Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

mal by som otázku ohľadom zakladania a vkladov.
Ak s.r.o. založia dvaja - je potrebné mať "fyzicky" niekde peňažný vklad (splatených min. 30%)? (či je to len papierová záležitosť, že správca vkladu akože má peniaze od seba aj od spoločníka)

ako to je pri založení jednoosobovej s.r.o.? čo sa týka vkladov, správcu vkladu a podmienky, že pri zápise musí byť celý vklad splatený

ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

feap1 Pozri príspevok
mal by som otázku ohľadom zakladania a vkladov.
Ak s.r.o. založia dvaja - je potrebné mať "fyzicky" niekde peňažný vklad (splatených min. 30%)? (či je to len papierová záležitosť, že správca vkladu akože má peniaze od seba aj od spoločníka)

ako to je pri založení jednoosobovej s.r.o.? čo sa týka vkladov, správcu vkladu a podmienky, že pri zápise musí byť celý vklad splatený

ďakujem
Je to zapísané v zakladateľskej listine že vklad je splatený, takže aj fyzicky musia peniaze niekde byť - banka, pokladňa (koncom roka ich zamieňame za eurá ).
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Dobry den,
zatial som sa nedocital, aky poplatok treba zaplatit v kolkoch registrovemu sudu. Pokial viem, je to 10000,- Sk, no ak sa s.r.o. zaklada elektronickou cestou, malo by to byt len 5000,- Sk. Je to správne, alebo sú tam aj iné poplatky?
Dakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
feap1 Pozri príspevok
mal by som otázku ohľadom zakladania a vkladov.
Ak s.r.o. založia dvaja - je potrebné mať "fyzicky" niekde peňažný vklad (splatených min. 30%)? (či je to len papierová záležitosť, že správca vkladu akože má peniaze od seba aj od spoločníka)

ako to je pri založení jednoosobovej s.r.o.? čo sa týka vkladov, správcu vkladu a podmienky, že pri zápise musí byť celý vklad splatený

ďakujem
Pre zápis do OR stačí vyhlásenie správcu vkladu, že je ZI splatené v plnej výške, resp. v inej prípustnej výške (ak nejde o jednoosobovu sro).
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
bsbs Pozri príspevok
Dobry den,
zatial som sa nedocital, aky poplatok treba zaplatit v kolkoch registrovemu sudu. Pokial viem, je to 10000,- Sk, no ak sa s.r.o. zaklada elektronickou cestou, malo by to byt len 5000,- Sk. Je to správne, alebo sú tam aj iné poplatky?
Dakujem.

Áno, normálne sa dáva kolok 10.000,- pre zápis s.r.o. .

No ale, ak chceš zapísať s.r.o. do OR elektronicky, tak musíš mať "zaručený elektronický podpis". Iba ak by si to robil cez nejakú spoločnosť (právnika, ktorý tento podpis má, tak potom je poplatok polovičný .
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

KEJKA Pozri príspevok
Pre zápis do OR stačí vyhlásenie správcu vkladu, že je ZI splatené v plnej výške, resp. v inej prípustnej výške (ak nejde o jednoosobovu sro).
a ako sa to rieši pri jednoosobovej s.r.o.?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
feap1 Pozri príspevok
a ako sa to rieši pri jednoosobovej s.r.o.?
tak isto.
Podpíše, overí a aj je súčasťou na vklad do OR "Vyhlásenie správcu vkladu" jediného spoločníka.
Aj jednoosobová s.r.o. má listinu Vyhlásenie správcu vkladu.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Je povinnosť tvoriť rezervný fond pri vzniku spoločnosti? V spoločenskej zmluve máme napísané len o tvorbe z čistého zisku. Len by som potrebovala vedieť, či ho musím vytvoriť aj tak na základe obchodného zákonníka podľa § 217.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

H.B. Pozri príspevok
Je povinnosť tvoriť rezervný fond pri vzniku spoločnosti? V spoločenskej zmluve máme napísané len o tvorbe z čistého zisku. Len by som potrebovala vedieť, či ho musím vytvoriť aj tak na základe obchodného zákonníka podľa § 217.
Povinnosťou je to vtedy, ak je to uvedené v Spoločenskej zmluve.
Postupujete presne tak ako máte v SZ.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ja som si len myslela, že pokiaľ to nie je v spoločenskej zmluve, tak sa postupuje podľa obchodného zákonnika, kde sa píše, že spoločnosť vytvára pri vzniku rez. fond.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Snažila som sa prelúskať celou témou, ale konkrétnu odpoveď na moju pochybnosť som nenašla.

Potrebujem sa uistiť či uvažujem správne:
Som konateľom vlastnej s.r.o., ktorú mám založenú so spoločníkom (on je v zahraničí živnostník), doteraz som nebola zamestnancom spoločnosti, lebo som mala vlastnú živnosť a tam som si platila odvody, spoločnosť vykonáva činnosť bez zamestnancov (samozrejme robíme v nej bez odmien, na konci roka si rozdelíme čistý zisk).
Teraz idem do dôchodku, živnosť pozastavím, ale v spoločnosti budem robiť naďalej bez odmeny (len rozdelenie zisku na konci roka po zdanení). Môže to takto fungovať bez toho, aby som sa musela zamestatnať v s.r.o.?
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

vieroslava Pozri príspevok
Snažila som sa prelúskať celou témou, ale konkrétnu odpoveď na moju pochybnosť som nenašla.

Potrebujem sa uistiť či uvažujem správne:
Som konateľom vlastnej s.r.o., ktorú mám založenú so spoločníkom (on je v zahraničí živnostník), doteraz som nebola zamestnancom spoločnosti, lebo som mala vlastnú živnosť a tam som si platila odvody, spoločnosť vykonáva činnosť bez zamestnancov (samozrejme robíme v nej bez odmien, na konci roka si rozdelíme čistý zisk).
Teraz idem do dôchodku, živnosť pozastavím, ale v spoločnosti budem robiť naďalej bez odmeny (len rozdelenie zisku na konci roka po zdanení). Môže to takto fungovať bez toho, aby som sa musela zamestatnať v s.r.o.?
Samozrejme, môžte fungovať vo vlastnej s.r.o. bez PP, ako dôchodca na účely ZP budete poistencom štátu.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Je tu niekto kto by podal "Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra" elektronickou cestou.

Na cene sa vieme dohodnut
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

zdendo Pozri príspevok
Je tu niekto kto by podal "Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra" elektronickou cestou.

Na cene sa vieme dohodnut
Zdravím. Mám zaručený el. podpis a viem podať návrhy na OR elektronicky. Pokiaľ máte záujem, môžete mi napísať súkromnú správu.
0 0
georgexx georgexx

georgexx je offline (nepripojený) georgexx

Zdravim Vas,

som zamestnanec a sucasne szco. chcel by som zalozit sro a postupne ukoncit SZCO a pracu ako zamestnanec. prestudoval som to na porada.sk krizom-krazom, ale jednu vec som sa nedozvedel. Ako SZCO som musel zamestnavatelovi nahlasit oblast podnikania. Kedze sa nezhoduje so zameranim mojho zamestnavatela, nepotreboval som jeho suhlas, stacilo o tom iba informovat.

Plati tato informacna povinnost aj ked si zalozim jednoosobovu sro?

Vopred dakujem za odpoved.
0 0
georgexx georgexx

georgexx je offline (nepripojený) georgexx

georgexx Pozri príspevok
Zdravim Vas,

som zamestnanec a sucasne szco. chcel by som zalozit sro a postupne ukoncit SZCO a pracu ako zamestnanec. prestudoval som to na porada.sk krizom-krazom, ale jednu vec som sa nedozvedel. Ako SZCO som musel zamestnavatelovi nahlasit oblast podnikania. Kedze sa nezhoduje so zameranim mojho zamestnavatela, nepotreboval som jeho suhlas, stacilo o tom iba informovat.

Plati tato informacna povinnost aj ked si zalozim jednoosobovu sro?

Vopred dakujem za odpoved.
Neviete mi nikto poradit?
Potreboval by som to vediet, aby som neurobil nejaku chybu...
Dik
0 0
maverick27 maverick27

maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

Ahojte, viete mi povedať, či pri založení s.r.o. treba dodať výpis registra trestov, alebo si ho ŽU vyžiada sám?
Ďakujem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
maverick27 Pozri príspevok
Ahojte, viete mi povedať, či pri založení s.r.o. treba dodať výpis registra trestov, alebo si ho ŽU vyžiada sám?
Ďakujem.
...ŽÚ si ho vyžiada na základe vyplneného tlačiva žiadateľom...
0 0
maverick27 maverick27

maverick27 je offline (nepripojený) maverick27

Ajuška Pozri príspevok
...ŽÚ si ho vyžiada na základe vyplneného tlačiva žiadateľom...
Ďakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Ajuška Pozri príspevok
...ŽÚ si ho vyžiada na základe vyplneného tlačiva žiadateľom...
Musím dodať, že iba pri občanoch so slovenskou štátnou príslušnosťou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať