Zavrieť

Porady

MBI

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
Usporiadat
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

Dík za odpoveď, už som sa bála, že je táto vec /MBI a pod./ hluchá. Pre mňa je to ale dosť aktuálne.
Kecala som o týchto veciach aj s ľuďmi ktorí robia v banke ale aj s tými z obdobných maklérskych spoločností. A prišla som zatiaľ k záveru, že vlastne ponúkanie a ovládanie produktov je veľmi podobné, rozdiel vidím v spôsobe odmeňovania a v získavaní potenciálnych zákazníkov. Aj v banke mi zamestnanec zle poradil, zle vypracoval zmluvu /išlo o nejaké fondy/ plus prišla hypotekárna kríza /Amerika/ a ja som prišla o peniaze - našťastie nie o také veľké, ale išlo o princíp.
Myslela som, že ak by som som to skúsila sama predávať, tak získam viac informácií, prehľad atď. Ale si som zle myslela... Tak skúsim asi najprv niečo naštudovať podľa tvojej rady. Tak ešte raz DÍK.
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

pracovat v danej oblasti (t.j. ponukat financne produkty) nie je uplne zly napad.
ja som iba reagoval na tvoju otazku ohladne MBI (ale rovnako to plati aj u inych spolocnosti tohto typu) - priamo od tejto firmy sa o financiach vela nedozvies - neziskas ten potrebny prehlad. oni potrebuju predat co najviac produktov, nie urobit z teba financneho odbornika. urobia z teba (ak sa to podari) vyborneho predajcu a neskor aj cloveka, ktory bude ucit predavat dalsich novacikov.

prehlad a vedomosti ziskas tak, ze ta tato oblast bude naozaj zaujimat a budes si ich doplnovat studovanim roznych pramenov.

v MBI vladne filozofia zalozena na nadseni - a nadsena mozes byt iba ak predavas produkty zakaznikom na zaklade toho, ako ta to naucili. keby si mala detailne informacie o tych produktoch, tak by si nadsena byt nemohla, pretoze by si musela s vaznou tvarou klientovi vysvetlit vsetky negativa aj pozitiva a nechat ho v klude si to zvazit.
a to ako pracovnik MBI nemozes!!! ..... pretoze potom neuzatvoris zmluvu okamzite

ak by si mala zaujem, mozem ti poskytnut kontakt na jednu spolocnost, ktoru zalozili byvali pracovnici MBI, ktori odisli rovnako ako ja z dovodov nedostatocnej vzdelanostnej podpory MBI a chceli robit tuto pracu inak.
mozno ta sposob jej fungovania oslovi a ziskas aj prehlad vo financnictve a budes tieto produkty moct aj predavat.
0 0
hslovakia hslovakia

hslovakia je offline (nepripojený) hslovakia

OK. Mozes mi poslať kontakt, dost ma to zaujima... Neviem, ci zo mna nieco bude..., ale spon chcem skusit. Neviem ako ti mam poslat m.adresu, aby to nebolo zverejnene.
0 0
wynk11 wynk11

wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

no neviem o takej firme skoro nic
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

ahoj, ozvi sa mi na icq: 337085857
0 0
Gonka Gonka

Gonka je offline (nepripojený) Gonka

Ak chce niekto vedieť viac o MBI, resp. má nejaké otázky, môže ma kľudne kontaktovať cez SS. Nemám zapotreby nikomu klamať, to čo tu píšete je z časti pravda ale aj klamstvo. MBI má aj kvalifikovaných pracovníkov ale aj začiatočníkov. Vždy keď budete v kontakte s niekým z takýchto spoločností, žiadajte stretnutie s jeho vyšším inštruktorom. Predídete tak problémom o ktorých tu píšete.
0 0
Pavol Hantsok Pavol Hantsok

Pavol Hantsok je offline (nepripojený) Pavol Hantsok

Tak som si nasiel cas aj ja aby som si precital tuto siahodlhu temu. Vsetko co sa tyka spolocnosti MBI a OVB je pravda. Vsetci co tu pisete ze su taky alebo onaky. Vsetko je o ludoch v OVB som pracoval od 18stich kedze od 16stich rokov som studoval financie(bol u mna zamer stat sa brokerom na burze CP). Prisiel som do OVB teda ako mlady chalan co sice este som no v tomto smere myslim ze som celkom zbehli. Spolocnosti tohto typu su o nicom inom nie ako o ludoch. Clovek, ktory vravi ze je to o nejakom prednasani niecoho co ti nahukaju neviem ako v MBI ale v OVB zmluvy spracovaval poradca nie spolocnost ako taka. Sam som mal kalkulacky a sam som nahadzoval komu kolko kde a za co spravim. Je pravda ze zakladom bola poistka teda uraz, investovanie co sa mi zo zaciatku zdalo v pohode no casom mi to prislo zbytocne teda uraz beriem ale preco to spajat do IZP. Paci sa mi vsak moznost ze boli produkty kde spolocnost mala dost zaujimave zlavy pre klientov (nemyslim tym staleho klienta danej spolocnosti ktory cerpa bonusy) no zase zalezalo na poradcovi ci ich vyuzije alebo nie. Neviem kto to tu spominal ze robil 6 rokov v MBI a potom odysiel ja som na to prisiel o nieco skor no nie na to ze je to oblbovanie prave naopak daju sa robit skvele veci ked clovek chce a da si namahu. Vravim MBI nepoznam preto mierim na OVB. Mal som uzasneho veduceho ktory mi je kamarat doteraz a posobi v tomto biznise akurat pre inu spolocnost. Jedine co sa mi nepaci na spolocnostiach tohoto typu ci uz to je spolocnost x alebo y je ze beru ludi hlava nehlava. Jedine co potrebujes ziskat klientov a ides dalej. Nieje to dorby system a to je to preco sa ludia stazuju. Vzdy som vsak klientovi povedal aby si isiel sam preverit ci mu ta konkretna banka, poistovna a podobne vie aj sama cez radoveho zamestnanca poskytnut danu sluzbu. Je to mozno blbost ale nemam za potrebu robit nieco co nieje lepsie ako bezne dostupna vec. Tak ako ste spominali tzv. suplikove produkty existuju no ako vravim nie vsade a nieje ich tolko vela. Budem rad ked sa zacne v podobnych spolocnostiach selektovat a dost radikalne kedze doteraz vidim plno ludi co tam robia a viem o nich ze sami nevedia co robia. Treba aby ta zaciatocna selekcia bola radikalna pretoze narabat s cudzimi peniazmi nieje sranda a nemoze si niekto iny dovoli predr...t peniaze niekoho ineho len koly tomu aby on na tom zarobil.

Fuh ale som sa rozpisal. Dufam ze som pomohol aspom trochu svojim nazorom. OVB mi dala vela a som rad ze som tam isiel pretoze ludia su ludia a ako vravim treba natrafit na toho spravneho a davat si sakramensky pozor na to komu co podpisem. Tak nech sa vam dari a drzte si penazenky !
0 0
silvinka7 silvinka7

silvinka7 je offline (nepripojený) silvinka7

Dobry den, vie niekto poradit ohladom hypotekarneho uveru,ktory si chceme vybavit od financneho poradcu MBI?Nemame s tym ziadne skusenosti, tak budeme radi, ak sa niekto ozve so svojimi skusenostami s touto spolocnostou. Vdaka
0 0
stanislavas stanislavas

stanislavas je offline (nepripojený) stanislavas

V MBI mi slubovali, ze ked tam dam peniaze, po dvoch rokoch si ich mozem vsetky zobrat aj s urokmi a konto zrusit. Tak som si zalozila "konto" a teraz po dvoch rokoch zistujem, ze to "konto" bolo vlastne zivotne poistenie, a ze teraz nedostanem nic, az o nejakych 10 rokov (ak vobec)!! A nic nedostanem, ani ked to poistenie teraz zrusim (max. tak 500 korun - z 30 tisic!!!)... Tak dakujem pekne, MBI ma naozaj uzasnych financnych poradcov, vsetci su klamari a ide im len o ich provizie. Neverte im.
0 0
srdce srdce

srdce je offline (nepripojený) srdce

Ahojte všetci s dobrym srdcom. Veľmi ma prekvapilo čo sa tu píše o MBI. Ja tu pracujem 3 roky a poviem Vám, že všetko čo sa deje je o ľuďoch a prístupe k iným. Firma samotná dáva možnosť vzdelávania na úrovni, sama som sa o tom presvedčila, a to som prešla viacerými poisťovňami. Ja by som skôr hanila samotné poisťovne. Stretávam sa s ľuďmi za účelom poskytnúť im servis na úrovni, ak majú problém tak sme tu mi aby sme za nich bojovali a dali im istotu, že sme tu pre nich. Všetko je o ľuďoch, a tí ktorí to nerobia z veľkým srdcom, ale zo srdcom pre peniaze nech to nerobia, ono to netrvá dlho, lož má krátke nohy. Dajte si ruku na srdce, koľkí ste to robili bez veľkého srdca. Pozdravujem poctivých ľudí. Papa
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

nesuhlasim s tvrdenim, ze vsetko je o ludoch. toto tvrdenie je nutne upravit minimalne na verziu: vela veci je o ludoch....
ak vsak je system nastaveny urcitym sposobom, ludia si nic nepomozu. na ziadnom skoleni v mbi som nepocul hovorit o tom, ze mame v prvom rade ludom pomahat. naopak, na kazdom skoleni som pocul iba KARIERA, UNITS, PROVIZIA. takze ano, je super, ak niekto v prvom rade chce ludom pomoct a az potom zarobit (ja som sa o to vzdy na "terminoch" snazil), ale potom nemozete byt v MLM systeme uspesni a zarabat skutocne velke peniaze, o ktorych sa na skoleniach neustale rozprava.
a poznamka: od MBI je mimoriadne svinske, ze zacalo rozposielat listy svojim byvalym spolupracovnikom a ziadat vratenie provizie za zrusene zmluvy klientov. poznam ludi (a tyka sa to i mna), ktori tam uz nepracuju 5 a viac rokov a odrazu dostanu zasielku, ze maju vratit 900 euro, lebo nejaki klienti, s ktorymi uzatvorili pred X rokmi zmluvu ju teraz zrusili. odkazujem MBI, aby tieto provizie vymahalo od tych managerov, ktori za nas dostavali CARE COMMISSION pocas celej doby, co tam uz nie sme!!!!!!!!!!!!!!! pretoze oni su plateni za starostlivost o existujucich zakaznikov, resp. oddelenie KS.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

vsetko je o predaji, je jedno, ako sa to nazve, ci uz sluzba, produkt, cokolvek, vysledok je predaj a odjakziva platilo, ze dobry obchodnik preda aj ...,

ak sa nevyznam vo financnych produktoch, idem za odbornikom - aj financnym poradcom,
ak sa vyznam, je mi uplne zbytocny,

co sa tyka odbornosti poradcov, je zaujimave, ze vacsina z nich su povodom vsetko ine, len nie vystudovani odbornici financii, bankovnictva, maklerstva a pod.,

a veta, ze chcu pomahat, ma vyvadza z miery, ak chcu pomahat, nech idu do charity, a ak chcu pracovat a zarabat, nech robia svoju robotu
0 0
sajner sajner

sajner je offline (nepripojený) sajner

suhlasim s tebou a trosku upresnim ako som to myslel:

samozrejme, ze som chcel hlavne zarobit. tou pomocou ludom som to myslel tak, ze sice som isiel za klientom s tym, ze chcem zarobit, no nechcel som zarobit tym, ze ho oklamem. takze zarobit ano, no nie za kazdu cenu.

pomoc som chapal tak, ze ludom som vysvetloval napriklad potrebu zabezpecit sa na dochodok - v tej dobe sa este naslo vela takych, ktori nevedeli pochopit, ze si musia setrit, inak budu mat velke problemy na dochodku prezit. mozno som niektorym otvoril oci a zacali nad tym aspon uvazovat.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

dobry den riesim problem okolo MBI
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

zdravim ucastnikov tohto fora
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

dobry den organizujem ludi ohladne problemu okolo MBI a ich slavneho produktu succes absolute . lieskovsky.marian@gmail.com c . t. 0903 34 34 46 . chcem proste zdruzit ludi a ziadat vratenie penazi . kuknite forum www.openiazoch.sk temy MBI a PIA success absolute a PIA success relativ . kliknite na prislusnej teme nazory .
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

taký detail... MBI je podľa ORSR finančný agent... t.j. nemá vlastné produkty... PIA success absolute alebo PIA success relativ sú podieľové fondy, ktoré ti možno MBI sprostredkovalo ale PIA success absolute má správcu HVB Banku... takže za stratu vo fonde môžu správcovia v banke, a myslím, že zmluvy majú dobre ošetrené, že ti povedia: "chcel si investovať, MBI ti to sprostredkovalo - podpísal si XY vyhlásení, že si si vedomí investičného rizika, že výnosy v minulosti nie sú zárukou budúcnosti" a pomôžeš si len tak, že sa riadne naserieš...
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

kontaktujte ma prosim ohladne veci MBI a success absolute . lieskovsky.marian@gmail.com . c.t. 0903 34 34 46 . vsetci poskodeni sa chceme branit a vymahat peniaze naspat .
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

no zasadne nesuhlasim . dany fond ma uz tretieho spravcu . co vypoveda o kvalite daneho fondu. najprv to bolo invesco potom constantia bank a teraz c- Qudrat . PIA austria bol len formalny spravca do.r.2007.lebo to zdedili po hvb bank ktoru unikredit kupil.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

akoze nema . nemas pravdu . ved na navrh. maju hrdo napisane exkluzivny produkt. a bud pritomny som velmi zdatnysuper idem ti nieco pisat
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať