Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Keď povie Kotleba to isté čo Zeman, alebo naopak, samozrejme to nie je to isté.
No samozrejme, že to nemôže byť to isté. Veď sa vždy vyjadrujú tak akosi "štandardne". Zámerne neurčito a hlavne, nie jednoznačne, ale vždy všeobecne.
Následne si to každý preloží do takého významu, aký mu pasuje. Každý to potom chápe po svojom a nikomu z nich nepríde, že vlastne počúval bludy. On (poslucháč - adresát) ich vlastne ani nepočúval, lebo neboli vôbec vyslovené, on si ich totiž vytvára a domýšľa sám.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
korela
Na rozdiel od dnešnej väčšiny, ak treba, vonku pri konflikte vždy zakročím.
...
Sledujem, že som vyfasoval ...ale šak aj to je názor.
Takže poďme na to inak.

Špecifikuj výraz konflikt !
Lebo v súvislosti s vyššie uvedenými príspevkami okolo hliadok by ma to teda aj vcelku zaujímalo.
...a za konflikt určite nepovažujem kopnutie mladého gentlemana do nohy.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
my sme nemohli a Albánsko mohlo vystúpiť? Ešte sa neprestalo dymiť z pušiek po IISV a už Churchil brúsil šable aj s Amíkmi na ďalší konflikt tak netáraj. Takú hlúposť "nevstupujú vojská národné, len vojská NATO majú nejaké zvláštne identifikačné znaky? vojaci skladajú prísahu NAT-u a to sú aké z marsu? Ozaj NATO je štát? Podľa akýchsi konvencii vojak musí byť označený znakmi štátu inak je terorista
zhodou okolnosti som sa vcera bavil s kolegom holandanom o tom ako bol na "vojne" v Nemecku. A cuduj sa svete. Hovoril mi, ze po zakladnom vycviku sa mohol rozhodnut, ci chce sluzit v NL ako vojak NL armady, alebo ci chce ist do zahranicia a odbit si zakladnu vojensku sluzbu ako vojak NATO. A on isiel do Nemecka an vojensku zakladnu, ktorej najvyssi velitel bol holandan, ale spadala pod velitetstvo NATO.
Ergo usudzujem, ze existuju nejake dohody a ze existuje nieco ako NATO armada.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
my sme nemohli a Albánsko mohlo vystúpiť? Ešte sa neprestalo dymiť z pušiek po IISV a už Churchil brúsil šable aj s Amíkmi na ďalší konflikt tak netáraj. Takú hlúposť "nevstupujú vojská národné, len vojská NATO majú nejaké zvláštne identifikačné znaky? vojaci skladajú prísahu NAT-u a to sú aké z marsu? Ozaj NATO je štát? Podľa akýchsi konvencii vojak musí byť označený znakmi štátu inak je terorista
zhodou okolnosti som sa vcera bavil s kolegom holandanom o tom ako bol na "vojne" v Nemecku. A cuduj sa svete. Hovoril mi, ze po zakladnom vycviku sa mohol rozhodnut, ci chce sluzit v NL ako vojak NL armady, alebo ci chce ist do zahranicia a odbit si zakladnu vojensku sluzbu ako vojak NATO. A on isiel do Nemecka an vojensku zakladnu, ktorej najvyssi velitel bol holandan, ale spadala pod velitetstvo NATO.
Ergo usudzujem, ze existuju nejake dohody a ze existuje nieco ako NATO armada.
Armáda je súčasťou štátu, len štát môže mať armádu NATO nie je štát(zatiaľ)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Na aký konkrétny konflikt si brúsili šable?
Veď USA boli vždy mimo vojenských sporov. Aj druhá svetová išla mimo nich. Teda do chvíle, než boli sami vojensky napadnutí. (Lusitánia a Perl Harbur) Nezasahovať, bola ich štátna doktrína.
Oni nikdy nepotrebovali vojny. Vždy vedeli zarábať aj bez nich. Veď ty sám si sa tu neraz ponosoval, že nadnárodné korporácie a neokolonializmus a tak podobne. Musíš si vybrať, či sa zmocňujú svetového bohatstva vojenskou silou, alebo pomocou nevýhodných obchodných dohôd. Používať jedno aj druhé je hlúposť. Veď ak niekoho viem podrobiť vojenskou silou, vezmem si čo chcem a nebudem to predsa od porazených kupovať. To nedáva zmysel.
Rovnako platí, že ak viem od niekoho výhodne nakúpiť a aj mu výhodne predať, nebudem s ním o to viesť vojnu. Snáď mi nechceš tvrdiť, že ropu od arabov nakupujú preto, že na nich vojensky nemajú.
-----------------------
Proti Nemecku a Japonsku zasiahli pre to isté, ako proti Iraku. Američania dobre vedeli, že po Európe by nebola na rade Afrika, Južná Amerika, či Austrália. Nemecko a Japonsko by vybudovalo takú armádu, že by sa Amerika neubránila. No a to isté platí aj na Irak pod rukou Sadáma Husajna.
--------------------------
To isté platí o rozpínavosti kapitalizmu a socializmu. Kapitalizmus sa nesnaží rozpínať, je všade, kde sa nevotrel socializmus. Takže, rozpínavosť je na strane socializmu a komunizmu a kapitalisti si svoje len bránia. Oni nemajú záujem bojovať, chcú len slobodne žiť a podnikať. Podnikať s každým, kto o to má záujem. Ropu nakúpia od toho, kto im ju predá a pšenicu predajú tomu, kto si ju chce kúpiť.
nepíšem neužitočné len zhodnotím jednou vetou : Zase táraš bez znalosti veci vytrhneš a pospájaš do jedného celku nesúvisiace skutočnosti ešte daj ZHN Saddama Husejna
Bez akých "znalostí"?
A čo znamená tá skratka "ZHN" Husajna?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pali54, viem, že miluješ sliepkovaječné argumenty.
Vieš, ako také argumenty vznikajú?
Jednoducho začneš od prostriedka.
Niekde v dobe medzi znáškou vajíčka a vyliahnutim kuriatka. A to, že je aj nejaká evolúcia, to ťa jednoducho nezaujíma.
Potom jednoznačne musí prísť tá múdra debata, či vajce bez sliepky, alebo sliepka bez vajca.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Armáda je súčasťou štátu, len štát môže mať armádu NATO nie je štát(zatiaľ)
NATO je organizácia. Združuje vojenské zložky členských štátov pod jedno velenie. Takže armáda NATO neexistuje, ale existuje spoločná skupina (jednotky) z členských štátov pod zástavou NATO - každá jednotka (národná) má svojho veliteľa (svojho), ktorý potom postupuje podľa nariadení velenia NATO (spoločného).

Stále si mýlite pojmy a dojmy.

To isté sa týka i vojenskej sily pod zástavou OSN. Na rozdiel od NATO, sú označení emblémami OSN a svojej krajiny. U akcií NATO žiadne označenie NATO na uniformách nie je.

A čo sa príspevkov jar88 (ktoré prečítam, len ak ich niekto iný cituje, pretože pre svoje dušenvé zdravie som si ho zablokoval) - ten "Truhlík" niekedy píše tak, ako keby sa lysohlávkami napchal do prasknutia - bez hlavy a päty, miešajúc slivky s hruškami a pridávajúc k tomu cvikľu.....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
Na aký konkrétny konflikt si brúsili šable?
Veď USA boli vždy mimo vojenských sporov. Aj druhá svetová išla mimo nich. Teda do chvíle, než boli sami vojensky napadnutí. (Lusitánia a Perl Harbur) Nezasahovať, bola ich štátna doktrína.
Oni nikdy nepotrebovali vojny. Vždy vedeli zarábať aj bez nich. Veď ty sám si sa tu neraz ponosoval, že nadnárodné korporácie a neokolonializmus a tak podobne. Musíš si vybrať, či sa zmocňujú svetového bohatstva vojenskou silou, alebo pomocou nevýhodných obchodných dohôd. Používať jedno aj druhé je hlúposť. Veď ak niekoho viem podrobiť vojenskou silou, vezmem si čo chcem a nebudem to predsa od porazených kupovať. To nedáva zmysel.
Rovnako platí, že ak viem od niekoho výhodne nakúpiť a aj mu výhodne predať, nebudem s ním o to viesť vojnu. Snáď mi nechceš tvrdiť, že ropu od arabov nakupujú preto, že na nich vojensky nemajú.
-----------------------
Proti Nemecku a Japonsku zasiahli pre to isté, ako proti Iraku. Američania dobre vedeli, že po Európe by nebola na rade Afrika, Južná Amerika, či Austrália. Nemecko a Japonsko by vybudovalo takú armádu, že by sa Amerika neubránila. No a to isté platí aj na Irak pod rukou Sadáma Husajna.
--------------------------
To isté platí o rozpínavosti kapitalizmu a socializmu. Kapitalizmus sa nesnaží rozpínať, je všade, kde sa nevotrel socializmus. Takže, rozpínavosť je na strane socializmu a komunizmu a kapitalisti si svoje len bránia. Oni nemajú záujem bojovať, chcú len slobodne žiť a podnikať. Podnikať s každým, kto o to má záujem. Ropu nakúpia od toho, kto im ju predá a pšenicu predajú tomu, kto si ju chce kúpiť.
nepíšem neužitočné len zhodnotím jednou vetou : Zase táraš bez znalosti veci vytrhneš a pospájaš do jedného celku nesúvisiace skutočnosti ešte daj ZHN Saddama Husejna
Bez akých "znalostí"?
A čo znamená tá skratka "ZHN" Husajna?
ZHN aj nabíjač UK(univerzálneho guľometu) vedel že Zbrane Hromadného Ničenia Však hovorím nerozumieš a robíš truhlíka
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
babka - ježibabka
Dnešné slávnosti
Bol. To je lepšie, že si ma nevidela ako, videla som Ťa tam, ale neosloví ma. No keď sa hanbí
2016_07_01 Otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Chtelnici 024.jpg  
2016_07_01 Otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Chtelnici 004.jpg  
2016_07_01 Otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Chtelnici 037.jpg  
2016_07_01 Otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Chtelnici 042.jpg  
2016_07_01 Otvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Chtelnici 039.jpg  

1/1
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

erzet
babka - ježibabka
Dnešné slávnosti
Bol. To je lepšie, že si ma nevidela ako, videla som Ťa tam, ale neosloví ma. No keď sa hanbí
Alebo kto neskoro chodí, sám sebe škodí. Ty si bol v piatok a ja v sobotu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kto to ma blizko, nech zajde pozriet

http://presov.dnes24.sk/netradicne-u...papiera-246359
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pesnička od Mafia corner po šarišsky - žeby hit na sezónu 2016/2017?

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko
Pesnička od Mafia corner po šarišsky - žeby hit na sezónu 2016/2017?
Jésus máriška.....

Rap po slovensky je o ničom...
Rap po šarišsky ???...no nič, beriem šranek a idem dakde hlboko do lesa...
Hit ???...ale šak neblázni...iba ak dakde okolo Šariša...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Letko
Pesnička od Mafia corner po šarišsky - žeby hit na sezónu 2016/2017?
Jésus máriška.....

Rap po slovensky je o ničom...
Rap po šarišsky ???...no nič, beriem šranek a idem dakde hlboko do lesa...
Hit ???...ale šak neblázni...iba ak dakde okolo Šariša...
Tak sa s nami snáď aspoň rozlúčiš či, a čo akú kytku ti poslať?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

pavol54
buchač
Letko
Pesnička od Mafia corner po šarišsky - žeby hit na sezónu 2016/2017?
Jésus máriška.....

Rap po slovensky je o ničom...
Rap po šarišsky ???...no nič, beriem šranek a idem dakde hlboko do lesa...
Hit ???...ale šak neblázni...iba ak dakde okolo Šariša...
Tak sa s nami snáď aspoň rozlúčiš či, a čo akú kytku ti poslať?
Načo kytka a aké lúčenie. Veď on ide chystať drevo na zimu do krbu. Si ho zas zle prečítal.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

A pošli hríby ak nejaké nájdeš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
babka - ježibabka
Načo kytka a aké lúčenie. Veď on ide chystať drevo na zimu do krbu. Si ho zas zle prečítal.
Drevo som vláčil minulý týždeň...pekne je pod prístreškom poukladané. Rezať budem neskôr (pri solídnej hudbe...žiaden prešovčan mi nebude ujúkať, ešte by som si do nohy šľahol so sthillkou), najprv pôjde do krbu staré.

Na hubách som bol včera...nič moc (nevystihol som vhodnú chvíľu kvôli inej robote)...po vysušení zostalo za hrsť, na jednu slabšiu kapustničku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
pavol54
buchač
Letko
Pesnička od Mafia corner po šarišsky - žeby hit na sezónu 2016/2017?
Jésus máriška.....

Rap po slovensky je o ničom...
Rap po šarišsky ???...no nič, beriem šranek a idem dakde hlboko do lesa...
Hit ???...ale šak neblázni...iba ak dakde okolo Šariša...
Tak sa s nami snáď aspoň rozlúčiš či, a čo akú kytku ti poslať?
Načo kytka a aké lúčenie. Veď on ide chystať drevo na zimu do krbu. Si ho zas zle prečítal.
myslel že píše štranek - to je povraz
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jedno jak druhé, žije ešte? Nechce sa mi skladať na veniec.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať