Zavrieť

Porady

MBI

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
Usporiadat
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
nikdy som nerobil v tomto biznise, ale niečo sa odhadnúť dá. Životné poistky sa uzatvárajú v priemere s 1000/mesačne poistným - kvôli daňovej optimalizácii. Z tejto poistky ide ako provízia poradenskej firme cca 1,5 ročného poistného(180000). Tebe z toho dajú povedzme tretinu (zvyšok berú štruktúry nad tebou - chlapík na medveďovi ZM : -).
To máš 6000 korún provízie. Ak urobíš mesačne 4-5 takýchto poistiek, tak ti to po odrátaní nákladov, daní, odvodov vyjde ako normálny plat. Pokial chceš aj medveďa, tak musíš budovať štruktúru, z ktorej budeš brať rozdielové provízie. Čiže tvoj tím bude tak trochu makať na teba - rovnako ako ty makáš na toho kto ťa zlanáril.
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

kratka informacia pre FALAPA:
po roku som sa vratil k tejto diskusii a vidim, ze pribudlo par prispevkov. rad by som reagoval na prispevky od FALAPA.
vsetko co pises, je v poriadku. az na jednu malickost. ak mas peniaze v banke a zomries, tak sa stavaju sucastou pozostalosti a idu do dedicskeho konania. rodina ich dostane az niekolko mesiacov ak nie rokov po tvojej smrti. myslis si, ze im to vtedy pomoze? nepotrebuju nahodou peniaze hned ako sa ti to stane, aby si mohli vyriesit zivotnu situaciu okamzite?
na rozdiel od banky, poistovna vyplaca peniaze hned (ak nie je podozrenie z poistneho podvodu alebo si nespachal samovrazdu prilis kratko po uzatvoreni zmluvy). cize peniaze pomozu rodine vtedy, ked maju pomoct.
a predstav si situaciu, ze nezomries, ale ostanes ochrnuty tak, ze budes moct hybat iba hlavou alebo mozno rukami. pre rodinu je to este horsia situacia, lebo ta bude musiet zivit, kupovat drahe lieky, platit narocne rehabilitacne procedury a operacie. a este sa budu musiet starat aj o seba.
a teraz si predstav, ze mas uzatvorenu poistku, kde v pripade invalidity poistovna setri peniaze dalej a este ti vyplati peniaze na liecbu. ano stoji to nejake peniaze, z ktorych pravdepodobne velka vacsina skonci vo vreckach manazmentu poistovne. ale zaroven si za tie peniaze kupujes istotu, ze prezijes aj ked to nebudes moct sam ovplyvnit.
este stale sa ti javi zivotne poistenie ako hlupost?......
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
sajner to je pravda. Ale ne tú okamžitú potrebu mi stačí cca 100 - 500 tis. Stačí mi teda životná či rizikovka na túto sumu. Nepotrebujem cez IŽP ešte aj "sporiť" tisíce mesačne.
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

ahoj FALAP. suhlasim s tebou. po rokoch stravenych v mbi (vid moj starsi prispevok) a po dalsom samovzdelavani je mi jasne, ze ak si chcem iba sporit, tak v IZP sa len dobrovolne vzdavam moznych vynosov v prospech poistovne v podobe poplatkov. urcite je vyhodnejsie sporit si priamo do fondov cez niektoru banku.
plati to vsak za predpokladu, ze si tam naozaj ludia budu pravidelne mesacne sporit urcenu sumu. a ze budu mat jasny ciel, kvoli ktoremu si setria. myslim, ze v dnesnej dobe si len blazon na dochodok nesetri, takze o potrebe setrenia na tento ucel vobec nejdem polemizovat. cez poistovnu to ma preto len ten vyznam, ze ked uz mas uzatvorenu zmluvu, tak ta to kazdy mesiac donuti vlozit dalsiu sumu a jednoducho si setrit "musis".
vela slovakov bohuzial nie je schopnych dodrzat tuto disciplinu a bud zabudnu alebo si povedia, ze teraz nemam a tak dalej....
ale ti, ktori si to ustrazia a budu vediet 30 rokov kazdy mesiac vlozit do fondu povedzme tisicku, tak ti sa budu mat dobre a urcite zarobia viac, ako cez IZP.
a co sa tyka zivotnej poistky - suma, ktoru vyplati poistovna by mala byt minimalne dvojnasobok tvojho rocneho prijmu (v zavislosti od rodinnych potrieb samozrejme). nezabudni, ze ta suma ma nielen vyriesit nahlu situaciu (pohreb a podobne), ale ma zabezpecit rodinu minimalne na rok az dva, aby sa z toho vedeli financne spamatat a nahradit tvoj prijem na povodnu uroven.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
a co sa tyka zivotnej poistky - suma, ktoru vyplati poistovna by mala byt minimalne dvojnasobok tvojho rocneho prijmu (v zavislosti od rodinnych potrieb samozrejme). nezabudni, ze ta suma ma nielen vyriesit nahlu situaciu (pohreb a podobne), ale ma zabezpecit rodinu minimalne na rok az dva, aby sa z toho vedeli financne spamatat a nahradit tvoj prijem na povodnu uroven.
to hej, ale poistka mi stačí len na tie najrýchlejšie potreby ešte pred dedičským konaním. Po ňom už rodina môže použiť prostriedku určené na dôchodok, ktoré smrťou stratili význam.

Čo sa týka tej nedisciplinovanosti pri sporení na dôchodok a z toho plynúca výhod životných poistiek voči priamemu sporeniu do fondov:
Finančné inštitúcie by mohli vypustiť sporiaci produkt, ktorý by bol čisto fondový, transparentný a čo sa týka poplatkov nízkonákladový (teda oproti IŽP). Zároveň by oproti klasickým sporeniam do fondov mal nejaké tie brzdy a obmedzenia pre predčasný výber. Nebolo by to naozaj nič zložitého (niečo ako uzavreté podielové fondy).
Ale fin. inštitúcie by prišli o hlavnú výhodu životných poistiek pre nich: netrasparentnosť poplatkov.
0 0
siska1654 siska1654

siska1654 je offline (nepripojený) siska1654

Ak by som mohla povedať,OVB a MBI sú spoločnosti,ktoré idú riadne po obchode a chcú len provízie.Je však ešte jedna spoločnosť ZFP a tá stojí za to.Mám s ňOU LEN DOBRE SKúSENOSTI,ODPORúčAM
0 0
michaela15 michaela15

michaela15 je offline (nepripojený) michaela15

To si tam vydržal dlho ja som odišla po druhom školení . Ide im len o zisk nie o klienta lepšie je obísť poisťovne
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Nemáte prosím skúsenosti so spoločnosťou PARTNERS GROUP SK? Moc by mi to pomohlo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kamarátku táto firma lanárila, že ponúkajú zamestnanie. Bola na pohovore skoro dve hodiny.
Po dvoch hodinách sedenia odišla iba s nakreslenými papiermi, ako bude dovolenkovať v Turecku každý rok aj s rodinou,ako táto firma má kontakty v Dominikánskej republike-samozrejme tiež núkali dovolenky,ako bude profesionálne rásť a krásne si užívať.
Keď som sa jej spýtala, čo by konkrétne robila, tak nevedela odpovedať. Vraj vždy keď sa na to spýtala pani z MBI, debata skľzla na ďaľšie výhody, dovolenky... a stále dookola.
Žeby ďaľšia "pyramídka"???
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pyramídka určite nie. Klasické sprostredkovanie fin. produktov, najmä poistiek. Partners presne rovnako. Ak je niekto šikovný obchodník, tak to má význam skúsiť. Ale ak máte problémy oslovovať ľudí, komunikovať s nimi a následne predávať produkt, tak to nie je pre vás.
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

no ja som si vsimla,ze tu pisu vecsinou ludia ktory uz pracovali v tychto firmach a nepostupili dalej tak traz na to vsetko kydaju od zlosti ale moja suseda s tym tiez pracuje a mne sa to pozdava uistit ma vedela vo vsetkom ....ja si myslil ,ze kazdy ten produkt ma nieco vyhodne v sebe-len treba davat pozor co ten clovek vlastne ponuka a nie ako ty co pisali ,ze si porobili z mluvy a teraz to musia platit,tak naco si ich robili?zebi chceli aj na sebe zarobit?a teraz nadavaju.....
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

to bolo inac dobre ,ked sa pride niekto opitat na nazory tychto spolocnosti na na najvecsiohovarak na nete....tak s tymto postojom sa clovek isto pohne dalej
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

mila vasilka, pozri si prosim ta prispevok, ktory som sem napisal pred par mesiacmi - nachadza sa na strane 3.
ked si ho precitas, napis mi sem, kam som nepostupil a v com sa moj prispevok nezaklada na pravde.
nemam totiz vobec pocit, ze by som na MBI kydal. napisal som tam iba to, co je pravda a co som zistil pocas tych 6 rokov, kedy som mal moznost pracovat s informaciami, ku ktorym som sa dostal.
takze este raz - napis mi prosim, v com sa mylim a v com som na MBI kydal.
dakujem a prajem ti pekny den.
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

produkty a praca su dva odlisne veci,to ako sa v poziciach tahaju privat broukery to je jedna vec a produkty su druha vec.....
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

ja so nemyslela tym teba ale jedneho co tam pisal,ze si porobil zmluvy a teraz ich musi platit....
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

tak mozes mi poradit ?ked si tam pracoval,je isto take vyhodne si zobrat z tamat uver?alebo v tom nieco je -niejaky chytak?porad mi....
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

vyborne si to napisal...
0 0
vasilka vasilka

vasilka je offline (nepripojený) vasilka

preco najhorsiu moznost falap?
0 0
fefe22 fefe22

fefe22 je offline (nepripojený) fefe22

Zdravím Sajner!

Mal by som jednu otazku. Co bola ta nova informacia, co si sa dozvedel o MBI, resp. dozvedel o financnom trhu? A koli comu si sa rozhodol "zahodit" 6 rokov kariery vo firme MBI?

Vopred ti dakujem, a cakam na odpoved!
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

ahoj fefe22,
to nebola nejaka konkretna informacia, skor islo o celu skladacku, pozostavajucu s malych informacii a skusenosti. u mna nastal zlom po seminari v rakusku, ktory sa vola FK4. paradoxne to bol seminar, ktory nas mal nastartovat do vyssich manazerskych pozicii a u mna nastal ten efekt, ze som si uvedomil, ze to nie je praca pre mna.
podstata celeho problemu spocivala najma v tom, ze ak chces predavat poistne produkty, musis klienta strhnut-byt nadseny a to sa nedalo robit, ked som nadseny nebol. mbi a ostatne "poradenske" firmy tohto druhu, ktore funguju MLM systemom nemozu poskytnut svojim obch. zastupcom vsetky informacie o produktoch, pretoze ta zmes predavaciek, ucitelov a inych profesii, ktore zacinaju popri zamestnani, by tu zmes informacii nikdy nepochopila tak, aby ich mohla spravne interpretovat zakaznikovi.
predstav si situaciu, ze mas zakaznikovi povedat vsetko - o poplatkoch, o vypovednych lehotach, o vyplnovani tlaciv a predkladani roznych potvrdeni... nikto by nikdy ziadnu poistnu zmluvu neuzavrel.
a ja som nechcel fungovat tak, ze zakaznikovi hovorim iba polovicu pravdy.
islo najma o problem s podielovymi fondami - dostali sme novy produkt, ktory sa volal EINSTEIN. vyzeral vynikajuco a dokonca aj ja som sa nan nablaznil a uzatvoril som si zmluvu. az neskor, ked ma podielove fondy zaujali som zacal o nich zistovat viac a zacal som studovat odbornu literatutu. vtedy som zistil, ze klientom sme rozpravali take nehorazne nezmysly, ze som to mu az neveril - a nebola to nasa chyba (myslim tym ludi v terene)-bola to chyba vedenia firmy, ktore chcelo predavat novy produkt a neposkytlo nam vsetky informacie.
niekolkokrat som chcel sam vyskolit pracovnikov aspon v nasom time, ale nikto o to nemal zaujem - dokonca prednasku, ktoru som uz raz mal schvalenu mi zrusili s tym, ze vraj mam malu poziciu na to, aby som prednasal (nevadilo im vsak, ze som uz prednasal o poistnych produktoch aj predtym....).

takze priblizne kvoli tymto veciam som odisiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať