Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Týka sa to len pár dní do konca mesiaca, od 1.5. bude mať normálnu zmluvu, neviem, prečo to chcú takto riešiť, som im hovorila, že prijať ju do PP od zajtra so skúšobnou dobou.
Dohodnutá úloha môže byť : predávanie tovaru, dohodnutá odmena sa nevzťahuje na min. mzdu? dobu dáme do 30.4.
Treba ju prihlásiť do SP, to by som mala asi dnes, ale nemám ešte údaje.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
Týka sa to len pár dní do konca mesiaca, od 1.5. bude mať normálnu zmluvu, neviem, prečo to chcú takto riešiť, som im hovorila, že prijať ju do PP od zajtra so skúšobnou dobou.
Dohodnutá úloha môže byť : predávanie tovaru, dohodnutá odmena sa nevzťahuje na min. mzdu?Nie dobu dáme do 30.4.
Treba ju prihlásiť do SP, to by som mala asi dnes, ale nemám ešte údaje.
Prihlásiť do SP pred začatím výkonu práce
Zákon 461/2003
§ 231
Povinnosti zamestnávateľa
(1) Zamestnávateľ je povinný
a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca,
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

čítam si teraz o dohodároch, takže to zhrniem:
-zamestnávateľ je prihlásený ako zamestnávateľ v SP, nakoľko už zamestnáva predavačku, ktorá bude končiť 30.4., teraz ma dovolenku
-takže ak od zajtra nastupuje na zaučenie nová prac. tak dnes jej vypíšem dohodu o vykonaní práce, vypíšem RL do SP na garančné a úrazové poist.-po ukončení mesiaca - zašlem za tých pár dní MV+ prílohu, na konci mesiaca ju odhlásim a prihlásim od 1.5. ako zamestnanca v PP
- do ZP zatiaľ z dohody nič
- na DU nič
- čo sa týka terajšej zamestnankyne-na konci mesiaca odhlásiť zo SP, ZP
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
čítam si teraz o dohodároch, takže to zhrniem:
-zamestnávateľ je prihlásený ako zamestnávateľ v SP, nakoľko už zamestnáva predavačku, ktorá bude končiť 30.4., teraz ma dovolenku
-takže ak od zajtra nastupuje na zaučenie nová prac. tak dnes jej vypíšem dohodu o vykonaní práce, vypíšem RL do SP na garančné a úrazové poist.-po ukončení mesiaca - zašlem za tých pár dní MV+ prílohu,v ňom budeš mať aj súčasnú predavačku na konci mesiaca ju odhlásim a prihlásim od 1.5. ako zamestnanca v PP Áno
- do ZP zatiaľ z dohody nič Áno až od 1.5. prihlásiš ako zamestnanca
- na DU nič odvedieš-ak bude zrazenú daň
- čo sa týka terajšej zamestnankyne-na konci mesiaca odhlásiť zo SP, ZP Áno
Odpovede v texte.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ešte tej dani nerozumie, teraz čo mám predavačku má podpísané vyhlásenie, takže daň je nulová, prehľady sú nulové čo posielam po skončení štvrťroka.
ak má podpísané vyhlásenie neplatí preddavkovú daň, ale neviem ohľadom tej zrážkovej, dočítala som sa,že je tam limit 165.97 €.
Stačí ju prihlásiť v deň nástupu do SP, alebo ešte dnes? dík
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
ešte tej dani nerozumie, teraz čo mám predavačku má podpísané vyhlásenie, takže daň je nulová, prehľady sú nulové čo posielam po skončení štvrťroka.
ak má podpísané vyhlásenie neplatí preddavkovú daň, ale neviem ohľadom tej zrážkovej, dočítala som sa,že je tam limit 165.97 €. Veď daj aj tej druhej podpísať vyhlásenie
Stačí ju prihlásiť v deň nástupu do SP, alebo ešte dnes? dík
Na SP min. deň pred nástupom.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, už som tu zas, včera som bola rýchlo poslať ten RL, teraz vypisujem dohodu o vykonaní práce, môže byť dohodnutá úloha: obsluha v obchode, dobu práce som dala do 30.4.vrátane, rozsah v hodinách 7 dníx7hod´=49 h.
Totižto všetko nechali na mňa. A robím to prvýkrát.Idem zavolať akú odmenu jej zaplatia. K tomu jej dám podpísať vyhlásenie, to vyhlásenie môže zostať aj po ukončení dohody alebo pri prijatí od 1.5. musí podpísať nové?
Čo ešte musí mať podpísané na tých pár dní do konca mesiaca? ďakujem pekne
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím odpovie mi niekto na predchádzajúci príspevok. Vypisujem to vyhlásenie, neviem, čo mám uviesť v III. časti na zdaňovacie obd. 2009, dátum dnešný, aj keď na dohodu je do konca apríla? Od 1.5. urobím len zmenu, ak nastúpi na PP? díky moc
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
ahojte, už som tu zas, včera som bola rýchlo poslať ten RL, teraz vypisujem dohodu o vykonaní práce, môže byť dohodnutá úloha: obsluha v obchode, dobu práce som dala do 30.4.vrátane, rozsah v hodinách 7 dníx7hod´=49 h.
Totižto všetko nechali na mňa. A robím to prvýkrát.Idem zavolať akú odmenu jej zaplatia. K tomu jej dám podpísať vyhlásenie, to vyhlásenie môže zostať aj po ukončení dohody alebo pri prijatí od 1.5. musí podpísať nové?
Čo ešte musí mať podpísané na tých pár dní do konca mesiaca? ďakujem pekne
V III.časti - na zd.obdobie dáš r.2009, dnešný dátum a podpis. V hornej tabuľke - druh zmeny dáš Doh.o vyk.práce dnešný dátum, podpis. Keď nastúpi do prac. pomeru - zapíšeš do druh zmeny -prac.pomer, dátum zmeny a podpis.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ďakujem veľmi pekne, takže to vyhlásenie platí aj na PP, dík.
Ete by ma zaujímalo, keď bude mať podpísané toto vyhlásenie, nezdaňujem nič? Neviem ako je to z tou zrážkovou daňou? díky za trpezlivosť.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, takže to vyhlásenie platí aj na PP, dík.
Ete by ma zaujímalo, keď bude mať podpísané toto vyhlásenie, nezdaňujem nič? Neviem ako je to z tou zrážkovou daňou? díky za trpezlivosť.
Ak má podpísané vyhlásenie, ZD nepripadá do úvahy.
Ak HP bude nižší ako NČZD - tak nezdaňuješ, alebo dodaníš ten zvyšok
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže jej tam vychádza odmena asi 95 €, ešte sa dohadujú, posielam jej na podpis vyhlásenie, nezdaňujem nič. Štvrťročný prehlad bude nulový.
V RL do SP tiež k 1.5. treba urobiť zmenu alebo odhlásiť a prihlásiť?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, takže to vyhlásenie platí aj na PP, dík.
Ete by ma zaujímalo, keď bude mať podpísané toto vyhlásenie, nezdaňujem nič? Neviem ako je to z tou zrážkovou daňou? díky za trpezlivosť.
Zrážkovú daň uplatňuješ ak nie je podpísané Vyhlásenie na zdanenie.
Naposledy upravil katka50 : 22.04.09 at 08:11
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
Takže jej tam vychádza odmena asi 95 €, ešte sa dohadujú, posielam jej na podpis vyhlásenie, nezdaňujem nič. Štvrťročný prehlad bude nulový.
V RL do SP tiež k 1.5. treba urobiť zmenu alebo odhlásiť a prihlásiť?
RL-odhlásiť k 30.4. ako dohodára a od 1.5. prihlásiš na PP
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
Takže jej tam vychádza odmena asi 95 €, ešte sa dohadujú, posielam jej na podpis vyhlásenie, nezdaňujem nič. Štvrťročný prehlad bude nulový.
V RL do SP tiež k 1.5. treba urobiť zmenu alebo odhlásiť a prihlásiť?
Prepáč Pru, ale myslím si, že by si si mala pozornejšie prečítať naše predchádzajúce odpovede, pretože začínaš opakovať tie isté otázky, na ktoré si už dostala odpoveď.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

díky moc, ale už som z toho domotaná, idem si to všetko pozapisovať, prepáčte.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
díky moc, ale už som z toho domotaná, idem si to všetko pozapisovať, prepáčte.
čítaj, študuj, ale kekď Ti bude niečo nejasné, kľudne sa pýtajak vieme, zodpovieme
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem za všetky rady, ale s prihlasovaním a odhlasovaním nemám žiadnu skúsenosť, doteraz som robila len výplatu predavačke, ktorá mala min.mzdu a žiadne zmeny, takže mám v tom hokej. dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, už som tu zas, dnes robí posledný deň na dohodu zamestnankyňa a predavačka tiež, s akým dátumom mám vypísať odhlášky, keď sa odhlasuje deň po skončení, zajtra je sviatok, potom sobota, nedeľa.dík
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
ahojte, už som tu zas, dnes robí posledný deň na dohodu zamestnankyňa a predavačka tiež, s akým dátumom mám vypísať odhlášky, keď sa odhlasuje deň po skončení, zajtra je sviatok, potom sobota, nedeľa.dík
Odhlásiť môžeš aj dnes s dátumom ukončenia 30.4.2009. Ten deň po je najpozdejší dátum odhlásenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať