Zavrieť

Porady

Pozor-znova registrácia!

Je tu nový zákon o spotrebnej dani z liehu a uvádzaní liehu na trh - ide o zmenu zákona. Vsetci tí, ktorých sa to týka - teda tí, ktorí doteraz dávali hlásenia na colný úrad o stave zásob a pohybu liehu sú povinní nanovo sa zaregistrovat. Ide o zákon v zb. zákonov 278/2006 ciastka 98. Kazdy musí nanovo dat ziadost o povolenie na predaj spotrebitelského balenia liehu, kde uvedie svoje identifikacne údaje, adresu umiestnenia prevadzkarne, identifikacne cislo pre DPH, ak bolo pridelené, a DIC. Ako prílohy k ziadosti sú výpis z obchodného registra alebo zivnostenského úradu nie starsí ako 30 dní alebo jeho osvedcená kópia, zoznam dodávatelov spotrebitelského balenia s uvedením ich identifikacných údajov, zoznam odberatelov spotrebitelského balenia, ktorými sú konecný spotrebitelia, výpis z registra trestov ziadatela alebo jeho zodpovedného zástupcu, ak je ziadatelom fyzická osoba a ak je ziadatelom právnická osoba, výpis z registra zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú clenmi riadiacich orgánov. Výpis z registra trestov nesmie byt starsí ako 30 dní.
Usporiadat
jajka jajka

jajka je offline (nepripojený) jajka

Chcela by som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosť s CÚ pri povolení na predaj spotreb. balenia liehu, že pri akciovke pýtajú výpis z registra trestov členov riadiacich aj kontrolných orgánov? V zákone je riadiacich alebo kontrolných orgánov, my sme predložili len riadiaci orgán a teraz nás vyzývajú na predloženie aj kontrolného orgánu.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím Vás keď už mi prišlo aj potvrdenie z CU, že sme podali tú slávnu žiadosti na alkohol, kde sme napísali dvoch dodávateľov a teraz máme tretieho, mám im hneď napísať nejakú novú žiadosť, že aj od tohto tretieho budeme kupovať alkohol?

Nejako sa mi nedarí sformulovať myšlienky, ale snáď chápete čo chcem tou otázkou zistiť?!?
0 0
jaahodna jaahodna

jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

toria
Prosím Vás keď už mi prišlo aj potvrdenie z CU, že sme podali tú slávnu žiadosti na alkohol, kde sme napísali dvoch dodávateľov a teraz máme tretieho, mám im hneď napísať nejakú novú žiadosť, že aj od tohto tretieho budeme kupovať alkohol?

Nejako sa mi nedarí sformulovať myšlienky, ale snáď chápete čo chcem tou otázkou zistiť?!?
ahoj, na toto presne som sa vcera pytala na CU - tiez sa mi to stalo. odpoved bola: ze tento zakon je platny od 1.1.07, cize vsetky zmeny od toho datumu oproti uvedenym skutocnostiam v ziadosti sa musia hlasit do 15 dni od vzniku zmeny. takze z toho vyplyva, ze do 15.1.07 by si mala nahlasit toho noveho dodavatela. ups, prave ma napada, ze neviem ako? zajtra tam idem - tak sa este opytam.
0 0
dusan 13 dusan 13

dusan 13 je offline (nepripojený) dusan 13

jajka
Chcela by som sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosť s CÚ pri povolení na predaj spotreb. balenia liehu, že pri akciovke pýtajú výpis z registra trestov členov riadiacich aj kontrolných orgánov? V zákone je riadiacich alebo kontrolných orgánov, my sme predložili len riadiaci orgán a teraz nás vyzývajú na predloženie aj kontrolného orgánu.
Podľa mojej osobnej skúsenosti pobočka CÚ Spišská Nová Ves žiada výpisy aj u členov kontrolných orgánov
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Áno a ja žijem s tým, že zákon je platný od 1.1, ale vieš potom oznamovať, že v novembri sme prešli k inému dodávateľovi mi príde padnuté na hlavu. Preto som rozmýšľala či nemám urobiť len nejakú oznamovaciu povinosť - teda písomne oznámiť, že sme prišli aj k tomu tretiemu dodávateľovi. Takže budem rada, ak sa zajtra na to opýtaš a potom mi to sem hodíš. Srdečná vďaka!!!
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
toria
Áno a ja žijem s tým, že zákon je platný od 1.1, ale vieš potom oznamovať, že v novembri sme prešli k inému dodávateľovi mi príde padnuté na hlavu. Preto som rozmýšľala či nemám urobiť len nejakú oznamovaciu povinosť - teda písomne oznámiť, že sme prišli aj k tomu tretiemu dodávateľovi. Takže budem rada, ak sa zajtra na to opýtaš a potom mi to sem hodíš. Srdečná vďaka!!!
Pokiaľ ide o zákon o spotrebnej dani z liehu, tak ten je platný už od 1. marca, resp. 1. mája 2004, od 1. januára 2007 akurát len nadobudne účinnosť ustanovenie § 44, ako vyplýva z Čl. III zákona č. 278/2006 Z.z., ktorým sa naposledy menil a doplnil zákon o spotrebnej dani z liehu. Rovnako totiž nadobudne účinnosť aj povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, ktoré máš podľa ustanovenia § 51f a s ktorým to celé súvisí. Ak teda došlo k zmenám skutočností, ktoré si uviedla v žiadosti o povolenie spotrebiteľského balenia podanej podľa ustanovenia § 51f, potom budeš musieť naozaj tieto zmeny ohlásiť najneskôr do 15. januára 2007, tak ako uviedla Jaahodna vo svojom príspevku. Táto povinnosť vyplýva práve z nového znenia ustanovenia § 44 ods. 8, keďže však toto ustanovenie bude účinné až od 1. januára 2007, skôr takúto zmenu oznámiť nemusíš a ani nemôžeš, pretože zatiaľ táto oznamovacia povinnosť nemá oporu v zákone. Ustanovenie § 44 ods. 8 v znení, ktoré bude účinné od 1. januára 2007 formu takéhoto oznámenia neupravuje, logika hovorí, že by to rozhodne malo byť písomne, lebo ako sa hovorí v Čechách, „co je psáno, to je dáno“.
0 0
Juco Juco

Juco je offline (nepripojený) Juco

Skúsenosť už z praxe. Keďže môj klient je z menšieho mesta a kým zozbieral všetky potrebné potvrdenie,výpis z registra trestov mal po lehote 30 dní. Vrátili mu celú registráciu a nedostatočne urobenú a všetky doklady musí vybavovať na novo. Prvá registrácia pritom bola poslaná v 9/2006. A vrátili to až minulý týždeň.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Juco
Skúsenosť už z praxe. Keďže môj klient je z menšieho mesta a kým zozbieral všetky potrebné potvrdenie,výpis z registra trestov mal po lehote 30 dní. Vrátili mu celú registráciu a nedostatočne urobenú a všetky doklady musí vybavovať na novo. Prvá registrácia pritom bola poslaná v 9/2006. A vrátili to až minulý týždeň.
A aké "všetky potrebné potvrdenia" požadoval Colný úrad okrem výpisu z registra trestov a výpisu z obchodného registra, resp. živnostenského registra?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Excise Duty, už som to ocenila aj bodíkom, ale žiada sa mi takto verejne oceniť Tvoju pomoc fundovanými odpoveďami v tejto oblasti, vďaka
Naposledy upravil evina : 30.11.06 at 08:37
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Excise Duty
A aké "všetky potrebné potvrdenia" požadoval Colný úrad okrem výpisu z registra trestov a výpisu z obchodného registra, resp. živnostenského registra?
Ak je viac majiteľov, tak výpis z reg. trestov od každého zohnať včas,je problém. Možno preto viac papierov.
0 0
Juco Juco

Juco je offline (nepripojený) Juco

Doklady potrebné k registrácii, všetky doklady nie staršie ako 30 dní:
1,Výpis zo živnostenského registra (obchodného registra)
2,Výpis z registra trestov
3,Potvrenie že firma nie je v likvidácii a neni na ňu vyhlásený konkurz (stačí
napísané čestné prehlásenie)
4,Názvy jednotlivých prevádzok vrátane ich adries
5,Zoznam dodávateľov spotreb.balenia s uvedením ich identifikačných údajov
6,Zoznam odberateľov spotreb.balenia s uvedením ich identifikačných
údajov,okrem končených spotrebiteľov.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vie mi niekto poradiť, či som po obdržaní Povolenia z Colného úradu povinný oznámiť všetkým dodávateľom liehu, ktorých som uviedol v prílohe žiadosti, že som toto Povolenie obdržal. Vyplýva takáto povinnosť zo zákona ? Jeden dodávateľ ma totiž oslovil, aby som mu oznámil číslo toho Povolenia, tak neviem, či ho mám zaslať všetkým. Vďaka
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
milanr
Vie mi niekto poradiť, či som po obdržaní Povolenia z Colného úradu povinný oznámiť všetkým dodávateľom liehu, ktorých som uviedol v prílohe žiadosti, že som toto Povolenie obdržal. Vyplýva takáto povinnosť zo zákona ? Jeden dodávateľ ma totiž oslovil, aby som mu oznámil číslo toho Povolenia, tak neviem, či ho mám zaslať všetkým. Vďaka
Zákon Ti neukladá nijakú povinnosť oznamovať Tvojim dodávateľom skutočnosť, že si držiteľom povolenia. Tvojmu dodávateľovi odporúčam, aby si poriadne preštudoval zákon, konkrétne ustanovenie § 44 ods. 9 a 10 zákona v znení účinnom od 1. januára 2007.


0 0
jopo jopo

jopo je offline (nepripojený) jopo

Excise Duty
Zákon Ti neukladá nijakú povinnosť oznamovať Tvojim dodávateľom skutočnosť, že si držiteľom povolenia. Tvojmu dodávateľovi odporúčam, aby si poriadne preštudoval zákon, konkrétne ustanovenie § 44 ods. 9 a 10 zákona v znení účinnom od 1. januára 2007.


Mas to len na svojej hlave ked nemas povolenie a predavas alkohol dalej. Takze dodavatelovi ziadne povolenie ukazovat nemusis.Tak ako dodavatel tak aj ty si si splnil povinost registracie a tym to pre teba haslo.Kontrolovat ci to mas moze oba colny urad.Takze dodavatelovi ziadne povolenia nedavajte a neposielajte.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Prikladám vyhlášku + vzor tlačiva,ktoré bude platiť od 1.1.2007
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať