Zavrieť

Porady

Knihy + sci-fi, fantasy

Filmy, hudba tu už sú, čo takto Knihy?

Dala som takýto zvláštny názov tejto téme preto, lebo mám čítanie a akékoľvek knihy veľmi rada, ale najradšej mám práve sci-fi a fantasy.

Medzi moje obľúbené knihy s fantasy tematikou patria Stalker od bratov Strugackovcov, samozrejme Pán prsteňov, výbery poviedok a noviel rôznych autorov, a veľmi obľúbenú knihu - zmiešaná fantasy s historickou : Barbari tiahnu Európou. Skvelé knihy.
A možno je to na smiech, ale veľmi rada čítam Harryho Pottera. Je to jedna z mála kníh, v ktorej po každom prečítaní nájdete úplne nový rozmer. Nielen veci a drobné súvislosti, ktoré ste si predtým nevšimli. Takéto rozmery má aj Pán prsteňov, Ostrovy čarodejov.
Usporiadat
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Moja najobľúbenejšia ,síce už staršia kniha, je Malevil od Roberta Merleho/je natočený aj film/.Ale ja prečítam všetko dobré do radu,takže sa idem pohrabať
do toho antikvariáru.A potom už len nájsť čas na čítanie.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

dana9
Mariana, super, ze si zalozila tuto temu, uplne s tebou suhlasim.
Stalkera som citala najmenej 100 krat, je to genialna kniha, s nadcasovym posolstvom, vzdy mi z nej beha mraz po chrbte. Strasne tuzim vidiet aj film, ale nie je lahke sa k nemu dostat . A tiez knihy od Lema, Asimova, Tiptree, C.J Cheryh - tu mam asi najradsej.

No a k Panovi Prstenov, nemam slov, citala som to neskutocne vela krat, aj v ceskom preklade aj v originali, davno predtym ako bol natoceny film.

S fantasy sa mi velmi paci tvorba Terryho Pracheta, neskutocne inteligentne a vtipne.

Na temu super knihy, a nielen sci - fi, by sa dalo pisat hodiny.
Ak mas este nejaky dobry tip z tejto oblasti, daj vediet.


dana
Asimov je tiež geniálny, veľmi dobré sú knihy od Strugackovcov - chrobák v mravenisku, rýchlo ma ďalšie nenapadajú.

Stalkera mám na stiahnutie.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Veľa dobrých sci-fi (vrátane klasiky - Bradbury, Lem, Strugackí a pod.) dostupných v elektronickej forme je na stránke, link ku ktorej pripol Braňo:
http://www.porada.sk/t26956-web-stra...cz-jazyku.html - naozaj je z čoho vyberať
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Andrej úplne super!!!!
Vrelá vďaka, ešte daj vedieť, či je táto stránka bezpečná.
Mimochodom, pripomenulo mi to pár skvelých knižiek:
1984 a Farma zvierat o Orwella, Galapágy od Vonneguta, pre ľahší žáner Mládí v hajzlu (na tom som sa veeeľmi bavila)od C.D.Payna, ale aj Ferlingheti, Charles Bukowski - citlivejší radšej nečítať, vrele doporučujem Stoparúv prúvodce po galaxii. Upozorňujem, že film je slabý čajový odvar trikrát vylúhovaný oproti knihe. Nečítala som v slovenčine, len v češtine, ale bolo to skutočne vynikajúce čitanie. Strašne sa to dobre číta, pozor, nie v autobuse, lebo si budú ľudia klopkať po čele, prečo sa furt smejete. Vyslovene smejete a nahlas. Prečítajte si to, je to aj na tej stránke, čo Andrej pripojil.
Samozrejme, Hlava XXII,
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Aby som nezabudla - Pán múch od Goldinga, Neuromancer od Gibsona, Mechanický pomaranč od Burgessa. Toto je také "pokročilé" čítanie, nie každého vkus....
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Marianna01
Andrej úplne super!!!!
Vrelá vďaka, ešte daj vedieť, či je táto stránka bezpečná.
Malo by to byť bezpečné - ja som si stiahol odtiaľ spústu knižiek a zatiaľ to vyzerá tak, že bez problémov. Perfektná je napr. Clarkova poviedka "Devět miliard božích jmen" - posledná v rovnomennej e-knihe.
P.S. Tú stránku pripojil Braňo, nie ja
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ja mám rada aj knihy od Zdeny Frýbovej - napr. Robin, Otcom a matkou proti svojej vôli, Z neznámych dôvodov ...Vekslák ...

A Steelovú ... tú nemusím
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Perfektné sú aj knihy od Haliny Pawlowskej - dajú sa objednať na www.motto.cz
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Martin1998
Moja najobľúbenejšia ,síce už staršia kniha, je Malevil od Roberta Merleho/je natočený aj film/.Ale ja prečítam všetko dobré do radu,takže sa idem pohrabať
do toho antikvariáru.A potom už len nájsť čas na čítanie.
a tiež od Merleho: Smrť je mojím remeslom
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Tiež dobré sú poviedky Neuveriteľné príbehy od Roalda Dahla. A z tých veselejších sa mi páčilo Zvonodrozdovo-v češtine śa to volá Zvonokosy a je to omnoho lepšie. Neviem prečo, ale sci-fi radšej čítam v češtine.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Robin je super , od Frybovej som citala skoro vsetko, Z neznamych duvodu je tiez vyborna, aj ked to nie je o psikoch. Ale jej novsia tvorba napr. Malinkaty kreten , sa mi uz paci trochu menej..

Z ceskych autorov sa mi velmi paci aj Styblova, napr. Skalpel prosim, to bolo aj sfilmovane, a tiez Nenavidim a milujem.

V poslednej dobe sa mi pacila aj kniha Gejsa, je to vraj ovela lepsie ako film. Celkovo sa mi pacia knihy z vychodneho prostredia - Cina, Japonsko, napr. od Pearl Buckovej.

Kazdmu by som tiez odporucala precitat si Agoniu a extazu, je to zivotopis Michelangela, napisal to Irving Stone.

dana
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja nemám vyhranené, či radšej češtinu, alebo slovenčinu. V slovenčine sa mi číta a chápe ľahšie, ale keď nejakú knihu prečítam najprv po česky, po slovensky mi potom "nesedí". Tak som napr. so Stopařovým prúvodcem Galaxií, ktoré sa mi zdá byť po česky omnoho vtipnešie.

Frýbovej Robin sa mi tiež veľmi páči, zakaždým sa smejem, keď ho čítam. Iné knihy som od nej ešte nečítala. Chystala som sa na Deň ako stvorený pre vážnu známosť, ale nejak ma od nej niečo odrádza...

Filmy bývajú zásadne horšie ako knihy, v obrazovom spracovaní nám nezostáva priestro zapojiť vlastnú fantáziu, musíme prijať fantáziu režiséra a scenáristu. S tým sa často nemusíme zhodnúť. Taktiež ťažko ukážu obrazom vnútorný svet hrdinov diel, podarí sa to naozaj len v niektorých filmoch.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Marianna, len si skús prečítať tú knihu od Frýbovej Deň ako stvorený pre vážnu známosť, sú to príbehy z manželskej poradne, dá sa z toho poučiť, ale sa aj pobavíš. Keď prečítaš, ozvi sa.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

A skús tú Otcom i matkou proti svojej vôli, a aj Z neznámych dôvodov, nasmeješ sa. A výborné je aj voľné pokračovanie Robina - Robin druhý a jeho rodina.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ani som nevedela, že Robin má pokračovanie. O tých ďalších som tiež nepočula. Viac som sa snažila čítať a dostávať sa k fantasy a sci-fi, skúsim aj tieto ďalšie, ak teda hovoríte, že sú dobré.
Ináč, ja málokedy poviem, že kniha je zlá. Je len vynikajúca, veľmi dobrá, dobrá a menej dobrá.

Ináč, skúste si prečítať od Istvána Nemere - Vesmírny bič. Je to veľmi nadčasová kniha...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01



Ďalšie _________ Ináč _______ ma nenapadá...

Dosť úbohá slovná zásoba...
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Dobrý deň, zapojím sa do debaty a " trochu si prihrejem polievočku". Pre tých , kto vie čítať po anglicky mám tip . Na stránke www.misung.sk nájdete sekciu KNIHY, kde sa pohybujú ceny od 30,- Sk a nájdete tam od prvých detských kníh až po encyklopedie a romány.Keď budete chcieť vedieť niečo bližšie, kľudne sa ozvite.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Čítali ste od Bernarda Werbera Mravce?
Odporúčam prečítať, skvelá kniha.

Citujem: " za niekoľko sekúnd, kým stihnete prečítať týchto zopár riadkov, narodí sa na zemeguli 40 ľudí a 700 000 000 mravcov.
Boli tu sto miliónov rokov pred nami a sú tu aj teraz. Vybudovali si paralelnú civilizáciu s vlastnými ríšami, kráľovnami, vojakmi, robotníkmi aj tajnými agentmi.
Keby raz na našu planétu zavítali mimozemšťania, bezpochyby by nadviazali kontakt nie s nami, ale s nimi"
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ivana Š
Čítali ste od Bernarda Werbera Mravce?
Odporúčam prečítať, skvelá kniha.

Citujem: " za niekoľko sekúnd, kým stihnete prečítať týchto zopár riadkov, narodí sa na zemeguli 40 ľudí a 700 000 000 mravcov.
Boli tu sto miliónov rokov pred nami a sú tu aj teraz. Vybudovali si paralelnú civilizáciu s vlastnými ríšami, kráľovnami, vojakmi, robotníkmi aj tajnými agentmi.
Keby raz na našu planétu zavítali mimozemšťania, bezpochyby by nadviazali kontakt nie s nami, ale s nimi"
To je super!... Určite si ju skúsim zohnať! O čom tak v skratke je? Samozrejme trochu viac mám na mysli, ako len že je o mravcoch...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dej ide v dvoch líniách - jedna rozpráva o pohľade ľudí na svet , druhá o tom, ako svet vnímajú mravce. Mravce komunikujú pomocou feromónov a jeden vedec našiel spôsob, ako túto feromónovú komunikáciu preložiť nám ľuďom a spätne - našu reč mravcom.
Fakt dobré, aj záhadné, aj na zasmiatie, a po prečítaní sa zadivíš, že by si si nemyslela, že mravce sú také múdre a šikovné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať