Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
ropalkaa
pavol54
ropalkaa
28,3 % zo 60 je asik 17 % zo 100,takže zo všetkých voličov sa chcelo ísť podporiť Smer menej ako 1/5
divná matika takže smer volilo 17% A pravicu volilo 83% a čo učiteľka matiky prežila svoju snahu tvoju premenu na génia?
V mojom 83 % nebolo,ani nebolo komentované,to iba domýšľanec mohol nájsť
ani to že pravicu

Takto vznikajú klebety
o tú matematiku ide ak dáme jednej17 potom druhá hoci aj "kockatohnedoružová" má 83 a to mi nesedí, vždy 100% (len kondenzačné kotle môžu mať 105% zo 100 možných)
pablo, ved vies ako to myslel(a), tak neblazni , aj ked je pravda ze aj on(a) pomiesal(a) volicov so vsetkym pospolitym ludom.
ako myslel neviem guľa sa mi zahmlila, ale som čítal s porozumením, dovysvetlil niečo neskôr
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kukučka
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
A nebolo by to náhodou trošku inak?
Zabúdaš, že sme na Slovensku a tu to funguje inak.
Ak by tu bola strana, ktorá by vyhovovala 90% voličov, 80% by zostalo sedieť na zadku a spoliehalo na ostatných. Výsledok volieb by mohol byť aj 9% za a 10% proti.
A zas by bolo na čo frflať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Povedal NIE a myslel ÁNO:
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa tu ukázal v minulosti niekto s novým nickom, poväčšine sa téma onedlho zatvárala. Som zvedavá, aké bude mať trvanie teraz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ropalkaa
Na jej posilnenie je dôležitý dennodenný pobyt približne pol hodinky na slnku a dostatok vitamínu D
Takže preto sú tie severské národy také xxxxxxx (doplniť výraz), aké sú...
Veď keď nastane polárna noc, tak slnko šej háj...a ani tie ryby to s D-čkom nezachránia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem, komu a hlavne čo asociuje slovo most.
Neviem, prečo sa tu prejavuje až také rozčarovanie.
Európa prehrala dávno a my s ňou.
Niekto rozkráda, niekto má možnosť darovať iným štátom astronomické čiastky. V mene čoho okráda svojich obyvateľov?
K vyššie uvedenej debate - nemala som po prvýkrát koho vybrať, dokonca ani menšie zlo som nebola schopná nájsť tentokrát.
.
https://dennikn.sk/405097/smer-sns-m...rosim/?ref=tit
Stačí mi aj úvod, ktorý zverejnili.

"V roku 1992 som volil ODÚ, v roku 1994 – DS, v roku 1998 – SDK, v roku 2002 – SDKÚ. V roku 2006 som mal volebnú absenciu (študijný pobyt v USA), v roku 2010 som volil SDKÚ-DS, v roku 2012 tiež SDKÚ-DS. Po všetkých týchto voľbách som svoj výber ani raz neoľutoval. Pocit trpkosti z prepadnutia hlasu v rokoch 1992 a 1994 vôbec neznamenal, že by som bol sklamaný zo strán, ktorým som vtedy prejavil dôveru. Nespreneverili ju.

Naopak, v týchto voľbách ju strana, ktorú som volil, spreneverila presne o týždeň po tom, čo som vhodil obálku s jej hlasovacím lístkom do urny. Volil som stranu Most-Híd. Pred voľbami som váhal, napokon rozhodlo to, že Most-Híd mal silný občiansky rozmer, "

Niet čo dodať. Akoby nevedel scenár dopredu. S tým, že mu však vyhovuje.

Ani čo dýchne, nie ešte aj vysloví...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
kukučka
Keby naozaj bolo koho voliť, dvihlo by zadok aj 90 % voličov, nielen 60 %.
A nebolo by to náhodou trošku inak?
Zabúdaš, že sme na Slovensku a tu to funguje inak.
Ak by tu bola strana, ktorá by vyhovovala 90% voličov, 80% by zostalo sedieť na zadku a spoliehalo na ostatných. Výsledok volieb by mohol byť aj 9% za a 10% proti.
A zas by bolo na čo frflať.
Už to zašlo tak ďaleko, že by Slovensku nepomohlo ani zaviesť povinnosť voliť zo zákona, ako to majú niektoré západné krajiny eu zavedené podnes, pretože by tam boli aj tak stále tí istí ľudia.
Čo viedlo tohto chlapa, HU korene nemá, aby sa votrel do Mostu, a prečo si vyhliadol práve Ilavu, keď má bydlisko v BA? Zachraňovať jej zdravotníctvo, zamestnanosť, dopravu, byty... A takých je v Moste zrejme požehnane, iba si to ľudia nedávajú do súvislostí.
Nechcem ho tu zneužívať, tiež je len človek, možno za svoje konanie ani nemôže, do nikoho bežný človek nevidí. Ale poslúži ako príklad.
.
Ešte by ma zaujímalo, čo na dnešnú situáciu hovorí podpredsedníčka Mostu.
Zrejme súhlasila. Potom niet o čom.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vážte si Kotlebu, kým ho máme.
0 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

jar88, dobre vieš, že som nemyslela 90 % jednej strane! Bolo by však pri tých 90 % zaujímavé vidieť rozloženie síl.
Na tú Anču som zabudla dať link, tu je
http://www.zenyvmeste.sk/anna-belous...litike-tvrdsia
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nerýpeš, máš pravdu, môžeme aj zažartovať ako naši politici a mimozemšťania už tu sú, možno aj medzi nimi ako hovorí

Peter z Austrálie
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
"Mnohé krajiny majú volebnú povinnosť zavedenú, napr. štáty Latinskej Ameriky, Austrália, Turecko, v Európe Belgicko, Luxembursko, Grécko či Cyprus."
http://www.projustice.sk/pravne-deji...ebna-povinnost

Dopl.
Tu je to presnejšie. Napr. Rakúšania mali povinnosť voliť do r. 2004.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Povinn...C3%BA%C4%8Dast
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
"Mnohé krajiny majú volebnú povinnosť zavedenú, napr. štáty Latinskej Ameriky, Austrália, Turecko, v Európe Belgicko, Luxembursko, Grécko či Cyprus."
http://www.projustice.sk/pravne-deji...ebna-povinnost

Dopl.
Tu je to presnejšie. Napr. Rakúšania mali povinnosť voliť do r. 2004.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Povinn...C3%BA%C4%8Dast
A čo by to pomohlo?
Veď aj povinné voľby, sú vždy tajné. Či nie?
Vhodím roztrhnutý lístok a majú po "povinnom" hlase.
-------------------------------------------------------------------------
Tu sa stále špekuluje len nad hlúposťami. Je to niečo, ako jazdiť bez tankovania. Bez paliva auto nepôjde a môžeš mu ukladať povinnosť jazdiť, ako len chceš a aj tak bez paliva nepôjde.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Nechcem rypat, ale pravdepodobnejsie je ze tu pristanu mimozemstania ako to, ze niekedy bez priameho prikazu pod hrozbou sankcii pride k volbam 90% volicov.
Rok 1998: 84,24 % účasť
http://volby.statistics.sk/nrsr/nrsr...s/tab1.jsp.htm
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

jar88 - A čo by to pomohlo?
zamestnali by si zas svojich ľudí, ktorí by zisťovali, kto voliť nebol - a vyberali pokuty
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oliwa, to mi uslo, lebo vtedy som chodil zakopavajuci sa do zeme vo VVP Lest :-)))
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
Oliwa, to mi uslo, lebo vtedy som chodil zakopavajuci sa do zeme vo VVP Lest :-)))
No, pokiaľ viem, aj vojaci majú volebné právo...
A Lešť je o kúsok bližšie ako zahraničné misie...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

simon zlepenec nepodporí...
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Pán Radko teraz ukázal svoju pravú tvár, v politike chodiť nevie a a zatial sa to len učí .. ísť cestou neškodných klamstiev sa pomaličky učí čo može a čo je už prešlap .. gratulujem za všetkých tých niečo cez 5% oklamaných voličov ..
Na Slovensku musí ozaj prísť niekto kto bude zatvárať politkov až potom sa tu niečo udeje.
Z Bélu mi je na grc a to som ho mal aj skoro rád za tie jeho milé vtípky o ježkovi.
Ešte dodám tolko že keby boli strany čisté, bez oligarchov a neviem akých stupidít tak by sa nikto nemusel báť Matoviča a šiel by s ním kludne do koalície.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať