Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pfúúúúú.......

....a to už sme sa kde posunuli ?

Na úroveň niektorých médií, ktoré bloknú príspevok, alebo ho rovno vymažú ???

Tak díky Broňa...
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A budem pokračovať:
Ko.....a má svoje názory a antipatie voči niektorým.... a kto ich nemá? V Krasnohorskom Podhradí poukázal na Romulánov, ktorí si svojvoľne obsadili cudzie pozemky, neplatili za to (ale majiteľ pozemku dane platiť musel - pretože to nariadila vláda). Keď dostal "darom" pozemok a chcel uplatniť svoje vlastnícke právo (síce svojim spôsobom, ktorý nebol celkom čistý a právny) - odrazu sa zdvihla vlna odporu. Ak toto isté urobil iný majiteľ pozemku, kde mal nasáčkovaných Romulánov - prečo toho majiteľa nenazývali fašistom?
Ale keď si Romuláni odkúpili (hoci aj za symbolickú cenu) tie fliačiky zeme.... Ko...a už proti nim v tomto nepovedal ani mäkké F! Bol to ich pozemok... a z toho im vyplývali práva i povinnosti.
Na druhej strane.... rozdávanie stimulov pre investorov od F..a - dáva zo spoločného, pričom ani nepozerá, komu dáva. Viď posledná investícia (odklepnutie) TRI dni pred voľbami!!!!!
Darmo sa ten Noble oháňa rôznymi onými..., za spoločníkov má "podnikateľov, ktorí sú v zameriavači FBI a Interpolu (áno - toho Interpolu, kde on pôsobil) pre majetkové a finančné podvody. Že nie sú v USA odsúdení? Pretože formálne nepôsobili tam. Ale to neznamená, že sú čistí!
A takýmto neistým investorom on dal naše peniaze.
Ako som skôr písal - tiež nesúhlasím s niektorými prejavmi Ko...u, s jeho niektorými metódami, ale na druhej strane - otvorene pomenoval to, čo ten druhý radšej protiútokom zamietol pod koberec....
2 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

buchač
Takže repete.

Patrik Murárik
tiež mám ten pocit, ale fakt mi vadí keď sa ludia riadia takýmito blbosťami v živote
Ja Ti mám pocit, že si podobného razenia ako Holanďan.
Síce vzdelaní...no sprostí a neskúsení.

Ak zažiješ nevyplatenie minimálnej mzdy pár krát za sebou, tak potom....až potom sa ozvi.
Inak by som šiel na Tvojom mieste do Holandska a tam v duete bol pekne tíško.
Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
1 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tai, už ma začínaš pomaly s tým generálnym štrajkom serinkať... Už som raz na tento Tvoj nápad reagovala, nemienim sa opakovať, ale:
1. načo agituješ za štrajk, keď predvčerom skončili legitímne voľby
2. a čo po štrajku? tiež by nasledovali voľby, ako v 89 alebo by nám vládol štrajkový výbor či čo?
2. ak by sa konal, predpokladám, že by si sa ho nezúčastnil, lebo... dôvod by sa už našiel...
Naposledy upravil Oliwa : 08.03.16 at 12:33
4 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

misoft
Patrik Murárik

v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
Nespomínal - naznačil.... Spomínal si, ako sa menili odvody. Zákony na to vymýšľala vládnuca garnitúra.
Patrik Murárik"
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
....je to niečia vina? K...bu asi nie..... ten na plnú hubu povedal to, čo F.... zaonačoval tabuľkami, odškrtávaním okienok, zahmlievaním, vymýšľaním "zákonov", rozdávaním našich peňazí svojim riťolezom, vyťahovaním káuz, titulovaním všetkých naokolo IDIOTMI....
Toto F..a potopilo a K...u hore vynieslo.
4 roky sme populistovi dovoľovali bačovať tak, ako sa mu zachcelo. 4 roky si myslel, že je Pán Boh, že môže všetko... Teraz mu národ ukázal, že nie je všemocný, že nie je našim PÁNOM, ale je našim SLUHOM a ako sluha sa neosvedčil... (teda len trochu)....
ked si prejdeš nejaku stranu dozadu tak som tam písal aj to že za všetko može proste Smer a sytsem aky tu je, takže asi si ma zle pochopil ..
Kotleba je len výsledok systému. Ja rovnako tvrdím že to čo hovorí je vo vela pripadoch pravda, tiež ma urazaju tie vyhody ciganov a inych nezamestnanych čo len sedia na riti a poberaju socialne ..
Kotleba prišiel s tym že vyrieši to čo ludia chcu aby sa riešilo a nerieši sa.
Avšak aj ked za týmto všetkým stojim za Kotlebom, nikdy za ním stať nebudem ako za premierom alebo niekym kto by to tu mal riadiť..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Patrik Murárik

Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
Nadviažem na tvoje poznámky.....
Toto práve vládnuca garnitúra prispôsobila k obrazu svojmu. Pre čo najvyšší zisk do rozpočtu deptali podnikateľov i živnostníkov (a samozrejme tí sa snažili prežiť, často i prekročením zákona, alebo ukrátením svojich zamestnancov) odvodmi, nezmyselnými zákonmi (napr. i ten o zahlasovaní odpadov....), odbory si hľadeli svojho (teplého miestečka) a podlizovali sa garnitúre (pretože tá by - akože sú proti vláde - zrušila tripartitu), kontroly vykonávali opäť len picmochovia, zavesení na garnitúre - kontrolovali malých, no veľkých (i podporovateľov "vedúcej" strany) nechali na pokoji a prašule utekali (tunely v tuneloch, lacné drahé CTčká, Váhostav a ďalšie).
Teraz prídu iní - a bývala garnitúra má stiahnuté polky - tuší, že sa odhalia ich prešľapy a odr*avanie národa....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
Tai, už ma začínaš pomaly s tým generálnym štrajkom serinkať... Už som na to síce raz reagovala, nemienim sa opakovať, ale:
1. načo agituješ za štrajk, keď sme tu mali legitímne voľby
2. a čo po štrajku? tiež by nasledovali voľby, ako v 89 alebo by nám vládol štrajkový výbor či čo?
2. ak by sa konal, predpokladám, že by si sa ho nezúčastnil, lebo... dôvod by sa už našiel...
Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.

Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.

Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
0 1
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

misoft
Patrik Murárik

Ďakujem za nadávky ale tie si nechaj pre seba.

Presne pre to treba zmeniť celý systém, čo si myslíš že sa zlepší tým že zoberieš podnikatelom ešte viac ? odkopnu ťa jak flandru lebo ich nezaujimas, pojdeš k azijcom s otvorenym narečim a ked im už nebude stačiť že tu maju všetko zadarmo tak budeš akurat znova odkopnuty ..
Nie len brať, urobiť kroky k zlepšeniu podnikania, zlepšiť odbory, zlepšiť systém kontroly ..
Ale nadávanim sa tieto veci nevyriešia ..
Nadviažem na tvoje poznámky.....
Toto práve vládnuca garnitúra prispôsobila k obrazu svojmu. Pre čo najvyšší zisk do rozpočtu deptali podnikateľov i živnostníkov (a samozrejme tí sa snažili prežiť, často i prekročením zákona, alebo ukrátením svojich zamestnancov) odvodmi, nezmyselnými zákonmi (napr. i ten o zahlasovaní odpadov....), odbory si hľadeli svojho (teplého miestečka) a podlizovali sa garnitúre (pretože tá by - akože sú proti vláde - zrušila tripartitu), kontroly vykonávali opäť len picmochovia, zavesení na garnitúre - kontrolovali malých, no veľkých (i podporovateľov "vedúcej" strany) nechali na pokoji a prašule utekali (tunely v tuneloch, lacné drahé CTčká, Váhostav a ďalšie).
Teraz prídu iní - a bývala garnitúra má stiahnuté polky - tuší, že sa odhalia ich prešľapy a odr*avanie národa....
Podnikatelske prostredie na SK je proste choré, z toho ma nikto nepresvedči o opaku ..
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..

Povedzme, že od roku 1990 na to čakáme...
Človeče, to ste s Taikom ešte len kačera po pieskovisku ťahali...

Vaše vnúčatá sa (možno) dočkajú...
1 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Čo pečú Bútora a Čútora ?
http://redroth.blog.pravda.sk/2016/0...tora-a-cutora/
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.

Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.

Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
Prepáč, ale musím. To si si až dnes všimol?
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

buchač
Patrik Murárik
Možno som stale len naivný no nie sprostí .. ale chcem tu proste vidieť a žiť férový biznis kde podnikatelia zarábajú zaslúžené peniaze a zamestnanci dostanú to čo si zaslúžia ..

Povedzme, že od roku 1990 na to čakáme...
Človeče, to ste s Taikom ešte len kačera po pieskovisku ťahali...

Vaše vnúčatá sa (možno) dočkajú...
Tak to by sme to tu asi mali spolu rozbehnúť, pretože ináč to tu bude stále len o plači a sťažovaní ..
Možno už ty a kopa ďalšich ludi ste unavený z celej politiky no pár nás tu chce stále dobre žiť ..
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak, Danko začína tvrdý boj o svoje miesto vo vláde.
http://www.topky.sk/cl/1000863/15331...likovym-planom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
Čo jeden bod...100 bodov je málo...1000 by sa patrilo.
Už len to mi stačí, že som sa dnes dozvedel, že Budaj - zvaný disident si znova sadne do parlamentu.
Kurwa, ten by v base mal sedieť...a plus aj iní "disidenti".
Prepáč, ale musím. To si si až dnes všimol?
Sa zabijem, že až dnes ?
Nestíham všetko...
0 1
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Nandrolon
Tak, Danko začína tvrdý boj o svoje miesto vo vláde.
http://www.topky.sk/cl/1000863/15331...likovym-planom
Jedine otazky na Smer a SaS maju podla mna význam, ostatné vyzerajú skor ako otázky že pýtam sa aby som bol zaujímavý a vzbudil rešpekt ..
Beriem ako + že sa zatiual vyjadruje tak že so Smerom nie no robiť tu zo seba geroja nemusí ..
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Tak, Danko začína tvrdý boj o svoje miesto vo vláde.
http://www.topky.sk/cl/1000863/15331...likovym-planom
Boj o miesto pod Slnkom prebieha za každého počasia...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Patrik Murárik
jar88
Patrik Murárik
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
V tomto máš veľkú pravdu.
Je pravda, že ich tam sedí len pár desiatok, ale oni sedia tam a my tu.

Systém je taký, že ak chceš o niečom rozhodovať, musíš sedieť práve tam, kde sedia oni. Frflaním sa tam teraz nedostaneme a ani ich odtiaľ nedostaneme.
Ľudia hovoria, že cesta do parlamentu stojí veľa peňazí a tak tam sedia bábky dosadené kapitálom.
-----------------------------------------------
Čo tak skúsiť cestu bez veľkých peňazí? Veď tak isto, ako tu frfleme, môžeme každý napísať svoju predstavu o dobrej politike. Následne sa tu môže vytvoriť niekoľko rôznych skupín s veľmi podobnými hodnotami a tie najväčšie si budú vedieť vytvoriť "svoju virtuálnu stranu". Stranu, ktorej by bez kompromisov dali svoj skutočný volebný hlas.
lenže niekto ich musel zvoliť aby sedeli oni tam ..
Myslím že jednou z najlepšich ciest akou strana alebo samotný ľudia môžu prejsť je postupne, od riadenia okresu, kraja a vyššie
Možno je to trochu naivné z mojej strany ale vidím v tom zmysel. Ak človek teda už nieje milionár alebo aspoň dostatočne za vodou tak nemá skoro šancu sa dostať do parlamentu.
Ale ťažko je tu takto polemizovať čo keby ako ...
Osobne si myslím že šanca na vytvorenie dobrej strany len z nás čo tu frfleme ako píšeš by bola veľká. Otázne je koľko by to trvalo a koľko ľudí by bolo ochotný na tom pracovať roky.
Prečo polemizovať, keď sa to dá rovno skúsiť?

Nič ľahšie a jednoduchšie, ako rovno založiť tému "virtuálna strana" priamo tu na Porade nejestvuje. Následne by sa videlo, koľko ľudí by do nej vstúpilo a za akých podmienok. Sami by si upravovali v debate body programu, jasné že aj stanovy a aj svojich kandidátov.
---------------------------------------
Naviac, komu by sa niečo na tej pôvodnej "virtuálnej strane" nejako veľmi nepáčilo, tak sa môže pokojne ohradiť, či dokonca si založiť ďalšiu "virtuálnu stranu č.2". Jasné, že by bola skoro totožná s tou prvou, ale bez toho, čo sa mu nepáči. Pritom by aj ďalší mohli prestúpiť a svojim členstvom ju budovať iným smerom.
----------------------------------------
Prebiehalo by to skoro, ako prirodzená evolúcia. A zadarmo.
Až by mala nejaká tá "virtuálna strana (napríklad) č.15" napríklad 250 000 virtuálnych členov, potom je už najmenej založiť aj skutočnú politickú stranu. Stranu, ktorá má rovno aj 250 000 členov - nie len sympatizantov.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

a aký si vymyslel názov
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Strana Čaka Norisa
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

SVV ... spolu vieme viac
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať