Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jakubko2003 Pozri príspevok
Poraďáci, prosím o radu. Pri zápise sro do OR budem dokladať súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla. Pri tomto súhlase sú podpisy oboch vlastníkov overené s dátumom 20.04. (momentálne sú obaja v zahraničí, takže s dnešným dátumom nemôžu overiť podpis), ale môj podpis na zakladateľskej listine je overený s dnešným dátumom, t.j. 26.04. Myslíte si, že to môže vadiť? Ďakujem!
Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti vôbec nemusí byť overený ! Nie nebude to problém.
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Zaúčtovala som vznik s.r.o. len by som si chcela overiť či to mám správne, takže:
1. ID-Upísané ZI 353/411
2. VD-kolok OR, Živnostenský register, služby notára 538/211
3. Záloha konateľa za tovar 314/365
4. splatenie ZI 211/353,

Ešte by som sa chcela opýtať či mi stačí len vytlačiť otváraciu súvahu alebo treba ešte niečo?
a ešte jedna otázka: Ak je doklad o osvedčení podpisu vystavený na meno konateľa, môžem ho dať do výnosov s.r.o.?

Ďakujem
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

JanaKop Pozri príspevok
Zaúčtovala som vznik s.r.o. len by som si chcela overiť či to mám správne, takže:
1. ID-Upísané ZI 353/411
2. VD-kolok OR, Živnostenský register, služby notára 538/211
3. Záloha konateľa za tovar 314/365
4. splatenie ZI 211/353,

Ešte by som sa chcela opýtať či mi stačí len vytlačiť otváraciu súvahu alebo treba ešte niečo?
a ešte jedna otázka: Ak je doklad o osvedčení podpisu vystavený na meno konateľa, môžem ho dať do výnosov s.r.o.?

Ďakujem
Prosím, môže sa mi na to niekto pozrieť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JanaKop Pozri príspevok
Zaúčtovala som vznik s.r.o. len by som si chcela overiť či to mám správne, takže:
1. ID-Upísané ZI 353/411 áno
2. VD-kolok OR, Živnostenský register, služby notára 538/211 áno
3. Záloha konateľa za tovar 314/365 211/365 a potom účtuješ o ZF aleo DF
4. splatenie ZI 211/353
Ešte by som sa chcela opýtať či mi stačí len vytlačiť otváraciu súvahu alebo treba ešte niečo? Stačí
a ešte jedna otázka: Ak je doklad o osvedčení podpisu vystavený na meno konateľa, môžem ho dať do výnosov s.r.o.? Do nákladov !

Ďakujem

V texte.....
0 0
jakubko2003 jakubko2003

jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

Ešte jedna vec - v zakladateľskej listine, vo vyhláseniach, vo všetkých dokladoch je uvedená adresa "Na Kopci" atď... Ale podpisy sú overené s adresou "Na kopci", zápisový formulár je "Na kopci", podľa OP je bydlisko "Na kopci". Áno, dobre vidíte, rozdiel je len v malom a veľkom písmene. Myslíte, že to môže niektorému vyššiemu súdnemu úradníkovi vadiť, alebo to zapíše podľa zápisového formulára?
Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jakubko2003 Pozri príspevok
Ešte jedna vec - v zakladateľskej listine, vo vyhláseniach, vo všetkých dokladoch je uvedená adresa "Na Kopci" atď... Ale podpisy sú overené s adresou "Na kopci", zápisový formulár je "Na kopci", podľa OP je bydlisko "Na kopci". Áno, dobre vidíte, rozdiel je len v malom a veľkom písmene. Myslíte, že to môže niektorému vyššiemu súdnemu úradníkovi vadiť, alebo to zapíše podľa zápisového formulára?
Ďakujem.
Ja síce v tom problém nevidím, no čo sa skrýva v hlave VST, to netuším. Ja by som to radšej opravila aj v ZL aj vo všetkých dokumentoch, hoci bielym opravným korektorom....
0 0
Jancidlo Jancidlo

Jancidlo je offline (nepripojený) Jancidlo

Asi je to trocha od veci, ale nepoznáte alebo nemáte skúsenosť s niekym kto založí s.r.o. lacno a rýchlo? tu na nete je veľa ponúk, ale nechcem sa púšťať do toho ked neviem kto sú a čo sú...viete mi poradiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jancidlo Pozri príspevok
Asi je to trocha od veci, ale nepoznáte alebo nemáte skúsenosť s niekym kto založí s.r.o. lacno a rýchlo? tu na nete je veľa ponúk, ale nechcem sa púšťať do toho ked neviem kto sú a čo sú...viete mi poradiť?

Môžem smelo povedať, že mám dlhoročné skúsenosti so zakladaním sro.
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

V náväznosti na vyššie uvedenú reakciu by som sa chcel opýtať či uvedené sumy za založenie sro sú už s DPH a vrátane všetkých poplatkov ( kolky a pod. ) ?
Aká je zhruba cena ak by som si sro vybavoval sám ?
Líši sa cena ak by sme chceli 3 osobovú sro ?

Ďakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Erricco Pozri príspevok
V náväznosti na vyššie uvedenú reakciu by som sa chcel opýtať či uvedené sumy za založenie sro sú už s DPH a vrátane všetkých poplatkov ( kolky a pod. ) ?
Aká je zhruba cena ak by som si sro vybavoval sám ?
Líši sa cena ak by sme chceli 3 osobovú sro ?

Ďakujem
no mňa výjde založenie sro nasledovne:
súdny poplatok + odmena právnikovi s elektronickým podpisom 200 €
8 ZL po 5 € t.j. 40 € zivnostensky urad
2x overenie podpisu na zakladateľskej listine 5 € (nechcelo sa mi hladať matriku išiel som k notárovi)
takže založenie sro ma vyšlo na 245 €
ak by ste chceli trojosobovú sro, tak sa Vám to zvýši len o overovačky podpisov... ceny boli bez DPH, keďže právnik nebol platcom DPH...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Len taká podotázka : Dokumenty si si robil všetky sám ? Alebo právnik v cene 200.- Eur vrátane SP ?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no nie je problém zohnať si dokumenty na nete, ale dokumenty mi pripravila právnička, ja som len doplnil IČO a zbehol na živnostenský...200 € je vrátane správneho poplatku...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak to je ozaj lacný právnik, ktorý robí komplet papiere za 34,25 Eur. Ten zbytok je podľa Tvojej odpovede súdny poplatok 165,75 Eur asi ???? /nie správny poplatok/ A takého by som rada vidieť.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

áno súdny poplatok...
prečo lacný právnik...??? doklady sú na webe, v podstate by som si ich zohnal aj sám, avšak ak má právnik svoje papiere pripravené, tak tam zmení len hlavičku, a nemusí študovať tie moje... a za skopírovanie a vloženie do registra je cena 34,25 € podľa mňa primeraná...
pravdou je, že daný právnik má podnikanie v inej oblasti toto robí len po známosti... nemá to ako hlavnú činnosť ako firmy špecializujúce sa na zakladanie...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Erricco Pozri príspevok
V náväznosti na vyššie uvedenú reakciu by som sa chcel opýtať či uvedené sumy za založenie sro sú už s DPH a vrátane všetkých poplatkov ( kolky a pod. ) ?
Aká je zhruba cena ak by som si sro vybavoval sám ?
Líši sa cena ak by sme chceli 3 osobovú sro ?

Ďakujem

Nie je dôvod zvyšovať cenu za službu len z dôvodu vyššieho počtu spoločníkov. Nie je s tým viac práce, ako s jedným, či dvomi. Toto vôbec nehrá žiadnu rolu pri určení ceny.
Záleží od toho, nakoľko si ceníš svoju prácu a hlavne či to urobíš tak, aby ti to prešlo v poriadku na prvý šup bez odmietačky.
0 0
erpanet erpanet

erpanet je offline (nepripojený) erpanet

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o určitých veciach ohľadom založenia s.r.o. Momentálne mám dve živnosti, jednu na vedenie účtovníctva a druhú na kúpu tovaru za účelom predaja (e-shop). Uvažujem o založení s.r.o. Len by ma zaujímalo ako to urobiť, pretože mám iný názov na účtovníctvo a iný názov na obchodík. Dá sa to nejako urobiť v jednej s.r.o.? Dajú sa vôbec takéto odlišné činnosti zlúčiť do jednej s.r.o.?

Ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sro bude mať svoj názov, nemôžeš mať dva názvy
jedna sro môže robiť všetko, čo si dá do predmetu podnikania.
takže sro môže mať aj obchod aj vedenie účtovníctva.
Ak obchod - prevádzka bude mať názov - meno, to nebude vadiť.
Oficiálne to však bude firma,s.r.o.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Samozrejme že SRO môže mať viacero rôznych predmetov podnikania. SRO môžeš nazvať napr. Jablko s.r.o. a táto spoločnosť môže prevádzakovať napr. e-shop s názvom www.hruska.sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať