Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
buchač
Môžete cestovať, že last minute z Viedne...
Ceny sú OD...

http://cestovanie.sme.sk/c/20189458/...ebo-menej.html
Dobre si dal.
Bol by som zvedavý, ako, kedy a kde by si niekto za tú cenu (do 500€), čo len letenku zohnal. Nie tak ešte aj s hotelom na 8 dní a 7 nocí.
A to by taiko chcel ešte aj kultúru ľudí spoznávať.
Taiko, píšeš o veciach o ktorých nemáš ani najmenší šajn. To poznávanie si žiada podstatne viac investícií a hlavne času.
fuuujha, nejak sa Ti to pletie. Kde som ja spominal 500EUR ?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, ani ked napises 5 stranovy ejakulat, neodvedies pozornost od faktu, ze si nevedel co je debetna karta ty supervelkopodnikatel :-))) a kto by uz nosil hotovost, ked devizy-predaj je vzdy vyhodnejsie ako valuty-predaj.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
Jar, ani ked napises 5 stranovy ejakulat, neodvedies pozornost od faktu, ze si nevedel co je debetna karta ty supervelkopodnikatel :-))) a kto by uz nosil hotovost, ked devizy-predaj je vzdy vyhodnejsie ako valuty-predaj.
človek sa učí celý život....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Toto si pozrite: Salina Turda
http://www.mojevideo.sk/video/f0e7/s..._rumunsko.html
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
to je veru krasa, skoda ze som tam nebol, ked som tam bol
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - vydeli to využiť vo svoj prospech. Byť taká baňa u nás - hneď by z toho možno bola skládka hazardous waste.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Slaná?! V Prešove, u nás?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, ani ked napises 5 stranovy ejakulat, neodvedies pozornost od faktu, ze si nevedel co je debetna karta ty supervelkopodnikatel :-))) a kto by uz nosil hotovost, ked devizy-predaj je vzdy vyhodnejsie ako valuty-predaj.
Pointa bola v tom, že práve preto sú v debete.
Lebo práve tam ti vzniká možnosť čerpať naozaj "drahé" peniaze.
------------------------------
V tom je kreditka lacnejšia. Aj tá ti dá určitý debet a ak ho stihneš zaplatiť včas, máš to zadarmo na rozdiel od tvojej debetky.
-------------------------------------------------
Mne, nejaký priemerný účtovník nemá, ako dávať rozumy. Ja nepotrebujem dostávať "bankové produkty". Ja si viem sám zhodnotiť, kde a aké výhody mi kto a za čo ponúka. To sa o tebe povedať nedá.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
buchač
Môžete cestovať, že last minute z Viedne...
Ceny sú OD...

http://cestovanie.sme.sk/c/20189458/...ebo-menej.html
Dobre si dal.
Bol by som zvedavý, ako, kedy a kde by si niekto za tú cenu (do 500€), čo len letenku zohnal. Nie tak ešte aj s hotelom na 8 dní a 7 nocí.
A to by taiko chcel ešte aj kultúru ľudí spoznávať.
Taiko, píšeš o veciach o ktorých nemáš ani najmenší šajn. To poznávanie si žiada podstatne viac investícií a hlavne času.
fuuujha, nejak sa Ti to pletie. Kde som ja spominal 500EUR ?
Tajko,
dobre vieš, že tu nešlo o 500 €, ale o to, že cestovky sú podľa teba predražené. Buchač dal link, na dovolenku do 500€ aj s leteckou dplravou, tam a späť. Ty si dal (ako príklad), že balkán a vietnam za rovnakú cenu. Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
---------------------------------
A vy na to, že internet, telefón a podobne.
(Ale čo cena a koordinácia v čase. A naviac, akú máš garanciu objednaného?)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
Ale šak letenku za nižšiu cenu sa dá zohnať.
Ibaže ak sa povie "A", tak by sa malo v abecede aj pokračovať...ergo :
- lacnejšiu letenku zoženieš s celkom solídnym predstihom
- lacnejšiu letenku kúpiš priamo na letisku...ale to nejednom prípade ani jeden nevie, že kde vlastne pristane, kde vlastne bude dovolenkovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
Ale šak letenku za nižšiu cenu sa dá zohnať.
Ibaže ak sa povie "A", tak by sa malo v abecede aj pokračovať...ergo :
- lacnejšiu letenku zoženieš s celkom solídnym predstihom
- lacnejšiu letenku kúpiš priamo na letisku...ale to nejednom prípade ani jeden nevie, že kde vlastne pristane, kde vlastne bude dovolenkovať.
Ale veď jasné, ale taiko tu deklaroval, že on si to vie zabezpečiť lacnejšie a naviac aj na presný čas a miesto.
-------------------------------
Ale pointa je niekde inde. Celá debata sa spustila tebou daným linkom na Malorku. A pointou toho článku bola nespokojnosť (akože všeobecne) domácich s chovaním mladých turistov. Pritom to nieje pravda, ale tu to každý zožral aj s navijakom.
Malorčania, ktorým vadí nočný život v centre to riešia inak, nie sťažnosťami. Tam je úplne bežné, že prenajmú niekomu svoj byt, napríklad za 1200€/mesiac a za 800€ idú bývať na kludnejšie miesto. Pritom sa na jednom byte v centre, dá s prehľadom zarobiť 3000 € mesačne. Za 4 mesiace ich sezóny to robí 10 000 € na jednom byte.
Pritom to isté platí aj o Barcelone, alebo Madride.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
Tajko,
dobre vieš, že tu nešlo o 500 €, ale o to, že cestovky sú podľa teba predražené. Buchač dal link, na dovolenku do 500€ aj s leteckou dplravou, tam a späť. Ty si dal (ako príklad), že balkán a vietnam za rovnakú cenu. Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
---------------------------------
A vy na to, že internet, telefón a podobne.
(Ale čo cena a koordinácia v čase. A naviac, akú máš garanciu objednaného?)
no tak kukaj, len tak namatkou
2ja ludia, ten isty hotel, v tom istom case, 2 mwsiace pred odletom - cestovka, alebo ja ?

pozn.
- ked idem sam nemam delegata, ale o delegatovi sa nezmienili ani v TUI
- ja mam odlet z Amsterdamu a oni z Viedne, ale to je max 150EUR na osobu za cestu z Viedne do AMS
- garanciou objednaneho je medzinarodna siet hotelov, renomovana letecka spolocnost, booking.com, spolocnost vydavajuca kreditne karty a celozemegulove cestovne poistenie za 90EUR na rok

2258EUR versus 3832EUR. Kolko % -ny je to rozdiel? Vplyv siveho ochlpenia chrbta u goril po 10 roku zivota ako argument nebudeme brat dufam do uvahy.
Naposledy upravil taiko : 16.06.16 at 12:55
Ponuka Tui cestovky.png  
Hotel cez booking.png  
letenka z Amsterdamu.png  
1/1
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Jar, ani ked napises 5 stranovy ejakulat, neodvedies pozornost od faktu, ze si nevedel co je debetna karta ty supervelkopodnikatel :-))) a kto by uz nosil hotovost, ked devizy-predaj je vzdy vyhodnejsie ako valuty-predaj.
Pointa bola v tom, že práve preto sú v debete.
Lebo práve tam ti vzniká možnosť čerpať naozaj "drahé" peniaze.
------------------------------
V tom je kreditka lacnejšia. Aj tá ti dá určitý debet a ak ho stihneš zaplatiť včas, máš to zadarmo na rozdiel od tvojej debetky.
-------------------------------------------------
Mne, nejaký priemerný účtovník nemá, ako dávať rozumy. Ja nepotrebujem dostávať "bankové produkty". Ja si viem sám zhodnotiť, kde a aké výhody mi kto a za čo ponúka. To sa o tebe povedať nedá.
Ja tiež nepotrebujem, aby mi priemerný starý looser dával rozumy, nie som otrok pôžičiek a je mi jedno ako výhodných
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

jar
vidím, že v tých dovolenkách úplne tápeš..

1.dohodnem si s manželkou termín dovolenky, kedy nám to obom vyhovuje v práci
2. cca pol roka pred tým-v decembri -januári začnem sledovať ceny leteniek na cca 3-4
vytipované miesta....
3.ked je dobrá cena leteniek-aj spiatočných-kúpim ich.
tá cena býva okolo 100 evri za spiatočnu
4. tam, kde mám letenku najdem primerané ubytovanie...blízko letiska, blízko mora....

primerané znamená, že nemusím vyberať jak drbo z 3 predražených hotelov, čo mi ponúka cestovka a naozaj si vyberiem...neporovnatelne lacnejšie ubytovanie, nie neporovnatelne lacnejšie to isté ubytovanie...chápeme sa ????

a len k tým cenám leteniek....
boli sme na dovolenke-let bratislava -varna

zájazd stál pre 4 osoby 52 000 sk
kúpil som ho bez leteniek za cca 20 000 a letenky pre 4 osoby v januári za 12 000.sk...
jediná nevýhoda bola, že namiesto 12 dní bola dovolenka 11 dní...ale za 20 000 sk a trochu sledovania mi to stálo....




..
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar
vidím, že v tých dovolenkách úplne tápeš..

1.dohodnem si s manželkou termín dovolenky, kedy nám to obom vyhovuje v práci
2. cca pol roka pred tým-v decembri -januári začnem sledovať ceny leteniek na cca 3-4
vytipované miesta....
3.ked je dobrá cena leteniek-aj spiatočných-kúpim ich.
tá cena býva okolo 100 evri za spiatočnu
4. tam, kde mám letenku najdem primerané ubytovanie...blízko letiska, blízko mora....

primerané znamená, že nemusím vyberať jak drbo z 3 predražených hotelov, čo mi ponúka cestovka a naozaj si vyberiem...neporovnatelne lacnejšie ubytovanie, nie neporovnatelne lacnejšie to isté ubytovanie...chápeme sa ????

a len k tým cenám leteniek....
boli sme na dovolenke-let bratislava -varna

zájazd stál pre 4 osoby 52 000 sk
kúpil som ho bez leteniek za cca 20 000 a letenky pre 4 osoby v januári za 12 000.sk...
jediná nevýhoda bola, že namiesto 12 dní bola dovolenka 11 dní...ale za 20 000 sk a trochu sledovania mi to stálo....

..
Ale veď toto vám tu nikto neberie. To je úplne jasné. Teda aspoň tým normálnym.
Ale tu v tom tvojom prípade ide len a len o dosiahnutie dobrej ceny a nie o spoznávanie o ktorom písal taiko.
----------------------------------
Ale zopakujem ešte raz.
Buchač tu capol link na článok. Dvanásteho na strane 40. Teraz je 16 a sme na strane 45.
Ja som sa do tejto témy nijako nezapájal až prišla debata na dôvody dovolenkovania. Tam som sa pripojil k názoru, že je to iniciované túžbou pochváliť sa svojou výnimočnosťou.
Ďalšia moja reakcia bola až na tajkovu zmienku, že správne dovolenkovanie je o poznávaní a tak ďalej, s čím plne súhlasím.
Napísal som mu len toľko, že na poznávanie potrebuje podstatne viac, ako to čo napísal.
---------------------------------------
Na to ste mi začali podsúvať veci o ktorých som sa nijako nevyjadroval.
Mňa dovolenky hromadného typu akosi nezaujímajú. Ja netúžim váľať sa na pláži, ani chľastať v disko-bare, ani raz za rok si dávať hromadný hotelový bufet, plus limo zdarma. atd. atd.
-----------------------------------
No a dokonca to všetko začať plánovať už v zime.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
Tajko,
dobre vieš, že tu nešlo o 500 €, ale o to, že cestovky sú podľa teba predražené. Buchač dal link, na dovolenku do 500€ aj s leteckou dplravou, tam a späť. Ty si dal (ako príklad), že balkán a vietnam za rovnakú cenu. Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
---------------------------------
A vy na to, že internet, telefón a podobne.
(Ale čo cena a koordinácia v čase. A naviac, akú máš garanciu objednaného?)
no tak kukaj, len tak namatkou
2ja ludia, ten isty hotel, v tom istom case, 2 mwsiace pred odletom - cestovka, alebo ja ?

pozn.
- ked idem sam nemam delegata, ale o delegatovi sa nezmienili ani v TUI
- ja mam odlet z Amsterdamu a oni z Viedne, ale to je max 150EUR na osobu za cestu z Viedne do AMS
- garanciou objednaneho je medzinarodna siet hotelov, renomovana letecka spolocnost, booking.com, spolocnost vydavajuca kreditne karty a celozemegulove cestovne poistenie za 90EUR na rok

2258EUR versus 3832EUR. Kolko % -ny je to rozdiel? Vplyv siveho ochlpenia chrbta u goril po 10 roku zivota ako argument nebudeme brat dufam do uvahy.
A v čom máš to "kultúrne" spoznávanie.
To ti išlo o letušku, či recepčnú z daného hotela? Alebo o stretávanie Vietnamcov na ulici, v obchodoch, atd. atd.?
-----------------------------
No keby si sa tomu venoval, ako bjuty smis, mohol si to mať za 50 až 100€ na spiatočnú letenku a osobu, plus 25 až 35 dolárov na osobu a noc hotel v tom istom Hanoi, či Saigone.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
Tajko,
dobre vieš, že tu nešlo o 500 €, ale o to, že cestovky sú podľa teba predražené. Buchač dal link, na dovolenku do 500€ aj s leteckou dplravou, tam a späť. Ty si dal (ako príklad), že balkán a vietnam za rovnakú cenu. Ale tiež si napísal, že sám si to vieš zabezpečiť lacnejšie o cca 30%.
Na to som ti napísal, že by som ťa chcel vidieť, ako si ty dokážeš zohnať za tú predraženú cenu zájazdu od cestovky, čo len letenku, alebo hotel.
---------------------------------
A vy na to, že internet, telefón a podobne.
(Ale čo cena a koordinácia v čase. A naviac, akú máš garanciu objednaného?)
no tak kukaj, len tak namatkou
2ja ludia, ten isty hotel, v tom istom case, 2 mwsiace pred odletom - cestovka, alebo ja ?

pozn.
- ked idem sam nemam delegata, ale o delegatovi sa nezmienili ani v TUI
- ja mam odlet z Amsterdamu a oni z Viedne, ale to je max 150EUR na osobu za cestu z Viedne do AMS
- garanciou objednaneho je medzinarodna siet hotelov, renomovana letecka spolocnost, booking.com, spolocnost vydavajuca kreditne karty a celozemegulove cestovne poistenie za 90EUR na rok

2258EUR versus 3832EUR. Kolko % -ny je to rozdiel? Vplyv siveho ochlpenia chrbta u goril po 10 roku zivota ako argument nebudeme brat dufam do uvahy.
A v čom máš to "kultúrne" spoznávanie.
To ti išlo o letušku, či recepčnú z daného hotela? Alebo o stretávanie Vietnamcov na ulici, v obchodoch, atd. atd.?
-----------------------------
No keby si sa tomu venoval, ako bjuty smis, mohol si to mať za 50 až 100€ na spiatočnú letenku a osobu, plus 25 až 35 dolárov na osobu a noc hotel v tom istom Hanoi, či Saigone.
no tak teda nic potom. Boze, ze sa ja furt Tebou necham vyprovokovat. Spochybnil si co som napisal (ze viem najst tu istu dovolenku o 30% lacnejsie ako predrazena cestovka),
jar88
Tajko,
dobre vieš, že tu nešlo o 500 €, ale o to, že cestovky sú podľa teba predražené..
tak som Ti to jednoznacne a nevyvratitelne dokazal a Ty zase o niecom inom rozpravas. ....Ze vraj v hlavom meste krajiny sa neda spoznavat kultura naroda. Nehovoriac o tom, ze som to vybral len namatkou, ako som bol byval pisal.
Ale tak mi treba. . Uz som ticho.
Naposledy upravil taiko : 16.06.16 at 19:09
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ale veď si najskôr dobre prečítaj, na čo vlastne reaguješ a až potom píš.
A naviac, vybral si si dobre drahú cestovku, síce nie najdrahšiu (cca za 6000€), ale naozaj drahú. Tiež som ti predsa písal, že turistický biznis je hlavne o dílovaní služieb iných.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pekná debata, ja o voze, ty o koze.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať