Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
taiko
pmajap
Patrik Murárik
pmajap
Nie je to len na Slovensku, nárast nacionálnych strán je v celej eu, len na oživenie pamäti, s člákom súhlasím v jednom bode, vstupom do parlamentu môžu tieto strany presadiť spravodlivejšie soc. zákony http://www.hlavnespravy.sk/europske-...v-kurze/433841
ono je však otázne či aj keby prišiel Kotleba s dobrým zákonom či s ním niekto bude spolupracovať, zatial vidíme že oňho nemá nikto záujem čiže si myslím že aj v parlamente ho budú ignorovať ..
Patrik rýchlo pochopia čo môžu ovplyvniť, napr. dôchodky nezvýšia v rozpočte na r. 2017, nebude z čoho, ale prečo tí čo nepracovali majú dôchodky vypočítané z priemeru SR a tí čo pracovali len z toho čo si vyrobili a rádovo je to -200e a žiadna vládna strana nemá odvahu do toho zasiahnuť, neriadenej strele by sa to aj patrilo a je toho viac.
to vazne takto je ? Nerobiaci z priemeru a robiaci z toho co zarobili ?
Dobré ráno, Holandsko... Hej, takto si tu žijeme, v tomto štáte dánskom...
Tety za poštovou priehradkou by vedeli rozprávať o tom, aká je ich mzda a aké dávky a dôchodky vyplácajú okolo 20-teho na ruku tým pred okienkom - počítané z celoštátnej priemernej mzdy...
Mám spolužiačku zo ZŠ, ktorá vyše 20 r. nerobí... Niekedy ju stretnem ráno, keď ona ide z obchodu s čerstvými rožkami a ja idem do práce... V pondelok som sa náhlila z práce a s nákupom domov /chorý syn/ a ona na prechádzke venčila psíka v oblečku... Nie raz mi prebleskne hlavou, keď ju vidím, to, čo si sa práve dozvedel Ty teraz - že ak sa dožijeme dôchodku, aký ho bude mať ona a aký ja... a otvára sa mi nožík vo vrecku, lebo nie je vôbec jediná z mojich rovesníkov, ktorá takto žije...
Medzi nami - nesťažujem sa - konštatujem...

Sa spýtajte, ó spýtajte sa materí...
A práve preto by bolo najspravodlivejšie, dať každému občanovi rovnaký štátny dôchodok. Dôchodok zo štátneho, bez ohľadu na to, koľko kedy štátu zaplatil a či vôbec niečo niekedy zaplatil.
Teraz štát v niektorých prípadoch dáva viac nefachčenkom, ako tým čo celý život pracovali.
Ak by nebol povinný ani jeden pilier a platili by sme iba dane, mali by sme možnosť zjednať si skutočné pripoistenie na dôchodok. Určite by nám na to z výplaty zostalo viac, ako teraz a poisťovne by sa mali prečo o nás uchádzať. Teraz o nás nemajú taký záujem, lebo štát im zabezpečuje ich povinnú klientelu.
---------------------------------------------
Pritom by nám malo byť viac, ako jasné, že ak je na čom, kapitál sa vždy vie vo vlastnom záujme dohodnúť na nekonkurovaní a väčšom profite.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Keby bol Beblavý frajer, nuž odíde aj z parlamentu.
Takto bude za "nezávislého"...(čítaj ako - predajná kua).
Ale šak v podstate parlament by sa dal momentálne prirovnať vyslovene mafii.
Krstného fotra by sme už mali, caporegime tiež, vykonávateľov rozkazov do aleluja, aj díler sa už našiel...a ten zvyšok sťa verejný dom, samá kua.
Mal by si si uvedomiť, že normálne je, že každý poslanec je nezávislý.
Nezávislý aj na strane a to aj v prípade, že bol zvolený z kandidátky nejakej strany a nie, ako nezávislý.
Kandidát má zrejme nejaké presvedčenie, nejaké ideály a tak ďalej. Strana to nemá, ona je len organizáciou ľudí s podobným, alebo dokonca rovnakým osobným presvedčením. Preto sa poslanec nemusí strane spovedať a už vôbec sa jej k niečomu zaväzovať. Takú záväznosť zaviedol Mečiar a bola nezákonná - protiústavná. Preto to aj robili (podpisovali HZDS) tajne.
-----------------------------------------------
Pritom to v ľuďoch zostalo, ako správne demokratické ("dobré a vhodné") pravidlo.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
Keby bol Beblavý frajer, nuž odíde aj z parlamentu.
Takto bude za "nezávislého"...(čítaj ako - predajná kua).
Ale šak v podstate parlament by sa dal momentálne prirovnať vyslovene mafii.
Krstného fotra by sme už mali, caporegime tiež, vykonávateľov rozkazov do aleluja, aj díler sa už našiel...a ten zvyšok sťa verejný dom, samá kua.
dílerstvo starostlivo načasované na pustenie von....všetko sa dá zaplatiť aj držhubné aj pustenie huby na špacír.....aká doba skartácie je takýchto dokumentov....?!
len prečo až teraz....boli si istí...že neprekročí ...a teraz facka,že je tam.....prečo ho neodstavili..už pred....

a potom 90siate roky boli aspoň tu v ba dósť divoké....stačilo robiť šofera a bol si v skupine....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
Jedného maníka mi vizážou veľmi silno pripomína...foto radšej nedávam.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j

a potom 90siate roky boli aspoň tu v ba dósť divoké.....
Keby léééén....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
pohľad myši na láskavú mačku =. pohľad procházku na novinárov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nandrolon
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
Snáď si len nemal pentu vysoko v hierarchii hodnôt?!
1 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

buchač
Nandrolon
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom.
Ty si celý historický vzor. Vieš, koľko ľudí som počul zavzdychať "keby dnes žil Hitler" a sú to odporcovia Kotlebu? Mnohých.
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kotlebu volili slušní, no zúfalí ľudia. Analýza Jozefa Banáša, ktorá štandardných politikov určite nepoteší

http://www.parlamentnelisty.sk/arena...epotesi-264039

"Tí, ktorí volili Kotlebu, nie sú žiadni fašisti. S viacerými som na východnom Slovensku hovoril osobne a sú to slušní, ale zúfalí ľudia. Učiteľka z rómskej školy, ktorá už niekoľkokrát zavšivavila seba i svoju rodinu, jej dcéra prekonala mums, jej kolegyňa dostala žltačku od rómskych detí, ktoré žijú v osadách v katastrofálnych podmienkach. Učiteľka by okamžite zutekala, keby mala kam. Na východnom Slovensku však prácu ťažko nájdete. Kotlebu volila aj úradníčka na úrade práce v istom východoslovenskom meste, lebo za štyristo eur (počujete dobre!) ju šikanujú rodinní príslušníci smerákmi dosadených funkcionárov. Kotlebu volil policajt, ktorý bojuje proti rusnáckej klike v jeho okresnom veliteľstve pružne sa prispôsobujúcej každej vláde. Kotlebu volili zúfalí otcovia, ktorých manželky udržujú nad vodou ich rodiny tak, že chodia utierať zadky rakúskym a nemeckým dôchodcom a doma sa im zatiaľ rozpadávajú manželstvá, Kotlebu volili zúfalci, ktorí majú za susedov Rómov, ktorých „systémové“ politické strany podporujú hlúpymi zákonmi v leňošení a v masovej produkcii detí. Rómske osady sú „no go zóny“ v ktorých, našťastie, neplatí šaría, ale neplatia tam ani slovenské zákony. Za incest, krádeže či znásilnenia ide každý biely do väzenia, Rómom sa to neraz prepáči. Neodsudzujem Rómov, ale tých, ktorí ich problémy neriešia. Bratislavskí aparátnici majú do Jarovníc, Luníka IX, Ľubice, Podolínca, Zborova, Letanoviec, Smižian, Šváboviec, Huncoviec, Žehry, Krásnohorského Podhradia, Sečoviec, Richnavy a ďalších rómskych alebo už takmer rómskych osád očividne ďaleko."
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nandrolon
Ako tak sledujem Prochazku, jeho neverbalnu komunikaciu - mimiku, gestikulaciu, tak je to klamar nie roka, ale DESAŤROČIA.
Hnus. Penta u mna definitivne klesla.
:-)))
jó Penta?
http://krija.blog.pravda.sk/2012/01/...ci-a-maverici/
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
VOLIL SOM FAŠISTU? MÔJ COMMING OUT
http://medzicas.sk/volil-som-fasistu-moj-comming-out/
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

marleau Pozri príspevok
Snáď si len nemal pentu vysoko v hierarchii hodnôt?!
To bola sranda, ale ak ma naštvú presuniem svoje prostriedky od nich k J a T
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau
buchač
Nandrolon
Buchac, daj foto. Tiez mam nieco na pamati, ale neviem co jo te. Taky hnedy mimozemstan s usami netopiera, asi z nejakej uputavky na film...
Neblázni...mimozenšťan je proti tej osobe, na ktorú myslím, úplné neviniatko.
Ešte by ma stihol Procházka zažalovať za nejakú urážku...
Ale skús sa pozrieť do Nemecka, ku Kotlebovým historickým vzorom.
Ty si celý historický vzor. Vieš, koľko ľudí som počul zavzdychať "keby dnes žil Hitler" a sú to odporcovia Kotlebu? Mnohých.
Môj Ty pekný...ale ono by bolo dobré aj prečítať si, čo som napísal a v akej súvislosti.

Ale ak chceš porovnávať Kotlebu s Hitlerom, tak to by sa kľudne (v prenesenom význame) dalo prirovnať širokorozchodnú trať na hlavnom ťahu z úzkokoľajkou niekde v lese.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

korela
stojí za vypočutie
Kôpky snov 26.01.2016 Ján Cuper, ani som nevedela na akom čísle u nich bol
Korela ja tomu hovorím pokoj v duši, vysoká škola svedomia.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kollár foto z dovolenky :-)) sa vôbec čudujem že si niekto naivný myslel že tie money zarobil naozaj poctivo
http://www.topky.sk/cl/1000863/15335...som-podsvetia-
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Kollár foto z dovolenky :-)) sa vôbec čudujem že si niekto naivný myslel že tie money zarobil naozaj poctivo
http://www.topky.sk/cl/1000863/15335...som-podsvetia-
Za predpokladu, že nemal byť v týchto voľbách len bielym koňom a chcel ukázať, že za peniaze sa dá kúpiť všetko - aj zaregistrovaná politická strana a tri mesiace stačia na to, aby reflektory smotánky vymenil za mikrofóny parlamentných spravodajcov, evidentne podcenil možnosti a archívy mocných, alebo jedincov ochotných podeliť sa o fotečky...
Ako to odznelo na jeho tlačovke? Cena za poslanca je 2 milióny...?

Štandardné strany zase podcenili možnosti a nezávislosť voličov...
A tak sa usilovne ako včeličky pracuje na odstavení tých 2 neštandardných, ktoré sa do parlamentu - čuduj sa svete - dostali a zamiešali karty... Holt, vloudila se chybička... Chceli by zamiešať a rozdať ešte raz...

PS: Videli ste film Kandidát? Ja nie, ale chcela som... Vlastne, už ani netreba...
Naposledy upravil Oliwa : 10.03.16 at 09:52
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nič iné tu neostáva
smer+sns 49+15=64 menšinová vláda s podporou kotlebu +14 =78 ,/ ak +10 sieť tak 74+ 14 =88/
sas+olano+most+siet 21+19+11+10=61 s podporou rodina + 11=71
sns s bugárom nepôjde
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať