Zavrieť

Porady

Vlastný náčrt pôdorysu - Pripomienky

zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

nakreslila som si vlastný podorys - návrh domu. Veľkosť pozemku 602m2, zastavana plocha 9 x 13,5 m.

Co na to poviete? Ak si najdete minutku pozrieť mi na to, či vam neudrie niečo do oka, že je veľmi nepraktické a tak...

Vysvetlivky k orientácii:
N - sever
S - juh
W - západ
E - východ

Dakujem za akékoľvek pripomienky.

Zuzka
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

3d... Nejako mi nejde pridat iny pohlad...
Naposledy upravil zk24 : 12.07.16 at 16:10 Dôvod: Nejako mi nechce pridat fotku
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Ved ale maju tam zadverie, nie? A detto aj pred dverami priestor pravedepodobne bude zastreseni... zase keby ho mala rozsirit, co by mozno o meter bodlo... tak by bolo treba natiahnut cely dom... podla mna.. z kuchyne ani izieb sa tam neda velmi brat, bolo by to natesno... a medzi obyvkou a vchodom ma este aj dvere... tam by sa inak hodili zasuvacky.

Sprchace su naj murovane, ked budem mat cas mozem ti odfotit nase kupelne, sice este bez nabytku ale ... ))))
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To su akoze posuvne dvere
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zuzka, vyzera to dobre, len sa mi zda malo ulozneho priestoru ... napr. kam das kufre, sportove potreby, sezonne veci ... kde to budes ukladat? ... a hlavne neskor, ak pribudnu deti
Rohova vana podla mna zbytocnost ... uvazuj, ked budes mat male dieta, tak prides o chrbat pri jeho kupani ...tiez suhasim s nazorom na vacsi murovany sprchovy kut, ak by sa dalo vyspekulovat, tak by som dala dvojumyvadlo a aj bidet - super vec aj pri detoch
2 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Inak vana sa da oblozit tak ze pod nou sa robi taky.. no.. skok, aby sa clovek vedel postavit uplne k nej.. cizi nohy idu trochu pod vanu... Ja nedam na rohovku dopustit deti su male kratko... do stredu sa postavi vanicka a hotovka a sprchovaci tam je, takze ho iba treba dobre "urobit" Izieb je tam habadej v kazdej vidim miesto na vstavanu skrinu a haraburdie moze ist na povalu ak teda nejaka bude.. mohla by byt.. alebo haraburdie nebude
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

avalik
Zuzka, vyzera to dobre, len sa mi zda malo ulozneho priestoru ... napr. kam das kufre, sportove potreby, sezonne veci ... kde to budes ukladat? ... a hlavne neskor, ak pribudnu deti
Rohova vana podla mna zbytocnost ... uvazuj, ked budes mat male dieta, tak prides o chrbat pri jeho kupani ...tiez suhasim s nazorom na vacsi murovany sprchovy kut, ak by sa dalo vyspekulovat, tak by som dala dvojumyvadlo a aj bidet - super vec aj pri detoch
Dvojumyvadlo to je. Ale software neumoznoval to nakreslit tak som aspon kvoli vytyceniu priestoru dala 1 velke. Vana neni dobra k detom? Ja ju chcem hlavne kvoli detom, teraz mam iba kut a vanu som brala pre deti. bidet nebude ale wc so sprskou to je. Na bidet neni miesto. Toto je wc ktore ma kvazi rucnu sprchu. Nemusis presadat, a spravis si smer a tlak aky chces. To je nahrada bidetu,

No odkladaci priestor... Hmmmm... Neviem kolko mi ho treba.ale dufam ze veci ako stromcek, lyze,.zimne gumy, atd pojdu do podkrovia.... Kolko treba skrin? Fakt netusim. Nemam deti
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Zuzka, na povalu povedú výklopné schody? Máš ich zosúladené s konštrukciou krovu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zk24
...zimne gumy...pojdu do podkrovia
Jésus máriška...to vážne ?
Predpokladám, že nie iba gumy, ale rovno komplet kolesá.
No ja Ti neviem, ja dávam kolesá (či letné alebo zimné) do kôlničky. Mohol by som aj na pôjd, ale predsa len váha jedného kolesa má čo do seba...či ?

Na fotke máš pripojené aj siluetu auta, takže bude/je aj auto...to je jasná vec.
Odhliadnúc od samotného domčeka (celkom ujde) by si mohla (ak si už nie) pouvažovať aj nad umiestnením takých vecí, ktoré proste do domu nepatria...záhradné náradie, nejaká kosačka, atď....vhodný priestor pre partnera - tzv. trucovňa (ja mám dve)...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zk24
Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy
Nie, nie je to problém...môj určite nie.
Dovolím si tvrdiť, že prehadzovať gumy na jednu sadu diskov nie je veľmi dobrá voľba...lepšie je mať dve sady diskov na letné a zimné pneu. Prehodenie je rýchlejšie a odpadá aj to neustále vyvažovanie atď....
Ale to sme odbočili.

Hm, ak môžem poznámočku k tomu domčeku...myslím si (ba som presvedčený), že postupom času zistíš/te, že rozmery proste nebudú vyhovovať...možno už hneď po postavení a uložení tých vecí.
Ale to je len môj súkromný názor...mimochodom, moja kôľňa má cca 5x6m a niekedy si myslím, že aj to je málo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vicktor
zk24
Ako myslis zadverie? .
Myslim tak, aby tam bol este "predkroj" / predvstup. Ako som napisal v zime pridete domov alebo budete vitam navstevu a snehova fujavica dofujaci az na gauc v obyvacke.

P.S. pre admina - preco sa nedaju prispevky komentovat?
[
LEbo je to debata. Do debaty môžeš pridávať hoci koľko príspevkov. A môžeš ich aj komentovať, ako ja - tým, že ich odcituješ.

Ak je téma zadaná ako otázka, tam každý môže pridať iba jednu odpoveď, ale k odpovediam sa môžu pridávať komentáre. Treba rozlišovať medzi diskusiou a otázkou.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

buchač
zk24
Gumy. Nie kolesa. Je v tom nejaky problem ? Zahradny domcek bude na motyku, kosacku, bicykel, ard. Ale trucovna to asi nebude. Je to moc male na trucovanie tak 2x2m... Trucivat nech si ide do krcmy
Nie, nie je to problém...môj určite nie.
Dovolím si tvrdiť, že prehadzovať gumy na jednu sadu diskov nie je veľmi dobrá voľba...lepšie je mať dve sady diskov na letné a zimné pneu. Prehodenie je rýchlejšie a odpadá aj to neustále vyvažovanie atď....
Ale to sme odbočili.

Hm, ak môžem poznámočku k tomu domčeku...myslím si (ba som presvedčený), že postupom času zistíš/te, že rozmery proste nebudú vyhovovať...možno už hneď po postavení a uložení tých vecí.
Ale to je len môj súkromný názor...mimochodom, moja kôľňa má cca 5x6m a niekedy si myslím, že aj to je málo.

Je mi jasne ze cim vacsi tym lepsi. Ale uff 30m2 si nemozem dovolit. Pozerala som ake sa predavaju, a z toho som vychadzala. Vacsinou to je 2x2m. Vychadzam aj z mojich financnych (ne) moznosti. Mozno si neviem uplne predstavit co vsetko take clovek ma na dome... 5x6 ved to je uz plnohodnotna garaz Ten asi tiez nebude hned od zaciatku. Postavim dom a pak uvidim kolko zahradneho domceku tam vojde. Ale ked pozeram co maju ludia, tak vacsinou ten 2x2. Preto som z toho vychadzala.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Veľmi pekný. Ale to si asi finančne aj rozmerovo nemôžem dovoliť... Sama neviem odhadnuť čo všetko sa mi pri dome nahromadí, čo tam treba odpratať.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Cenová predstava na dom?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dom či záhradný domček?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24
Dom či záhradný domček?
Dom. Reku či sa mi oplatí to len tak nezáväzne spočítať....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

zk24
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zk24
Chcem sa vojsť do 80,000 holodom. A 20,000 dorabka na kluc. To je pre mna maximálna hranica. Cim menej tým lepšie
Všetko sa dá. Aj za menej. Ale treba si zistiť ceny materiálov, pozbierať cenové ponuky prác a urobiť dobrý a podrobný rozpočet. A toho sa držať. Za tú cenu to vidím skôr na montovaný dom. Vnútorné usporiadanie máš jednoduché (myslím steny - žiadne výstupky, zlomy), väčšinou rovné steny kolmé na seba. Taký sa ľahko zmontuje.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marleau
Holodom sa myslí čo konkrétne? Každý to ináč posudzuje.
Všetko okrem interieru... (obklady, dlažby, sanita...). Holodom mal by obsahovať hrubu stavbu, strechu, komín, okna, upravené steny, exterierove zateplenie, podlahové kurenie, krb.... atd...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať