Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Len tak mimochodom, viete kedy sa zaviedol pojem Slovenský vojnový štát? V 1993. Ani za socializmu sa nevyskytoval. Ako rýchlo sa vžil, a ani sa sami seba nepýtame, prečo je tomu tak. Všetko slepo prijímame.
Tí čo ho zakladali zvečera do rána, pretože nemali inú voľbu, boli všetci národne orientovaní, nerozkrádali, národ začínal od nuly, ľudia s nadšením odovzdávali svoje zlato, šperky do národnej zbierky. Za to krátke obdobie dokázali vytiahnuť prosperitu republiky so svojou menou a urobiť zo slovenskej koruny platidlo zaujímavé aj v zahraničí.
Ja viem, že tu bude niekto namietať, alebo možno iba potichu za klávesnicou, prečo sa však tento úsek našich dejín hlbšie nevštepuje deťom v škole na dejepise? Málokto vie, ako ten proces zrodu prebiehal, prečo sa tabuizuje? Prečo sa niekto snaží stále robiť zo Slovenska vinníka?
Prepáslo Slovensko v 89 príležitosť iba kvôli politikom a ich záujmom. Tiež si myslím ako jar88, fakt nechať padnúť obyvateľstvo na dno, a potom nech to konečne vezmú do rúk mladí ľudia.
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
A myslíš že mi si niesme vedomý toho že sa máme zle a kvoli komu sa tu máme zle ?
Otázka nestojí, kvôli komu sa máme zle, ale kvôli čomu sa máme zle.
-----------------------------------------------------------
Podľa tvojich príspevkov si zjavne za Sulíka.
Alebo sa mýlim?
Ešte ho nepoznáš. Ja ho poznám osobne už z čias, kedy blogoval na sme.sk a po poznaní jeho osobných názorov na podnikanie, slobodu a solidaritu, som si povedal, že s hocikým iným, len nie s ním.
máš pravdu Súlika moc dobre nepoznám ale prišiel mi ako druhá najlepšia možnosť keby náhodou. Avšak jeho voliť nejdem ako som sa vyššiel vyjadril. Idem za obyčajných -ale nejdem nútiť nikoho.
Neviem, či si niekto uvedomuje, že strana má oficiálny program, a potom v podstate "súkromný". Nikto tam nejde pre službu národu, ale iba pre peniaze a iné záujmy. Od začiatku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Korela, ale je rozdiel, ako to ja myslím a ako to ty chápeš.
Naposledy upravil jar88 : 03.03.16 at 13:12
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Len tak mimochodom, viete kedy sa zaviedol pojem Slovenský vojnový štát? V 1993. Ani za socializmu sa nevyskytoval. Ako rýchlo sa vžil, a ani sa sami seba nepýtame, prečo je tomu tak.
Čo všetko sa jeden nedozvie ???
Nože vysvetli....aj s patričnou argumentáciou.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pána beka.....

Ekonomika SR
* bola založená na vojnovej konjunktúre
* počas vojny bola ekonomika posilnená kapitálom z Nemecka, najmä čo sa týka zbraní
* výroba sa rozširovala, klesala nezamestnanosť, vzrastala kúpyschopnosť
* prosperovali aj roľníci, pretože stratili konkurenciu maďarských roľníkov z juhu SR
* nezamestnanosť sa darilo odstraňovať aj z týchto dôvodov: 1) židov zbavili povolania a neskôr
ich vyviezli do koncentračných táborov
2) SR vyhnala aj všetkých Čechov
3) Slováci odchádzali do Nemecka
za prácou
* napriek tomu sa nezamestnanosť nedokázala úplne odstrániť
* rástli ceny, prekvital čierny trh
* nie všetci ľudia boli spokojní, ale k vážnejším nepokojom v prvých rokoch nedošlo
* väčšina ľudí priala názor, že to čo sa deje v SR je menšie zlo ako keby nás okupoval Hitler
...

čo z toho teda odporúčaš ?

vyženeme čechov, alebo začneme židov posielať do koncentrákov ??

lebo továrne asi nebudú pre fašistov vyrábať zbrane a muníciu...či ?
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
pána beka.....

Ekonomika SR
* bola založená na vojnovej konjunktúre
* počas vojny bola ekonomika posilnená kapitálom z Nemecka, najmä čo sa týka zbraní
* výroba sa rozširovala, klesala nezamestnanosť, vzrastala kúpyschopnosť
* prosperovali aj roľníci, pretože stratili konkurenciu maďarských roľníkov z juhu SR
* nezamestnanosť sa darilo odstraňovať aj z týchto dôvodov: 1) židov zbavili povolania a neskôr
ich vyviezli do koncentračných táborov
2) SR vyhnala aj všetkých Čechov
3) Slováci odchádzali do Nemecka
za prácou
* napriek tomu sa nezamestnanosť nedokázala úplne odstrániť
* rástli ceny, prekvital čierny trh
* nie všetci ľudia boli spokojní, ale k vážnejším nepokojom v prvých rokoch nedošlo
* väčšina ľudí priala názor, že to čo sa deje v SR je menšie zlo ako keby nás okupoval Hitler
...

čo z toho teda odporúčaš ?

vyženeme čechov, alebo začneme židov posielať do koncentrákov ??

lebo továrne asi nebudú pre fašistov vyrábať zbrane a muníciu...či ?
:-)) no ešte chvíľu počkaj........
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ťak,ťak... na Tloventku po tloventky....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
A myslíš že mi si niesme vedomý toho že sa máme zle a kvoli komu sa tu máme zle ?
Otázka nestojí, kvôli komu sa máme zle, ale kvôli čomu sa máme zle.
-----------------------------------------------------------
Podľa tvojich príspevkov si zjavne za Sulíka.
Alebo sa mýlim?
Ešte ho nepoznáš. Ja ho poznám osobne už z čias, kedy blogoval na sme.sk a po poznaní jeho osobných názorov na podnikanie, slobodu a solidaritu, som si povedal, že s hocikým iným, len nie s ním.
máš pravdu Súlika moc dobre nepoznám ale prišiel mi ako druhá najlepšia možnosť keby náhodou. Avšak jeho voliť nejdem ako som sa vyššiel vyjadril. Idem za obyčajných -ale nejdem nútiť nikoho.
Neviem, či si niekto uvedomuje, že strana má oficiálny program, a potom v podstate "súkromný". Nikto tam nejde pre službu národu, ale iba pre peniaze a iné záujmy. Od začiatku.
Presne tak. Bol by som zvedavý, koľkí z nich by išli do politiky, ak by mali riadiť iba štát so základnými povinnosťami štátu.
---------------------------------------------
Štát, ktorý by nemohol stavať (financovať) veľké stavby a vytvárať veľké sociálne a ľuďmi povinne platené experimenty. Štát, ktorý by mal daňový a dlhový strop. Pritom by mal len z daní zabezpečiť aj základné školstvo, základné zdravotníctvo a základné dôchodkové zabezpečenie.
Naposledy upravil jar88 : 03.03.16 at 13:14
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty. Procházka a Beblavý v minulosti?
Ešte sa nediskvalifikovali, lebo "kto nič nerobí, nič nepokazí".
Ja si Brblavého pamätám ako trtka s logopedickou chybou, ktorý málokedy sa vôbec v niečom angažoval.
Vystrkovať rožky a ukazovať zvýšené sebavedomie začal až vtedy, keď sa SDKÚ-DS začala potápať. Zrazu všetko vedel, všade bol, o všetkom brblal, hoci mu niekedy ani nebolo rozumieť...
A Procházka, náš slávny ústavný právnik. Vystupoval vždy s vážnou tvárou ako keby ho išli vystreliť na mesiac. Nevýrazná osoba žijúca v úzadí strany, ale v súkromí úspešný podnikateľ a kolaborant, ktorý už vopred oznámil spoluprácu so Smerom, však údajne: "ľudia si to zaslúžia", ktorú asi na druhý deň hneď dementoval
No a tu článoček z podnikateľskej kariéry Procházku, ktorý sa neštíti šplhať aj po chrbte svojho kolegu Lipšica. http://komentare.hnonline.sk/komenta...te-26-milionov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Brblavy statny tajomnik min.soc.veci...2002_2006
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

????

že je skvelý právnik ??
na rozdiel od fica, ktorý v živote nevyhral ani jeden spor ?

to ho má ako diskvalifikovať ??

nandolon, neviem, či teraz nežartuješ ......štát spravil chybu, porušil práva penty a procházka je zlý....

s tým smerom žartuješ určite, však 100 x jasne povedal, že nie...naposledy včera v poslednej debate na stv...

mimochodom, keby chcel spolupracovať zo smerom, tak čo ? má lepru , alebo by mal skončiť v politike ??
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

jar88
Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
A myslíš že mi si niesme vedomý toho že sa máme zle a kvoli komu sa tu máme zle ?
Otázka nestojí, kvôli komu sa máme zle, ale kvôli čomu sa máme zle.
záleží ako sa na to pozrieš, buď kvoli tomu že sme sprostý že sme ich tu nechali
alebo kvoli tomu že osrali každého a robia si tu svoj biznis

a mimochodom k vláde Fica, jeho vláda má na krku niečo okolo 120 káuz, aspon tie o ktorých sa hovorí .. ak dokáže nejaká vláda tolkoto tak asi nerobí pre ludí
Beriem na vedomie že každá vláda bude mať kauzy ale toto je už privela. To su miliardy €.
Ale ludi to asi nezaujíma pretože ani nevedia kolko ma miliarda núl.
Možno máš pravdu, že najlepšia voľba je Matovič a Olano.
Len sa čudujem, alebo skôr som zvedavý, ako ty vnímaš fakt, že ho vykreslujú, ako daňového podvodníka. Pritom práve on najviac poukazuje na smerácke rozkrádanie.
tak zatial sa nič nepotvrdilo, všetko to znie zvláštne ale nič nieje potvrdené tak uvidíme
ale je zaujímavé ako prišiel Fico rýchlo s tým že Matovič je podvodník keď krátko pred tým prišiel Matovič s ďalšou kauzou na Fica
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, vy ste si ako deti nehovorili tú riekanku, že "prvé slovo platí, druhé letí z gatí"???
Počul som to v hlavných správach ako sa mu zakrivili tie kútiky úst do vrchu od radosti a do kamery povedal, že ak nebude iná možnosť, aj so smerom a odôvodnil to, citujem: "ľudia si to zaslúžia".
Ja nechcem voliť smer, preto nevolím SNS, ani sieť, ani KDH /všetko kolaborantské strany, ktoré by bez mihnutia oka išli so smerom/.
Netvrdím, že nemôže ísť so smerom, lenže ak bude mať smer 35 a on 15, tak aj keď s ním "pôjde" smer ho vo všetkom prevalcuje.
Takže výsledok? Pokračovanie vlády Smeru, a druhá strana bude iba "do počtu".
Netreba sa držať iba vyjadrení samotných, treba trochu zaloviť aj vo svojej pamäti, či by také KDH nešlo so smerom, ak by si malo vybrať buď vláda so smerom, alebo ZASE opozícia...
Právnik to môže byť dobrý, v tom sa nehádam, ale to, že oficiálne podvádza /nahrávka matoviča/ a druhá nahrávka /matovič + procházka o kotlebovi/, to sa už z neho nikdy nezmyje.
Právnikov "dobrých" tu je jak nasratých, dokonca sme mali dookola právnikov premiérov a kam sme to s tými "superprávnikmi" dotiahli...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matovic je schopny sam seba udat.....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Matovic je schopny sam seba udat.....
Aspoň vidno, že nerobí žiadne rozdiely.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tweety
lujza.j
Matovic je schopny sam seba udat.....
Aspoň vidno, že nerobí žiadne rozdiely.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
A myslíš že mi si niesme vedomý toho že sa máme zle a kvoli komu sa tu máme zle ?
Otázka nestojí, kvôli komu sa máme zle, ale kvôli čomu sa máme zle.
záleží ako sa na to pozrieš, buď kvoli tomu že sme sprostý že sme ich tu nechali
alebo kvoli tomu že osrali každého a robia si tu svoj biznis

a mimochodom k vláde Fica, jeho vláda má na krku niečo okolo 120 káuz, aspon tie o ktorých sa hovorí .. ak dokáže nejaká vláda tolkoto tak asi nerobí pre ludí
Beriem na vedomie že každá vláda bude mať kauzy ale toto je už privela. To su miliardy €.
Ale ludi to asi nezaujíma pretože ani nevedia kolko ma miliarda núl.
Možno máš pravdu, že najlepšia voľba je Matovič a Olano.
Len sa čudujem, alebo skôr som zvedavý, ako ty vnímaš fakt, že ho vykreslujú, ako daňového podvodníka. Pritom práve on najviac poukazuje na smerácke rozkrádanie.
tak zatial sa nič nepotvrdilo, všetko to znie zvláštne ale nič nieje potvrdené tak uvidíme
ale je zaujímavé ako prišiel Fico rýchlo s tým že Matovič je podvodník keď krátko pred tým prišiel Matovič s ďalšou kauzou na Fica
Tak v tomto si na omyle a nič na tom nieje zvláštne.
Ten obchod sa skutočne stal a Matovič to aj verejne priznal. To čo urobil je od A po Z úplne legálne a aj to odstúpenie od zmluvy je v poriadku.
--------------------------------
Tak že ešte raz, ako ty vnímaš fakt, že ho vykreslujú, ako daňového podvodníka?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Bjuty, vy ste si ako deti nehovorili tú riekanku, že "prvé slovo platí, druhé letí z gatí"???
Počul som to v hlavných správach ako sa mu zakrivili tie kútiky úst do vrchu od radosti a do kamery povedal, že ak nebude iná možnosť, aj so smerom a odôvodnil to, citujem: "ľudia si to zaslúžia".
Ja nechcem voliť smer, preto nevolím SNS, ani sieť, ani KDH /všetko kolaborantské strany, ktoré by bez mihnutia oka išli so smerom/.
Netvrdím, že nemôže ísť so smerom, lenže ak bude mať smer 35 a on 15, tak aj keď s ním "pôjde" smer ho vo všetkom prevalcuje.
Takže výsledok? Pokračovanie vlády Smeru, a druhá strana bude iba "do počtu".
Netreba sa držať iba vyjadrení samotných, treba trochu zaloviť aj vo svojej pamäti, či by také KDH nešlo so smerom, ak by si malo vybrať buď vláda so smerom, alebo ZASE opozícia...
Právnik to môže byť dobrý, v tom sa nehádam, ale to, že oficiálne podvádza /nahrávka matoviča/ a druhá nahrávka /matovič + procházka o kotlebovi/, to sa už z neho nikdy nezmyje.
Právnikov "dobrých" tu je jak nasratých, dokonca sme mali dookola právnikov premiérov a kam sme to s tými "superprávnikmi" dotiahli...

ach jáááj

oficiálne podvádza....
tak nám teda povedz o tom podvode...koho podviedol ? o kolko ?

a len doplním, tie ústa sa mu krivili na plese spišiakov a nie od radosti, ale od chlastu....
o 02.00 v noci na plese ......tak sa robí seriozna žurnalistika...
Naposledy upravil bjuty smis : 03.03.16 at 14:38
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
Matovic je schopny sam seba udat.....

ked ide o dobrú vec, nepozná brata...čo brata,
on nepozná sám seba !
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Bjuty, vy ste si ako deti nehovorili tú riekanku, že "prvé slovo platí, druhé letí z gatí"???

Právnikov "dobrých" tu je jak nasratých, dokonca sme mali dookola právnikov premiérov a kam sme to s tými "superprávnikmi" dotiahli...
By som chcel vidieť tých právnikov na úrovni Procházku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať