Zavrieť

Porady

Dohodári

Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň,
mňa by zaujímalo aké povinnosti mám, ak mám zamestnaných dohodárov a študentov. Viem, že ich treba zahlásiť do sociálnej poisťovne, odvádzať iba úrazové a samozrejme daň zo mzdy (vyhlásenie o zrazení daní na daňový úrad !?). Mám ešte dajaké povinnosti??? A keď sa im ukončí dohoda, stačí iba výhlásiť zo soc. poist?
ďakujem
Usporiadat
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

bendži
Aj človek zamestnaný na dohodu ti môže rovnako ako "bežný" zamestnanec na riadny pracovný pomer podpísať vyhlásenie o uplatňovaní nezdaniteľnej čiastky (presný názov z hlavy neviem), vtedy mu zadávaš odpočitateľnú položku. Ako bolo spomenuté vyššie, môže to podpísať v jednom roku len u jedného zamestnávateľa.

Ak to nepodpíše a má hrubý príjem menší ako 5000,- Sk za mesiac, robí sa zrážková daň a tam sa každý mesiac odovzdávajú vyhlásenia na daňový úrad o výške zrážkovej dane...
Mňa by zaujímalo že keď dohodár má podpísané vyhlásenie, príjem menší ako 5000Sk mesačne teda každý mesiac mu vychádza nulová daň. povinnosť, v tomto prípade nemá zamestnávateľ žiadne povinnosti voči daň. úradu? žiadne hlásenia?
Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Posielajú sa štvrťročné hlásenia o preddavkovej dani.
0 0
libus72 libus72

libus72 je offline (nepripojený) libus72

Zita4
Posielajú sa štvrťročné hlásenia o preddavkovej dani.
Aha, teda potom za spomenutého Dohodára to bude nula...tak je?
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Viackrát som tu videla,že od 1. 8. sa platí 0,25% za dohodárov+študentov,volala som do SP nič o tom nevedia-kde by som to našla-ako to vlastne je?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sklenkova
Viackrát som tu videla,že od 1. 8. sa platí 0,25% za dohodárov+študentov,volala som do SP nič o tom nevedia-kde by som to našla-ako to vlastne je?
Podľa novely Zákona o sociálnom poistení sa za dohodárov okrem úrazového poistenia bude odvádzať aj garančné poistenie. To je tých 0,25 %. (Zákon 310/2006 Z.z.)
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Chcela by som sa spýtať, keď máme dohodára, to vyhlásenie sa tiež posiela na daňový úrad alebo sa necháva vo firme? V prípade že zmluva je od 17.5-18.7. a odmena je až po skončení, posiela sa niečo na daňový úrad za jednotlivé mesiace, v ktorých je odmena 0,-Sk? Diki. Adula.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vyhlásenie ostáva vo firme.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Danielka a na daňový úrad sa prihlasuje, že máme dohodára, alebo sa nahlási až, tým, že sa zašle prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za štvrťrok? Diki. Adula
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ak už je firma prihlásená na DÚ , že má zamestnancov , tak špeciálne dohodára neprihlasuje. Pošle potom len tlačivo , ktoré súvisí s jeho daňou.Ak bude mať preddavkovú...tak pošle Prehľad..., ak zrážkovú, tak Oznámenie o zrážkovej dani.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Na akom tlačive sa prihlasuje firma, keď som volala na daňový úrad, tak mi kázali napísať žiadosť o registráciu, ale ešte mi nič neprišlo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Žeby toto?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

majú dohodári nárok na dovolenku, dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
majú dohodári nárok na dovolenku, dík
AK je to otázka, tak odpoveď je nie, prečo by aj mali, nie sú zamestnancami na PZ, nie sú v pracovnom pomere.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať