Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
Killer-miki Killer-miki

Killer-miki je offline (nepripojený) Killer-miki

jj cital som cele ale myslim ze tam sa neriesi /resp. nerozumiem/ to co potrebujem ja, som len v podnajme a vlastnik je bytove druzstvo, mam najomnu zmluvu , ale ako mam ziskat LV ? inak adresa je zaroven moje trvale bydlisko .... DAKUJEM ZA ODPOVED
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Niečo si z toho vyber.

Zákon č. 19/2007 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 513/1991 Zb. - zmena od 1.2.2007:

V § 2 ods. 3 sa na konci pripája táto veta: "Právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom.".
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

Killer-miki Pozri príspevok
jj cital som cele ale myslim ze tam sa neriesi /resp. nerozumiem/ to co potrebujem ja, som len v podnajme a vlastnik je bytove druzstvo, mam najomnu zmluvu , ale ako mam ziskat LV ? inak adresa je zaroven moje trvale bydlisko .... DAKUJEM ZA ODPOVED
Vypis z listu vlastnictva ziskas na katastri nehnutelnosti: http://www.kataster.skgeodesy.sk/
Je to volne dostupna informacia, plati sa zan v kolkoch (250,- Sk za vypis na pravne ucely, 100,- Sk za vypis na informacne ucely, nepouzitelny na pravne ukony). Ci staci ten za 100, to neviem.

Suhlas na zriadenie sidla musis ziskat na bytovom druzstve, skus si tam zavolat a potom mozes pre ostatnych napisat postup, cim si musel prejst
0 0
brute brute

brute je offline (nepripojený) brute

Este jedna dolezita vec... Neviem, ci moze byt sidlom aj bytovy priestor, alebo musis urcitu cast bytu vynat z bytoveho fondu (kvoli stavebnemu zakonu) a platit zan dan ako za nebytovy priestor.

Otazku som polozil v tomto prispevku, zatial bez odpovede:
http://www.porada.sk/t50194-sidlo-sp...-priestor.html
0 0
bugino bugino

bugino je offline (nepripojený) bugino

Prosim, poradte mi.....
Dostal som Odmietnutie o vykonani zapisu do OR. Jeden z dovodov bol zle formulovana cast o konani konatela:
konateľ je oprávnený v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis
Toto som tam mal a v zamietnuti bolo, ze mi tam chyba slovicko SAMOSTATNE.

1. Ako mam opravit tuto cast? Pre info: som jediny konatel.
2. Rovnaka chyba je aj na zakladatelskej listine. Ako je mozne, ze mi to zivnostensky urad uznal a OR zamietol? Co mam teraz robit?

Dakujem za odpovede

0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ja by som robil dodatok k zakladatelskej listine, v ktorom by som to opravil a rovnako by som to opravil aj v navrhu (niektore sudy uz pri namietkach navrh neziadaju, niektore ano). Slovicko :samostatne: mozes dopisat napriklad za slova "spoločnosti konať a podpisovať".
Napisat este uplne znenie a namietky, vsade overit podpisy, dorucit na obchodny register v rovnakom pocte, ako boli dorucene povodne zmluvy.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

brute Pozri príspevok
Este jedna dolezita vec... Neviem, ci moze byt sidlom aj bytovy priestor, alebo musis urcitu cast bytu vynat z bytoveho fondu (kvoli stavebnemu zakonu) a platit zan dan ako za nebytovy priestor.

Otazku som polozil v tomto prispevku, zatial bez odpovede:
http://www.porada.sk/t50194-sidlo-sp...-priestor.html
Nie je potrebné vyňať časť bytu z bytového fondu, u založenia s.r.o sa jedná len o súhlas vlastníka bytu.Pre živnosť je potrebné mať spísanú zmluvu o budúcej zmluve o nájme priestorov novej sro, aj v tomto prípade nie je potrebné vyňať z bytového fondu priestor, lebo po vzniku sro sa neuzavrie nájomná zmluva ak bude nájomná zmluva uzatvorené potom samozrejme sa musí časť bytu vyňať z bytového fondu a platiť zvýšená daň z nehnuteľností.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

ekovm Pozri príspevok
Ahoj Peterka, stačí ak doložíš Súhlas k nájmu a Zmluvu o nájme urobíš neskôr. LV však treba doložiť z dôvodu aby sa vedelo komu patrí nehnuteľnost ku ktorej je Súhlas alebo Zmluva uzatvorená.
Podpis na súhlase musí byť overený ?
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Peterka Pozri príspevok
Podpis na súhlase musí byť overený ?
Neviete mi poradiť ?
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Caute. Chcem Vas poprosit. Vie mi niekto napisat, alebo dat link na prispevok v ktorom je napisane, aky je postup (kam ist, co vybavit, ake tlacivo vypisat - proste komplet postup) pri zakladani s.r.o.? Pametam si, ze raz tu niekto nieco podobne pisal ale neviem to najst. Prosim pomozte mi, je to surne. Dakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Hľadáš túto tému? http://www.porada.sk/t46695-krok-po-...zenie-sro.html
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri aj sem : http://www.porada.sk/t15370-zalozenie-sro.html
Ďalšie informácie získaš v týchto témach [SEARCH]založenie spoločnosti[/SEARCH]
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte, už niekoľko dní sa hrabem na porade a hladám potrebné veci na založenie s.r.o. - viac spoločníkov a s.r.o.-jeden spoločník. Chcem Vás poprosiť aby ste mi odklepli či všetko čo som zistila je o.k. Možno to pomôže aj ostatným.
Založenie s.r.o. - viac spoločníkov
Živnostenský register
1. Spoločenskú zmluvu (tu neviem či stačí kópia alebo musí byť originál)
2.Výpis z registra trestov všetkých zakladateľov
3.Kolok 1.000,-
4. Preukázanie odbornej spôsobilosti
5.Nájomnú zmluvu alebo LV alebo súhlas majiteľov, o povolení so sídlom spoločnosti. V našom prípade bude s.r.o. na adrese kde majitelia nemajú vlastnícke právo. Tak asi nájomná zmluva alebo súhlas majiteľov?
Toto všetko platí aj pri jednoosobovke?
Obchodný register
1. Formulár návrhu na zápis spoločnosti
2.Spoločenskú zmluvu 2X
3. Živnostenský list - 2x overený notárom
4. Vyhlásenie správcu vkladu
5. Podpisový vzor konateľov - notársky overený
6. Kolok vo výške 10.000,- Sk
V prípade jedoosobovky ešte treba:
7. Vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkov vo viac ako v troch s.r.o.
Ak je niečo zle alebo niečo chýba prosím doplňte ma alebo opravte. Budem len rada. Tiež sa len učím. Ďakujem
0 0
adozo adozo

adozo je offline (nepripojený) adozo

Ahojte

Mám nasledovné otázky (založenie sro, kde zakladateľom je sro):
  • pri založený novej sro čo budeme potrebovať od spoločníka-sro ? (vyhlásenie konateľa spoločnosti, že spoločnosť má viac ako 1 spoločníka, spoločenskú zmluvu, ??? ). Budeme potrebovať aj rozhodnutie valného zhromaždenia, že zakladajú novú spoločnosť? Ak áno ako to má vyzerať, potreboval by som vzor.
  • vyhlásenie správcu vkladu - kto môže byť v tomto prípade správcom (okrem bánk)?
  • Ešte sa majú poslať do OR: zakladateľská listina, živnostenský list, podpisový vzor konateľa, nájomnú zmluvu. Niečo som vynechal?
Za skorú odpoveď ďakujem .
0 0
mokor mokor

mokor je offline (nepripojený) mokor

zdravim, vie mi prosím niekto poradiť, dnes som si vyzdvihol zamietnutie navrhu na zapis sro do OR na sude v Trnave kvoli primitivnej chybe v zakladatelskej lisine nie je pri konatelovi uvedene meno, bydlisko a rc. Mam teraz spravit dodatok k ZL ten overit a na sude podat namietku?
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

V zamietnutí by si mal mať vypísané čo potrebuješ doložiť. Podaž namietku a vypísala by som znovu tlačivo návrhu na vklad.
0 0
mokor mokor

mokor je offline (nepripojený) mokor

v starsich prispevkoch som si vyhladal, ze by som mal spravit dodatok k ZL napisat potom uplne znenie Zl vsetko overit a spolu s namietkou podat na OR. Ak niekto nieco podobne robil v kratkej minulosti mohli by mi poradit "formu" namietky prip. aj dotaktu k ZL? dak
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

va1ke Pozri príspevok
Ahojte, už niekoľko dní sa hrabem na porade a hladám potrebné veci na založenie s.r.o. - viac spoločníkov a s.r.o.-jeden spoločník. Chcem Vás poprosiť aby ste mi odklepli či všetko čo som zistila je o.k. Možno to pomôže aj ostatným.
Založenie s.r.o. - viac spoločníkov
Živnostenský register
1. Spoločenskú zmluvu (tu neviem či stačí kópia alebo musí byť originál)
2.Výpis z registra trestov všetkých zakladateľov
3.Kolok 1.000,-
4. Preukázanie odbornej spôsobilosti
5.Nájomnú zmluvu alebo LV alebo súhlas majiteľov, o povolení so sídlom spoločnosti. V našom prípade bude s.r.o. na adrese kde majitelia nemajú vlastnícke právo. Tak asi nájomná zmluva alebo súhlas majiteľov?
Toto všetko platí aj pri jednoosobovke?
Obchodný register
1. Formulár návrhu na zápis spoločnosti
2.Spoločenskú zmluvu 2X
3. Živnostenský list - 2x overený notárom
4. Vyhlásenie správcu vkladu
5. Podpisový vzor konateľov - notársky overený
6. Kolok vo výške 10.000,- Sk
V prípade jedoosobovky ešte treba:
7. Vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkov vo viac ako v troch s.r.o.
Ak je niečo zle alebo niečo chýba prosím doplňte ma alebo opravte. Budem len rada. Tiež sa len učím. Ďakujem

OPRAVA - DOPLNENIE:
pre Živn. úrad treba
- spol. zmluvu ORIGINAL
- výpis RT konateľov (nie spoločníkov)
- LV v každom prípade - neoverená kópia + originál k
nahliadnutiu - bezohľadu na to, či sa pripája nájom. zmluva,prehlásenie atd.

pre OR:
- vyhl. správcu vkladu - tiež NOT. OVERIŤ
- nájom. zmluvu, z ktorej vyplýva povolenie pre sídlo s.r.o.

Toľko moje znalosti. JE však možné, že som na niečo zabudla... nech ma doplní, kto môže. Ďakujem.
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

mokor Pozri príspevok
zdravim, vie mi prosím niekto poradiť, dnes som si vyzdvihol zamietnutie navrhu na zapis sro do OR na sude v Trnave kvoli primitivnej chybe v zakladatelskej lisine nie je pri konatelovi uvedene meno, bydlisko a rc. Mam teraz spravit dodatok k ZL ten overit a na sude podat namietku?
Novy NAvrh by som urcite nedavala (tj. usetris 2000,- Sk) .
Podavanie namietok pokial viem akceptuju bez noveho Navrhu a je to bezplatne.( Len pozor na termin do 15 dni). Ako prilohy k námietke by som dala ZL-úplné znenie + uznesenie VZ, ktorým sa opraví príslušný bod ZL ( keďže ide o 1-osobovu sro, jediný spoločník zrejme je aj konateľom, ktorý vykonáva pôsobnosť VZ.)
Overovať nič netreba.

VEľa šťastia.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Pri založení s.r.o. jednoosobovej, spoločník je zároveň aj konateľom je treba aj vyhlásenie podľa §136?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať