Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
ahojte, už som tu zas, dnes robí posledný deň na dohodu zamestnankyňa a predavačka tiež, s akým dátumom mám vypísať odhlášky, keď sa odhlasuje deň po skončení, zajtra je sviatok, potom sobota, nedeľa.dík
Keď robia dnes posledný deň, tak odhlasuješ k dnešnému dňu., t.z. na RL uvedieš dátum skončenia 30.4.2009.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Zadávam do programu, vyhodilo mi u prac., ktorá dala výpoveď v oddiely 10:
dátum vzniku -tam dalo dátum kedy nastupila a dátum zániku dalo dnešný.
Ten RL-odhlášku mám zaslať dnes do SP, alebo až v pondelok? díky moc
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
Zadávam do programu, vyhodilo mi u prac., ktorá dala výpoveď v oddiely 10:
dátum vzniku -tam dalo dátum kedy nastupila a dátum zániku dalo dnešný.
Ten RL-odhlášku mám zaslať dnes do SP, alebo až v pondelok? díky moc
Môžeš aj dnes. Len nerozumiem tomu-dala výpoveď. Dnes jej končí PP ?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

áno, dnes jej končí PP. a druhej, ktorá sa zaúča je na dohodu, dnes končí dohoda a zajtra začína PP namiesto tej, ktorá dala výpoveď.
Len prosím, či je v tom oddiely 10 dobre: deň vzniku - je deň nástupu a deň zániku - je deň kedy končí zamest.. Pri prihláške sa asi nevypĺňa iba pri odhláške. Lebo tú dohodárku musím odhlásiť a prihlásiť asi s dnesným dátumom na PP a oddiel 10 pri prihláške nevyplňam? asi som sa domotala, ale prosím poradiť, dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

čo mám zadať v odd. 10 v kolonke pracovný pomer-ak odhlasujem dohodárku?
na dobu neur. je 1, na dobu urč. je 2 alebo nechám prázdne? dík
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
čo mám zadať v odd. 10 v kolonke pracovný pomer-ak odhlasujem dohodárku?
na dobu neur. je 1, na dobu urč. je 2 alebo nechám prázdne? dík
Dohodu vyznačíš len v hornej časti RL FO. Doba určitá,neurčitá sa týka len pracov.pomeru.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

takže okienko PP ostáva prázdne, hore mám označenú dohodu, vypísané všetko , dátum vzniku, zániku-pracovníčka na dohodu. ktorú odhlásim s dnešným dátumom a prihlásim od zajtra-ale teraz ešte riešim odhlášky, v okienku výkon práce v štáte vyplním SK alebo nechám prázdne, čítam aj to poučenie...ale...dík moc
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

neviem, vypíšem to okienko výkon práce SK?
no odhlášky mám. A teraz by som mala prihlásiť dohodárku na PP, hore dám prihláška alebo zmena? Ak nastupuje zajtra, môžem s dnešným dátumom?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
neviem, vypíšem to okienko výkon práce SK?
no odhlášky mám. A teraz by som mala prihlásiť dohodárku na PP, hore dám prihláška alebo zmena? Ak nastupuje zajtra, môžem s dnešným dátumom?
Áno, napíš SK.

Ak ju prihlasuješ, tak je to prihláška.

Môžeš dať dnešný dátum.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

áno, už to mám aj program mi dal krížik ako prihláška. Môžem dať 2 odhlášky a jednu prihlášku do jednej obálky? pýtam sa také banality, ale pre istotu. A letím na poštu.
Teraz nahadzujem do programu od 1,5, ten PP a neviem koľko má nárok na dovolenku, na dohodu odrobila 7 dní, tam asi nič, vychádza mi do konca roka 13,5 nakoľko má 22 rokov má nárok na 20 dní. Je to dobre? dakujem moc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
áno, už to mám aj program mi dal krížik ako prihláška. Môžem dať 2 odhlášky a jednu prihlášku do jednej obálky? pýtam sa také banality, ale pre istotu. A letím na poštu.
Teraz nahadzujem do programu od 1,5, ten PP a neviem koľko má nárok na dovolenku, na dohodu odrobila 7 dní, tam asi nič, vychádza mi do konca roka 13,5 nakoľko má 22 rokov má nárok na 20 dní. Je to dobre? dakujem moc
Samozrejme, že môžeš dať do obálky prihlášky aj odhlášky spolu.

Nárok na dovolenku ešte nemá, tak ju tam ešte nenahrávaj.

Nárok na dovolenku od 5 - 12/09 si vypočítala správne.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

díky moc, viem, že nárok nemá, až keď odpracuje myslím 60 dní?
Teraz musím zistiť jej ZP, ak nie je tam by sa mal zamestnávateľ registrovať a poslať prihlášku tiež do 8 dní?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no obidve predavačky-tá čo končí a tá čo začína majú všeobecnú zdravotnú. Takže starú musím odhlasiť a novú prihlásiť. Stiahla som si vo všzp tlačivo prihláška/odhláška. Takže najskôr odhláška v časti zamestnávateľ vyplním trvanie prac. pomeru, v ďalších údajoch zamľ a zam. som dala kod 40, označenie poistenca 01, ďalej len vznik alebo zánik, dátum podania dnešný a musí podpísať poistenec?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
no obidve predavačky-tá čo končí a tá čo začína majú všeobecnú zdravotnú. Takže starú musím odhlasiť a novú prihlásiť. Stiahla som si vo všzp tlačivo prihláška/odhláška. Takže najskôr odhláška v časti zamestnávateľ vyplním trvanie prac. pomeru, v ďalších údajoch zamľ a zam. som dala kod 40, označenie poistenca 01, ďalej len vznik alebo zánik, dátum podania dnešný a musí podpísať poistenec?
Vypĺňaš Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch.... tam je aj podrobne napísané, ako to máš vyplniť.

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147

Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na vzp [715,02 kB]

podpisuješ to ty, ako zamestnávateľ
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A na tom oznámení môžem prihlásiť aj odhlásiť?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
A na tom oznámení môžem prihlásiť aj odhlásiť?
áno
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ešte mi nie je jasné hore je za kalendárny mesiac, čo tam dám, keď odhlasujem k 30.4. a prihlasujem k 1.5.? Platnosť zmeny pri jednom bude K, pri druhom Z, ale neviem či do kódu dám len 2 - zamestnanec?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
ešte mi nie je jasné hore je za kalendárny mesiac, čo tam dám, keď odhlasujem k 30.4. a prihlasujem k 1.5.? Platnosť zmeny pri jednom bude K, pri druhom Z áno , ale neviem či do kódu dám len 2 - zamestnanec áno ?
Vypíš dva, jeden za 4/09 a druhý za 5/09.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem pekne za pomoc, veľmi ste mi pomohli, díky.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, prosím Vás, čo mám všetko vytlačiť a z dokladov odovzdať pracovníčke, ktorá ukončila prac.? dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať