Zavrieť

Porady

MODELTEAM - dala som sa nachytat...a co dalej???

Dobrý deň, rada by som sa podelila o moju skúsenosť, neviem či som sa trafila do tejto témy, len neviem už kde s tejto patovej situácie. Ak mi dovolíte, opísala by som vám ju.
V denníku som našla inzerát jednej modeling. Agentúry, že hľadajú detských modelov. Kedze mam vlastne vtedy som mala 6mesacneho synčeka, tak som sa prihlásila a využila som to. Prišli sme, spísali zmluvu-na moju velkuuuu sprostosť som si ju vôbec neprecitala a podpísala, odfotili malého a išli domov. Teraz mi došla ďalšia upomienka s tým, že mam uhradiť spoločnosti za registráciu 20tisic. Ako matka na materskej je to pre mňa vysoká cena. No najviac ma mrzí ako som sa mohla dať tak nachytať.
Keď si spamatne spomínam, tak všetko hralo do karát im a nie mne. Objednali nás na 15:00, no zobrali nás až o 16:10 a môj synček už bol značné nervózny, tým pádom som bola aj ja, už som chcela mat všetko z krku, takže aj tam vidím chybu resp dôvoď, že prečo som nepreštudovala danú zmluvu. A baba len tárala o kastingoch, o aký komparz mame záujem a aký jazyk ovládam a bla bla, ale danú sumu vôbec nespomenula. Veď keby mi len povedala, že odfotíme malého a potom zaplatíte 20tisic, sa otočím na opätku a zbohom.
No teraz neviem čo ďalej, mam to zaplatiť či ignorovať? Ak to budem ignorovať, čo budem mat z toho? Prosím vás, poraďte mi, lebo už nemyslím na nič iné iba čo ďalej.
Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

daskka
nieeeee, nieee, boze chran, len to nie. aj ked som mozno mlada(20) a dala vlastne nechala som sa oklamat, poznam to skor zo zivota, mozno z telky a pod. ja len chcem aby ste ma spravne pochopili, ze sa chcem skor tomu plateniu vyhnut ako zaplatit ho.

To nám je všetkým jasné, ale napriek dobrým radám z porady, nemáte čím konktrétne argumentovať. V prípade, že tým poveríte právnika, máte väčšiu istotu ako keď "jedna pani povedala". Čím ale absolútne sa nechcem dotknúť kvality porady.
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

JankaO
Toto nie je dôvod, aby sa zásielka nepovažovala za doručenú, je Vašou vecou, akým spôsobom zabezpečíte, aby zásielky po zmene adresy Vám boli doručené. ( napr oznámenie o novej adrese na poštu v mieste predchádzajúceho bydliska a pod. ) V prípade neprevzatia zásielky to nie je problém odosielateľa ale prijímateľa.
a s tymto zas nesuhlasim ja
ak sa doporucena zasielka neprevezme, je plati domnienka jej dorucenia. tato domnienka je vsak vyvratitelna. ak uz na danej adrese nebyvam a mam nahlasene nove trvale bydlisko, je to podla mna dovod ako stvoreny na vyvratenie domnienky dorucenia
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

JankaO
To nám je všetkým jasné, ale napriek dobrým radám z porady, nemáte čím konktrétne argumentovať. V prípade, že tým poveríte právnika, máte väčšiu istotu ako keď "jedna pani povedala". Čím ale absolútne sa nechcem dotknúť kvality porady.
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

daskka
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?
pisal som ti, ze s exekuciou mozu pockat.... staci, ze sa da navrh na zacatie exekucie a exekutor si ta moze raz rocne preklepnut, ci si eprisla k nejakemu majetku...alebo dvakrat rocne..alebo raz mesacne.. podla toho, kolko prace bude mat
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
daskka
alebo este ma napadlo, ked to daju aj na sud, tak nemoze sa stat, ze mi to dorucia az o 5-10rokoch, ci v takychto pripadoch su sudy velmi rychle?
Daskka, daskka nešpekuluj. Zober všetky podklady a vyhľadaj právnika. Veď len keď si všimneš príspevky od fundovaných v Tvojej téme, vidíš ako narábajú so slovami. Na toto je laik krátky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

kukučka
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
mas to z telky
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

kukučka
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
som sa pousmiala, ako keby som pocula svoju matku. je ten typ, ktory ste tu spominali.
0 0
daskka daskka

daskka je offline (nepripojený) daskka

ozvala sa mi predchvilkou redakcia Mama a ja, ze to nemam zatial platit, ze idu nieco pozistovat. tak som zvedava. v kazdom pripade budem kontaktovat pravnika a hadam sa daco podnikne, lebo uz som z toho vsetkeho chora.
dakujem vsetkym, co prispeli k teme a urobili ste mi aky taky obraz, co ma caka a neminie. DAKUJEM
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
kukučka
Zle som čítala či čo, máte vôbec dajakú fotku v ruke? A čo tak zobrať dajakú kámošku, ktorá by sa ochotne vydávala za druhú poškodenú mamičku a má prinajmenšom slovník kočiša a urobiť im tam poriadny cirkus? Dolapiť tú sprostú babu, ktorej ste naleteli, vymámiť z nej zmluvu a potrhať ju? Alebo tam poslať kontrolu z mravnostného zistiť čo robia s tými fotkami? Hm, asi to mám z telky...Joj, ale ma to dvihlo zo stoličky!
Mám podobný návrh:
Treba ísť osobne do tej agentúry a pohroziť im, že Ťa vedome podviedli a dáš to do médii, uvidíš, že sa všetko obráti v Tvoj prospech. Právnici prepáčte, ale z praxe viem, že v takýchto prípadoch je útok najlepšia obrana.
Ak by nezabrali, o čom pochybujem, potom by som to riešila s právnikom.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja som našťastie nič podobné nemusela riešiť a ani tento postup nepoužívam, ale je osvedčený, baby si vliezli do vlasov, chlapi si dali po papuli a bolo
ALDA má pravdu, oni predsa potichúčky potrebujú nalákať ďaľšie mamičky a keby to bolo v telke, mali by po kšefte!
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

ALDA
Mám podobný návrh:
Treba ísť osobne do tej agentúry a pohroziť im, že Ťa vedome podviedli a dáš to do médii, uvidíš, že sa všetko obráti v Tvoj prospech. Právnici prepáčte, ale z praxe viem, že v takýchto prípadoch je útok najlepšia obrana.
Ak by nezabrali, o čom pochybujem, potom by som to riešila s právnikom.
ibaze tam nie je ziaden podvod.... ked podpisujem nejaku zmluvu, mam si ju precitat. a keby som s nou nesuhlasil, tak ju nepodpisem a nevznikne ziaden problem. tym, ze podpisala zmluvu, suhlasila so vsetkymi podmienkami v nej uvedenymi
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ezexyel
ibaze tam nie je ziaden podvod.... ked podpisujem nejaku zmluvu, mam si ju precitat. a keby som s nou nesuhlasil, tak ju nepodpisem a nevznikne ziaden problem. tym, ze podpisala zmluvu, suhlasila so vsetkymi podmienkami v nej uvedenymi
Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.
0 0
ezexyel ezexyel

ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

ALDA
Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.
vieme, o com sa bavime.... akurat, ze daskka potrebuje z tejto situacie vykorculovat a kedze uz ma podpisanu zmluvu, ĺepsie bude najprv skusit dohodu, ako hned vyhrocovat situaciu. ak by mi do firmy prisla robit bordel nejaka mamicka a dostatocne ma nasrala, ma bleskovo na krku exekutora.... nie som si isty, ci je mudre sa hned pustat do takychto sporov, hlavne, ked sa tu uz ponukla pravnicka, ze sa na to pozrie :-)
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

ezexyel
zmluvna pokuta je uvedena v ods.5, ale podla toho, co tam je napisane, ti ju uctovat nemozu...mannon ma preklaje,ale byt tebou skocim aj so zmluvou za nejakym advokatom.
Nepreklajem, len drzim palce dasske, aby nedopadla tak ako ja s pravnikmi a nebola potom taka smutna ako ja!!! Mna totiz zatial stali peniaze, ale ja zo svojho majetku nemam ani halier

Mozno sa najdu aj taki dobri pravnici.
Nevylučujem to, len cakam, ze ma o tom nejaky presvedci.
Kde je vola, tam je cesta ;-))
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

ezexyel
urcite to ma vyznam :-) ale lepsie ako zavolat je viest pisomnu korespondenciu... a toho pravnika odporucam :-)
Suhlasim s pisomnou korespondenciou - je to priam nevyhnutne!!!
A asi by som ziadala od nich tych 30-40 fotiek, ktore chcu uverejnit a za ktore predsa platim (za ich urobenie, spracovanie, vytvorenie vo zväčšenom formate, vratane negativu v elektronickej podobe na CD a sedkartu). Poskytovatel sa predsa k tomuto v bode 1 zmluvy zaviazal!!!

Dasska sice podpisala bezplatne zverejnenie fotografie, ale z fotomapy zhotovenej v zmysle tejto zmluvy odplatne poskytovatelom v rozsahu 30az40 foto pre modeling.
Tak predsa dasska plati za tu fotomapu, nie? Ja by som pisomne ziadala, aby mi ukazali tie fotky. A ak by mi ukazali len tu jednu ktoru urobili, tak by som to napadla, vsak to je proti dobrym mravom, aby dasska platila 20 litrov za jednu fotku!

Co je vlastne predmetom zmluvy, za co ma Dasska platit??? Zo zmluvy mi to vobec nevyplyva!
Zo zmluvy vyplyva, co nie je predmetom zmluvy, ale nie co je predmetom zmluvy!

Tot dalsi prispevok laika ;-))
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
no presne toto napadlo aj mňa čo tu písala Manon

skôr tá agentúra by mala Dasske zaplatiť zato, že môžu uverejniť fotky syna. neviem ale sa mi z toho dvíha žalúdok. Tak oni chcú uverejniť moje fotky niekde/ zrejme za peniaze čo inkasujú oni za tie fotky / a ja mám zato platiť? to sa mi zdá na hlavu postavené.
povedala by som, že v tej zmluve by malo byť napísané opačne :objednávateľ = agentúra
poskytovateľ = Dasska
predsa keď robia castingy do nejakého filmu tam platia dotyčnému zato že účinkuje a nie aby ten dotyčný platil zato, že môže účinkovať
toť môj názor
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

daskka
alebo takato je situacia: byvam u rodicov, jedine co vlastnim je mobil, oblecenie a prislusenstvo mojho synceka ako hracky, postielka a pod.
je to moc konkretne, len fakt si neviem predstavit co sa robi napr aj v takejto situacii
Zda sa mi, ze niekto tu uz pisal, ze si 10 rokov mozu pockat, kym budes vlastnit nejaky majetok.
Asi by som nechcela zit s myslienkou, ze co mozem a co nemozem nadobudnut do vlastnictva, aby na mna nesiahol exekutor.
Okrem toho exekucia sa vykonava aj zo mzdy a raz mzdu snad budes mat.

Cakanim na exekutora by si aj nepriamo uznala obsah zmluvy.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Manon
Zda sa mi, ze niekto tu uz pisal, ze si 10 rokov mozu pockat, kym budes vlastnit nejaky majetok.
Asi by som nechcela zit s myslienkou, ze co mozem a co nemozem nadobudnut do vlastnictva, aby na mna nesiahol exekutor.
Okrem toho exekucia sa vykonava aj zo mzdy a raz mzdu snad budes mat.

Cakanim na exekutora by si aj nepriamo uznala obsah zmluvy.

nehovoriac o tom, že čím neskoršie sa to zaplatí tým tá čiastka bude väčšia. Nezabúdajme nato, že každým dňom sa úroky rastú!/ trovy exekúcie, odmena pre exekútora, úroky do zaplatenia atď/
takže v konečnom dôsledku to nebude 20000,- tisíc, ale možno 120000,-
treba v tejto veci čím skôr spraviť patričné kroky!!!
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

ALDA
Vieme vôbec o čom sa tu bavíme? Veď to nie su firmy s čistým štítom, vedia, že medializácia by im poškodila a podpisovanie zmlúv sú dokázateľne sprevádzané oblbovaním aby ich klient neprečítal a nedávajú ani možnosť ju doniesť hoci aj na druhý deň a pod. Aj to vieme, že po právnej stránke bývajú tieto zmluvy OK. Určite sa dohodnú a jediné, čo nudú žiadať bude mlčanie. Iba chcem dodať, že treba písomnú dohodu, že nemusí nič zaplatiť.

PS: Súhlasím s tým, že ak nejakú zmluvu podpisujem, mám si ju zobrať domov a dôkladne preštudovať, ak sa tak nestane, je to už pre mňa neseriozne jednanie a zmluvu nepodpíšem.
Za vyskusanie tejto metody Dasska nic neda a myslim, ze by som to vyskusala.
Treba pre svoju vec urobit maximum a az ked to ani tak nedopadne dobre, tak aspon si clovek nemusi nic vycitat.
A mozno potom by som sa im postarala o "dobru" reklamu na internete (oko za oko, zub za zub)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať