Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

slavky Pozri príspevok
Btw. Odporucam s overovanim ist na matriku, Je to za 30 overenie podpisu a 50 overenie strany. Podstatne lacnejsie ako u notara.
s tym podpisom to sedi, 30 sk matrika 60sk+dph notar
ale kopia je lacnejsia u notara, matrika 50 sk, notar 40+dph, takze 10 sk dole (ak ste platcovia dph, inak iba 2,50sk)
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

jess Pozri príspevok
NESTRAŠ !!! Práve som sa vrátila z matriky......tam mi to síce overili, ale nezviazali....našťastie boli takí ochotní a dali mi tricolórnu šnúrku a mám si to zviazať sama....cez šnúrku mám dať papierovú pásku a krížom to popodpisovať obomi konateľmi.....dúfam, že to bude OR akceptovať...

Čo mám obavy......mám originál LV, ale z roku 2004....alebo LV z internetu, ktorý však nie je použiteľný na právne úkony. Je to dosť drahé, keď si mám vyžiadať z katastra výpis z LV, ktorý má v podstate len informatívny charakter pre OR........Neviem, ktorý mám priložiť.
My sme overovali zmluvu aj podpisy na matrike. Matrikárka nám však nechcela zmluvu zviazať, vraj to oni nerobia. Tiež nám poradila tú papierovú pásku. No a nakoniec musela overenie podpisov vytlačit z PC na samostatný papier (teda text na overenie) a aj to musela k zmluve priviazať a opečiatkovať úradnou pečiatkou.
LV sme si vyžiadali nový na právne úkony (kolok 250,- Sk)
0 0
slavky slavky

slavky je offline (nepripojený) slavky

jess Pozri príspevok
NESTRAŠ !!! Práve som sa vrátila z matriky......tam mi to síce overili, ale nezviazali....našťastie boli takí ochotní a dali mi tricolórnu šnúrku a mám si to zviazať sama....cez šnúrku mám dať papierovú pásku a krížom to popodpisovať obomi konateľmi.....dúfam, že to bude OR akceptovať...


Čo mám obavy......mám originál LV, ale z roku 2004....alebo LV z internetu, ktorý však nie je použiteľný na právne úkony. Je to dosť drahé, keď si mám vyžiadať z katastra výpis z LV, ktorý má v podstate len informatívny charakter pre OR........Neviem, ktorý mám priložiť.
Nemusis prilozit ziaden, staci len suhlas o vyuzivani priestorov na podnikatelsku cinnost od vlastnika nehnutelnosti , netreba ani overit podpis
0 0
slavky slavky

slavky je offline (nepripojený) slavky

Nie je potrebne to overovat u notara, my sme to overovali na matrike a nebol ziaden probleeem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Díky, vyskúšam a dúfam, že s.r.o. zapíšu na prvý krát
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Neviem, kde to zaradiť !!!!
Súúúrne potrebujem poradiť!!!!!!
Klientka s manželom založili s.r.o.. Obaja boli SZČO a zatiaľ aj zostali.Ona mala predajňu, ktorú v podstate rušila a zostatok tovaru, na základe inventúry previedla do s.r.o. To isté urobila s pokladňou (na DÚ ju odhlásila z FO a prihlásila na S.r.o.) a drobným majetkom.

No a čo s tým teraz účtovne. Aj ona aj sro sú plátcami DPH. Takže mi to tak vychádza, že FO musí vystaviť faktúru na zásoby tovaru a na pokladňu (drobný majetok asi zatiaľ nechám tak), samozrejme s DPH v cene obvyklej...............Tým pádom, ale FO bude mať vysokú DPH !!!! --- čo s tým???
Dopĺňam: teraz som sa dozvedela, že ona síce ako FO používala pokladňu, ale kúpil ju jej manžel ako súkromná osoba na splátky a ona ju nemala v majetku ani o nej neúčtovala.
Teraz ju používa sro - môžem spraviť kúpnopredajnú zmluvu medzi jej mužom a sro??? Aj tam asi treba cenové ponuky, Pokladňa má asi 4 roky a stála asi 10500(na splátky asi 12500) - vychádza mi to tak, že keď ju kúpil ako súkromná osoba, nevstupuje mu to do základu dane.

Prosííím pekne, viem, že je blbý dátum, ale musím to dnes vyriešiť
A ešte mi povedala známa, že by tam mali byť aspoň 3 cenové ponuky, lebo sú to osoby závislé - to ani neviem o čom hovorila...........
Je aj nejaké iné riešenie????
Naposledy upravil Krtko : 24.01.08 at 08:56
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Krtko Pozri príspevok
Neviem, kde to zaradiť !!!!
Súúúrne potrebujem poradiť!!!!!!
Klientka s manželom založili s.r.o.. Obaja boli SZČO a zatiaľ aj zostali.Ona mala predajňu, ktorú v podstate rušila a zostatok tovaru, na základe inventúry previedla do s.r.o. To isté urobila s pokladňou (na DÚ ju odhlásila z FO a prihlásila na S.r.o.) a drobným majetkom.

No a čo s tým teraz účtovne. Aj ona aj sro sú plátcami DPH. Takže mi to tak vychádza, že FO musí vystaviť faktúru na zásoby tovaru a na pokladňu (drobný majetok asi zatiaľ nechám tak), samozrejme s DPH v cene obvyklej...............Tým pádom, ale FO bude mať vysokú DPH !!!! --- čo s tým???
A ešte mi povedala známa, že by tam mali byť aspoň 3 cenové ponuky, lebo sú to osoby závislé - to ani neviem o čom hovorila...........
Je aj nejaké iné riešenie????
Zásoby ste mohli postupne predávať od fyzickej osoby pre sročku počas celého roka postupne a tak by sa postupne odvádzala DPH po častiach.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Cecilia Pozri príspevok
Zásoby ste mohli postupne predávať od fyzickej osoby pre sročku počas celého roka postupne a tak by sa postupne odvádzala DPH po častiach.
FO by mala daňovú povinnosť a sro by mala odpočet
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

To áno, ale po prvé rušila pokladňu a bolo by čudné(alebo nie?), keby predávala zásoby po napríklad na 3x po 30 000,- a ona tie zásoby predávala cez pokladňu v sro. Takže asi iné riešenie nebude.....
A s tou pokladňou mi ešte niekto môžte napísať, či je to tak reálne?

K pôvodnému príspevku som dopĺňala ako je to s tou pokladňou - nemala ju v majetku, pozrite si to hore
0 0
supky supky

supky je offline (nepripojený) supky

moze sa niekto vyjdrit k tomuto prispevku?????
0 0
supky supky

supky je offline (nepripojený) supky

moze sa niekto vyjdrit k tomuto prispevku????? (slavky) cestovne a spravne u konatela???
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zadaj si do vyhľadávača cestovné a konateľ. Určite sa to už riešilo.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

supky Pozri príspevok
moze sa niekto vyjdrit k tomuto prispevku????? (slavky) cestovne a spravne u konatela???
Prikladám usmernenie z drsr.sk k pracovnej ceste konateľa
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...s33_1_2008.pdf

Dúfam, že to ide otvoriť.
0 0
slavky slavky

slavky je offline (nepripojený) slavky

Moze mi niekto poradit s tymto...

Zalozili sme si s.r.o a ako konatelia sme si uzatvorili zmuly o vykone funkcie, dali sme si odmeny 1000 mesacne koli tomu aby sme sa vyhli vysokym odvodom, konkretne odvodom do zdravotnej positovne. Mali by sme odvadzat podla zakona 100 sk s.r.o., 40 sk konatel.

Ale teraz som sa dopocul, ze vraj kazdy je povinny zaplatit do zdravotnej poistovne minimalne z minimalnej mzdy, teraz neviem kolko to presne je, ale pri koncorocnom zuctovani vraj budeme musiet tuto sumu do zdravotnej positovne doplaaacat.

Co je na tom pravdy?

Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Máš to správne: 4 + 10 % pri odmene za výkon konateľa.
0 0
slavky slavky

slavky je offline (nepripojený) slavky

Ja viem, ze to mam spravne, len mi ide o to, ci budem potom na konci roka doplacat do zdravotnej do toho minima?
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Prosím o radu, zakladám sro, ktorá bude vyvíjať činnosť na základe živ.zákona, ale aj § 12a zákona č. 105/1990 Zb. o súkromnom podnikaní občanov v znení zákona č. 219/1991 Zb. § 10 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 181/1995 Z. z., t.j. bude mať príjmy poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, ale aj na základe živn.zákona.

V zakl. listine mám uvedené:

Predmet činnosti spoločnosti:

Na základe § 12a zákona č. 105/1990 Zb. o súkromnom podnikaní občanov v znení zákona č. 219/1991 Zb. § 10 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 181/1995 Z. z.:

1.Pestovanie poľnohospodárskych produktov
2.Chov poľnohospodárskych zvierat
3.Obchodovanie s poľnohospodárskymi produktmi
4.Obchodovanie s poľnohospodárskymi zvieratami

Na základe zákona č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov.:

1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
2. ............atď.

A teraz otázky.

Mám to správne?

Netreba na poľnohosp.výrobu povolenie od obecného úradu, alebo iného úradu, ako podklad na zápis do OR?

Ako to mám uviesť do zápisu do OR, keď zápis do OR musí súhlasiť so živnosť.listom a činnosti z poľn.výroby na živn..liste uvedené nebudú?

Na porade som nič okolo tohoto problému nenašiel.
Srdečná vďaka.
Naposledy upravil FAA : 30.01.08 at 03:41
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

kde si nasiel tu 105/1990? lebo na jaspi ani v zbierke.sk ju neviem najst.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
josh Pozri príspevok
kde si nasiel tu 105/1990? lebo na jaspi ani v zbierke.sk ju neviem najst.
Zákon o dani z príjmov 595/2003, vysvetlivka č.24 k §6, ods.1,písm.a.
§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
Na začiatok

(1) Príjmami z podnikania sú

a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
poznámka:
24) § 12a zákona č. 105/1990 Zb. o súkromnom podnikaní občanov v znení zákona č. 219/1991 Zb. § 10 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 181/1995 Z. z.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ok, ale ja chcem zakon 105/1990. Posli alebo daj link, dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať