Zavrieť

Porady

MBI

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte,

cez víkend ma navštívila maklerka z MBI. Hovorila veľa o výhodnoti produktov tejto spoločnosti. Máte niekto nejaké skúsenosti s touto spoločnosťou?
Usporiadat
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

nevadi nemam to tu pri sebe. ale precitaj si hosp. noviny zo dna 13.1:2005.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

kukni forum www.openiazoch.sk tam som napisal co o nich napisali hosp.noviny.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

ja tomu vsetkemu rozumiem .len nerozumiem sposobu prezentacie zo strany MBI . ja mam dokazy o ich zavadzani.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no to že tam majú napísané, že exkluzívny produkt znamená, že ho predávajú len cez túto spoločnosť... ale keď si pozrieš návhy na ich stránke tak pod každým majú aj logo poisťovne, alebo banky, pre ktorú daný produkt sprostredkúvajú...

http://www.mbi.eu/sk/produkty/exklusivprodukte
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

skoda mohli by sme si to tu riadne rozdat ked obhajute MBI
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

ano v poriadku ale ako MBI bude vysvetlovat to co spravili obcanom slov.republiky . vysvetlovat poistovniam.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

tu nemaju co robit nech sa vratia do rakuska. spravim vsetko preto aby im NBS zobrala licenciu. ako je to mozne ze kooperativa zrusila s ninmi spolupracu,
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no nemám dôvod obhajovať MBI... a porada nie je o tom, že si to tu máme "rozdávať" je to tu o skúsenostiach a ich výmene...

jediná cesta ako by si sa mohol dostať k svojim peniazom, je že by si vedel dokázať, že sprostredkovateľ, ktorý ti odporučil daný produkt ti vlastne zle poradil, ty si si nebol vedomí rizika a na základe jeho chybného poradestva si prišiel o peniaze... a škoda by sa ti uhradila z jeho zodpovednostného poistenia, avšak toto dokázať bude veľmi ťažké na tvojej strane, nakoľko predpokladám, že keď si videl pri dojednávaní investovania tie super grafíky, so stúpajúcou krivkou si akosi pozabudol prečítať to čo bolo dole pod ním takými malými drobnými písmenkami napísané, a samozrejme majú od teba určite podpísané, že si bol dostatočne poučený a rizikám rozumieš...
1 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

kuknite to druhe forum co tam pisem date si do googla MBI alebo success absolute a ste hned tam .velmi vela tam pisem a konkretne co sa mi stalo vdaka MBI.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Marian 8 Pozri príspevok
tu nemaju co robit nech sa vratia do rakuska. spravim vsetko preto aby im NBS zobrala licenciu. ako je to mozne ze kooperativa zrusila s ninmi spolupracu,
kooperatíva je tiež jednou z poisťovní, ktorá má zástup spokojných klientov najmä čo sa týka poškodených v PZP... a mimochodom tiež je z rakúska...
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

budem tu velmi vela prispievat ohladne MBI
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Marian 8 Pozri príspevok
budem tu velmi vela prispievat ohladne MBI
Tak prispievaj....

čakáme.
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

oki
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

do 25 min zacnem chrlit prispevky vydrzte
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

dna 13.1.2005 HN uverejnili nasledovne . MBI-Marketing Beratung International ktora na slov.poist.trhu ponuka VLASTNE izp programu success a zaroven prostrednictvom svojej distribucnej maklerskej siete na zmluvnom zaklade predava produkty viacerych poistovni posobiacich na slov. zasa podla UFT nevykonavala svoju cinnost S ODBORNOU STAROSTLIVOSTOU V ZAUJME SVOJICH KLIENTOV .ako konstatoval UFT spolocnost MBI neposkytovala klientovi dolezite informacie suvisiace s uzavretim poistnej zmluvy a neupozornila na dolezite skutocnosti a rizika suvisiace s touto cinnostou .
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

podavam staznost na firmu MBI zato ze ma na konci roka 2001 podviedla s ich produktom success absolute (povodny nazov einstein absolute).tento produkt mi bol predstaveny ako podielovy fond a nie ako izp. (aj v navrhu zmluvy je pojem inv.zivot.poist.tak zradne nahradene pojmom inv.konto buducnosti ) . a nasledne mi boli podane skreslene informacie o vynosnosti daneho produktu . prepocty vlozenych sum boli robene na priemerny rocny vynos 18 percent pricom poistovna kooperativa v nasledne zasielanych vypisoch pocitala s priemernym rocnym ilustracnym zhodnotenim 6 az 8 % a nie ako MBI s 18 %. zaroven mi bola slubovana suma na konci poistenia 2 159 773 sk. pricom poistovna kooperativa pocitala s vyplatenou sumou na konci poistenia 622 112 sk alebo 730 429 sk. taktiez je neprimerane skreslena a nerealna suma - jednorazova vyplata v 60 roku zivota 5 323 450 sk. po piatich rokoch trvania tejto poistnej zmluvy (mimochodom vlozil som 100 000 sk a k 1.1.2009 bola hodnota uctu 52 159 sk . hlavne ze MBI slubovala uz po 3 roku investovania vynos 24 308 sk . a dokonca mi bolo tvrdene ze z danych ziskanych vynosov mozem platit bez pouzitia vlastnych penazi kazdorocne poistnu sumu 20 000 sk . ) som sa rozhodol uvedenu poistnu zmluvu uviest do stavu neplatenia poistneho. pritom v MBI mi tvrdili ze z danych investovanych penazi mi uz potom poistovna ziadne peniaze na poplatky stahovat nebude . co tiez nie je pravda . obraciam sa na vas aby ste dany postup zo strany MBI presetrili lebo mi hrozi ze pridem o vsetky investovane peniaze lebo z danych vypisov nie je vobec zrejme preco mam zo 100 000 sk na inv.ucte len 52 159,86 sk. chapem ze pokles investovanej sumy posilnovanie slov.koruny ku euru a sucasne prepady na kap.trhoch . chcem vas upozornit ze i v obdobi kedy sa stresnym fondom darilo dany fond kupovany cez poistovnu kooperativa nedosahoval uspokojive vysledky . a jeden vazny dovod prepadu investovanej sumy je ten ze poistovna kooperativa mi siaha na zakupene pod.jednotky a strhava mi neadekvatne vysoke poplatky .
0 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

podavam staznost na poist.kooperativa za ich produkt success absolute - inv.zivot.poist.vycitam poistovni ze ma neinformovala pisomnou pisomnou formou o stave mojho inv.uctu hned po roku uzavretia danej poistnej zmluvy . urobila to az po 2 .roku trvania poistnej zmluvy aj to len na moju telef.urgenciu a pod hrozbou staznosti na UFT . dalsie vyhrady. neprehladny zoznam o stave mojho uctu z 5.1.2004 . v navrhu poistnej zmluvy nie je uvedena konkretna vyska poplatku . neumerne vysoke poplatky . fixny poplatok 49 sk mesacne . poplatok z aktualnej hodnoty pociatocnych jednotiek 0.542 % mesacne . poplatok z aktualnej hodnoty uctu 0.10 % mesacne . vyska tychto poplatkov nie je uvedena v navrhu poistnej zmluvy . o vyske tychto poplatkov som vobec nebol informovany pri podpise navrhu poistnej zmluvy zo strany MBI ani zo strany kooperativy . poistovna informovala o tychto cislach len po zaslani pisomnej ziadosti .keby nebolo tejto ziadosti dodnes by som nevedel konkretnu vysku tychto poplatkov . dalej mam vyhrady ze po uvedeni mojej zmluvy do stavu neplatenia poistneho su mi nadalej strhavane tieto vysoke poplatky . ked to takto pojde dalej skoncim na svojom ucte na nule . taktiez ma neuspokojuje vyska zhodnotenia takto upravenej poistnej zmluvy . suma 100 000 sk by sa mi mal zhodnotit po 20 r. o 2890 sk respektive o 16 745 sk . vsak to je neprijatelne za podstupene riziko a za taku dlhu dobu investovania -20 rokov mi poistovna ponuka takyto vynos . VAZENI POSKODENI KLIENTI FIRMY MBI NEVAHAJTE A KONTAKTUJTE MA lieskovsky.marian@gmail.com . c.t. 0903 34 34 46 .
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Marian
fajn a čo tu poriešiš na porade?
Ak sťažnosť tak treba písať na sťažnosti sme, alebo skúsiť lampáreň v markíze alebo podať trestné oznámenie.
Tu neporiešiš si myslím absolútne nič. To že sa pekne zavádza, no bohužial aj o tom sú také maklerske spoločnosti. A tým ľuďom ide o zárobok.
2 0
Marian 8 Marian 8

Marian 8 je offline (nepripojený) Marian 8

praveze tu poriesim vela. ludia ktori boli takisto oklamani ako ja ma budu kontaktovat . a spolocne dosiahneme nase odskodnenie. s pozdravom LM - inac dakujem za rady.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Marian 8 Pozri príspevok
praveze tu poriesim vela. ludia ktori boli takisto oklamani ako ja ma budu kontaktovat . a spolocne dosiahneme nase odskodnenie. s pozdravom LM - inac dakujem za rady.
takých ako ty už booooooooolo... sa choď opýtať, toho uja čo včera vyhral voľby a ukáže nám ten správny SMER ako odškodnil poškodených v BMG a Horizont čo mal vo volebnom období 2002 - 2006... vykašli sa na to, čím skôr zabudneš tým skôr sa ti uľaví...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať