Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
31.7.2007 Zápis SRO – podklady potrebné pre zápis do OR pri voľnej živnosti


Počet ŽRSR ORSR
Návrh na zápis 1 1
zakladatelska listina (1x do zb.listin) 3 1 2
podp.vzor konateľa (1x do zb.listin) 2 2
over.kopia zivnost.opravn.(1xdo zb.l.) 2 2
Vyhlásenie zakladateľa 105§ 1 1
Vyhlásenie zakladateľa 136§ 1 1
Prehlásenie správcu vkladu 1 1
Výpis z registra trestov 2 1 1
List vlastníctva, nájomná zmluva 2 1 1
Ustanovenie do funkcie 2 2
Oznámenie o živnosti 1 1
súhlas so zriadením sídla od majiťeľa 2 1 1

nejak sa mi to pomiešalo, tak prikladám súbor.
Naposledy upravil FAA : 05.09.07 at 07:49
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nemyslíš náhodou §105 a nie §112?
Inak ďakujem za rýchlu reakciu.
Naposledy upravil JarkaL : 05.09.07 at 07:30
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
JarkaL Pozri príspevok
Nemyslíš náhodou §105 a nie §112?
Inak ďakujem za rýchlu reakciu.
Áno, máš pravdu, už som to opravil.
0 0
pony pony

pony je offline (nepripojený) pony

kori Pozri príspevok
našiel by sa nieko, kto by mi mohol poskytnúť vzor zakladateľskej listiny pri založení 1-osobovej sro.
Ďakujem

Ak si nasiel vzor zakladatelskej listiny pre zalozenie 1-osobovej s.r.o., mohol by si mi ho prosim poskytnut?

Dakujem.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Pozri prílohu.

Pozor, v čl. 10 je preklep v 1.vete. Má tam byť: Spoločnosť pri svojom vzniku nevytvorila rezervný fond. Po zavesení už priamo v súbore to neviem zmeniť.
Naposledy upravil JarkaL : 14.09.07 at 05:22 Dôvod: oprava čl.10
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

FAA Pozri príspevok
31.7.2007 Zápis SRO – podklady potrebné pre zápis do OR pri voľnej živnosti



Počet ŽRSR ORSR



Návrh na zápis 1 1
zakladatelska listina (1x do zb.listin) 3 1 2
podp.vzor konateľa (1x do zb.listin) 2 2
over.kopia zivnost.opravn.(1xdo zb.l.) 2 2
Vyhlásenie zakladateľa 105§ 1 1
Vyhlásenie zakladateľa 136§ 1 1
Prehlásenie správcu vkladu 1 1
Výpis z registra trestov 2 1 1
List vlastníctva, nájomná zmluva 2 1 1
Ustanovenie do funkcie 2 2
Oznámenie o živnosti 1 1
súhlas so zriadením sídla od majiťeľa 2 1 1

nejak sa mi to pomiešalo, tak prikladám súbor.
Minulý týždeň som podala návrh na zápis jednoosobovej s.r.o., ale vyhlásenie zakladateľa podľa par.136 som nedala (nebolo by pravdivé). Prešlo to aj bez toho, s.r.o. je na svete.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

JarkaL Pozri príspevok
Minulý týždeň som podala návrh na zápis jednoosobovej s.r.o., ale vyhlásenie zakladateľa podľa par.136 som nedala (nebolo by pravdivé). Prešlo to aj bez toho, s.r.o. je na svete.
hehe, obchodny register pochybil (ake i/y je po b?), nemalo by to byt zapisane.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Práve som sa chcela na vyhlásenie podľa §136 spýtať. Pred rokom som zakladala s.r.o. a vtedy ho nebolo treba. Teraz idem znova zakladať jednoosobovú s.r.o. a zas som nalašla v postupoch, že to vyhlásenie treba dať. V tomto prípade by tiež nebolo pravdivé. Tak má byť alebo namá byť? Prosím poraďte.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Asi to závisí od toho, kto tie doklady posudzuje. Toto bolo v BA. Vyhlásenie nie je problém doložiť, u nás by to bola len formalita. Predsa spoločník(zároveň konateľ), ktorý má už rok živnosť, je nezruší len kôli tomu, že niektoré činnosti v s.r.o. sú rovnaké. Josh, dúfam, že teraz už register firmu nezruší.

Pochybil
Pochybyl

Keď som si nie istá, tak si slovo napíšem a rozhodnem sa potom, aké i/y. Myslím, že to máš dobre-pochybil. Rozhodne to vyzerá lepšie, ako pochybyl.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Môže mi poradit, kde vsade sa mame ako firma s.r.o. registrovat po zalozeni spolocnosti /soc. poist., zdravotne?/. Na danovou urade som sa uz registrovala ako dobrovolny platca DPH a teraz cakam na priradenie DIC, a chcela by som ziskat este DIC DPH ako na to? kto mi poradi? dakujem za radu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

anithocka Pozri príspevok
Môže mi poradit, kde vsade sa mame ako firma s.r.o. registrovat po zalozeni spolocnosti /soc. poist., zdravotne?/. Na danovou urade som sa uz registrovala ako dobrovolny platca DPH a teraz cakam na priradenie DIC, a chcela by som ziskat este DIC DPH ako na to? kto mi poradi? dakujem za radu.
Na DÚ sa firma zaregistruje ako platiteľ dane zo závislej činnosti keď začne zamestnávať dohodára alebo zam-ca na pracovný pomer.
Do ZP sa zaregistruje keď začne zamestnávať zamestnancov na PP.
Do SP sa zaregistruje už vtedy keď zamestná dohodára.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
anithocka Pozri príspevok
Môže mi poradit, kde vsade sa mame ako firma s.r.o. registrovat po zalozeni spolocnosti /soc. poist., zdravotne?/. Na danovou urade som sa uz registrovala ako dobrovolny platca DPH a teraz cakam na priradenie DIC, a chcela by som ziskat este DIC DPH ako na to? kto mi poradi? dakujem za radu.

Ak si sa zaregistrovala ako dobrovoľný plátca DPH bude ti pridelené IČ DPH. DIČ a IČ DPH sú rovnaké , líšia sa len , že IČ DPH má pred číslom SK.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ale ked som bola sa prihlasit na DU tak mi povedali ze ak chcem dostat DIČ DPH tak musim odovzdat fakturu ako to je v skutocnosti je? pretoze vsade mi inac vravi a neviem ako postupovat vzhladom na to, ze podnikam s cechmi ktoru su platcovia DPH v cechach tak som sa rozhodla aj ja ze sa stanem platcom DPH kvartalnym zatial co sa zmeni urcite na mesacneho. ach dufam, ze mi tu niekto poradi! dakujem za radu

PS: aspon viem, ze sa moezm spolahnut na poradu pekny vecer
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no chcem sa urcite stat platcom DPH kedze podnikam s cechmi ktory na tom trvaju ale vravelmi mi na DU ze DIC DPH mi priradia iba vtedy ked im odovzdam kopiu prvej vystavenej faktury, tak ako ju mam vystavit ked nemam DIC DPH a mam ju vystavit uz aj z DPH? na DU mi vsade inac vravi a uz som z toho zufala kto mi poradi
..a este jedna otazocka ked zacnem uctovat naklady na zriadenie uctujem ich dnom zapisu do obchodneho regisra alebo dnom vznku? a mozem si uplatnit tam DPH? a ked zakladam s.r.o. musim si kupit novy softver na uctovnictvo alebo mozem uctovat v tom ktory som mala na zivnost este zakupeny ale nebol pouzivany vobec? ja viem vela otazok ale ta verim, ze tu najdem pomoc na moje problemy
...mozno pre niekoho banalne ale ja som este nikdy nezakladala ziadnu firmu a neviem ako sa ponhut dalej, dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

anithocka Pozri príspevok
ale ked som bola sa prihlasit na DU tak mi povedali ze ak chcem dostat DIČ DPH tak musim odovzdat fakturu ako to je v skutocnosti je? pretoze vsade mi inac vravi a neviem ako postupovat vzhladom na to, ze podnikam s cechmi ktoru su platcovia DPH v cechach tak som sa rozhodla aj ja ze sa stanem platcom DPH kvartalnym zatial co sa zmeni urcite na mesacneho. ach dufam, ze mi tu niekto poradi! dakujem za radu

PS: aspon viem, ze sa moezm spolahnut na poradu pekny vecer
V prvom rade sa registruješ ako daňovník /platiteľ dane z príjmu... o obdržíš DIČ = daňové identifikačné číslo.

Tou faktúrou mala pracovníčka DÚ pravdepodobne na mysli uvedenie obratu /žiada sa uvedenie pri registrácii/. Povinná registrácia za platiteľa je pri dosiahnutí obratu 1.5 mil. SK za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov.
Ty sa registruj podľa paragrafu 4 odst . 4 a vyplň tak tlačivo a podaj:

4/ Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.
5/ Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len "platiteľ"); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.

Po registrácii za platiteľa obdržíš IČ DPH , t.j. identifikačné číslo pre DPH.

Sú to dve rozdielne čísla DIČ máš ako daňovník po celú dobu podnikania a IČ DPH počas obdobia, kedy si platiteľom DPH.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

anithocka
Pri dobrovoľnej registrácii za platiteľa DPH je možné sa preukázať (namiesto faktúry) napríklad zmluvou o budúcej zmluve, zmluvou o obchodnej spolupráci, kúpnou zmluvou a pod. (moja skúsenosť), ktorou preukážeš, že už ako firma konáš a po registrácii ti vzniknú aj povinnosti platiteľa DPH; proste že tá registrácia nebude len formálna záležitosť.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ach jaj ale oni trvaju na fakture ale uz sme to zriesili nastasie
..dakujem vsetkym skvelym ludom ktory mi pomohli pri zaciatku podnikania
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
anithocka Pozri príspevok
ach jaj ale oni trvaju na fakture ale uz sme to zriesili nastasie
..dakujem vsetkym skvelym ludom ktory mi pomohli pri zaciatku podnikania

Urob to tak, ako ti radí Evina v príspevku č.196 - neviem, prečo by DÚ vyžadoval faktúru - ak chceš, musia ťa zaregistrovať ako platiteľa DPH.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ajobs Pozri príspevok
Urob to tak, ako ti radí Evina v príspevku č.196 - neviem, prečo by DÚ vyžadoval faktúru - ak chceš, musia ťa zaregistrovať ako platiteľa DPH.
S tou faktúrou je to tak, že skutočne ju DÚ požaduje doložiť k žiadosti o registráciu (moja skúsenosť z júla t.r.). Ponúkla som zmluvu o budúcej zmluve... a stačilo aj to.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

liba2 Pozri príspevok
S tou faktúrou je to tak, že skutočne ju DÚ požaduje doložiť k žiadosti o registráciu (moja skúsenosť z júla t.r.). Ponúkla som zmluvu o budúcej zmluve... a stačilo aj to.
Aj ja mám takúto skúsenosť - ja som dala kópiu predfaktúry od dodávateľa a dve zmluvy o budúcej zmluve a bez problémov hneď firmu bez ďalších otázok zaregistrovali ako platcu DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať