Zavrieť

Porady

Aký minimálny podiel nehnuteľnosti - bytu je možné darovať?

Ahoj poraďáci. Poprosím o radu. Je niekde určený minimálny podiel nehnuteľnosti v prípade prevodu - darovania ? Môže to byť napríklad 1/20 ? Ďakujem.
Naposledy upravil mareko : 18.04.16 at 16:15
6 komentárov     zbaliť
misoft Nikde to nie je stanovené, aký podiel sa môže darovať. Kľudne to môže byť i 1/1000 - ak je 1000 spoluvlastníkov......
mareko OK, díky ... dnes si už človek nie je ničím istý v tomto štáte banánovom
misoft Veru, veru .... ani tými banánmi si človek istý nie je....
nunenko Vlastním 1/1 a chcem previesť, darovať z toho len 1/1000 je to možné? Aj keď budú len dvaja spoluvlastníci, jeden 1/1000 a duhý 999/1000?
mareko Ak sa pýtaš, tak podľa "miestnych" odpovedí na moju otázku to možné je
misoft nunenko: Jasne že môžeš. Iné by to bolo, keby si chcel predať. Vtedy ten 999/1000 má predkupné právo. Ale pri darovaní sa nejedná o odpredaj, je to bez finančného vyrovnania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak ste, je vás viac spoluvlastníkov bytu a ty chceš darovať svoj podiel niekomu. Môžeš svoj minimálny, zároveň aj maximálny podiel darovať ako uvážiš sam, ktorej osobe tebe blízkej svoj podiel daruješ.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti No momentálne som pomáhala s niečím podobným , banka si dala podmienku kvôli hypo, že muž musí manželke darovať podiel na nehnuteľnosti aby bola na LV .. tak polovica sa zdala priveľa tak sa darovalo 1% tj. 1/100 . Ale ma prekvapila požiadavka banky.
    kukučka Papierová vojna, inú banku neskúšali?
    Xanti Skúšali, chceli to isté. Ešte ma napadlo v tom prípade, že obmedziť BSM ale to by trvalo dlhšie ako darovanie 1% ... a potom na porade plno príspevkov, daroval som nehnuteľnosť časť a mng. chce teraz vyplatiť. No tak už aspon viem, kto tlačí do darovania ... banky.
    Katy a R gabi - banka si veru chráni svoje peniažky (a možnosť splácania) - preto trvá, aby tam boli obidvaja na LV (aj dlžník, aj spoludlžník) ... počítajú aj s rozvodom.
    Xanti Katy ako fajn, ale ako k tomu príde vlastník kt. nadobudol majetok pred manželstvom? A druhý partner sa o ten majetok nijako nepričinil... ak mi rozumieš .. preto som i známemu navrhla 1% dar. Práve pre prípad rozvodu.
      zbaliť

    Aký minimálny podiel nehnuteľnosti - bytu je možné darovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.