Zavrieť

Porady

Čo s faktúrou?

Práve pred chvíľou prišiel za mnou riaditeľ, že mám vystaviť FA za nájomné podľa zmluvy, ktorú mi dal. Pri nahadzovaní adresy do systému som zistila, že na zmluve nie je IČO, DIČ, IČ DPH. Pritom je uvedené, že spoločnosť je s. r. o. Na internete sme zistili, že IČO im bolo pridelené 06.06.06 a IČ DPH stále nemajú. Teraz mi ide o nasledovné:
02.06.06 bola prijatá platba za nájomné v sume 28 000,-- (7 000,-- nájomné, 21 000,-- depozit - ktorý sa vraj nezdaňuje). Podľa riaditeľa mám vystaviť FA na 7 000,-- + DPH a uviesť do poznámky, že 7 000,-- už bolo zaplatených a majú nám zaplatiť ešte DPH. Čo mám teraz robiť s tou faktúrou? Môžem vystaviť FA s DPH na spoločnosť, ktorá je s. r. o. a nemá IČ DPH?
(A je vôbec platná zmluva so spoločnosťou, ktorá v čase podpisovania zmluvy 02.06.06 ešte nemala pridelené ani IČO....?)
Veľmi sa v tejto problematike nevyznám, prosím pomôžte mi.
Usporiadat
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Fakturovať budem nájomné za mesiac jún.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kati, ale tu je problém, že 2.6. už bola prijatá platba....
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Aha, takže nájom bude dopredu. Takže ak budeš faktúrovať napríklad dnes a oni nie sú ešte platiteľmi DPH, tak by som faktúrovala bez DPH.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

evina
Kati, ale tu je problém, že 2.6. už bola prijatá platba....
Ja by to som nebrala ako problém.
Je síce pravda, že z prijatej platby, ak do 15 dní nebude ostrá faktúra, sa musí zaplatiť DPH a samozrejme vystaviť aj riadna faktúru na prijatú platbu.
Ale ona podľa mňa bude faktúrovať nájom skôr ako prejde tých 15 dní a teda odpočíta prijatú zálohu bez DPH. Ak to bude tak, ako hovorila ona, nájom bude faktúrovaný vopred. Takže nebude určite faktúrovať na konci mesiaca.
Celková faktúra bude bez DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katarína STR
Ja by to som nebrala ako problém.
Je síce pravda, že z prijatej platby, ak do 15 dní nebude ostrá faktúra, sa musí zaplatiť DPH a samozrejme vystaviť aj riadna faktúru na prijatú platbu.
Ale ona podľa mňa bude faktúrovať nájom skôr ako prejde tých 15 dní a teda odpočíta prijatú zálohu bez DPH. Ak to bude tak, ako hovorila ona, nájom bude faktúrovaný vopred. Takže nebude určite faktúrovať na konci mesiaca.
Celková faktúra bude bez DPH.
Ja som myslela na to, čo som i napísala vyššie, že v čase vzniku DP /teda 2.6./ nebol odberateľ platiteľom DPH, tak fakturácia bez DPH
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No, ja by som to urobila asi takto. Treba sa ich opýtať, či už požiadali o platcovstvo DPH. Ak nie, tak sa to celé môže predĺžiť a vtedy treba jednoznačne faktúrovať bez DPH.
Ak áno, tak by mali do 7 dní dostať kartičku s IČ DPH.
A tým dňom by som vystavila faktúru za nájom. Dátum dodania služby by som dala deň ich registrácie za platiteľov a faktúrovala by som vtedy už s DPH.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať