Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
jar88
buchač
jar88
Nandrolon
Nikdy som nič nevypalil, ale nie je to naopak, že opakovanou destilaciou je percento alkoholu vyššie, keď stále ostáva vedľajší produkt voda???
Veď do druhého pálenia vždy pridáš aj ďalšiu vodu. Aspoň dvojnásobok. Pri druhom pálení nejde o odstránenie vody, ale o odstránenie metylalkoholu. Ten má nižší bod varu (cca 62°C) a alkohol asi 64°C. Pritom voda vrie až pri 100°C, tak že zákonite, jej stále väčšina zostáva v kotlíku, ale časť sa odparí aj z povrchu. Voda na odparovanie nepotrebuje var, odparuje sa aj pri nižšej teplote.
Sorry, ale nechcel by som, aby si ma ponúkol štamperlíkom tej Tvojej domácej...
Ak tvrdíš to, čo si napísal, tak si toho veľa nenapálil.
Daj relevantný link na podobné tvrdenie, lebo toto je až na neuverenie.
Ja chápem, že ste zvyknutí to prvé stiahnuť pre kamarátov (prvého plo litra) a to ostatné doliať vodou, veď škoda metyl vyliať, či?
---------------------------------------------
Ak chceš nejaký link, môžem ti dať návod na borovičku nature, čisto z chleba a cukru. Kľudne si urobíš aj 65-ku a tú si môžeš podľa gusta napančovať.
Mne Ty žiadne návody nemusíš dávať...už nepotrebujem.
ALE
nejaký ten liter fajnového moku som u kámoša vypálil (presnejšie povedané - on pálil), no nepostrehol som, aby dolieval vodu.
Je samozrejme jasné, že budeš oponovať....
TVOJE návody nepotrebujem, ešte by stihol niekto z toho páleného oslepnúť a to ja neriskujem....
LINK DÁVAJ z nejakej pálenice a nie Tvoje návody !!!
Ako sa to správne páli a riedi dal lubko6394
Kukni videjká na Juj Trubke a uvidíš, že žiadny z paličov (oficiálnych) nerobí podľa Tvojich fasa postupov.

Chápeš akurát oné...a furt a furt chceš len poučovať, no v konečnom dôsledku sa len zhovaduješ.
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým[/QUOTE]
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
Aj mňa by to zaujímalo....
Poraďácky škriatok z Dolnej zeme usúdil, že si dal príliš dobrý návod na výrobu pálenky ??? Kuwa, žeby to bolo proti etike ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dôvod je pragmatický. Nejaký ŠULIN ho proste jednoducho a sprosto odmazal!!
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
lubko6394
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
Aj mňa by to zaujímalo....
Poraďácky škriatok z Dolnej zeme usúdil, že si dal príliš dobrý návod na výrobu pálenky ??? Kuwa, žeby to bolo proti etike ?
Až zase také detaily tam neboli, ja som len jednoduchým a pochopiteľným spôsobom vysvetľoval priebeh tak aby logicky vyvrátil dolievanie vody do poloproduktu počas pálenia.
Takže detaily napr. tuto: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...22676328,d.d24
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kto chce páliť , nájde si to velmi lahko..

a kto sa chce zasmiať, prečíta si jarov návod....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar by dolieval hektolitre vody pri každom pálení. Ak si spomeniem, že kolegyňa chodí tú vodu kupovať do lekárne, trochu by sa mu to predražilo :-)))))))))))))))))))))))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lubko6394
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?[/QUOTE]
prepáč, mal som dojem že si niekde z okolia Trenčína až Nového Mesta, tak moju domnienku "sťahujem" a reagoval som len na jurajov príspevok
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
študuje, aby mohol zase machrovať svojou "dokonalou všeznalosťou sveta už od detstva"
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, pytal som sa preto, lebo kvoli comu by som to mal znova palit ak by som tam dal vodu???
Ved ak to prepalujem tak logicky kvoli vyssej koncentracii alkoholu. No a pocul som, ze metyl sa potom normalne vypusti, udajne je trosku mliecne zakaleny /kolegyna pali/ a potom ide kvalitna slivka.
Ps: najzaujimavejsie je, ze alkohol /prirodzeny liek/ zatracuje tuhy fajciar /neprirodzene rakovinotvorne zadymovanie pluc/...
No jasné, že alkohol zatracujem. Alkohol nieje v žiadnom prípade liek.
Zistil som to už, ako 17 ročný chalan. Dosť som športoval. Behal, šprintoval, skákal, aktívne basketbal, box a džudo a pri tom som veľmi rýchlo spozoroval následky alkoholu.
Aspoň mne stačilo cez víkend vypiť s chalanmi pár 12°pív a celý následujúci týždeň som mal podstatne horšie výkony. Jednoducho koordinácia pohybu, rýchlosť pohybu a tak ďalej. Napríklad aj v boxe. Ruku, ktorú som pred tým dokázal s prehľadom sledovať, som po pive už nestíhal ani len zaregistrovať. Jednoducho to, čo oči bez alkoholu vidia, po požití alkoholu už akosi nevidia. To isté platí aj pre priestorovú orientáciu a rovnováhu.
Bežný človek, človek, ktorý na vlastnej koži nezažil rýchle oči, reakcie a reflexy, nemá žiadnu možnosť to nejako spozorovať. Ten si po opici pospí a má pocit, že je fit. Ale nieje to tak. On totiž, je len tam, kde bol aj predtým a tak si to vôbec neuvedomuje.
Všetko je to v hlave. A hlavne v neprepitej a trénovanej.
http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/1...az-o-polovicu/
Oficiální materiály Světové zdravotnické organizace uvádějí, že alkohol způsobil v roce 2012 celosvětově 5,9 % procent úmrtí, tj. kolem 3,3 miliónů úmrtí ročně. V Evropském regionu je podíl alkoholu na celkové úmrtnosti dokonce 13,3 %. Ve střední a východní Evropě je to ještě více než v západní Evropě
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethanol
Ethanol je svým vzhledem a zápachem úplně stejný jako mnohem nebezpečnější methanol, proto hrozí jejich záměna. Oba alkoholy lze bezpečně rozlišit pouze laboratorně, v žádném případě není možné spolehnout se na zkoušku zapálením (více viz methanol).
Naposledy upravil jar88 : 25.05.16 at 11:08
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Nandrolon
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
študuje, aby mohol zase machrovať svojou "dokonalou všeznalosťou sveta už od detstva"
Môj ty zlatý.
Kúpil som si šesť sliepok a časom budem odborník aj na čerstvé, slepačie vajcia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar sa tu dnes akosi neukázal, asi nestíha nosiť v kýbľoch vodu do pálenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
Môj ty zlatý.
Kto páli doma, je idiot. Idiot, ktorý nikdy nepochopí, že vždy tam bude mať čiastočný metylalkohol.
------------------------------
Najlacnejší a pritom najčistejší alkohol kúpiš ako 60% špiritus, do ktorého si môžeš pridť kvalitnú esenciu. Na trhu je dostatok esencií a dokonca aj whisky. Budeš mať istotu čo piješ a ešte k tomu za pár šušňov.
------------------------
To isté platí aj pre čerstvé slepačie vajcia. Máš záruku, že ťa nikto netoto. Chápeš?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - vajcia máme svoje odjakživa, momentálne "ujíždím" na vajciach z japonských prepelíc.
Prečo 60% však pokiaľ viem sa predáva aj cez 90%. No a nevidím problém ak niekto páli v oficiálnych legálnych páleniciach.
Ak začnem špekulovať a slovíčkariť ako ty, tak ti napíšem že píšeš blbosti.
Najčistejší alkohol aj čistú vodu kúpiš v lekárni v medicínskej čistote.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Venované nášmu Jarovi....taká analógia.



0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - vajcia máme svoje odjakživa, momentálne "ujíždím" na vajciach z japonských prepelíc.
Prečo 60% však pokiaľ viem sa predáva aj cez 90%. No a nevidím problém ak niekto páli v oficiálnych legálnych páleniciach.
Ak začnem špekulovať a slovíčkariť ako ty, tak ti napíšem že píšeš blbosti.
Najčistejší alkohol aj čistú vodu kúpiš v lekárni v medicínskej čistote.
Prečo 60%?
Jednoducho pre cenu. Je lacnejší a chemická čistota je 100%.
Mám kamaráta, ktorý sa zaoberá dovozom a predajom špičkových značiek alkoholu a ten mi povedal, že aj v tejto brandži je problém s originalitou. Vraj nieje problém naraziť na dokonalé napodobeniny. Kvalita v hodnote 10€ za cenu 70€.
----------------------------------
To ako info pre fajnšmekrov na whisky a whiskej. Neviem či do tej kategórie spadá aj Dalmore, lebo prvý krát som sa o značke dozvedel, až keď som to čítal od taika. Ale už viem, že aj na Dlmore, je na trhu dostupná esencia. Teda zmes esencií (dub, whiska a rašelina).
Naposledy upravil jar88 : 25.05.16 at 12:34
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lubko6394
pavol54
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
lubko6394
pavol54
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.

ako môže byť na slovensku príspevok o alkohole mimo témy : čo ma potešilo ???
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
pavol54
lubko6394
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
prepáč, mal som dojem že si niekde z okolia Trenčína až Nového Mesta, tak moju domnienku "sťahujem" a reagoval som len na jurajov príspevok[/QUOTE]
Však si sa trafil, presne v tom regióne žijem, takže informácie mám z prvých rúk. Ponúknuté som mal už všeličo. Problémom nie je pálenica oficiálna alebo čierna. Problémom je človek. Ak je chamtivý tak k slivkám dosype cukor - aby toho bolo viac alebo páli až dovtedy keď sa to už ani piť nedá. Taktiež je dôležité ako kvalitné slivky a s akými prímesami boli do suda vhadzované.
Sťahovať nič nemusíš, ja sa za svoj región nehanbím.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
lubko6394
pavol54
lubko je z "pomedzia" tam sa páli kvalita v každom dome zo sliviek, paštikári pália z chleba alebo z terkieľ(hroznové výprešky) alebo z toho "co dúm dal", asi to bude tým
A kde zmizli tie moje informácie z pomedzia ?
nuz niekto usudil, ze prispevok ako aj ostatne okolo neho boli mimo temy.
No jasné, veď témou bol kvalitnejší UM do pečenia.
Na to som ja napísal, že všetky pálenky (destiláty) sú z priemyselne vyrábaného liehu (etanolu) s pridaním esencie a už som bol pasovaný na odborníka v liehovarníctve.
Pritom je to všeobecne známa vec, ale ja som tu pre vás vševed (presnejšie Vševedko). No a naviac som už v mladosti odhalil, že ľudové ("múdrosti") tvrdenia o liečivosti a prospešnosti alkoholu sú hlúpe bludy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať