Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Edith
Veľmi ma zaujala táto problematika.Ja a manžel máme živnosť, robíme však to isté.Mohli by sme aj my založiť 2 osobovú sro. Ako to ale bude s odvodmi do SP? Mám v tom zatiaľ nejasno. Zaujíma ma každý názor.
Edith, máš to isté v 2 témach. Skús si tu niečo prečítať:
http://www.porada.sk/search.php?searchid=447660
0 0
Edith Edith

Edith je offline (nepripojený) Edith

Diky už som to našla.
0 0
lamik lamik

lamik je offline (nepripojený) lamik

Dobry den.
Ja by som si len chcel ujasnit jednu vec. Ako som sa na Porade docital, pokial si niekto zalozi s.r.o. moze usetrit na odvodoch v pripade, ze ako konatel nebude poberat prijem za tuto cinnost. Moze sa vsak poistit na nemocenske pripadne dochodkove dobrovolne. S.r.o. tym nebude mat ziadne mzdove ani odvodove naklady (pokial samozrejme nezamestnava nejakeho zamestnanca). Zisk, ktory tato s.r.o. vytvori, zdani 19% sadzbou dane. Zisk po zdaneni, ktory si spolocnik vezme, uz nie je pre neho predmetom dane ani predmetom odvodov.
To vsetko mi je jasne. Jedina vec, ktora mi vsak vrta v hlave je, kedy si moze spolocnik (konatel) tento zisk vziat? Moze to robit mesacne alebo az na konci roka (zdanovacieho obdobia)??? Alebo ako to je?
Dakujem [img]images/icons/icon7.gif[/img]
0 0
slovex slovex

slovex je offline (nepripojený) slovex

po uzavretí roak má spoločnosť nejaký zisk, ktorý schváli na valnom zhromaždení, kde ho rozdelí do rezervného fondu,... a samozrejme aj ako podiely na zisku, ktoré si vypláca podľa uváženia
0 0
lamik lamik

lamik je offline (nepripojený) lamik

V tom pripade sa mi to moc nezda ako vyhoda, pretoze clovek (konatel bez naroku na odmenu) sice usetri na odvodoch, ale na druhej strane nema pocas roka ziadny prijem...???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Je to otázka pohľadu na vec, pretože každý zádrhel sa dá riešiť.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
benka
Je to otázka pohľadu na vec, pretože každý zádrhel sa dá riešiť.
A prosím ta ako. Totiž mám jedného SZČO, ktorý je zvyknutý si vyberať si peniaze ako chce. pri jeho obrate 20 mil. sa to aj dá. Ale prave rozmýšľam kôli odvodom ho prehovoeriť na s.r.o. Nie som tak zbehnutá v PU. dajú sa peniaze vybrať aj počas roka ako záloha na podiely. Možno je to blbosť. Ale poraďte.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zálohu na podiely vyberať nemôže. Jeden rok by mal plat, dalsí rok po schválení rozdelenia zisku, si ho može vyplácat ako podiel.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bredikova
A prosím ta ako. Totiž mám jedného SZČO, ktorý je zvyknutý si vyberať si peniaze ako chce. pri jeho obrate 20 mil. sa to aj dá. Ale prave rozmýšľam kôli odvodom ho prehovoeriť na s.r.o. Nie som tak zbehnutá v PU. dajú sa peniaze vybrať aj počas roka ako záloha na podiely. Možno je to blbosť. Ale poraďte.
Pri tomto obrate urobiť s.r.o. sa mi zdá ako dobré riešenie.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

bredikova
A prosím ta ako. Totiž mám jedného SZČO, ktorý je zvyknutý si vyberať si peniaze ako chce. pri jeho obrate 20 mil. sa to aj dá. Ale prave rozmýšľam kôli odvodom ho prehovoeriť na s.r.o. Nie som tak zbehnutá v PU. dajú sa peniaze vybrať aj počas roka ako záloha na podiely. Možno je to blbosť. Ale poraďte.
Zmena právnej formy je jedna pekná vec a výbery z pokladne je zas niečo celkom iné.
"Prechod" na sro by som veľmi starostlivo zvážil. Sú tu otázky zásoby, iný majetok, bežiace zmluvy, oprávnenia pre činnosti, nákladovosti .... Väčšinou sa to deje postupne (až dlhodobo) a nie je to zadarmo. Sú aj možnosti iné na zváženie - napr. tzv. "paralelný subjekt" (tj. sro popri FO).

Výbery z pokladne by boli problémom s ktorým sa musíš vysporiadať tak či tak. Bez ohľadu na právnu formu, resp. bez ohľadu na druh vedeného účtovníctva (ak by napr. ostal FO, ale viedol PU).
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Nechcem tu miešať politiku, ale Fico má vpláne zdaňovať aj podiely zo zisku.

Ak to dokáže, tak to nebude veľmi výhodné pre viac ziskové PO.

Čo sa týka výberu z pokladne, živnostník môže 1. rok žiť z predaja majetku s.r.o.
Ako napísal Strelec môže byť problém, pri prevode zásob. Ak si platcom DPH na čas budeš "úverovať štát", ale predaj zásob je zdanitelný príjem pre SZČO(myslím príjmy z predaja, alebo pohľadávka po zrušení SZČO).

Ale môžeš ušetriť na odvodoch a nemusíš platiť preddavky dani z príjmu(ak daň. úradu oznámiš, že počítaš zo stratov, čo može byť ak sa nakupuje majetok, počiatočné náklady atď.).
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ďakujem za odpovede. Ešte to poriadne prešpekulujem a pohrabem sa tu na PORADE. Tú s.r.o. asi budeme museť spraviť, pretože teraz rozširuje výrobu a stavia sklady a ešte aj pritom má strašne vysoký zisk. Asi porozmýšlam o subehu FO a s.r.o. Viete nejaký link na založenie s.r.o., čo všetko k tomu treba alebo nejakú literatúru nech mám čo po nociach robiť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tu si vyber čo sa ti hodí:

http://www.porada.sk/search.php?searchid=509479
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Dik. Už sa vzdelávam.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
To by zaujimalo aj mna...co ak spolocnik, ktory je zaroven konatelom bez naroku na odmenu a bez pracovnej zmluvy potrebuje peniaze uz pocas roka, nie az po schvaleni podielov na zisku na VZ. To asi nebude v sulade so zakonmi, ak si pocas roka bude brat zalohy , ktore nikde v uctovnictve nezaeviduje a potom si pri rozdeleni vyplati menej o uz vybrate zalohy....samozrejme v uctovnictve bude rozdelenie zisku ako ma byt, len fyzicky si tie peniaze vyberie skor. Jedine co nebude sediet to bude pokladna pocas roka....v skutocnosti fyzicky tam bude menej ako uctovne..co sa napravi ked sa rozdeli zisk....viem..ako uctovnik by som nemala takto spekulovat..ma niekto iny lepsi napad?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Keď to chce robiť legálne (teda vyberať peniaze z pokladne), musí mať nejaký právny dôvod na takúto činnosť, teda musí si urobiť konateľskú zmluvu, inak to asi nejde.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
myslite odmenu konatela? ....no to by asi bolo nevyhodne....ide o to, ze vlastnici sro, kt.su zaroven konatelmi budu pracovat pre tutu sro..bez prac. zmluvy....v podstate za zisk...a ten bude rozdeleny podla toho kto co spravil....nejakym percentom z vynosov za vykonanu cinnost....vzdy inym, podla dohody medzi spolocnikmi, pri jednitlivych ukonoch...no a chceli by sa vyhnut zbytocne vysokym odvodom....takze nechcu mzdu..ani odmenu ako konatelia...chcu zisk, kt. sa zdani v s.r.o.....no nechcu cakat az na val. zhromazdenie....chcu nejake peniaze uz pocas roka....asi to nema riesenie, ze?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Legálne riešenie to v taktomto zmysle nemá.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Dobry den,
Chcem sa opyat na s.r.o. a jej zakladatelov. S.r.o. zalozila jedna PO a FO slovenske subjekty. Ake povinnosti maju tieto subjekty voci s.r.o.? Myslim tym z pohladu uctovnictva, vykazov a pod. s.r.o. si robi svoje podvojne uctovnictvo, vykazy, koncorocne zavierky. A FO spolocnik musi nieco vykazovat? FO nie je zivnostnik a nic podobne, len vlozil ZI 100 000 SKK. Nema ziaden prijem, spolocnost ani nie je v zisku, je v strate. To iste aj spolocnik PO. Prosim poradte. Dakujem
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

Poradi mi niekto, prosim? Vopred dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať