Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Itus Pozri príspevok
Dobry den, prestudovala som celu temu o zalozeni s.r.o. Vazne o tom uvazujem aj ja. Mam vsak dilemu tykajucu sa paragrafu 136 Obch. zak-zakaz konkurencie. Teda celkom dobre nerozumiem tomuto pararagrafu. Ide o to, ze vediem uctovnictvo zatial na zivnost. Aby som sa nestala platcom DPH, chcela by som zalozit s.r.o. a vynosy rozdelit medzi zivnost a s.r.o., poradte mi prosim, porusim tym vyssie citovany paragraf OZ?, pripadne ako sa tomu vyhnut. Vopred dik.
Kľudne môžeš žiadny problém. Konkurencia sa týka len tých, čo sú konateľmi vo viacerých spoločnostiach.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
manager22 Pozri príspevok
pls, vie mi niekto poradiť ???
Ako konatelia konajú za spoločnosť ? Ak každý samostatne, tak zmluvu podpíšeš Ty a ešte niektorý z konateľov, ak konáte vždy dvaja, tak Ty a ďalší dvaja....
0 0
Katka4040 Katka4040

Katka4040 je offline (nepripojený) Katka4040

Zamestnaná žena
Dobry den,
je celkom mozne, ze to, na co sa chcem opytat tu uz bolo riesene - ak ano, len ma prosim, znavigujte ti, ktori sa tu vyznate lepsie ako ja:-)
Otazka:
Lekar si chce zalozit jednoosobovu sro. Ordinovat bude iba on, raz v tyzdni. Musi sam seba zamestnat (ak bude mat sro prijem)? Alebo sa to da inak? A ake su nevyhody takeho riesenia?
Dakujem velmi pekne.
Katarina
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katka4040 Pozri príspevok
Dobry den,
je celkom mozne, ze to, na co sa chcem opytat tu uz bolo riesene - ak ano, len ma prosim, znavigujte ti, ktori sa tu vyznate lepsie ako ja:-)
Otazka:
Lekar si chce zalozit jednoosobovu sro. Ordinovat bude iba on, raz v tyzdni. Musi sam seba zamestnat (ak bude mat sro prijem)? Alebo sa to da inak? A ake su nevyhody takeho riesenia?
Dakujem velmi pekne.
Katarina
Hneď na začiatku by sa možno ani nemusel zamestnať na PP. Je to viac menej ekonomická otázka. No potrebuje mať vykryté zdravotné poistenie a sociálne poistenie, tak možno by som doporučila zamestnať sa. Vstupuje to do nákladov spoločnosti. Zo začiatku trebárs na minimálnu mzdu. neskôr podľa potreby. Predpokladám totiž zo začiatku podnikania veľké výdavky so zariadením ordinácie, neskôr to už bude nákladovo možno nižšie ale príjmovo vyššie, takže čím viac bude mať príjmov, tým môže mať vyšší plat. To je taký čiste ekonomický pohľad na vec.
0 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Dobry den!
UJ podnika na zivnost, ma dost slusny majetok. Zalozila si sro s tym, ze chce "prejst" na sro. Ide o predaj stavebneho materialu, predajna so stavebninami.
Treba tym padom mat dve ERP? Viest dvoje skladove hospodarstvo? Je tu niekto taky, kto by mi vedel prakticky poradit nieco a pomoct mi?
Som vdacny za kazdu radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
free_cool_in Pozri príspevok
Dobry den!
UJ podnika na zivnost, ma dost slusny majetok. Zalozila si sro s tym, ze chce "prejst" na sro. Ide o predaj stavebneho materialu, predajna so stavebninami.
Treba tym padom mat dve ERP? Viest dvoje skladove hospodarstvo? Je tu niekto taky, kto by mi vedel prakticky poradit nieco a pomoct mi?
Som vdacny za kazdu radu.
Podniká ešte aj na živnosť a už aj ako sro ? Ak áno, treba 2 pokladnice. Pokiaľ už podniká iba ako sro, potom stačí jedna pokladnica. Pokladnicu z FO odhlásiť a prihlásiť ako PO... Ak sa mýlim, opravte ma niekto.
1 0
free_cool_in free_cool_in

free_cool_in je offline (nepripojený) free_cool_in

Ved prave, ze stale podnika aj ako zivnost (do konca roka) a uz aj ako sro.

Kto by mi vedel poradit, ako efektivne urobit prechod zo zivnosti na sro? Zivnost ma nejake zavazky, pohladavky (co s nimi), ma majetok v zostatkovej hodnote asi 160 tis. Eur. Ako to urobit co najrozumnejsie z titulu DPH? Ma tu niekto realnu skusenost? Zivnost je v plane od januara zrusit, sro uz je zalozena. Prosim, cteni poradaci, pomozte mi. Som vam vdacny
0 0
jarinko1 jarinko1

jarinko1 je offline (nepripojený) jarinko1

mno neviem...

som zamestnany na HPP a par dni som aj jedinym konatelom a majitelom sro... Zajra sa chystam na danovy urad...
Kam sa mam ist este nahlasit ??? Socialna poistovna, Zdravotna poistovna ??? Su nejake odvody povinne, aj ked este len zacinam a v podstate nemam ziadny zisk ???

jaro
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jarinko1 Pozri príspevok
mno neviem...

som zamestnany na HPP a par dni som aj jedinym konatelom a majitelom sro... Zajra sa chystam na danovy urad...
Kam sa mam ist este nahlasit ??? Socialna poistovna, Zdravotna poistovna ??? Su nejake odvody povinne, aj ked este len zacinam a v podstate nemam ziadny zisk ???
jaro
Zatiaľ ti stačí registrácia na DU - dostaneš DIČ.
Pár dní - teda sro vznikla v r. 2011? TAkže podnikaj a veľa šťastia.
odvody sa ťa netýkajú, pokiaľ ty ako konateľ nebudeš mať prííjmy zo sro.
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

free_cool_in Pozri príspevok
Ved prave, ze stale podnika aj ako zivnost (do konca roka) a uz aj ako sro.

Kto by mi vedel poradit, ako efektivne urobit prechod zo zivnosti na sro? Zivnost ma nejake zavazky, pohladavky (co s nimi), ma majetok v zostatkovej hodnote asi 160 tis. Eur. Ako to urobit co najrozumnejsie z titulu DPH? Ma tu niekto realnu skusenost? Zivnost je v plane od januara zrusit, sro uz je zalozena. Prosim, cteni poradaci, pomozte mi. Som vam vdacny
napada ma moznost predaja podniku.predaj tento podnik, teda firmu ktoru vedies ako zivnost, srocke.skus prezriet :http://www.porada.sk/t57507-predaj-podniku.html
Naposledy upravil finis : 27.01.11 at 15:02
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

A čo tak nepeňažný vklad podniku do sro? Mal by vyriešenú aj otázku dane z príjmu. Len k tomu treba podnik oceniť ZP.
0 0
squelch squelch

squelch je offline (nepripojený) squelch

Dnes som sa od tetusky na urade prace dozvedel, ze sa planuje uprava, ktora by mala platit od roku 2012, ze zakladne imanie sro pri jej zalozeni uz nebude musiet byt 5000E, ale len 1E. Hladal som kde kade, ale nikde som tuto informaciu nenasiel a nejak sa mi to nepozdava. Neviete o tom niekto nieco?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ahoj,

aj ja som uz dostala takuto informaciu zo zivnostenskeho uradu .... buducnost ukaze ako to bude ;-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
squelch Pozri príspevok
Dnes som sa od tetusky na urade prace dozvedel, ze sa planuje uprava, ktora by mala platit od roku 2012, ze zakladne imanie sro pri jej zalozeni uz nebude musiet byt 5000E, ale len 1E. Hladal som kde kade, ale nikde som tuto informaciu nenasiel a nejak sa mi to nepozdava. Neviete o tom niekto nieco?
Áno odznelo aj v médiách. No nie je to zatiaľ právoplatné a zatiaľ sa o tom nikde nedočítaš. Plánujú to ešte iba. Aj keď môj osobný názor je, že je to blbina. No takých máme na Slovensku bohužiaľ až príliš.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Hľadal som názov mojej snáď budúcej s.r.o. Viem, že rovnaké názvy nemôžu byť. Prečo v obchodnom registri je veľa firiem s úplne rovnakým názvom?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Alebo to závisí od súdu, kde je s.r.o. registrovaná?
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Poradí niekto?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

palčo Pozri príspevok
Hľadal som názov mojej snáď budúcej s.r.o. Viem, že rovnaké názvy nemôžu byť. Prečo v obchodnom registri je veľa firiem s úplne rovnakým názvom?
Si si istý? Nie je tam rozdiel napr. veľké alebo malé písmená.

Napr. abc s.r.o. a ABC s.r.o.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

OK
Takže keď aj by bola v obchodnom registri firma s takým istým názvom, ale ja dám povedzme malé písmená (len prvé by bolo veľké-samozrejme) tak to môže byť? Alebo je tam s.r.o. vypísané celé a ja dám s.r.o.- v skrátenej forme?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

palčo Pozri príspevok
OK
Takže keď aj by bola v obchodnom registri firma s takým istým názvom, ale ja dám povedzme malé písmená (len prvé by bolo veľké-samozrejme) tak to môže byť? Alebo je tam s.r.o. vypísané celé a ja dám s.r.o.- v skrátenej forme?
Mohlo by to byť tak, ako píšeš v 1.vete, ale aj tak by som si dala na to pozor, lebo firma môže mať zaplatenú ochrannú značku (neviem, ako sa to presne volá, právnici by Ti povedali presne) - napr. sú chránené prvé 4 písmená a súd nesmie zaregistrovať žiadnu firmu s takým názvom, kde sa tie prvé 4 písmená budú zhodovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať