Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dosť dobre nechápem, prečo ľudia považujú morskú soľ za kvalitnejšiu. Veď každý by mohol vedieť, že kamenná soľ je čistejšia a teda aj kvalitnejšia.
----------------------------------------------------
Vieme, čo všetko sme už pridali do oceánov. Alebo nie?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja nepeciem....ale do palaciniek a na flambovanie cisarskeho trhanca...ak chlap.robi.... je lepsi ten z HR ako ten z AT....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
lujza.j
taiko
lujza.j
taiko
lujza.j
Aj ja..dochadzaju HR suroviny...oliv.olej a rum
Naaa a jakoz, na SK nemate olej a rum ?
Tai....olej bud domaci...alebo od f.Trenton,rum od Maraska....stara zadarska likerka....aj ine mnamky maju...aj podnikovu predajnu som si v meste nasla....morsku sol este mam..solana nin,solana pag.....aj tu kupujem tamrakusky rum je smrrrrt
juuuj, lui, ale naozajstny rum sa z cukrovej trstiny vyraba. Co maju aj v HR cukrovu trstinu ?
Zeby som ja na dovolenku cakal, aby som si zemiakovy rum kupil
Tai...rum nie je u mna strategicka surovina.....takze liter +- staci na rok.....ked budem steť rum na pitie kupim si skutocny napr. z martiniku....
Do pečenia potrebuješ kvalitný rum?

Veď všetky pálenky sú len ochutený lieh. Lieh ochutený esenciou.

Takže na pečenie si kúp radšej kvalitnú esenciu, v nej totiž nieje ani stopa po metylalkohole. (Po otrave)
jaj boze, aj na palenku si odbornik ? Vsak si pisal ze nepijes Ty esencia jedna
...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, evidentne ti uz mozog nedovoluje chapat pisany text.
To, co si napisal, to sa neda pochopit. Ja si /teraz pisem o modeloch/ vetrone vyrabam a nekupujem hotovky. To mozu sulini tvojho rangu. Sice nezalietaju nic, lebo by to bol prvy a posledny let trvajuci 5 sekund, ale zase maju dost nakradnutych zdrojov.
Hotovku by som nechcel z jednej priciny, uz to nie je jediny original na svete.
Ale fakt diskutovat o tom s tebou je asi tak plodne, ako diskutovat so mnou o 15 rocnych spevackach, z ktorych ma taky pedofil ako ty nocne polucie.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nie som "odborník" na slopanicu, ale čo to som v mladosti aj vypálil a tiež som mal možnosť výsledný produkt porovnať s inými (amatérmi). No a to, čo bolo na jazyku štipľavé, bol metylalkohol. Najviac ho vznikalo z pridaného cukru.
Dalo sa to čiastočne odstrániť dodržaním teploty a opakovaním destilácie, ale tým sa zároveň znižoval aj celkový objem alkoholu.
-------------------------------------------------------
Tak že 65% slivovica mala zákonite väčší obsah metylu a nariedením sa pomer nemenil. Po ďalšej destilácii klesol celkový obsah alkoholu v slivovici (cca 52 až 45%), ale aj pomer metylalkoholu. Jasné, že v neprospech metylu. No a po treťom pálení mala už len 38 až 42% alkoholu, ale už na jazyku neštípala. No a samozrejme, že jednou z najhlavnejších podmienok, je dokonalé a účinné chladenie.
-----------------------------------------------
Ale najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť metylalkoholu, je naliať prvý destilát do veľkého množstva horúcej vody (cca 62 stupňov celzia). Samozrejme že vonku a v zime.
-----------------------------------------------
No a ešte je tu jeden môj názor.
Určite sa nedá porovnávať kvalita čistých (necukrovaných) ovocných destilátov s nejakou repnou, krumpľovou, či kukuričnou samohonkou.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ?
---------------------------------------------------
Myslím že nie.
Na wiki píšu, že je to kvalitná samohonka.
--------------------------------------------------
Whisky je alkoholický nápoj destilovaný z obilnin, zrající v dřevěných sudech (většinou dubových). Podle znalců nechutnají žádné dvě značky whisky stejně. Převážně v Americe se ale whisky připravuje destilací z kukuřice. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Whisky
Samozrejme, že je tá samohonka bez esencií, ale tak či tak je to len samohonka a samohonkou zostane aj 20 rokov. Whisky nieje koňak, ani viniak a kvalitou sa zákonite nemá ako slivovici vyrovnať. Možno tak ešte obalom, ale ten predsa nekonzumujeme.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88
Nie som "odborník" na slopanicu, ale čo to som v mladosti aj vypálil a tiež som mal možnosť výsledný produkt porovnať s inými (amatérmi). No a to, čo bolo na jazyku štipľavé, bol metylalkohol. Najviac ho vznikalo z pridaného cukru.
Dalo sa to čiastočne odstrániť dodržaním teploty a opakovaním destilácie, ale tým sa zároveň znižoval aj celkový objem alkoholu.
-------------------------------------------------------
Tak že 65% slivovica mala zákonite väčší obsah metylu a nariedením sa pomer nemenil. Po ďalšej destilácii klesol celkový obsah alkoholu v slivovici (cca 52 až 45%), ale aj pomer metylalkoholu. Jasné, že v neprospech metylu. No a po treťom pálení mala už len 38 až 42% alkoholu, ale už na jazyku neštípala. No a samozrejme, že jednou z najhlavnejších podmienok, je dokonalé a účinné chladenie.
-----------------------------------------------
Ale najúčinnejší spôsob, ako sa zbaviť metylalkoholu, je naliať prvý destilát do veľkého množstva horúcej vody (cca 62 stupňov celzia). Samozrejme že vonku a v zime.
-----------------------------------------------
No a ešte je tu jeden môj názor.
Určite sa nedá porovnávať kvalita čistých (necukrovaných) ovocných destilátov s nejakou repnou, krumpľovou, či kukuričnou samohonkou.
1.Metylalkohol a etylalkohol chuťovo nerozoznáš - preto je problém ak niekto omylom vypije metyl.
2.Metyl má o čosi nižší bod varu ako etyl - preto sa páli pomaly a prvý cca 1l vytečeného alkoholu ( podľa množstva ) sa vyleje.
3.Opakovanou destiláciou sa percento alkoholu zvyšuje napr. 30,60,80,95 páliť sa prestáva vtedy ak začne klesať koncentrácia resp. je treba dávať pozor aby sa tam nedostali práve tie štiplavé látky. Ak by si ale slivovicu 4 x vypálil tak by si dostal jemne aromatický čistý lieh a nariedením na 52 by si získal vodku bez chuti a zápachu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Chemik teoretik - pri prvom pálení získaš 20-35 % alkohol. Ak do neho naleješ dvojnásobok vody a páliš znovu tak dostaneš znovu 25-35%. Kvas podľa druhu môže mať cca 6-8% ten prvým pálením zvyšuješ na 30 a potom bez pridania vody ideš na 52 napr u slivovice. Ak bol kvas vynikajúci tak skončíš trebárs na 58 a dolievaš na 52 vodu. Opačne som to nepočul že by niekto do 40 stupňovej pálenky dolieval 80% čistý lieh na zvýšenie na 52.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nevinna zmienka o rume...morskej soli...a hen
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lubko6394
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Chemik teoretik - pri prvom pálení získaš 20-35 % alkohol. Ak do neho naleješ dvojnásobok vody a páliš znovu tak dostaneš znovu 25-35%. Kvas podľa druhu môže mať cca 6-8% ten prvým pálením zvyšuješ na 30 a potom bez pridania vody ideš na 52 napr u slivovice. Ak bol kvas vynikajúci tak skončíš trebárs na 58 a dolievaš na 52 vodu. Opačne som to nepočul že by niekto do 40 stupňovej pálenky dolieval 80% čistý lieh na zvýšenie na 52.
Pri prvom pálení získaš podľa hustomeru zhruba tých 30 až 35%, ale je tam veľký obsah metylalhoholu. Na začiatku zohrievania sa totiž odparuje najviac metylalkoholu a to postupne klesá. Ak dolejem vodu, nie na pôvodných 6 až 8%, ale na 16%, to je cca dvojnásobok, mam zmes alkoholu a vody, ale s menším podielom metylalkoholu. Vždy stratím aj nejaký ten alkohol, ale konečným výsledkom, je slivovica, ktorú nepotrebujem riediť vodou, lebo má len 38 až 42% alkoholu, ale skoro čistý bez metylalkoholu. Pritom jej je menej, ale je jemnejšia a menej aromatická.
-------------------------------
A hlavne neštípe na jazyku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
jaj boze, aj na palenku si odbornik ? Vsak si pisal ze nepijes Ty esencia jedna
...aj Dalmore 18r je lieh s esenciou ?
Asi má "ďalšiu špecializáciu".... alkohol tester - otázka je, či len testuje, alebo "testuje" - preto i také "odbornosti" púšťa.....
A lajstro "odbornej spôsobilosti" mu asi vystavil Meliško......
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Nevinna zmienka o rume...morskej soli...a hen
Rum.....rum.... kedysi sa tomu vravelo:
Rozumne uložená mena.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, pytal som sa preto, lebo kvoli comu by som to mal znova palit ak by som tam dal vodu???
Ved ak to prepalujem tak logicky kvoli vyssej koncentracii alkoholu. No a pocul som, ze metyl sa potom normalne vypusti, udajne je trosku mliecne zakaleny /kolegyna pali/ a potom ide kvalitna slivka.
Ps: najzaujimavejsie je, ze alkohol /prirodzeny liek/ zatracuje tuhy fajciar /neprirodzene rakovinotvorne zadymovanie pluc/...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.
Mne Ty žiadne návody nemusíš dávať...už nepotrebujem.
ALE
nejaký ten liter fajnového moku som u kámoša vypálil (presnejšie povedané - on pálil), no nepostrehol som, aby dolieval vodu.
Je samozrejme jasné, že budeš oponovať....
TVOJE návody nepotrebujem, ešte by stihol niekto z toho páleného oslepnúť a to ja neriskujem....
LINK DÁVAJ z nejakej pálenice a nie Tvoje návody !!!
Ako sa to správne páli a riedi dal lubko6394
Kukni videjká na Juj Trubke a uvidíš, že žiadny z paličov (oficiálnych) nerobí podľa Tvojich fasa postupov.

Chápeš akurát oné...a furt a furt chceš len poučovať, no v konečnom dôsledku sa len zhovaduješ.
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bol som na platenej exkurzii s vykladom v Nestwille liehovare. Sice je to dobry tunel, ale vsak sme zvyknuti...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Dosť dobre nechápem, prečo ľudia považujú morskú soľ za kvalitnejšiu. Veď každý by mohol vedieť, že kamenná soľ je čistejšia a teda aj kvalitnejšia.
----------------------------------------------------
Vieme, čo všetko sme už pridali do oceánov. Alebo nie?
napríklad sme tam pridali to čo bolo vylúčené v moči po konzumácii antikoncepčných tabletiek jeden z faktorov neplodnosti mužov (ale ty si to už vedel ako osemročný)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať