Zavrieť

Porady

Knihy + sci-fi, fantasy

Filmy, hudba tu už sú, čo takto Knihy?

Dala som takýto zvláštny názov tejto téme preto, lebo mám čítanie a akékoľvek knihy veľmi rada, ale najradšej mám práve sci-fi a fantasy.

Medzi moje obľúbené knihy s fantasy tematikou patria Stalker od bratov Strugackovcov, samozrejme Pán prsteňov, výbery poviedok a noviel rôznych autorov, a veľmi obľúbenú knihu - zmiešaná fantasy s historickou : Barbari tiahnu Európou. Skvelé knihy.
A možno je to na smiech, ale veľmi rada čítam Harryho Pottera. Je to jedna z mála kníh, v ktorej po každom prečítaní nájdete úplne nový rozmer. Nielen veci a drobné súvislosti, ktoré ste si predtým nevšimli. Takéto rozmery má aj Pán prsteňov, Ostrovy čarodejov.
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Mne sa nesmierne páčili básne T. Dylana:

"Neodchádzaj nežne do tej dobrej noci ..."

je to krásne preložené, ale teraz si nespomeniem na prekladateľovo meno, ale aj originál je úžasný:

"Do not go gently into that good night,
rage, rage against the dying of the light ..."

dana
Naposledy upravil dana9 : 18.07.06 at 10:49
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

hmm... na klasicke basne ja velmi nie som, hoci jeden cas som ich citala, ale poznala som autora, tak som mala pocit, ze velkej casti jeho myslienok a metafor rozumiem dost presne ...
ale viac ako "smutno-krasno" ktore najcastejsie v basnach je, mne vyhovuje "vtipno-krasno" ... namiesto basniciek sa casto vraciam ku knizkam, ktore mi sposobom vyjadrovania basne pripominaju. este celkom rada citam Krchovskeho, ale to su viac versovacky ako basne, hoci ... myslienky ako klasicke basne obsahuju tiez kto Krchovskeho tvorbu pozna, tak iste vie, preco sa hned rehocem

vyssie som spominala Hornickovu knizku, ... prikladam na ukazku rovnomennu poviedocku, aby ste si mohli urobit predstavu pripadne
0 0
liebling liebling

liebling je offline (nepripojený) liebling

Už dobrú hodinu hľadám nejakú stránku, z ktorej by sa dali zadarmo stiahnuť knihy od Agatha Christy. Zbožňujem totiž detektívky. Prednedávnom som si stiahla nejaké od Doyla, už som ich aj prečítala, tak by sa mi niečo na víkend zišlo Poteší ma niekto?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, ja síce som fanúšikom iného žánru, ale môj manžel je blázon do scifi kníh. Vždy som mu chcela nejakú kúpiť, ale vždy to skončilo pri tom, že neviem ktorá by sa mu páčila. Rozmýšľam, že asi najprv prečítam obsahy všetkých čo má doma, a niečo podobné nájdem. Teraz ani neviem autora nejakej. Poradí niekto? Dajte tip. Dakujem
0 0
laznik laznik

laznik je offline (nepripojený) laznik

skuste antikvariat, nemusite citat v pocitaci a nebude to tolko stat.

Vela A. Christie najdete www antikvariatik.sk neda sa mi este vlozit link tak to budete musiet napisat rucne...

a tiez tam je dost sci-fi knih
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať