Zavrieť

Porady

MBI

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
Usporiadat
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

pracoval som v MBI 6 rokov. ziskali ma ako mladeho chalana a vypracoval som sa na poziciu 4. tato praca bola pre mna velmi cennou skusenostou, z ktorej cerpam doteraz. problem bol ale v jednej veci. bol som pevne presvedceny o sile a kvalite firmy a takto som to podaval aj klientom.
bohuzial, neskoro som zistil, ze firma MBI nie je poradenskou firmou - je to predajna poistnych produktov. velakrat som predal poistku klientovi v presvedceni, ze je to pre neho to najlepsie, pretoze som uveril tomu, co nam hovorili na skoleniach. avsak hovorili nam iba to, co sa im hodilo. az ked som sa rozhodol, ze si potrebne informacie zadovazim sam a skutocne som zacal studovat financny trh, zistil som, ze pracovat pre MBI uz dalej nemozem, pretoze uz neverim tomu, co hovorim klientom. a niektorym sa dodnes nemozem pozriet do oci, hoci som ich vedome neoklamal.
a ano je pravda, ze nam tam islo len o proviziu. velakrat som sa stretol s tym, ze ak som chcel pre klienta nieco vybavit, musel som to riesit priamo s poistovnou, kedze v MBI sa papiere akosi stratili...
aby som to zhrnul, povazujem sa za cloveka, ktory naozaj chcel klientovi pomoct, aby sa zabezpecil na starobu, napriek tomu vdaka nepresnym a zavadzajucim informaciam od vedenia firmy som klientovi casto aj uskodil.
nechcem ale, aby to vyznelo, ze MBI je najhorsia firma tohto druhu. som presvedceny, ze OVB, ALLFINANZ a AFS a mnohe dalsie su na tom rovnako. objektivne poradenstvo vam totiz moze poskytnut jedine clovek, ktory za to nema priamu proviziu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ked ti niekto ponuka nieco nenormalne vyhodne, tak tomu ver ze je to nenormalne vyhodne - PRE NEHO! Treba sa naucit filtrovat veci ktore su realne a ktore nerealne.
0 0
Vikino4 Vikino4

Vikino4 je offline (nepripojený) Vikino4

Ano stretol som sa s MBI, no ja sa musim vyjadrit v kladnom slova zmysle (v dobrom), nie ze by som im robil reklamu. Vybavoval som si cez nich hypoteku a trvalo to kratsie ako v banke pretoze vela veci za mna vybehali ludia z MBI. V porovnani s banko do ktorej som musel prist najmenej 10-krat a stale nieco chceli-a to nepocitam kolko som si vystal.

A co sa tyka poistky tiez ma poistoval clovek z MBI. Clovek ktory sedi v poistovni zhrabne za vasu zmluvu tiez províziuu takze mate jedno ci ju zaplatite brokerovi z MBI alebo niekomu za stolom v poistovni koho este ani nepoznate. V porovnani poistovne a MbI, clovek v MBI vam moze ponuknut viac produktov viacerych poistovni ako Jedna poistovna. Samozrejme su v MBI ludia ktorý sa v tom vyznaju a poradia ale aj ludia ktory sa niebarz vyznaju...preto odporucam niekoho o kom mate referencie. No a ludia v poistovni za stolíkom maju nízke fixne platy + provízie z podpísaných zmluv ale ja tam sú ludia ktorý sa vyznajú a ludia ktorý len hustia halusky.
Je len na Vas co si vyberiete, ja vam pisem len o mojej skusenosti takze to velmi nezovseobecnujte!!!
Ps: pre mna bola vyhoda ze clovek z MBI je flexibilnejsi ako poistovna alebo banka.
0 0
mirodic@zoznam.sk mirodic@zoznam.sk
zenac s jednou dcerou,jednou zenou a starym autom:o) ...viac
Zdravym vsetkych na porade.Super stranka.Konecne aj ja ako robos mozem povedat ze idem na poradu.Ohladom MBI mam aj ja nieco.Sice nic zle ale uz sa na mna lepia.Zatial uspesne odolavam.Neodolal som vsak poradcovi OVB pred 6 rokmi a velmi toho lutujem.Kedze som sa dal poistit len aby mi uz dal pokoj,tak som ho poprosil aby mi ponukol nieco vyhodne.Minuly tyzden som to vdaka MBI poradcovi zrusil a z vlozenych 45000 mi vyplatia 9615 sk.Takze POZOR POZOR komu a naco naletite.Kedze sa potrebujem zabezpecit na dochodok,tak sa vypytujem kde sa da.Pocul som ze MBI neodskakuje daleko od OVB.Takze asi naozaj len do nejakej serioznej poistovne.Drzim vsetkym palce.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
z vlozenych 45000 mi vyplatia 9615 sk
v každej poisťovni to bude rovnaké. Nejde o MBI, OVB pretože tí len sprostredkujú produkty poisťovní. Ak by tie produkty boli tak dobré, tak by ich poisťovne nepredávali cez tieto firmy a ušetrili by na províziách.
Keď pôjdeš priamo do poisťovne, tak dopadneš úplne rovnako.

A hlavne, nepríde ti divné, že sa poisťuješ napriek tomu, že chceš sporiť?
Lebo píšeš že sa chceš zabezpečiť na dôchodok.

Ak píšeš "vložil som", tak z toho vyplýva že chceš sporiť a nie byť poistený. Je inak celkom normálne, že ti nemohli dať toľko čo si "vložil". Ani keď zrušíš poistku na auto ti "vložené" peniaze nevrátia.
Jednoducho si platili za krytie rizika.

To len ten pánko z OVB ti povedal, že sa "zabezpečuješ" na dôchodok.

Treba si najprv rozmyslieť, či potrebuješ kryť riziko (a platiť zaňho) smrti, invalidity a podobne. Ak áno, tak má nejakéto životné poistenie význam.

Ak chceš len sporiť na dôchodok, tak si nájdi sporenie a nepotrebuješ poistky.

V prípade, že by tvoja smrť niekomu finančne skomplikovala život (rodine), tak máš predsa tú nasporenú sumu na dôchodok. Ak je tá suma už dostatočná, tak životnú poistku nepotrebuješ. Dovtedy by to mohlo mať význam.
0 0
warner warner

warner je offline (nepripojený) warner

Falap,len pre upresnenie pouzivanie externych sieti je osvedcena metoda ako distribuovat produkty cez spolocnosti ktore maju na to prostriedky a vyskolenych ludi, a mozno by si sa divil aku podstatnu cast ich obratu tvori prave externy odbyt.
A co sa tyka nasporenej sumy na smrt tak riesit to tym ze si clovek povie "ved keby nieco,tak rodine vyplatia co mam doteraz nasporene"je krajne nezodpovedne,vzhladom na to ze smrtou clena rodiny (pokial sa jedna o otca alebo matku) odide jeden z hlavnych prijmov a zostavajuca rodina sa vyrovnava nielen so stratou milovanej osoby,ale zacne zapasit aj s financnymi problemami.Preto by som krytie rizika smrti neplietol do sporenia,pretoze su to dve uplne odlisne veci- tolko len pre upresnenie

Ale inak mas vcelku pravdu a suhlasim s tebou
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pán poisťovák, uvažuj a čítaj poriadne!

Ak mám v hotovosti nasporených 300 000 na nečakané udalosti, na čo mi preboha je životná poistka na 300 000? V poistke platím povedzme 1000/mesačne, lebo nemám peniaze a keby som zomrel, tak moja rodina bude potrebovať nejakú hotovosť. Spočítal som si akú vysokú hotovosť by moja rodina potrebovala a podľa toho som sa poistil.
Ale ak ja už mám nasporených presne toľko korún koľko chcem pre prípad mojej smrti (napríklad v úsporách na dôchodok), tak je hlúposť poisťovať si ešte raz túto sumu. Ak zomriem, tak ten dôchodok potrebovať nebudem a preto nie je problém ak ho použije moja rodina.
0 0
warner warner

warner je offline (nepripojený) warner

Zda sa ze si skutocne odbornik s dlhorocnou praxou a stalym kmenom klientov,takze sa budem aj tak vyjadrovat:

Existuje viacej preferovanych sposobov ako sa maju volit poistne sumy na rozne rizika.Pokial si nacal otazku poistnej sumy na smrt,tak by ma velmi zaujimalo,podla COHO by si si vypocital aku sumu by tvoja rodina potrebovala v pripade tvojej smrti-cize na ako dlho by z nej mali zit?
Moznost riesit to sporenim sa mi zda skutocne zaujimava a to z toho dovodu,pretoze ak by si chcel mat rodinu krytu sporenim na spominanych
300 000,tak pri 1000 mesacne by si mal potrebnych 300 000 k dispozicii po 18 rokoch sporenia v IZP vo forme odkupnej hodnoty....takze tymto sposobom by si musel mat krystalovu gulu aby si presne vedel vypocitat kolko bude odkupna hodnota vo chvily tvojej smrti (odkupna hodnota sa s rokmi stale meni)-t.j. aby bola na urovni tebou "vypocitanej" pozadovanej sumy na smrt.

PS:neni tato tema nahodou ohladom MBI?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
warner, nie som poisťovák a poistením sa nezaoberám. Ja som nepočítal koľko potrebuje moja rodina. Ja som uviedol len príklad. A skús sa aspoň snažiť porozumieť tomu čo píšem.

Jednoducho ak mám v banke nasporených 300 000 na dôchodok, tak nemá význam platiť si poistku s krytím na 300 000. O tom som ja písal.
A ešte o tom, že ak niekto ponúka životnú poistku ako sporenie na dôchodok, tak na to dotyčný akurát tak slušne zarobí. Ale klientovi dal asi tú najhoršiu možnosť čo mohol.
0 0
warner warner

warner je offline (nepripojený) warner

falap,velmi dobre rozumiem tomu co pises, a pre zmenu skus ty pochopyt to co pisem ja - aj ked nie si poistovak

Snazil som sa ti len objasnit ze urcenie vhodnej potrebnej sumy na smrt je ten kamen urazu. Pre zjednodusenie povedzme ze potrebujes naozaj tych
300 000 na krytie rodiny a mas ich na ucte. Tu sa ale naskyta otazka:ako dlho by si tie peniaze drzal pre ucely krytia?Pretoze ak nemas uz spominanu krystalovu gulu aby si vedel kedy zomries,tak ich tam musis mat dovtedy dokedy je potrebne niekoho kryt.A to mozu byt cele desatrocia.

A to nehovorim o tom ako si pekne a pohodlne zhodnotis tvojich 300 000 pocas doby krytia - samozrejme nie cez super vyhodne bezne ucty v bankach

Mozne riesenie je napriklad oddelit krytie rizika smrti od sporenia - cize zvlast si budes platit par supov za krytie smrti a zvlast si budes sporit.

A co sa tyka toho ze zivotne sporenie nie je vhodne na dochodok- tu je jasne vidiet ze si uplny laik a nemas ani potuchy ako to vlastne funguje.
Totiz kazda poistna zmluva sa da nastavit vo vseobecnosti dvoma sposobmi:
v prospech poistovne ALEBO v prospech klienta - a to zalezi na dotycnom poistovakovi resp.poradcovi a samozrejme na jeho odbornosti. No a co sa tyka nasporenej sumy tak jeden realny priklad:

Pokial budes vkladat 1000 Sk mesacne do IZP na dobu 35 rokov,tak pri vklade 420 000 bude odkupna hodnota zmluvy cca 1 120 000 pri priemernom triezvom uroceni 6% fondov.(vypocet bez zapocitanej inflacie a zdanenia zisku).
Pokial sa ti to zda moc nevyhodne,tak asi poznas lepsie sposoby ako si nasporit na dochodok...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Pri tom IŽP si zabudol na jednu podstatnú vec. Nikdy v ňom nedosiahneš výkonnosť ako v rovankom fonde bez IŽP. Totiž v rámci IŽP ti VŽDY zostane nejaká čiastka na krytie (aj keď ju maximálne potlačíš) a kopec neviditeľných poplatkov. A to aj keď si nastavíš sporenie na max. voči poisteniu.
Vždy na tom zarobí poisťovňa, ale nie klient.

Daj si poradiť od zbehlejších poradcov:
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?f=7&t=640
0 0
warner warner

warner je offline (nepripojený) warner

Co sa tyka vykonnosti IZP tak to uz otvaras dalsiu temu...v kazdom fonde mas poplatky a navyse nie je vsetko cierno biele...je otazne kolko ludi je schopnych prevziat zodpovednost za svoj dochodok tym ze celu dobu sa budu venovat vybranym fondom a hrat sa na investorov...pre vacsinu je bezpecnejsie nechat to na poistovnu...to je proste fakt...mam s tym dost skusenosti - absolutna vacsina mojich klientov by sa sama zruinovala keby sa o to pokusili....

kazdopadne dik za link....vyzera to na zaujimave forum plne "skusenejsich" poradcov
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ako "nechať na poisťovňu"?

Veď tá to fúkne pri IŽP zas len do fondu a ten fond si vyberám sám. A hovorím to, že ak do toho vybraného fondu investujem mimo IŽP bude to výhodnejšie.

A. Poisťovák ma presvedčí, že mám sporiť cez IŽP 1000/mesačne. Spolu vyberiem fond XY v rámci tohoto IŽP.
B. Sám bez poistenia sporím do fondu XY (rovnaký ako v IŽP) 1000/mesačne.

otázka znie, kde na tom budem lepšie?

Toto som sa snažil riešiť.

Ak by som sa chcel ešte aj poistiť, tak rozhodne nezvolím IŽP, ale rizikovú poistku.
0 0
warner warner

warner je offline (nepripojený) warner

tym nechat na poistovnu som myslel to,ze normalny bezny clovek nema cas ani chut sa starat denne o to kde a o kolko klesol ci stupol jeho fond resp. portfolio (a vacsina je ochotna sa o to zaujimat max. raz rocne)
Existuju ludia co sa snazia tomu venovat a su ochotny sa pustit do fondov....ale zivot je o niecom inom...pride rodina,zaujem moze opadnut,popripade pride situacia kedy bude potrebovat nahle peniaze a SUP a dochodok sa premeni napr. na super auto....kdezto cez IZP to neni take jednoduche...
Je pravda ze pri fondoch napriamo netlacis peniaze poistovni ale platis poplatky o ktorych vies,lenze kto ma vacsiu sancu dotiahnut do az do konca?
Ten s poistkou alebo ten s fondami napriamo?

Je to smutne ale IZP je zatial pre vacsinu slovakov jedna z mala moznosti ako si sporit na dlhsiu dobu....
0 0
luciferova luciferova

luciferova je offline (nepripojený) luciferova

dobry den, bola som dnes na stretnuti s MBI, mala som z toho celkom dobre dojmy, pokial som si neprecitala diskusiu. takze vravite radsej nie?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
čo radšej nie? čo ste riešili na stretnutí?
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Ahojte. Ak môžem poradiť nikdy sa nedávajte poistiť cez tretie osoby. Aj som mala zlú skúsenosť s takýmto "poradcom". Uzavriete u neho zmluvu a viac o ňom nebudete počuť, a zohnať ho?! Nikde som sa nevedela dopátrať kde ho zohnať. A každý ma posielal _odvolával sa len na neho. Takže s týmto nič nedoriešiš. A viete čo som začala robiť ja ? Robím poradcu - ale profesionálnu pre jednu jedinú spoločnosť. A zo skúsenosti- keď s niekym uzavriem zmluvu, nasleduje tzv. "klientský servis" to znamená, že nimim. po pol roku sa každému z nich ozvem, či je všetko v poriadku , či sú spokojní, nepotrebujú poradiť atď. Je to fajn pocit, že ľudia Vám veria. A ja viem, že to čo ponúkam naozaj kvalitné produkty. Katica
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Toto som sa snažil riešiť.

Ak by som sa chcel ešte aj poistiť, tak rozhodne nezvolím IŽP, ale rizikovú poistku.[/quote]
Falap, chápem ťa. Ale nie je každá IŽP rovnaká, našťastie sú tu aj iné produkty - kombinované životné-kapitálové + investičné. Čiže máš tam istotu a ty si vyberáš poistnú sumu na určité riziká ktorá je istá. Investícia do fondov je len ďalšia časť.
0 0
bombarado bombarado

bombarado je offline (nepripojený) bombarado

Zdravim tu je Rado z New Yorku.
Ja som si precital niekoko odpovedi na vasu otazku co s MBI a mozem vam povedat pravdu, ze som sa poriadne zabavil ale aj poplakal.
Nejde mi do hlavy ako mozu byt niektory ludia takto ovplynitelny, ved to je viditelne zdieranie a vytahovanie z ludi peniaze.Ja sa cudujem ze ich ludia nesudia a nezmiatnu taketo firmy zo sveta.
Ja si myslim, ze ludia su neinformovany, ziju si na svojom piesocku ako pstrosi a ked sa objavy nejaky obcan v kravate tak mu naletia na hocijaku somarinu co povie.
Tu v USA sa takymto spolocnostiam smeju ako je AMWAY a ZEPTER, takto sa ludia nikdy nestanu bohatsimi iba vacsimi chudakmi, lebo z vas zderu aj to najmenej co maju.
Dufam, ze si tutu spravu precita co najviac ludi predtym nez urobia nejake rozhodnutie.
Zivte sa tym co viete ludia, alebo sa poinformujte predtym nez urobite nejake dolezite rozhodnutie, lebo vas zderu z koze.
SUDTE ICH nech sa im z gati kuri,potom prestanu oblbovat tvrdo pracujuci slovensky narod.
Zdravim
0 0
luciferova luciferova

luciferova je offline (nepripojený) luciferova

no bolo to stretnutie, na ktorom nas spracovavali, aby sme sli robit poradcov, ci ako ich volaju. na stretko, ci skolenie do Vyhni a potom Turecko, Las Vegas a pod. vylety. kolko mozeme mesacne zarabat a kolko zaraba dotycny a pod. viedol to isty pan Vilo, priezvisko som nerozumela, no je vraj byvaly sportovec a trener. jeho medak mal znacku ZM(zlate moravce).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať