Zavrieť

Porady

Potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti

Zravim poradakov,
prosim vas vyplnam potvrdenie zamestnavatela na ucely naroku na davku v nezamestnanosti a v bode c. 5 potrebujem vyplnit obdobie kedy bol zamestnanec docasne praceneschopny.

Vyplnam tam obdobie po 10. dni alebo komplet cele obdobie PN?

Vdaka
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monickab Pozri príspevok
takže ho odpočítam z hrubej mzdy.
ÁNo, ale pozor, neuvádzame HM, ale VZ na poistenie v nezamestnanosti.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

odpovedzte niekto prosím, súrne to potrebujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lámerová Pozri príspevok
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
Uvedieš od 30.3.09 do 31.3.09
1 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Lámerová Pozri príspevok
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
Uviedla by som tam obdobie od 30.3.-31.3.09, ide o vylúčenie obdobia, počas ktorého zamestnanec a zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti, ale poistenie trvá
§ 140
Vylúčenie povinnosti platiť poistné poistencom

a zamestnávateľom
...
(2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného, ...

(6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lámerová Pozri príspevok
vypisujem tlačivo potvrdenia na účely nároku na dávku v N, a mám zamestnanca, ktorý ukončil prac. pomer k 31.03.09, ale od 30.3.09 bol PN, ako mám postupovať pri vypisovaní bodu 3 mám tam uviesť iba PN od 30.3. do 31.3. alebo celú PN až do 30.6.?
len dobu do skončenia PP.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

ďakujem, myslela som si to
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Vypĺňam tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku dávku v nezamestnanosti a neviem či mám ak zamestnanec pracoval do 31.7.2009 a nemal za 5/09, 6/09 a 7/09 vyplatenú mzdu, ci mám uviesť aj tieto mesiace a VZ do potvrdenia ak tieto mzdy nemal vyplatenú ?Alebo sa uvádzajú mesiace iba s vyplat.mzdou?A ešte ak mal zamestnanec v niektorom mesiaci PN napr.7 dní, tak ten mesiac tam neuvádzam?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzana Pozri príspevok
Vypĺňam tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku dávku v nezamestnanosti a neviem či mám ak zamestnanec pracoval do 31.7.2009 a nemal za 5/09, 6/09 a 7/09 vyplatenú mzdu, ci mám uviesť aj tieto mesiace a VZ do potvrdenia ak tieto mzdy nemal vyplatenú ?Alebo sa uvádzajú mesiace iba s vyplat.mzdou?A ešte ak mal zamestnanec v niektorom mesiaci PN napr.7 dní, tak ten mesiac tam neuvádzam?
uvádzaš všetko, aj nulové hodnoty, resp. nižšie mzdy, z dôvodu PN. Veď na prvej strane v bode 3. uvádzaš napr. PN-ky.
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Cize tam dám aj VZ napr.750€ t.j.mzda ktorú nemá vyplatenú za daný mesiac?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzana Pozri príspevok
Cize tam dám aj VZ napr.750€ t.j.mzda ktorú nemá vyplatenú za daný mesiac?
Uvedieš každý mesiac skutočné VZ, vytlač si mzdový list, resp. listy a tam máš uvedené VZ. Ak bol PN celý mesiac, tak jeho VZ bude 0,00Skk, alebo €, záleží, ktoré roky vypĺňaš..... to aj dáš ako VZ do potvrdenia.
0 0
muco muco

muco je offline (nepripojený) muco

Ahojte,potrebujem poradiť pri vypisaní tlačiva-potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti..
Zamestnankyni vznikol pp 19.1.2007 na dobu určitu do 31.1.2007-s tým, že ešte v ten istý mesiac-23.1.2007 sa jej prerušil pp z dôvodu nástupu na md.
Neviem do ktorého bodu to mám uviesť-do bodu 2 alebo 3?
Dalej by som potrebovala poradiť-aký vz mam uviesť-mesačná mzda bola na 38,500sk, -hrubý príjem za mes.január 3,500 a čistý 3,033?dakujem vopred
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

PP vznikol 19.1.2007 do 31.1 a ona medzitým nastúpila na MD od 23.1.?
Tak do bodu 3 napíšeš 23.1. až 31.1.2007 obdobie čerpania MD.
a VZ 3500,- Sk
0 0
muco muco

muco je offline (nepripojený) muco

Ďakujem
0 0
petspi petspi

petspi je offline (nepripojený) petspi

Zdravim poradakov,

mam otazocku. Vyplnam toto tlacivo a mam otazku tykajucu sa zrazok, ktore tam mam pod VZ uvadzat. Ide o nejake pravidelne zrazky - napr. exekutor, vyzivne a pod, alebo uvadzam aj jednorazove zrazky, ked si zamestnavatel uplatnil pohladavku voci zamestnancovi zrazkou zo mzdy?

Dakujem velmi pekne
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

píše sa tam celý pracovný pomer, obdobie Pn uvádzaš nižšie,tam napíšeš PN od - do a počet dní
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

komplet celé obdobie PN
0 0
Ivík32 Ivík32

Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

petspi Pozri príspevok
Zdravim poradakov,

mam otazocku. Vyplnam toto tlacivo a mam otazku tykajucu sa zrazok, ktore tam mam pod VZ uvadzat. Ide o nejake pravidelne zrazky - napr. exekutor, vyzivne a pod, alebo uvadzam aj jednorazove zrazky, ked si zamestnavatel uplatnil pohladavku voci zamestnancovi zrazkou zo mzdy?

Dakujem velmi pekne
Dávajú sa tam pravidelné zrážky, v ktorých by mala sociálna poisťovňa pokračovať, rovnaké zrážky ba sa mali uvádzať aj na Zápočtovom liste pre nového zamestnávateľa.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kto by mi v KE vypísal toto tlačivo pre zamestnanca správne , moja mladá ekonómka to ešte nerobila tak nechcem aby to bolo nesprávne vypísané. Údaje doložím , odmena bude.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať