Zavrieť

Porady

Auto bez STK a emisnej v servise

ak mam auto v servise a oni ho nestili opravit do stk a emisnej /este je tam/ zaplatim pokutu?
Naposledy upravil ivka70 : 01.03.16 at 10:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pravdepodobne áno. Avšak: môžeš sa odvolať voči pokute, ak presne zdokladuješ, že vozidlo v tej dobe bolo na oprave v servise, takže sa nemohlo dostaviť na vykonanie TK a EK (bude to pokus - môžu, ale NEMUSIA odpustiť).
    Odbor dopravy ti však bude oponovať - povinnosťou majiteľa je dodržiavať pravidelné kontroly a zariadiť sa tak, aby kontrola (TK,EK) boli vykonané do konca platnosti predchádzajúcej kontroly.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Podla mna po tomto generalnom pardone nepomoze. Bola som 29.2. popoludni na klientskom centre, a v dave este pred tretou cakali ludia so znackami, ktori davali docasne vyradovat auta z evidencie z rovnakeho dovodu.
    misoft Veď preto píšem.... môže, ale nemusí.....odpustiť.... nie je to ich povinnosťou odpúšťať lajdáckosť....
    A pekne mu to "spočítajú" 165€ + 165€ .....
    duves kto dava pokutu?
    ivka70 Ak vozidlo nemá platnú technickú kontrolu, ide o správny delikt a príslušný okresný úrad je povinný prevádzkovateľovi vozidla uložiť pokutu 165 eur. Rovnako je to aj v prípade emisnej kontroly, kde je pokuta tiež vo výške 165 eur. Ak teda nemáte obe kontroly, vyjde vás váhanie na 330 eur.
    duves Takže ak vidim parkovať na sídlisku auto s neplatnou STK a EK, príde zamestnanec a da pokutu? Komu, ak pri tom aute nie je nikto?
    ivka70 A citas ty, ze ide o spravny delikt a pokuty posiela okresny urad? Majitelovi? auto mozes mat na sidlisku, v garazi, ci nikde, ak si ho neodhlasil, musi mat prislusne kontroly ... inask ti postou pride pozdrav
    duves podla mna je to iba teoria a nikto to nekontroluje. Pokutu priamo na stanici STK nedostane nikto. Ved tam prechadzaju šunty za úplatok. Lebo Slovensko.
    Žabinka na STK nedávajú pokuty.. ale OÚ odbor dopravy má prístup do databázy STK/EK, a vidia ktoré auto má alebo nemá platnú STK/EK.. je to podobné ako pri PZP.. pokuty tiež nedávajú jednotlivé poisťovne, ale OÚ.. ale pravdou je, že OÚ riešia prípady staršieho dáta, novšie budú v poradí neskôr..
    duves no fajn, že sme si to vysvetlili
    Žabinka
    ivka70 Nemusia riesit ziadne starsie ci novsie pripady, staci im dnes jednym klikom vytiahnut vsetky evidovane auta po platnosti STK, EK .... je to v databaze, v ktorej si to vie clovek aj sam overit, cize je na nu dokonca pristup.
    A tym, ze zakon je jednoznacny, staci naozaj tym jednym kliknutim vytlacit pokuty pre vsetkych ..... ak budu chciet ... teda na starsie ci novsie pripady by som nespoliehala.

    A pokuta moze dokonca prist dodatocne, ak si mesiac bez STK a potom si ju das urobit, tak aj neskor moze prist za ten mesiac ....
    misoft ....až do troch rokov..... A vodič je potom prekvapkaný - reku, za čo?
    A to sa ešte nespomenula Polícia. Tá za nevykonanú EK, TK tiež dá pokutu - ale za to, že na komunikácii je vozidlo, ktoré je nespôsobilé k prevádzke.
    duves a vieš o takom prípade, že pretiahol platnosť STK/EK o mesiac a dostal pokutu, alebo taraš 2 na 3?
    ivka70 Chapes, ze zakon sa menil od 1.1.2016 a zaroven bol od 1.1. do 29.2. generalny pardon? Vsetko pride, neboj.
    duves no bodaj by!
    misoft To - no bodaj by - už beží.... už začínajú (od 1.3..) kontrolovať a začnú rozosielať.
    duves Ja som bol na STK a EK teraz 24.02.2016 a vraj maju toho vela. Tak už viem prečo.
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ZAS ĎALŠIA BUZERACIA - AKO OKRADNÚŤ ČLOVEKA - nezmysel každé dva roky opakovať tieto kontroly
    duves s tym nesuhlasím, a čo je nezmysel je to, že na slovensku sa da vybaviť všetko, aj STK a EK na takom šunte, čo na cesty nepatrí

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Základná otázka znie úplne inak.
    Aká oprava je vykonávaná na aute ?

    Na STK sa objednáva...niekde sú v pohode termíny 2-3 týždne...aspoň ja som bol tak objednaný ešte v lete minulý rok.

    Generálny pardon bol vyslovene populistický krok populistickej vlády a strany.
    Po voľbách sa situácia podľa mňa zmení...fajky na tabuliach jednej strany sa zmenia na ofajč obyvateľstva.
    ...a je úplne jedno, že kto tieto voľby vyhrá. Rozpočet je v prdely...a od koho sa najľahšie vyberali a budú vyberať tie výpalné príspevky do rozpočtu štátu ? Predsa a jednoznačne od majiteľov áut.

    Neverím, veru neverím, že sa to zlepší...úradníci nebudú stíhať posielať šeky na tie pokuty...a predpokladám, že aj Ty fásneš pokutu.

    ...ale nemusíš ...

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    ivka70
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -2
    ivka70 A kedze to maju v systeme a dnes uz vedia tlacit aj obalkovat rovno tlaciarne .... najdlhsie bude trvat odniest bedne listov na postu
    buchač Milujem tie "hodnotenia"....

    Ako keby sa dalo povedať, že Piťu dostane pozdrav alebo nie ...

    Môj názor je ale taký.
    VŠETCI a BEZPODMIENEČNE a hlavne bez PARDÓNU VYFASOVAŤ plnú pálku.

    Auto bez STK a emisnej v servise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.