Zavrieť

Porady

dovolenka po PN

Zamestnanec bol na PN od 20.10.2015 do 19.07.2016. Mal by mat narok 5 tyzdnov. Ako to presne je? Po odpracovani 60 dni ma narok na kolko dni dovolenky? Ma narok normalne na 25 dni a potom mu budem kratit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rok 2016:
    Ak odpracuje 60 dni, ma narok na rocnu dovolenku kratenu podla ZP o dni PN.
    Kym 60 dni neodpracuje, ma narok na dovolenku za odpracovane dni.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka Štrbová takze po odpracovani 60 dni - ma narok na celych 25 dni, tak?
    Tweety nie, nie je to tak,bude sa krátiť o PN, tak ako je v príspevkoch
    ivka70 narok 25 dni krateny kvoli dnom PN.
    Lenka Štrbová no ved to je jasne. 25 dni na cely rok a kratim podla poctu dni PN. tak? :-)
    Tweety tak, aj prípadne iné neodpracované dni ak budú, tie sa celkovému počtu pripočítajú
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK odpracuje aspoň 60 dní, vznikne mu nárok na D za KR. Tá bude krátená o neodpracované dni na DPN, kráti sa za prvých 100 dní a potom za každých 21 dní rovnako o 1/12 z ročného nároku. AK neodpracuje ani 60 dní, bude mať nárok na D za každých 21 odpracovaných dní vo výške 1/12, tá sa ale z dôvodu PN nekráti. Ak odpracuje 60 dní a PP nebude trvať do konca roka, vznikne mu nárok na pomernú časť D za KR. Všetko o D nájdeš v ZP §100-117, krátenie v § 109.
    Lenka Štrbová jasne, rozumiem. pekne si to napisala. takto som si to myslela, len ma asi nikto nepochopil :-) dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.