Zavrieť

Porady

Slovensky zivnostnik/SRO v Rakusku

Ahojte! Mate niekto z vas skusenosti s podnikanim slovenskeho zivnostnika/ resp srocky v Rakusku v IT oblasti? Moja situacia:
Mam moznost pracovat v Rakusku ako IT konzultant/programator. Forma podnikania by bola zivnost alebo sro. Vykon prac by bol ciastocne v rakusku a ciastocne na slovensku, predpokladam ze v pomere 3:2, alebo 4:1 - a to z dovodu neprekrocenia 180dni v rakusku(aby som nemusel platit dane tam).
Aka forma podnikania by bola podla vas najefektivnejsia?(Nielen z hladiska penazi, ale aj agendy, pracovnych povoleni, odvodov....)
1.zivnost - nevyhoda - prilis velke odvodove zatazenie, rucenie celym majetkom
2.sro - jediny spolocnik a konatel (do buducna problem kvoli neplateniu odvodov)
3.sro - v ktorej by som bol zamestnancom ("problem" s pracovnym povolenim)
4.sro(spolocnik+konatel) + zivnost (platenie odvodov)

Je 4. moznost vobec realna?
Vdaka za kazdu radu!
mYso
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mazac je offline (nepripojený) mazac

    mazac
    Ahoj myso, aj ked je tato tema dost stara, som teraz v dost podobnej situacii,

    praca v IT v rakusku, trvaly pobyt BA, dochadzam denne, momentalne pracujem ako zamestnanec ale rad by som presiel na formu s.r.o.

    Vedeli by sme plz skontaktovat ?
    kvasar27 [at] gmail [dot] com

    uvitam kazdu radu.
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Poznám viacerých IT-ečkárov, ktorým som zakladal s.r.o. len na účel, že pracujú v Rakúsku ako IT. Je to najefektívnejší spôsob práce, pretože každý IT-ečkár pracuje prakticky aspoň jeden až dva dni v týždni "doma". Je to zmluvný vzťah Rakúska firma - Slovenská firma. Neviem načo by Vám bola aj s.r.o. aj živnosť, to som nepochopil.

    mazac je offline (nepripojený) mazac

    mazac
    Dobry den p. Kollar, zivnost rozmyslal len zakladatel temy, mna zaujima iba praca cez s.r.o.

    Zatial dochadzam do Rakuska denne takze asi nepatrim k vacsine ITckarov

    Co ma zaujima, ci nebudem musiet danit v Rakusku, kedze budem viac ako 183 dni pracovat v AT, aj ked prakticky tam budem len pocas pracovnej doby - vecer idem domov na SVK. Ak by mi nahodou danova povinnost vznikla, bola by len z platu, ktory by som si ako Slovenska s.r.o. urcil ? Nie je mi to celkom jasne.

    Dakujem

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    a zaklade zmluv o zalozeni a fungovani EU a Lisabonskej zmluvy je to uplne pripustne. EU je jeden velky celistvy priestor a neexistuju v nom hranicne bariery. Takze je jedno ci budes v AT podnikat ako slovensky zivnostnik, alebo slovenska S.R.O.

    Slovensky zivnostnik/SRO v Rakusku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.