A dám krk i na to, že vedľa stanice bude niekde volebná miestnosť... A v nedeľu večer bude iná "volebná miestnosť"
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

kopretinka
bjuty smis
kopretinka
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....

zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
tak už mi ostáva iba Kotleba alebo Béla
mám pocit že Bugár sa stále nevyjadril či by šiel s Ficom takže NIE !
+ polka jeho voličov sú menšiny alebo hlavne teda madarska menšina, radšej by som bol za Slovensku väčšinu ak tu taka je, + nemám zaujem zachvilu aj v Tatrach čitať dvojjazyčné cedulky ..
taký postreh k pánovi Bugárovi, teda snad ste mysleli jeho
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Patrik Murárik

mám pocit že Bugár sa stále nevyjadril či by šiel s Ficom takže NIE !
+ polka jeho voličov sú menšiny alebo hlavne teda madarska menšina, radšej by som bol za Slovensku väčšinu ak tu taka je, + nemám zaujem zachvilu aj v Tatrach čitať dvojjazyčné cedulky ..
taký postreh k pánovi Bugárovi, teda snad ste mysleli jeho
Ja som mala kolegu, ktorý tvrdošijne trval na tom, že u nás, na strednom slovensku bude voliť maďarov - lebo že sa chce ku nim infiltrovať a rozvrátiť ich zvnútra Ale to bolo skoro pred 20 rokmi a dodnes sa mu to tuším nepodarilo....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

misoft
Žabinka
Takže poraďte mi, akým spôsobom mám hlasovať??
Žabík - pokiaľ by si si to prečítala - Voľba poštou - hlasovacie lístky MUSIA byť doručené najneskôr 4.3. Ale hlasovacie lístky spolu s obálkou sa predsa musia voličovi doručiť skôr - preto tam bol termín "najneskôr" 35 dní pred voľbami...... aby mal čas odoslať.
A rada pre teba? Cupitaj na mestský úrad a vybav si voličský preukaz - cez internet sa teraz už nedá, len osobne.
A odvolíš v akejkoľvek prvej volebnej miestnosti, na ktorú po ceste natrafíš.........
No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
kopretinka
podľa kalkulačky mi vyšli na druhom mieste zelení,aj som nad tým už uvažovala.....určite nenechám prepadnúť môj hlas....

zelený sú family biznis jednej rodiny .hanulíkovej

mama bola smerácka starostka a predávala byty v karlovke za cca 1500.-- samozrejme rodine...vyggogli si onej, čo všetko navyvádzala...

je to smerácky kôň na hlas nerozhodných...
http://janohrcka.blog.sme.sk/c/40086...kon-smeru.html
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Grent
k tomu prepadnutiu hlasu by som dodal, vyberajme ozaj podla ludi čo maju šancu na parlamentu .. na jednej strane je spravne dať hlas tomu komu doverujem najviac ale ak je to strana ktora sa pohybuje okolo 1-2% a su realne bez šance na parlament tak ten hlas svojim sposobom aj tak prepadne ... opozicii možno budu chybať nejake percenta a nevytvori koaliciu
ale ok v slobode, prvý a najdoležitejši krok je vobec isť voliť
Nahrávaš tým, ktorí tam sú a sklamali. Čo ak je to naopak? Ak by tie hlasy dostali, prešvihli by sa cez 5 % a dostali šancu. To za prvé a za druhé by ma zaujímali reálne skutky Kotlebu, lebo súdiac podľa manipulácii v tlači, vyzerá, že sa ho dosť boja.
Bystričania, píšte.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Aktuálna téma na premýšľanie. A už do 05.03.2016 je aj málo času.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať